Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Lech Wałęsa

poniedziałek, 29 września 2008 17:29Mogę tylko powiedzieć, że nie chcę ale muszę, zrobić i tę analizę, skoro "symbol Polski kończy dzisiaj 65 lat". Lech Wałęsa urodził się 29 września 1943 roku w Popowie.
Jak zostać symbolem Polski? To pokaże horoskop.
.

.
Horoskop należy do najbardziej znanych i często analizowanych, i nie trzeba go ustawiać na południe, godzina urodzenia jest znana, ale .. tak nam wygodniej, jak wszyscy to wszyscy ;-).
Symbolem Polski można zostać posiadając stacjonarną Wenus w horoskopie, na przykład. Nie musimy już chyba przypominać, że Wenus jako władczyni znaku Byka, jest właśnie owej Polski dosłownie symbolem. A Wenus stacjonarna, to Wenus bardzo silna.
Ale wiemy również, że Wenus obsługuje dwa znaki Zodiaku, także znak Wagi. Pewnie żeby zostać symbolem Polski stacjonarna Wenus to może być za mało i trzeba mieć jeszcze Nów w  znaku Wagi.
Lech Wałęsa stał się symbolem Polski niejako na emigracji, czy w kręgach dyplomatycznych, długo zanim został nim tutaj. W połowie lat 80-tych, kiedy o zmianach w Polsce nikomu się jeszcze nie śniło, pamiętam ulicę Wałęsy na Long Island. I wszyscy wiedzieli o co chodzi, pewnie więcej ode mnie wiedzieli w tamtym czasie. Kierowca autobusu zatrzymał się na chwilę i pokazał mi tę tabliczkę, a ja na moment stałam się bohaterem podmiejskiego autobusu.

.

Wenus jednak, jak wiemy, nie jest zbyt waleczna, a trudno powiedzieć coś takiego o Lechu Wałęsie, stacjonarna i owszem, nów w Wadze (zrównoważonej i dyplomatycznej), a jednak człowiek wyjątkowo waleczny, energia z niego aż kipi. Wprawne oko czytelnika bloga z pewnością zauważy Marsa w 17 stopniu znaku Bliźniąt i to w zasadzie wszystko nam tłumaczy. Mocno Wenusjańskie cechy, a jednocześnie Mars w punkcie mocno energicznym, energiczny Mars w punkcie wzmożonej aktywności, aktywny Mars do kwadratu (a właściwie do którejś tam potęgi, kwadrat to mało).
.
Nie musimy już chyba dodawać, jakie to niedogodności wiążą się z silną Wenus w horoskopie, bo była o tym często ostatnio mowa, a na urodziny jakoś nie wypada. I chyba w ogóle nie wypada. Symbol to symbol i już.

.
.
Objaśnienia astrologiczne:

Wenus w horoskopie Lecha Wałęsy przebywa w 5 stopniu znaku Panny i właśnie wychodzi ze stacjonarności, jest już w ruchu prostym. Taka sytuacja jest najdogodniejsza, kiedy planeta ruch stacjonarny zamienia w ruch prosty, jej siła jest wówczas największa. Gdyby było odwrotnie, zmiana ruchu byłaby w kierunku retrogradacji, byłoby to bardziej problematyczne, ale nie jest. W sumie bardzo ładny symbol, chociaż Wenus w znaku Panny silna nie jest, i to także trzeba brać pod uwagę. Być może nawet pokazuje to sytuację dlaczego ten symbol nie dla wszystkich jest takim wielkim symbolem. Trochę za, a trochę jednak przeciw.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Polskie Państwo Podziemne

poniedziałek, 29 września 2008 11:40
W nocy z 26 na 27 września 1939 roku gen. Michał Tokarzewski - Karaszewicz powołał Służbę Zwycięstwu Polski, organizację której powstanie uważa się za początek tzw. Polskiego Państwa Podziemnego.
.

.
.
Widzimy tutaj kilka interesujących układów, które na pewno mogą opisywać taką sytuację.
W horoskopie bardzo wyraźnie widać trzy połączone ze sobą konfiguracje:
- Wielki Trygon (nieco rozlazły ale jest), Uran, Mars i zbitka planet w Wadze wspomagana przez Neptuna w Pannie bardzo skutecznie;
- Prostokąt Mistyczny, ten jest już bardzo ścisły, Pluton, Mars, Jowisz/Eris, Słońce/Merkury/Wenus;
- Półkrzyż, raczej ścisły, pomiędzy Marsem, Plutonem i Saturnem.
Podstawą, punktem wyjścia do rozważań powinien być ten ostatni, opozycja Pluton - Mars z Saturnem na wierzchołku. A to dlatego, że ta konfiguracja pokazuje problem, który dzięki wpisaniu w pozostałe dwie konfiguracje, znajduje w tym horoskopie rozwiązanie. Z planet Półkrzyża, Mars jest pierwszy w szeregu, a Saturn ostatni w szeregu według stopnia. Kolejność w szeregu obrazuje nam podstawowy rytm horoskopu czyli 1/12, bardzo ważna sprawa, zaczynać Marsem, a kończyć Saturnem.
Mars i Saturn są tutaj w recepcji wzjamnej, tzn. Mars przebywa w znaku Wodnika (którego starym władcą jest Saturn), a Saturn w znaku Barana, którego władcą jest Mars. Taka sytuacja bardzo wzmacnia obie planety, działa po prostu jak koniunkcja, już samo to wskazuje, że Półkrzyż znajdzie rozwiązanie.
Jakie? W postaci powołania struktury, Saturn jest planetą konstrukcji, struktury i tutaj w ostatnim stopniu pokazuje, że efektem będzie jakaś struktura.
Wspomagają powstanie tej struktury Wielki Trygon i Prostokąt Mistyczny. To Mars znajduje się tutaj we wszystkich trzech konfiguracjach. Wielki Trygon symbolizuje łatwość, nie mamy tu do czynienia z jednolitym żywiołem, jest to trygon powietrzno-ziemny, ziemno-powietrzny, państwo, którego nie całkiem można "dotknąć" (żywioł ziemi), ale jest jako myślowa koncepcja, trochę tu, a trochę tam na emigracji (żywioł powietrza).  
.
Na pograniczu znaków Panny i Wagi mamy do czynienia ze zgrupowaniem planet, które harmonizuje współdziałanie Wielkiego Trygonu i Prostokąta Mistycznego. Kolejno - Neptun, Słońce, Merkury i Wenus.
Polskie Państwo Podziemne. Jeżeli państwo to Słońce, polskie to musi być Wenus, a jeżeli podziemne, to w pewien sposób "niewidoczne" i jak ulał pasuje to do Neptuna. Neptun to taka "czapka niewidka", jest tak daleko, że go nie widać, po prostu. Neptun w Pannie wskazuje jednak na jakąś "ziemną", czyli konkretną organizację. Polskie Państwo Podziemne to była cała misterna dobrze zorganizowana siatka, i tu  i tam na emigracji.
"Podziemność" wskazuje też na Lilith, musi być i coś z Lilith, a w każdym razie powinno, przecież "skryte głęboko".
Można spostrzec, że Lilith jest tu wplątana w ciekawą aczkolwiek bardzo dyskretną konfigurację, tworzą już Uran, Merkury i Lilith. Aspekty półtorakwadratu (3/8), bikwintylu (2/5) i binonagonu (2/9), 135 + 144 + 80 = 359. Zaledwie 1 stopień kątowy brakuje tutaj do 360 stopni, czyli pełnoprawnej konfiguracji. No cóż, w sumie ciekawa obserwacja, ta dyskretna konfiguracja zasila Wielki Trygon, który jest tu główny "macher", poprzez powiązanie Urana z Merkurym.
A najbardziej ścisłą koniunkcją horoskopu jest powiązanie Jowisza z Eris, wchodzi ono w Prostokąt Mistyczny. Polskie Państwo Podziemne było ewenementem na skalę światową, sława dlatego, że walczy, już "po śmierci", Jowisz - Eris, w opozycji do Słońca tego horoskopu.
.
Trudno tak do końca powiedzieć, co w tym horoskopie jest dla Polski najłaskawsze, chyba w ogóle korzystne usytuowanie podstawowych wskaźników "polskości", znaku Byka i jego władczyni Wenus. W znaku Byka przebywał wówczas "sprytny" Uran, oj Uran dużo może i Urany zwykle nie przegrywają. Tutaj w ciekawych konfiguracjach, jawnej Wielkiego Trygonu i dyskretnej, nieco naciąganej, wspomniane wyżej połączenie Urana, Merkurego i Lilith. I chyba to ostatnie to była ta "sprytna sztuczka". A Wenus? W koniunkcji z Merkurym i Słońcem, czyli i jaśniejąca (Słońce) i dobrze poinformowana (Merkury).  A na dodatek jest to Wenus w znaku Wagi, czyli w swoim znaku. Planeta Wenus jak wiadomo "obsługuje" astrologicznie dwa znaki Zodiaku, Byka i Wagę. I chociaż Polska jest spod znaku Byka, to tutaj trochę z tego splendoru znaku Wagi na nią spadło. Polskie Państwo Podziemne istniało w sumie dzięki swojej misji dyplomatycznej, uznaniu przez inne państwa, itd. Wenus "rezydowała" na emigracji, a w Byku, czyli w kraju, działały "sprytne" Uranowe struktury. A Merkury (w koniunkcji z Wenus w Wadze  i w półtorakwadraturze z Uranem w Byku) kursował pomiędzy Londynem i krajem.

.
Natomiast co do osoby generała, Michała Tokarzewskiego- Karaszewicza, ur. 5 stycznia 1893 roku we Lwowie, to nie możemy sobie odmówić uwagi, że Wenus w horoskopie generała przebywała w 17 stopniu, znaku Strzelca, a więc w obszarze wzmożonej aktywności. Generał pchnął jakby Polskę (tutaj Wenus) w nowej sytuacji politycznej, kiedy przegrana w kampanii wrześniowej była już przesądzona, na nowe tory, gdzie mogła ona dalej istnieć, w tej zupełnie zmienionej sytuacji.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Yves Rossy

piątek, 26 września 2008 18:06

   Szwajcarski pilot Yves Rossy, "Fusionman", człowiek - rakieta, przeleciał dzisiaj na skrzydłach kanał La Manche. Żal byłoby nie spojrzeć w horoskop, jakie to układy opisują taki wyczyn, jaka to konstrukcja "fizyczna"?  Yves Rossy urodził 27 sierpnia 1959 r. w Neuchetel.  

Tego dnia Księżyc wędrował przez znak Bliźniąt i całkiem samowolnie i niezależnie ustawimy mu horoskop tak, żeby Księżyc przebywał w magicznym "punkcie podróżnika", czyli w obszarze 15 - 17.30 Bliźniąt. Oczywiście możemy się mylić, ale podejmiemy to ryzyko ;-).
.

.
.
.
I może tylko tyle, dodajmy horoskop Szwajcara do kolekcji, będzie on prawdziwą ozdobą. Aktywność, aktywność, aktywność, złota odznaka za "punkt podróżnika".
Nie jest bez znaczenia, że to właśnie Księżyc, czyli najszybsza, najbardziej osobista planeta, która opisuje nasze bezpośrednie reakcje. Księżyc jest najbardziej "sterowalny", człowiek nim dysponuje, a w wyczynie Szwajcara właśnie o to chodziło. Kierował skrzydłami tylko ruchami głowy i tułowia. Księżyc tak położony byłby w sekstylu do koniunkcji Merkury/Uran. A ta koniunkcja jest z kolei połączona z drugim znaczącym sekstylem Mars - Jowisz, aspektem 5-tkowym, półkwintylem, bardzo energetycznym. No cóż, człowiek - rakieta. Koniunkcja Słońce/Pluton (ścisła!) jest natomiast w bikwintylu (2/5) do Eris. Horoskop aż kipi energią.
.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Kazimierz Wielki

środa, 24 września 2008 19:27

Ostatni z Piastów „zostawił Polskę murowaną" i zapisał się w historii jako władca, który nie tyle wojował mieczem, co budował, budował i jeszcze raz budował.

 

A oto odpowiedni cytat, kronikarza Janka z Czarnkowa:

,, Król Kazimierz ...  jak drugi Salomon, wyniósł dzieła swoje budując miasta, domy i ogrody. Przede wszystkim zamek krakowski ozdobił przedziwnymi budynkami, wieżami, rzeźbami, malowidłami ... nad podziw wspaniałymi. Naprzeciw zaś zamku ... wybudował miasto, które od imienia swego nazwał Kazimierzem. Wybudował też wiele innych miast ... i zamków. Wszystkie zaś miasta i zamki opatrzył bardzo silnymi murami ..., fosami i innymi fortyfikacjami, na ozdobę królestwa a ku bezpieczeństwu i schronieniu narodu polskiego. Za panowania tego króla powstało w lasach, gajach i na koczowiskach prawie drugie tyle miast i wsi, ile ich przedtem było w Królestwie Polskim".

.

Astrolog nie patrząc jeszcze w rysunek horoskopu, a tylko czytając słowa kronikarza, powie zapewne -  żywioł ziemi i Saturn. I będzie miał rację, horoskop potwierdzi te słowa. Kazimierz urodził się  30 kwietnia 1310 roku w Kowalu  (data juliańska). Król, który jako jedyny polski władca uzyskał przydomek Wielkiego, ma w horoskopie nów w znaku Byka, dwie najważniejsze planety horoskopu Słońce i Księżyc są więc w znaku żywiołu ziemi. A Saturn władcy też jest bardzo interesujący w tym horoskopie.

Życie Kazimierza Wielkiego było przebogate, a panowanie długie, skupmy się jednak na jego pasji budowania. Saturn, symbolika tej planety najbardziej do tych dokonań pasuje. Saturn jest tzw. władcą znaku Koziorożca, czyli znaku żywiołu ziemi i jakości kardynalnej. Ziemia, żywioł ziemi, to wszystko to czego możemy dotknąć i co ma określony kształt i strukturę, a jakość kardynalna to ruch rozpoczynający akcję. Saturn jest planetą budowania, wznoszenia konstrukcji, a bardziej ściśle zaczynania od fundamentów, wnoszenia murów, wbijania się w ziemię i nadawania kształtów.

.

W horoskopie Kazimierza Wielkiego Saturn jest mało aspektowany, tak na pierwszy rzut oka. Aspekty, czyli połączenia kątowe z innymi planetami stanowią zwykle o sile i możliwości wykorzystania energii tkwiącej w planecie, im więcej aspektów tym lepiej, ale ... to także pewne rozpraszanie. A planeta nawet wcale nieaspektowana, o ile tylko znajdzie się w korzystnym miejscu ma ogromną aczkolwiek skupioną siłę. I taki jest trochę ten Saturn położony w 17 stopniu znaku Strzelca, czyli w punkcie wzmożonej aktywności. W tym miejscu odsyłam czytelnika do tekstu na blogu o punkcie podróżnika (czerwiec 2008), gdzie wyjaśniłam szczegółowo o co z tą wzmożoną aktywnością chodzi i z czego to wynika. W każdym razie jest to bardzo aktywny obszar zodiaku.

Saturn w horoskopie Kazimierza Wielkiego doskonale zatem opisuje jego potężną aktywność w budowaniu.

Zwróćmy teraz uwagę na jego aspekty, to że jest mało aspektowany to pozór, a pozory mylą . W rzeczywistości ten Saturn w 17 stopniu znaku Strzelca jest w kwinkunksie do Słońca, w 17-18 stopniu Byka i w półsekstylu do Neptuna, w 19 stopniu Skorpiona. A zatem Saturn jest „podłączony" do Słońca i do Neptuna.

Król ma w horoskopie opozycję Słońca do Neptuna, aspekt wielkich polityków, którzy mają ambitne plany, "wizje" i jeżeli tylko i inne elementy horoskopu na to pozwolą, potrafią wcielać swoje wizje w życie.  Jacek Kuroń urodzony 3 marca 1934 r. także miał ten aspekt, a był bez wątpienia wielkiej klasy politykiem. Wrażliwe, litościwe Rybie Słońce w opozycji do Neptuna w Pannie dało mu dar do wcielania w życie akurat innej niż "budowlana" koncepcji politycznej - troski o prostego, biednego człowieka. Co stało się wzorem do naśladowania dla chociaż części polityków i jest już pewną normą polityczną.

.

A wracając do Kazimierza, wizja umocnienia kraju (Neptun w Skorpionie w opozycji do Słońca w znaku Byka) mogła się zrealizować co pokazuje wielka siła i aktywność Saturna w ognistym znaku Strzelca. Saturn w punkcie aktywności w 17 Strzelca „rzucał kamieniami", a rytm 1/12 w naturalny sposób te kamienie układał, realizując wizję władcy, jego politykę. Była to polityka obronna, nie ofensywna, agresywna (nie żywioł ognia), ale polityka obronna w naturze żywiołu ziemi (Słońce w znaku Byka) i wody (Neptun w znaku Skorpiona). Stworzyć stały fundament (Byk - stała ziemia), który głęboko i na trwale zaznaczy polskość tych ziem nad Wisłą (Skorpion - stała woda). Większość budowli powstała w centralnej Polsce, to bardzo znacząca uwaga.

Król Kazimierz udał nam się nadzwyczaj. Znak Byka jako znak słoneczny władcy doskonale współgrał tutaj z interesem kraju, ten człowiek dobrze go po prostu wyrażał i dobrze ten kraj reprezentował. A może nawet gdyby nie Kazimierz Wielki Polski by w ogóle nie było?  

.

 

www.zamkipolskie.com

 .

.

Zamek w Chęcinach, widoczny tutaj na starych fotografiach, odegrał dużą rolę w życiu władcy i chociaż powstał wcześniej, to Kazimierz zamek ten umocnił, tak że za jego czasów była to jedna z najpotężniejszych budowli warownych kraju. Do dzisiaj mury zamku dobrze widoczne z trasy E7 przypominają nam o jego budowlanym dziele.

.

.

 

Dalsze fragmenty kroniki Janka z Czarnkowa:

"... jak również wiele innych miast, a mianowicie: Wieliczkę i Skawinę, Lanckoronę, zamek Olkusz, Będzin, Lelów, miasto i zamek Czorsztyn, zamek Niepołomice, zamek Ojców, zamek Krzepice, zamek w ziemi sandomierskiej i samo miasto Sandomierz, Wiślicę, Szydłów, Radom, Opoczno, Wąwolnicę, miasto Lublin, miasto i zamek w Sieciechowie, w Solcu, w Zawichoście, zamek w Nowym Mieście zwanym Korczyn; w Wielkopolsce miasta Kalisz, Pyzdry, Stawiszyn, miasto i zamek Konin, zamki w Nakle, w Wieluniu, w Międzyrzeczu, w Ostrzeszowie, miasto Wieluń, zamek Bolesławiec; w ziemi kujawskiej Kruszwicę, Złotorię, Przedecz, Bydgoszcz; w ziemi sieradzkiej obronny zamek Piotrków, miasto Brzeźnicę i zamek; w ziemi łęczyckiej samo miasto i zamek (Łęczycę), w Inowłodzu miasto i zamek; na Mazowszu miasto Płock, zamek zaś, który poprzednio był otoczony jednym tylko murem, drugim opasał; w ziemi ruskiej miasto Lamburg, inaczej Lwów i dwa zamki, zamek Przemyśl, zamek i miasto Sanok, miasto Krosno ....."

.

Historycy nie mogą się doliczyć ile powstało za jego panowania miast, zamków i warownych murów, nie wszystkie przetrwały do dzisiaj. Ale impet budowlany, który ten król rozpoczął trwał jeszcze co najmniej półtora wieku. Taka jest siła opozycji Słońce - Neptun i Saturna w „punkcie podróżnika", a także naturalnego rytmu 1/12, który w horoskopie pokazują kwinkunksy i półsekstyle.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Aleksander Wolszczan

środa, 24 września 2008 13:14

Postać znanego astronoma budzi w ostatnich dniach duże zainteresowanie mediów i nie tylko. Nie z powodów naukowych bynajmniej. Kolejna "ikona", znak markowy, czy polski towar eksportowy, nie spełnia twardych wymagań moralnych swojego narodu. Osoba, która rozsławiła imię Polski w świecie zostaje upokorzona. I słusznie, obnażyła to tzw. lustracja. Z jednej strony wielki autorytet naukowy, wizytówka, ale z drugiej jednak coś czego naród nie chce zaakceptować. I ma rację. Co jest grane? Podobno są kraje gdzie lustracja się udała, dlaczego u nas nie może się udać? Tylko wciąż i wciąż powoduje gorzką czkawkę. Co jakiś szczególnie paskudny donosiciel zostaje złapany, to ... robi się przykro, dlaczego właśnie on, ten który tyle dla tego kraju zrobił?   No i co z tym zrobić?

Horoskop, spójrzmy w horoskop. Aleksander Wolszczan urodził się 29 kwietnia 1946 roku w Szczecinku.

.

 .

Tym razem godzina urodzenia byłaby bardzo przydatna i horoskop ustawiony na południe, czyli pośrodku, może nas zmylić. Ale spróbujmy. Tego dnia Wenus zmieniła znak, przeszła ze znaku Byka do znaku Bliźniąt, w horoskopie ustawionym na południe Wenus jest w samej końcówce znaku Byka, byłaby więc ostatnia w szeregu według stopnia, albo pierwsza w szeregu, jeżeli przeszła do Bliźniąt. Tak czy tak jest to Wenus bardzo eksponowana, właśnie z tego powodu, w znaku Byka, byłaby bardziej silna, jako będąca w swoim znaku, zostawmy ją w końcówce Byka.

Wenus jest planetą, której każdy w horoskopie szuka i żałuje że ma tylko jedną. Astrolodzy składając sobie życzenia mówią - Wenus na Ascendencie, co oznacza wszystkiego najlepszego Ci życzę. Jeszcze starożytni nazwali ją benefikiem, małym szczęściem. Mieć silną Wenus to skarb, a jednak, silna Wenus to również tzw. potulność, uległość, podatność na wpływy, jakkolwiek to rozumieć. I przeciwieństwo postawy Marsowej, czyli walecznej, odważnej, pełnej ideałów, niestety. Niestety.

.

Ale czy wybitny naukowiec musi być ideowcem? I czy musi być odważny? Tutaj ta Wenus widać wyraźnie, że biedy właścicielowi napyta, bo znajduje się w ścisłej opozycji do Lilith, która sprowadza na manowce.

.

Zainteresujmy się jednak wielkim naukowcem, światowej sławy astronomem. Uran to planeta astronomów, ukazujące się w Polsce czasopismo popularyzujące astronomię nosi tytuł "Urania", bez Urana nie ma astronoma. A co potrzeba, żeby być światowej sławy astronomem? Pewnie Uran powinien być bardzo dobrze położony i świetnie aspektowany. A zatem spójrzmy na Urana w horoskopie Aleksandra Wolszczana. Znajduje się on w 16 stopniu znaku Bliźniąt, a więc super, toż to nasz "punkt podróżnika" (patrz tekst na blogu w czerwcu 2008 roku). Punkt wielkiej aktywności planety tak położonej, astronom aktywny to astronom wybitny.

Uran znajduje się w konfiguracji kwintylowej ze Słońcem i z Saturnem (w półkwintylach, tzw. Łódka, w zależności od pory dnia urodzenia jest ona mniej lub bardziej ścisła). A to znaczy, że Słońce jest połączone z planetami symbolizującymi pracę intelektu w twórczą konfigurację 5-tkową, a zatem osoba tak urodzona pokazuje w świecie (Słońce) oryginalną pracę swojego intelektu (Uran, Saturn). Do planet intelektu należy także Merkury, ale on zawsze jest "na posługach" Słońca, Merkury zawsze Słońcu towarzyszy, taka już jego rola. Tutaj Merkury wydaje się być najbardziej aspektowaną planetą horoskopu. Mała konfiguracja kwintylowa Słońce - Saturn "ładuje" Urana na wierzchołku tej konfiguracji, który to Uran jest połączony z Merkurym harmonijnym aspektem sekstylu i znajduje się również na wierzchołku bisekstylu (kilka planet wchodzi w tę konfigurację, widać wyraźnie na wykresie horoskopu). A zatem Uran w punkcie wzmożonej aktywności, na wierzchołku dwóch znaczących konfiguracji, które go zasilają. Super. Tak zostaje się wybitnym astronomem.

.

Zanim zechcemy obnażyć jakiegoś kolejnego "nikczemnego drania", spójrzmy czy nie ma on już Nobla, albo na Nobla mu się nie zanosi. Tak na wszelki wypadek. Lustracja w Polsce nie może się udać, to znaczy często nie można będzie czuć się usatysfakcjonowanym z dokonania "wielkiego odkrycia". Ludzie zasłużeni dla Polski (symbolika Byka i Wenus w astrologii mundialnej dla naszego kraju), bardzo często mogą okazać się ludźmi z silną Wenus, która na ich osobie pokazała, obok zasług, także swoje potulne, uległe, a nie odważne i ideowe oblicze. Bo silna Wenus ani odważna, ani ideowa nie jest!!!

.
.

Objaśnienia astrologiczne:

Znaki zodiaku dzielimy na aktywne i nieaktywne, Tak jak zodiak (należałoby pisać z dużej litery Zodiak) zbudowany jest na zasadzie całości i równowagi, aktywność jest równoważona pasywnością i całość "trzyma się kupy". Znaki aktywne, inaczej męskie, to: Baran, Bliźnięta, Lew, Waga, Strzelec, Wodnik, a zatem znaki żywiołu ognia i żywiołu powietrza. Znaki pasywne, inaczej żeńskie, to: Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec, Ryby, a zatem znaki żywiołu ziemi i żywiołu wody.
Aktywności i pasywności nie rozpatruje się w kategoriach dobra i zła oczywiście. Jest to jednak ważna wskazówka na temat rodzaju reakcji, aktywność polega na wysyłaniu impulsu, inicjatywie, a pasywność na odbiorze, reakcji na impuls.

Polskę znakowi Byka przyporządkował Jan Latos, żyjący w XVI wieku profesor Akademii Krakowskiej, astrolog. Ale jest to kwestia umowna oczywiście, dla Polski z epoki Piastów, kształtowania się państwowości, bardziej odpowiedni wydawał się znak Barana,  a Polska szlachecka to zdaniem wielu był Strzelec, czyli te aktywne znaki. Coś jednak w tym Byku i jego patronce Wenus jest, że to przyporządkowanie wydaje się nam najwłaściwsze. Znak Byka jako znak żywiołu ziemi i jakości stałej, w sumie bardzo sympatyczny znak Zodiaku. Wielki Polak często okaże się Bykiem.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

II wojna światowa

poniedziałek, 01 września 2008 8:39

1 września 1939 roku, o godzinie 4.45. atakiem na Pocztę Polską w Gdańsku, rozpoczęła się wojna, która przeszła do historii pod wielce wymowną nazwą - II wojna światowa. Czegoś takiego nigdy przedtem w historii świata nie było, żeby wojna była tak totalna, czyli globalna. A oto horoskop:

.

.

Horoskop II wojny światowej ma bardzo wyraźnie zaznaczone dwie konfiguracje: Wielki Trygon złożony z Marsa, Urana i Neptuna, oraz Półkrzyż składający się z Marsa, Plutona i Saturna na wierzchołku. A zatem Mars - bóg wojny, spina obie konfiguracje. Samo położenie Marsa w 25 stopniu znaku Koziorożca już jest bardzo silne, Mars jest w tym horoskopie maksymalnie dowartościowany, a także jest planetą ostatnią w szeregu według stopnia, to on kręci tym horoskopem i rozgrywa "akcje". Trudno żeby w horoskopie wojny Mars zaznaczony był inaczej.

Jeżeli uwzględnimy Węzeł Księżycowy Północny, to w horoskopie będzie nawet Wielki Krzyż. Konfiguracje wskazują na wybitność, tak, ta wojna była "wybitna".

.

Zwróćmy jednak uwagę na co innego, przyjrzyjmy się żywiołom, z jakich elementów składał się świat w chwili wybuchu wojny, co tutaj się działo?

A działo się dużo i bardzo spektakularnie, rzut okna na tabelkę w prawym dolnym rogu pod wykresem horoskopu pokazuje praktycznie dwa tylko kolory - kolor czerwony dla żywiołu ognia i kolor zielony dla żywiołu ziemi. WSZYSTKIE planety położone są w dwóch tylko żywiołach: ognia i ziemi. A to znaczy, że kompletnie nieobecne są dwa pozostałe żywioły, wody i powietrza. Bardzo znaczące naruszenie równowagi, nie tak często się coś takiego przydarzy. Brak powietrza, to brak rozumu, a brak wody symbolizować może brak uczuć. A w lżejszej formie, brak powietrza to niezastanawianie się nad konsekwencjami swoim czynów, a brak wody to nieliczenie się z drugim człowiekiem, brak empatii. Tylko zadyma i do przodu, żeby zatrzęsła się ziemia, im mocniej tym lepiej.

.

Nie jest oczywiście tak, że żywioły są dobre i złe, i żywioły ognia i ziemi, to te złe. Skądże znowu! Nie ma dobrych i złych elementów, chociaż różnie współpracują one ze sobą  i akurat współpraca żywiołu ognia i żywiołu ziemi do najłatwiejszych nie należy. Aczkolwiek zwraca się i tutaj uwagę, że II wojna mocno posunęła świat do przodu, dokonał się duży skok w rozwoju, mimo ofiar, mimo wszystko. Spalona ziemia dość szybko potrafiła się odrodzić.

.

A ludzie urodzeni w tym czasie? Rocznik 1939, lato? Co się z nimi dzieje, jak ułożyli sobie życie i jakie dokonania stały się ich udziałem? Przykładem ognisto-ziemnej kariery w wielkim stylu może być osoba Witolda Michałowskiego, urodzonego 23 sierpnia 1939 roku, polskiego inżyniera i przedsiębiorcy, który buduje rurociągi gazu ziemnego i ropy naftowej na całym świecie. A  także podróżnika i pisarza, który "wyrywa ziemi ogniste tajemnice". 

Ilustracja ognisto-ziemnej konstrukcji horoskopu znakomita, aczkolwiek być może porównanie do II wojny światowej do miłych nie należy. Ale to ocena kogoś z wprost przeciwną mieszanką żywiołową, powietrzno-wodną, ognisto-ziemni, mam nadzieję, za to się na mnie nie obrażą:-).

.

.

Spójrzmy jeszcze na inne konfiguracje, z wykresu nie można ich wprost odczytać, trzeba sobie samemu policzyć, ale zwracam uwagę na 7-emki. małe aspekty z podziału koła przez 7, tzw. septyle. Moment rozpoczęcia wojny obfituje w septyle i pochodne septyli.  Jak ziemia się zatrzęsła, to tak długo to trwało, aż cała ognisto-ziemna energia zrobiła swoje, nie dało się tego amoku zatrzymać, 7-emki w konfiguracji wskazują na pewną nieuchronność raz rozpoczętej akcji. Takiej akcji nie sposób uciszyć, póki się nie wypali.

7-emki "łapią" tutaj osie horoskopu, Księżyc - Ascendent, a Eris - MC. Księżyc i Eris są w koniunkcji w tym horoskopie, w znaku Barana. Najbliższa i najdalsza planeta w symbolice astrologicznej, wojna totalna, globalna, dotykająca wszystkich. W 7-emkowej konfiguracji jest też Słońce w Pannie, Węzeł Księżycowy Północny w 1 stopniu Skorpiona, Saturn w 1 stopniu Byka, a także Chiron w Raku.

.

Rocznica 1 września obchodzona jest ku przestrodze, a świat liczy ile to już lat nie było kolejnej wojny totalnej i ile tych lat jeszcze ewentualnie przed nami. To co się wydarzyło może budzić niepokój, czy aby się nie powtórzy. Załóżmy, że wojenny efekt świat zawdzięczał szaleństwu żywiołów, ognisto-ziemnej atmosferze oraz nieobecności rozumu i uczuć. Wszystkie, powtórzmy to wyraźnie - wszystkie planety horoskopu rozpoczęcia wojny, przebywały w dwóch tylko żywiołach. Czy taka sytuacja może się powtórzyć? 

Astrologia posługuje się:
-  planetami tzw. osobistymi, które poruszają się szybko, Księżyc przemierza koło zodiaku w miesiąc, Słońce w ciągu roku, także Merkury, Wenus i Mars poruszają się szybko; 

- planetami społecznymi, z cyklem ok. 12-to letnim (Jowisz) i cyklem ok. 29-cio letnim (Saturn);

oraz:

- planetami ciężkimi, pokoleniowymi (Uran, Neptun, Pluton).

Planety ciężkie, pokoleniowe, wędrują bardzo powoli, mamy teraz Neptuna w Wodniku (powietrze), Urana w Rybach (woda), tylko Pluton przebywa w strefie niebezpiecznej, na granicy znaków żywiołu ognia i ziemi. Wynikać by z tego mogło, że III wojna światowa nam nie grozi i faktycznie nikt się jej nie spodziewa przecież. Podobna nierównowaga w rozkładzie żywiołów się nie zdarzy, ratuje nas Wodnikowo-Rybie tło, które nadaje rys naszym czasom.

.

. 

.

Objaśnienia astrologiczne:

Chociaż taka totalna nierównowaga żywiołów z dominantą ognisto-ziemną się nie zdarzy, to w obszarze planet osobistych i społecznych wystąpi ona dość często. Najbliższy taki okres będzie naszym udziałem jeszcze w tym roku, wszak Jowisz i Saturn przebywają w znakach żywiołu ziemi. Można ją będzie obserwować, jak zaznaczy się w naszym życiu osobistym i społecznym. Listopad/grudzień, znak Strzelca oczywiście.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Sierpień 2008 - spis treści

poniedziałek, 01 września 2008 8:35

1. Powstanie Warszawskie.

2. Ogień na przykład olimpijski.

3. Rosja.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 146  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243146
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl