Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Weronika Marczuk-Pazura

czwartek, 24 września 2009 12:46

Każdy (czytający wiadomości) zadaje sobie dzisiaj pytanie co ta kobieta najlepszego zrobiła i dlaczego właśnie ona? Weronika Marczuk-Pazura została złapana na gorącym uczynku przyjęcia łapówki, dużej łapówki, poważna korupcyjna sprawa, bardzo duża.
Powiem od razu - mi jej szkoda, bo co ona winna, że ma ... taki horoskop.
.
28 listopada 1971 r. bardzo silnie w horoskopie prezentowały się znaki ogniste, a zwłaszcza Strzelec. Weronika jest bardzo silnym Strzelcem - Słońce, Merkury, Wenus i Jowisz są w znaku Strzelca, czyli ognistym i zmiennym znaku zodiaku. W znaku Strzelca jest także Neptun, połowa planet w Strzelcu, w tym 3 planety osobiste (najważniejsze dla osoby).
A poza tym? Poza tym też ogień: Księżyc w Baranie, Ceres w Lwie. 

Widać zatem bardzo silną nierównowagę żywiołów, żywioł ognia przeważa i przytłacza wszystko. Nie ma już miejsca na ziemię (rozsądek, trzymanie się ziemi, czy chociażby majątkowy fart), nie ma miejsca na powietrze (pomyślę zanim zrobię).
Brak ziemi w tym horoskopie w zasadzie informował od razu, że zarobienie dużych pieniędzy dla siebie, jej się po prostu nie uda. Nie jest też "pazerna", kocha "wyczyn", ale nie "kasę"!
Braku równowagi żywiołów w horoskopie nie ratuje także śladowa woda (żywioł wody), Mars w Rybach to kiepska dla Marsa pozycja, a poza tym jest słabo aspektowany (to z kolei informacja o mężczyznach pojawiających się w jej życiu).

Ogień, żywioł ognia, to w pewnym sensie najlepszy z żywiołów (mówi to osoba ognia przez naturę pozbawiona). Dzięki niemu wszystko się kręci i pnie do góry, energia i odwaga. Dużo ognia w horoskopie, to mnóstwo energii i odwagi, to optymizm. Hurra, na pewno się uda! Super dla żołnierzy (zwycięskich), sportowców, bardzo dobrze dla biznesmenów goniących za zyskiem (tak!).  Bez ludzi ognia świat by się nie rozwijał i nie szedł do przodu.
.
Weronika posłużyła za ilustrację nierównowagi żywiołów w horoskopie, bardzo duża ta nierównowaga. Ale powtarzam, mi jej szkoda, bo nie tak wygląda horoskop osoby łasej na łatwą "kasę" (co w odczuciu społecznym jest takie naganne). Tak wygląda horoskop osoby zdolnej do odważnych czynów, ponad przeciętnie odważnych, do "wyczynu". 
I ktoś to potrafił wykorzystać, no cóż...
.
Ta nierównowaga, to może nawet nie tyle nadmiar ognia, co kompletny brak żywiołu ziemi.
Znak Byka - pusto, znak Panny - pusto, znak Koziorożca - pusto. A to oznacza, że korzyści finansowe nie dla niej. Kiedy tylko feralna koperta z "finansową" zawartością znalazła się w jej ręku, natychmiast pojawiła się CBA..  Trzeba jej życzyć farta do dobrego adwokata.

.

foto: tvn
.
.
Objaśnienia astrologiczne:

Żywioły dostarczają zwykle podstawowej i najważniejszej informacji o właścicielu horoskopu, patrzymy jaki jest rozkład żywiołów i praktycznie wszystko już wiemy. Kiedy cztery żywioły (ogień, powietrze, ziemia i woda) są w równowadze, to horoskop jest co prawda zrównoważony, ale nudny bo "nijaki". Dopiero kiedy jakiś żywioł wyraźnie przeważa, albo któregoś żywiołu brak, horoskop nabiera barw i robi się "jakiś".
Wszystko ma swoje dobre i złe strony, niestety, pewnie najbezpieczniej być "nijakim".
Nadmiar ognia, to brawura i odwaga, hurra-optymizm, na pewno się uda.
Brak ognia, to cechy wprost przeciwne - "na pewno się nie uda".
Wybór należy do ciebie? Niestety nie!
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Palma

niedziela, 13 września 2009 9:47


W astrologii dużą wagę przywiązuje się do figur planetarnych, inaczej konfiguracji planet. To sytuacja kiedy aspekty (połączenia kątowe między planetami) są regularne i w sumie tworzą magiczną liczbę 360 (stopni, czyli koło). Wówczas taka konfiguracja z łatwością porusza cały horoskop, stanowi jakby "silnik", który go napędza. Zwykle mamy w  horoskopie kilka takich "silników", im więcej, tym więcej będzie się działo..


Dla mniej wtajemniczonych kilka słów wstępu:

- "planszą do gry" jest 12 znaków zodiaku, z których każdy zajmuje 1/12 czyli 30 stopni, zawsze równo i regularnie.

-  kolejną "siatkę podziału", tworzą osie horoskopu, wyznaczają one (akurat odwrotnie niż na mapie): wschód - Ascendent (ASC), południe - Medium Coeli (MC), zachod - Descendent (DSC) i północ - Immum Coeli (IC); mamy zatem 4 osie.

- z podziałem na osie, związany jest podział na 12 pól, czyli 12 domów, obszar między każdą z osi dzieli się na trzy pola, razem 4 x 3 = 12 (nieregularnie).

Na tak utworzonej "planszy" rozgrywa się "gra" - graczami są planety. Liczba graczy? Wciąż rośnie, ale podstawowy zestaw do niedawna liczył 10:  Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton. Jeżeli ich wzajemne położenie daje się ułożyć w regularne powiązania - mamy figury planetarne. To one wyznaczają przebieg i zasady gry, tak można powiedzieć.


autor: Olivia. źródło: studio wp.pl

Jedną z bardziej interesujących figur planetarnych jest tytułowa Palma.  Figura ta powstaje z podziału koła przez 5 (360 : 5 = 72), czyli z kwintyli.  144 + 72 + 144 = 360 stopni. Ma zatem kształt wysmukłego trójkąta, u podstawy 72 (kwintyl), boki po 144 (bikwintyle).
Palma ma nie tylko intrygującą nazwę, ale to naprawdę ostry silnik, podział przez 5 jest bardzo dynamiczny, mówimy na ten rodzaj dynamiki - twórczy, tworzy się jakaś "wartość dodana".


Przyłapałam Palmę, która utworzy się dzisiaj i potrwa na niebie do środy, czyli przez trzy dni będzie nam towarzyszyć. Utworzą ją: Mars, Jowisz i Saturn.
Mars
  - w 12 Raka, Jowisz - w 19 Wodnika i Saturn - w 25 Panny.
Palma jak się patrzy! Jowisz na wierzchołku tej "Palmy". Planety są z tych średnio szybkich i akurat układają się po kolei, Palma uchwyciła 3 kolejne planety (tak w Układzie Słonecznym).

Mars - planeta najbardziej energiczna.
Jowisz - planeta rozmachu i wielkości.
Saturn - planeta ograniczeń, ale i trwałych konstrukcji.


Jowisz i Saturn to tzw. planety społeczne, idą wolniej, Mars to planeta osobista, szybciej się porusza i to ona po 3 dniach rozwiąże tę "Palmę", powędruje dalej.
Co się wydarzy?
Zapewne mnóstwo rzeczy, których nie bardzo da się zauważyć, a może już się zaczęły... Zaczynając pisać ten tekst nie wiedziałam jeszcze jaki podam tutaj przykład, a teraz coś mi majaczy. Zdaje się, że przeczytałam właśnie informację o nagłej, długo odkładanej, a przez wszystkich oczekiwanej decyzji budowy portu lotniczego w Modlinie (na płn.-zach. od Warszawy, na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki). Teoretycznie pasuje to do Palmy - Mars i Saturn u podstawy, Jowisz na wierzchołku. Energia (Mars) w przełamywaniu ograniczeń i wznoszeniu trwałych konstrukcji (Saturn) na dużą skalę, rozmach, wielkość (Jowisz).
Lokalnie i nie tylko lokalnie, to ważna informacja, decydenci zawiadomili, że już w poniedziałek chcą rozpisać przetarg, "Palma" trwa krótko, trzeba się pośpieszyć..

Teoretycznie Modlin pasuje, prowadźmy takie obserwacje dalej. Zmysł obserwacji powinny wyostrzyć zwłaszcza osoby, którym "Palma" wchodzi w osobisty horoskop i o coś zahacza, czyli porusza jakieś ważne elementy osobistego horoskopu.
.
Mam już kolejny przykład, Palmę będzie miał w tegorocznym solariuszu (czyli horoskopie na nadchodzący rok) obchodzący dzisiaj urodziny - Włodzimierz Cimoszewicz, polski kandydat na wysoki urząd w Radzie Europy.
.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 166  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243166
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl