Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Jerzy Skolimowski

środa, 31 sierpnia 2016 21:48

Dzisiaj, 31 sierpnia 2016 r., na Festiwalu Filmowym w Wenecji reżyser Jerzy Skolimowski otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Ładny dzień dla Polski, chociaż Skolimowski związany jest bardziej z zagranicą niż z Polską. Horoskop? Najpierw może powiedzmy, że wypada się cieszyć, mocny, trudny horoskop na dzisiejszą datę, ale przecież Wenus jest już w Wadze, czyli bardzo silna. Wenus, symbol Polski, jest silna w Wadze i w Byku, Polskę utożsamiamy ze znakiem Byka, ale tutaj taka Polska "zagraniczna", Wenus w Wadze, akrobacje astrologiczne. 

Reżyser urodził się 5 maja 1938 r., czyli jest zodiakalnym Bykiem, polski reżyser, tak przyjmujemy, chociaż Skolimowski jest bardzo "zagraniczny", nawet pochodzenie ma polskie tylko na 50% (druga połowa to Francja i Rosja). Co działo się na niebie 5 maja 1938 r., że pojawił się taki reżyserski talent?

Reżyser? Mars? Wielki talent? Jowisz? I silny musi być Uran oraz Neptun, film i sztuka. Zobaczymy.

No mniej więcej się zgadza. Mars jest w Bliźniętach, ale w recepcji wzajemnej z Merkurym w znaku Barana. Czyli silny Mars bo wskakuje do swojego znaku Barana przez tę recepcję. Dlaczego Mars dla reżysera jest ważny? Tak się na ogół przyjmuje, tak widać takiego człowieka, że "działa", mnóstwo osobistej energii wymaga reżyserska praca. Mamy ładne aspekty 100 stopni (sentagony) od Marsa w kierunku Jowisza i  Neptuna. Rozmach i sztuka. Jowisz z Neptunem łączy zaś aspekt 160 stopni, kwadrononagon, wszystkie trzy planety, Mars, Jowisz i Neptun, połączone są zatem w ciekawą konfigurację. Takim małym aspektom jak sentagon i kwadrononagon przypisujemy niezwyczajne właściwości, lekkość w sprawach jakby innego świata, tutaj tym innym niezwyczajnym światem jest oczywiście film. Uran będzie w tym horoskopie w ścisłej koniunkcji ze Słońcem. Pokazuje się w świecie jako człowiek filmu, Uran jest symbolem tej sztuki, ludzie "Uranowi" w jakiś sposób zwykle uwielbiają filmy, a widać nawet je tworzą, jak w tym przypadku.

.

Jerzy Skolimowski jest także malarzem, ale nagroda jest za filmy, film to taki większy obraz. Dlaczego teraz świat dostrzegł tego artystę i uhonorował? W progresjach Skolimowski ma koniunkcję Słońca z Marsem i z Plutonem w ostatnim stopniu znaku Raka, czyli "patrzcie jaki jestem wielki", a Jowisz w Rybach, wielka sztuka. Między tymi obiektami natomiast naturalny kwinkunks (w progresjach), wielkość musiała wybić się na powierzchnię, Bóg tak chciał, samo przyszło, wcale nie żadna "polityka". Wielką prestiżową nagrodę filmową otrzymuje reżyser, który nie kryje swoich poglądów politycznych, przeciwnych do obecnie panującej opcji.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Horoskop miasta

wtorek, 16 sierpnia 2016 20:06

Powoli, powoli, temat horoskopów miast zbliżał się i do tego bloga. Warszawa to Ryby, czyli Neptun, chociaż dokładnej daty narodzin Warszawy nie znamy, ale syrenka, obserwacje astrologów i w zasadzie co do tego nie ma wątpliwości. Co innego jednak "odkryć" czy zweryfikować symbol miasta w postaci znaku zodiaku, a co innego znać prawdziwy, dzienny horoskop miasta. Do tego potrzebna jest data nadania praw miejskich, czasami jest ona dostępna, czasami nie. Jeżeli narodziny miasta nikną w pomroce dziejów, to takiej daty oczywiście nie mamy. Ale jak data jest, to zabawa astrologiczna jest przednia, naprawdę, bardzo szczerze polecam.

Czasami to nie tylko zabawa. To może być również bardzo poważna sprawa. Taką wydaje mi się sprawa miasta na literę "O", które stało się bohaterem sierpniowym mediów. Miasto na "O", dokładną nazwę z litości zmilczmy, najpierw wygrało konkurs na dotacje z Unii Europejskiej na program swojej rewitalizacji, a potem raptem z tej dotacji zwyczajnie zrezygnowało, odstąpiło od wygranego już konkursu. Nikt nie rozumie o co tutaj chodzi, dają i nie brać? Czyżby miasto nie potrzebowało koncepcji rewitalizacji swojego centrum? Jak żadne inne miasto w Polsce jej potrzebuje, centrum miasta "O" straszy, w ogóle całe miasto straszy. Nic w tym mieście nie wychodzi, taki chłopiec do bicia, sąsiednie miasta kwitną, a to nawet nie więdnie, bo zalążka kwiatka nie ma, po prostu nic pozytywnego tutaj nie chce się urodzić. Wegetacja. Temat na opracowanie koncepcji rewitalizacji i to nie centrum, ale w ogóle powrotu do życia miasta znakomity..

.

Obawiam się jednak, że niewiele da się zrobić, miasto ma bowiem bardzo "zły" horoskop. Powołane do życia przez niemieckich okupantów w czasie I wojny światowej pod jakąś "nieszczęśliwą" gwiazdą. Ale astrolog wie, że każdy horoskop może mieć i dobrą realizację, trzeba tylko pogłówkować trochę. Data 7 listopada 1916 r., czyli za kilka miesięcy mamy bardzo okrągłą rocznicę. Nie jedno miasto powołano pod tą datą. Innym miastem, które uzyskało wówczas prawa miejskie jest miasto na literę "P" pod Warszawą, znane z największego bodaj w Polsce szpitala psychiatrycznego, mówią "P" i wiadomo o co chodzi, świr, wariat. A poza tym miasto na literę "P" jakoś sobie radzi, może nie rewelacyjnie, ale radzi. A miasto na literę "O" nie. Ha, może tutaj mamy trop, w mieście był kiedyś szpital psychiatryczny, ale go zlikwidowali, teraz miejsce straszy jako malownicza ruina, sceneria do filmów o wampirach, miejsce ma nawet fanclub na facebooku. Tak, to jest właściwy trop, w mieście na "O" zlikwidowano wiele szpitali i sanatoriów, z jakiegoś powodu dziedzina, która się w nim dobrze rozwijała jest w odwrocie. Przed wojną miasto było uzdrowiskiem, dlaczego nie chce do tego powrócić? Za dużo by opowiadać, nie na blogu astrologicznym, tutaj interesuje nas horoskop na datę 7.11.1916 r.

.

Gdyby można było dać miastu inną datę urodzenia, byłoby zapewne najlepiej, ale nie wiem czy można coś takiego zrobić, data jest, w tym roku okrągła rocznica. Lepiej byłoby koncepcję rozwoju miasta do tej daty dostosować. Szkoda tej unijnej dotacji, bez dwóch zdań szkoda. Chociaż astrolog rozumie, miasto nie chce pieniędzy, jasna sprawa, przecież nie ma żywiołu ziemi.... Trudna sprawa, naprawdę trudna sprawa. 

Miasto pod tą datą byłoby świetnym uzdrowiskiem, do którego przyjeżdżają ludzie chorzy, było takim miejscem zresztą. Zostawmy już ten szpital psychiatryczny, chociaż też można by do tematu powrócić. W przypadku miasta na literę "P" nastąpiła świetna tzw. kanalizacja horoskopu, jeden szpital, ale duży i załatwił, czyli skanalizował "zły" horoskop. Miasto na "O" też ma szansę na "kanalizację". Bardzo chętnie mogę dla miasta na literę "O" zrobić.. horoskop, z programem jego rewitalizacji i to za duże mniejsze pieniądze niż unijna dotacja (której i tak już nie ma). Dlatego na blogu nie będzie tego horoskopu (hi, hi..). Ale każdy chętny może samodzielnie zerknąć w datę 7 listopada 1916 r. i na własne oczy zobaczyć jaki prezent zrobił nam niemiecki okupant.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Link do tekstu o Powstaniu Warszawskim

poniedziałek, 01 sierpnia 2016 17:07

Link do tekstu o Powstaniu Warszawskim, analiza astrologiczna z 2008 r.:

http://lwi.bloog.pl/id,3591265,title,Powstanie-Warszawskie,index.html

 

Coś dodać? Może nie trzeba.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 160  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243160
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl