Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Wojna?

niedziela, 20 września 2015 18:50

Życie toczy się niby normalnie, ale wielu zastanawia się czy to już .. wojna. Upalne lato, wyjątkowo upalne, gorąc z wojną zawsze się kojarzył, jak wybuchła II wojna światowa lato było wyjątkowo śliczne, teraz lato jest śliczne, a więc? Ta na Ukrainie jakimś cudem przycichła, odpowiedzialny za nią Uran, on ją pokazuje, Uran w ogniu w Baranie (i recepcja wzajemna z Plutonem w znaku Koziorożca). 

Recepcja Urana z Plutonem utrzyma się jeszcze jakiś czas, czyli Uran i Pluton obie w pewien sposób w  Baranie, znaku kardynalnym i ognistym, a jednocześnie obie w Koziorożcu, czyli również znaku kardynalnym. Dużo kardynalności, czyli rozpoczęcia akcji. Już niebawem Uran spotka Eris, a jak Uran, to i Pluton (skoro ta recepcja). Utworzy się dziwna sytuacja, że spotkają się jakby Pluton z Eris, a mają o czym ze sobą "pogadać", oj mają, Pluton powinien mieć żal do Eris, że go zdegradowała z planety i uczyniła planetą karłowatą. Czyli może być ostro, ale to jeszcze przed nami. Może być ostro, ale niekoniecznie źle, nowa planeta karłowata Eris to ciekawa sztuka, jeszcze nie wiemy czym ona się objawi, co pokaże. Takie spotkanie z Plutonem (przez Urana), to jest "coś" zdecydowanie. Eris, jako nowa patronka znaku Wagi, ciekawe co się okaże, to "spotkanie na szczycie" w połowie przyszłego roku.

.

Neptun? Teraz to on jest ostatnią planetą w Układzie Słonecznym, pełnoprawną planetą. Neptun jest w Rybach, swoim znaku, a to oznacza, że jest bardzo silny. Z wszystkich trzech, znanych nam do niedawna planet ciężkich, pokoleniowych (Uran, Neptun, Pluton) dwie są w znakach kardynalnych (Uran, Pluton), a jedna w znaku zmiennym (Ryby). Stałości brak, jest tylko kardynalność i zmienność, z dużą przewagą kardynalności, "wyrywności". Czyli? Czyli tak jakby samochód właśnie zakręcał i nie zamierzał się zatrzymać, dopóki do celu nie dojedzie, nie daje szans, żeby się mu bliżej przyjrzeć. Uchodźcy idą, nie wiemy nawet kto oni, bo nie zamierzają się nam przedstawić, dojdą do celu, to się dowiemy. Mówimy "uchodźcy", no bo przecież "wojna". Tam wojna, a czy u nas wojna? Tylko idą.

.

Silny Neptun w horoskopie nie daje wojen, tak mówią astrolodzy, Neptun w Rybach, taki "rozlazły" i wojna? Przecież on nawet karabinu nie uchwyci. Czy jednak musi być karabin? Skoro astrologia to słowa, to przecież Neptun = morze, religia, bajka, mgła, itd.. Morze innej religii przez morze przybywa do nas szukając swojej bajki... A my? Zupełnie bezradni, ciągle nie wiemy o co chodzi, że oni tak idą, idą i idą, dzieje się to naprawdę. Przytomnością wykazali się jedynie Węgrzy, zapewne z uwagi na pamięć o swojej własnej historii, przodkowie Węgrów przybyli do Europy i założyli tutaj państwo istniejące do dzisiaj, przyszli i zostali. A gdzie dojdą uchodźcy? Zupełnie nie wiadomo co lepsze, czy żeby rozproszyli się po Europie, czy żeby w jakimś europejskim zakątku, że tak powiem bardziej się skupili, nie ma u nas pustych zakątków.

.

Planety ciężkie, pokoleniowe, Uran, Neptun i Pluton są obecnie bardzo silne, Uran i Pluton przez recepcję wzajemną, Neptun, ponieważ w swoim znaku. Czyli opisują jakąś potężną zmianę, zakręt i już za chwilę obudzimy się w nowej bajce, to nie serial, ale szybka super-akcja, zmiana dekoracji. To jest dobre określenie, "dekoracji", tła, ram w których się będzie wszystko toczyć. Ciekawe. Jeszcze ciekawiej może być jak Uran dojdzie do Eris, ale to jeszcze trochę (w połowie przyszłego roku). Albo jak Mars będzie przebywał w Wadze (bo wtedy recepcja wzajemna z Eris), a to już niebawem, koniec roku, listopad, grudzień. W Wadze czyli jeszcze dodatkowa porcja kardynalności, nie "stałość", tylko "kardynalność", rozpoczęcie akcji, demontaż starej dekoracji i budowa nowej dekoracji.

Taki "rysunek" możemy odczytać, takie tło, taką dekorację. Wojny nie ma, bo z Neptunem w Rybach wojny być nie może, wszystko jest rozlazłe, nieokreślone, rozmyte i nierealistyczne, taki "sen". Nikt tu za karabin nie chwyta, bo i po co, nie ma takiej potrzeby. Ale są uchodźcy, jest pomoc humanitarna, są także ofiary (głównie na morzu), bo to Neptun.

.

________________

W tym momencie Uran, Neptun i Pluton znajdują się w ruchu wstecznym. Demontaż starej dekoracji? Pluton właśnie się zatrzymuje (stacjonarność) i niebawem zacznie iść do przodu. Potem ze stacjonarności wyjdzie Neptun, w połowie listopada, Uran zawróci pod koniec grudnia i wszystko zacznie iść do przodu.

.


Tagi: uchodźcy

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdzisława Sośnicka

poniedziałek, 07 września 2015 20:36

 

Piosenkarka właśnie wydaje nową płytę, tytułowa piosenka albumu Zdzisławy Sośnickiej „Tańcz choćby płonął świat”:

https://youtu.be/sSht4iYyvrc

Słowa Jacka Cygana to już pół recepty na sukces, ale druga połowa, to na pewno wykonanie, czyli 70-letnia dzisiaj piosenkarka. Zdzisława Sośnicka urodziła się 29 sierpnia 1945 r. Piosenka wydaje się świetna, przebój bez dwóch zdań, z wielką przyjemnością się tego słucha. Z uwagi na wiek piosenkarki "Tańcz choćby płonął świat" może zostać hymnem seniorów, ale myślę, że i na weselach się przyjmie, niesamowite. Od razu pojawia się pytanie - co na to powie horoskop?

Ano powie, ciekawą rzecz, Zdzisława Sośnicka ma właśnie tranzyt Jowisza przez Słońce. Dzisiaj Jowisz jest w 6 stopniu Panny, piosenkarka urodziła się ze Słońcem w 6 stopniu Panny. Czyli dzisiaj jest ten dzień, debiut płyty dzisiaj to strzał w 10-tkę, najlepsza recepta na sławę. Oficjalna premiera ma być 18 września, ale wczoraj i dzisiaj coś się zaczęło, chyba przedpremierowy singiel, szczegółów nie badam. W horoskopie Sośnickiej Słońce w Pannie jest w recepcji wzajemnej z Merkurym w Lwie, czyli ten Jowisz także na Merkurym. Ależ ta kobieta ma głos! W horoskopie chyba jest jeszcze recepcja wzajemna Księżyca w Byku z Wenus w Raku, czyli najważniejsze planety horoskopu są po prostu bardzo silne. Ale mimo tej siły tranzyt Jowisza był tu konieczny. Gratulacje, naprawdę jestem pod wrażeniem, piosenki i tranzytu.

.

Tranzyty Jowisza przez Słońce to ulubiony temat astrologów, też go lubię, ten temat, chociaż w moim życiu zaznaczył się taki tranzyt niekorzystnie. Ale może ja się nie znam na tym co dla mnie jest korzystne. 

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Uchodźcy

niedziela, 06 września 2015 10:23

Kusi zajrzeć w horoskop żeby odczytać w nim ostatnie europejskie wydarzenia, falę uchodźców. Skoro astrologia opisuje świat, to przecież powinna to co się teraz dzieje też opisać i to na różne sposoby. Dzisiaj jeszcze mieszkamy w Europie i wydaje nam się, że ją znamy, ale jutro nie wiadomo w jakiej Europie przyjdzie się nam obudzić, coś to szybko postępuje wszystko.

Co zatem widać? Jaka akrobacja na niebie wydarzyła się i wydarza w ostatnich dniach, może  tygodniach? Co się stało?

Lilith wkroczyła do znaku Wagi, mniej niż dwa tygodnie temu, wtorek 25 sierpnia. I spotkała się tam z Węzłem Księżycowym Płn. (= przyszłość), dokładnie 4 września, ostatni piątek. Lilith "nadepnęła" na "przyszłość". Co symbolizuje Lilith? Uchodźców, w tym przypadku uchodźców, "czarny lud", gorszą część ludzkości, wyrzut sumienia dla rozwiniętych i spokojnych regionów świata.

Walczą oni o swoją przyszłość. Inna cywilizacja, z naszego punktu widzenia "niższa", mówimy o nich przecież "dzicz". Ale jest to część ludzkości, tyle, że w gorszym położeniu, z wielu powodów, także zawinionych przez tę "lepszą" część ludzi na świecie. A ponieważ wszystko z czasem się równoważy, czeka nas właśnie to zmierzanie do równowagi, na naszych oczach, w ostatnich dniach, rozpoczął się historyczny proces. Nic nie może wiecznie trwać, także nasz spokój ma się chyba ku końcowi. Lilith potężnie nadepnęła na przyszłość, przyszłość należy do Lilith?

.

Spotkanie Lilith z Węzłem Księżycowym Płn. wydarzyło się na początku znaku Wagi, czyli w znaku kardynalnym i powietrznym. Kardynalność inicjuje akcję, a powietrze "jest wszędzie". Uchodźy ruszyli do Europy.

Co jeszcze, jakie jest tło i dekoracja?

Na początku znaku Wagi od niedawna przebywa nowa planeta karłowata Makemake, tego lata weszła do Wagi już ostatecznie. Czyli to spotkanie Lilith z Węzłem Księżycowym Płn. ma jeszcze takie ciekawe towarzystwo. Makemake, planeta nazwana od imienia boga z mitologii Wyspy Wielkanocnej, boga wszystkich ludzi na ziemi, bez żadnej dyskryminacji, wszystkich. Ufff, takie buty.. W znaku Wagi motyw "równowagi" jest bardzo widoczny, tzw. "Trzeci Świat" przestaje istnieć, tak jak 25 lat temu przestał istnieć "Drugi Świat" (nie wiem czy dla wszystkich te pojęcia rodem z innej epoki są znane). Od dawna się spodziewano, że  coś takiego nieuchronnie nastąpi i teraz dzieje się to na naszych oczach, dzieje szybko.

.

Ale Makemake to nie całe tło i dekoracja, w tle obrazka widzimy wszystkie trzy nowe planety karłowate, także Haumeę i Eris. Wszystkie trzy to nowinki z XXI w., dopiero niedawno odkryte i nazwane, od razu też awansowały na planety. Astrologia uważa, że ten awans coś opisuje i to coś bardzo ważnego, jakąś dużą zmianę w dziejach świata. Tak jak odkrycie Urana pod koniec XVIII w. poprzedziło rewolucję francuską i upadek społeczeństwa stanowego, tak odkrycie Eris, Makemake i Haumei na początku XXI w. też coś poprzedza. Uran nowym planetom obecnie dzielnie asystuje, zbliżając się do Eris w Baranie (ale w tej chwili się cofa, czyli jeszcze chwila).

Trzy planety karłowate ustawiły się w ciekawy sposób, wszystkie trzy, Eris, Makemake i Haumea, są w znakach kardynalnych, inicjujących akcję, Eris w Baranie, Makemake i Haumea w Wadze. Eris jest w tej chwili w opozycji do Haumei i w 4/9, 160 stopni do Makemake, między nimi 20 stopni. Napięta struna, która zaraz pryśnie (180 stopni + 160 stopni + 20 stopni). "Tło" dla Lilith, z nowych planet. Ciekawe, że Makemake i Haumea otrzymały kilka lat temu nazwy nie z mitologii europejskiej, dobrze znanej, ale z mitologii ludów z innych regionów świata, akurat Wyspy Wielkanocnej i Hawajów.

Obserwując dalej co się dzieje, cały czas warto mieć na uwadze położenie trzech nowych planet, walka o przyszłość (Haumea jako hawajska bogini płodności symbolizuje przyszłość) z asystą polinezyjskiego boga wszystkich ludzi (Makemake). Dzisiaj wygląda to tak:

Eris - 23.13. Barana (ruch wsteczny)

Makemake - 0.57. Wagi

Haumea - 21.14. Wagi

.

.

 

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Sześciolatki

wtorek, 01 września 2015 21:48

 

O co chodzi z 6-latkami i co może na ten temat powiedzieć astrologia? Temat dojrzał żeby się nim zająć, nawet w referendum chcą pytać obywateli, do referendum pewnie nie dojdzie, ale można zapytać astrologa. Skoro zna on odpowiedź na każde pytanie.i nad takim pytaniem się pochyli. Oficjalna wykładnia jest zdaje się taka, że dzieci szybciej dojrzewają do pójścia do szkoły, skoro w szkole mają uczyć czytania i pisania to dzieci 6-letnie często gęsto mają to już za sobą,oj coraz częściej. A skoro potrafią czytać, pisać i liczyć (w ograniczonym bardzo zakresie, rzecz jasna), to powinny pójść do szkoły. Drugi powód to taki, że liczba dzieci w szkołach coraz mniejsza, różne demograficzne niże, będące u nas już normą, a nauczyciele czekają żeby uczyć. Zamiast zwalniać nauczycieli można posłać do szkoły 6-latki. No i jak wcześniej zaczną, to wcześniej skończą i będą pracować na nasze emerytury. W tej ostatniej kwestii byłabym ostrożna, czy dzisiejsze 6-latki zechcą dawać nam jakiekolwiek emerytury, ale to inny temat i innym razem.

Skupmy się na 6-latach i problemie, dlaczego rodzice protestują, dlaczego temat jest tak nośny medialnie i dlaczego prezydent chciałby żeby te dzieci do szkoły jednak nie szły (bo chyba chciałby skoro chce organizować referendum).

.

Ufff. Saturn, moim zdaniem chodzi o Saturna. Każdy ma Saturna w horoskopie, chciałoby się powiedzieć niestety. Ale nie można urodzić się bez Saturna i to co on symbolizuje, opisuje, czyli rygory, ograniczenia, obowiązki, żmudna nauka i praca są nam niestety przeznaczone i nijak się od tego wywinąć. Szkoła, taka tradycyjna, że trzeba się tam stawić o określonej godzinie, siedzieć w ławce całą lekcję, wykonywać polecenia, dla małego człowieka jest Saturnem, w czystej postaci Saturnem. Jest to nawet pierwszy w życiu Saturn z którym przychodzi im się zmierzyć. Powstaje pytanie kiedy najlepiej zmierzyć się z Saturnem, kiedy jest to nam "pisane". Otóż w czasie kwadratury tranzytującego Saturna do urodzeniowego Saturna. To jest czas kiedy stres jaki powoduje szkoła, że rygory, którym trzeba się podporządkować, są naturalne, młody człowiek ma mechanizm żeby się z tym zmierzyć. Tak mniej więcej to wygląda.

Ale... nie jest możliwe, żeby każde dziecko szło do szkoły podczas takiej kwadratury, no niestety. Jest rok szkolny, a nie miesiąc czy dzień szkolny. W różnych latach różnie to będzie na dodatek wyglądało, ale generalnie taką kwadraturę, pierwszą w życiu, mamy około 7 roku życia. Cykl Saturna, jego obieg wokół Słońca to około 29 lat, czyli 1/4 tego obiegu to nieco ponad 7 lat. Tego się nie zmieni, tak jest, taki jest opis. Wynika z tego, że szkoła z rygorem tylko dla 7-latków! Nie ma jednak przeszkód, żeby wcześniej dzieci szły, ale do innej szkoły, bardziej luźnej. Stres przy kwadraturze musi być i jak to zrobić? Temat ciekawy, wart zgłębienia, matki-astrolożki są tutaj w lepszej sytuacji. Inni mogą się czuć zaniepokojeni, nie wiedząc o co chodzi.

.

Sytuację komplikuje tzw. wsteczny bieg planety, a Saturn jest planetą, która retrograduje, czyli okresowo się cofa. Oznacza to, że taka kwadratura może być serią trzech kwadratur, a nie przejściem jednokrotnym i rozciągać się w czasie. Może dopiero ostatnie przejście kwadraturą jest czasem właściwym na rygory? Wtedy dziecko jakby już rozumie, że życie to nie bajka, nie tylko bajka. Ale może jednak szkoła, pójście do szkoły, powinno być tylko w trakcie tej kwadratury, niechby chociaż pierwsze przejście, nawet w momencie pójścia do szkoły. Słowem, to, że dzieci dopiero w wieku 7 lat idą do szkoły i tak było od dawna, jest jakoś tam uzasadnione, astrologia podpowiada dlaczego jest to dobry pomysł. A z 6-latkami kłopot duży, no bo jednak pójście do szkoły to stres, a maluch przed kwadraturą Saturna do Saturna nie jest na stres przygotowany., po prostu nie jest i nic tego nie zmieni.

.

.

 

 

.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 141  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243141
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl