Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zajęcie Moskwy w 1610 r.

środa, 22 września 2010 8:47

22 września 1610 r
. Polacy zajęli Moskwę, epizod trwał przez pewien okres czasu, ale taką datę dzienną znalazłam, że dzisiaj obchodzimy okrągłą rocznicę tego wydarzenia.
Tutaj link do artykułu Janusza Tazbira, historyka:
http://hrs.webpark.pl/hist.html
.
W horoskopie na datę 22 września 1610 r. musimy spojrzeć na znak Byka i planetę Wenus oczywiście (symbol Polski) oraz na Urana (Rosja).
I tylko dwie obserwacje, żeby nie rozpraszać tego horoskopu i nie gubić się w szczegółach.
Wenus w znaku Skorpiona (raczej marnie dla Wenus) w ścisłej opozycji do koniunkcji Marsa i Plutona w znaku Byka.
A zatem mamy bardzo silną recepcję wzajemną, to znaczy obie planety "Marsowe", Mars i Pluton są w znaku planety Wenus, a planeta Wenus jest w znaku Marsa i Plutona.
Obok Wenus możemy postawić tutaj Marsa i Plutona, z taką obstawą ta Wenus. A obok Marsa i Plutona w Byku możemy postawić Wenus. Wenus jest tutaj potężnie wzmocniona i nadzwyczaj waleczna. Opozycja Wenus-Pluton jest ścisła, w punkt (z Marsem nieco szerzej), wojny "Plutonowe" są bardziej okrutne.
.
A Uran? Uran w znaku Bliźniąt jest stacjonarny, czyli też silny, stacjonarność zahacza o "punkt podróżnika", 22 września Uran już chyba o włos minął ten punkt, ale niebawem zaczyna zawracać...
Połączony jest z opozycją Wenus - Mars/Pluton misterną siecią małych ostrych aspektów (półkwadratura i półtorakwadratura). Sieć jest szersza, bo obejmuje również Neptuna, z którym Uran jest w kwadraturze.
Co z tego?
Ano zauważmy jeszcze koniunkcję Urana z nową planetą Haumea, która być może symbolizuje przyszłość. Mamy już pełen obraz.
Wielki trumf Polski, tak daleko to jeszcze nas nie było, ale uwikłanie tego trumfu aż nadto widoczne. Na przyszłość, na lata, na przyszłe pokolenia. Polska zdobywając Moskwę zarzuciła sobie pętlę na szyję, która przez kolejne pokolenia zaczęła się zacieśniać...
Uran został "rozdrażniony" (półtorakwadratury i półkwadratury z opozycją Wenus-Pluton/Mars) i okazał się "pamiętliwy" (Haumea).  A nie był wcale słaby w tym horoskopie, jego słabość była w nim chwilowa.
Polecam lekturę artykułu Janusza Tazbira, wybitnego historyka. I szacunek dla astrologii, że coraz więcej nam "wyjaśnia" i do czegoś się przydaje, nie tylko "wróżbitom" (o_o).
.
.


.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Elżbieta Jaworowicz

czwartek, 02 września 2010 16:03


Elżbieta Jaworowicz

nie jest żadną celebrytką, ale super dziennikarzem - reporterem, najlepszym jakiego miała telewizja w Polsce, a przynajmniej jakiego ma obecnie. Jej program "Sprawa dla reportera" bije rekordy popularności, a Elżbieta Jaworowicz zbiera nagrody. Co powie o jej talentach horoskop?
Urodzona 31 marca 1946 r., w Stalowej Woli, jest Baranem, po prostu. A te zwykle wierzą w siebie i dużo im się dzięki temu udaje. Znak kardynalny ognisty, odwaga, parcie do zwycięstwa, inicjatywa.
.

Stalowka.NET - Encyklopedia miasta Stalowa Wola,
http://www.stalowka.net/encyklopedia.php?dx=120

.
Nie będziemy rozpatrywać wszystkich niuansów tego horoskopu, nawet w zakresie skąd ten talent. Spójrzmy tylko na Merkurego, on od razu powie wszystko. Elżbieta Jaworowicz ma Merkurego w punkcie Barana, 1 Barana. I na dodatek jest to Merkury w retrogradacji. Wyrzutnia rakietowa, pocisk do celu doleci i na wszystkie strony zgłębi temat. Punkt kardynalny ognisty.
Merkury w takim miejscu to skarb dla reportera, a reporter jest skarbem dla telewizji.
Dlaczego Merkury jest ważny w horoskopie reportera? Chyba nie muszę tłumaczyć, nawet laikom ten bóg powinien się kojarzyć z dziennikarstwem (pierwsza polska gazeta nazywała się "Merkuriusz").
http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/merkuriusz/start/start.htm
Bóg od komunikacji, pisania, mówienia.
.
W horoskopie Elżbiety Jaworowicz nie widać na pierwszy rzut oka, że jest on jakoś szczególnie aspektowany, chociaż nie można też powiedzieć, że brak mu w ogóle aspektów. Koniunkcja z Eris, pomiędzy Merkurym i Słońcem jest Eris, to bardzo ciekawa konstrukcja.  Eris w takim miejscu, na drodze od Merkurego do Słońca, może oznaczać, że Merkury zanim stworzy, opowie historię,  krytycznie oceni dotychczasowe ustalenia, rozłoży je na czynniki pierwsze i zbuduje ją po prostu od nowa.  Eris to nowy rozkład, ze starych elementów nowy rozkład.
Z innych połączeń kątowych z planetami zwracają uwagę dość dyskretnie zaznaczone połączenia kwintylowe z Uranem i Saturnem. Takie oprzyrządowanie Merkurego w aspekty daje mu wielką siłą twórczą (kwintyle), bystrość (Uran) i zdolność tworzenia konstrukcji (Saturn). Co sprawia, że jako reporter Elżbieta Jaworowicz jest dociekliwa i jest w stanie odtworzyć historie, które bada.
.
Może nawet ciekawsze od kwintylowej konfiguracji jest położenie retrogradującego Merkurego w 1 Barana, ale połączenie obu tych elementów, plus wspomniana wyżej Eris, to dar od niebios absolutny. Dla dziennikarza. Stawia temat w punkcie "start" i temat jest obrabiany, do tyłu, do przodu, aż do konkluzji. Rozpoczęcie sprawy w 1 Barana daje gwarancję jej wszechstronnego rozpatrzenia i doprowadzenia do finału.  Nie ma mowy, żeby Merkury z 1 Barana nie doleciał do celu, startując z punktu kardynalnego ognistego cel jest gwarantowany. Urodzony zwycięzca, po prostu..
Co jakiś czas pojawiają się w mediach informacje, że kto jak kto, ale Elżbieta Jaworowicz nigdy nie straci swojej pracy, taki "skarb" telewizja będzie trzymać. Racja.
.

.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Link do tekstu o II wojnie światowej (analiza astrologiczna z 2008 r.)

środa, 01 września 2010 7:01

Link do tekstu o II wojnie światowej - analiza astrologiczna z 2008 r.:
http://lwi.bloog.pl/id,3677297,title,II-wojna-swiatowa,index.html


komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 136  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243136
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl