Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Horoskop zaprzysiężenia

czwartek, 06 sierpnia 2015 19:31

 

Po bliższym przyjrzeniu się horoskop zaprzysiężenia pokazuje ciekawy, a miejscami nawet zaskakujący obraz.

MC w Raku, Eris/Uran w Baranie i Saturn w Skorpionie połączone są aspektami kwintylowymi, tworząc konfigurację zwaną "Palmą", Saturn na wierzchołku. Konfiguracja tym ciekawsza, że przecież Eris, nową planetę karłowatą, uważa się dzisiaj za współwładcę znaku Wagi, który jest na Ascendencie horoskopu. Eris jest w horoskopie tej prezydentury w 7 domu, czyli kontaktów bezpośrednich, co już widać. Prezydentura z prezydentem pośród ludzi. Kwintyle wskazują tutaj na jakieś dodatkowe fajerwerki,"wartość dodaną".

Kolejna ciekawa konfiguracja to układ pomiędzy Słońcem, Plutonem i Westą, Westa także w 7 domu. Słońce i Westa są w trygonie, Pluton do Westy w kwadraturze i do Słońca w kwinkunksie. To także może być koło zamachowe tych kontaktów (z ludźmi, które wynikają już z samego z silnego Księżyca). Westa, bogini domowego ogniska, prezydent funduje nam jedną wielką rodzinę, którą będziemy teraz tworzyć.

Mamy jeszcze jedną ciekawostkę, a mianowicie konfigurację ostrą, "Palec Diabła", ze Słońcem, Centrum Galaktyki i obiektem nienazwanym tc302 (ale lekceważyć go nie należy, to bardzo ciekawy obiekt, nienazwany kandydat na planetę karłowatą). Centrum Galaktyki jest tutaj na wierzchołku. Co ta prezydentura nam szykuje? Mówi, że przez kontakty "na najwyższym szczeblu" wszystko jest możliwe, wszystko się uda. Ciekawe. Tc302 ma opinię niezłego "dopalacza".

W horoskopie zaprzysiężenia są jeszcze co najmniej dwa inne "Palce Diabła", czyli ostre nieharmonijne konfiguracje, ale bardzo skłaniające do działania, zmuszające. Jedna z Westą na wierzchołku, u podstawy Saturn i Merkury/Wenus/Jowisz. Druga z koniunkcją Wenus/Merkury/Jowisz na wierzchołku, u podstawy Pluton-Westa. Połączone "Palce Diabła". Wszystkie te "diabelskie" konfiguracje mówią, że prezydent dużo chciałby zrobić, będzie wręcz niewolnikiem swoich obietnic.

Słońce, Pluton i wspomiany już obiekt tc302 (mega-Neptunowa charakterystyka) tworzą także konfigurację, kolejną z kwinkunksem Słońce-Pluton, kwinkunks ów uzupełnia także kwadrat i trygon, ale tc302 jest w Byku, a wspomniana wyżej podobna konfiguracja jest z Westą w Baranie, czyli tc302 i Westa są tutaj naprzemiennie do Słońca i Plutona w kwadracie i trygonie. Kwinkuns, trygon i kwadrat to bardzo dynamiczna konfiguracja, połączenie naturalnego rytmu kwinkunksa (co ma być to będzie) z harmonią trygonu i napięciem kwadratury. Jest napięcie, że nie da się usnąć, coś się "samo" niejako działa i jest wrażenie, że to nawet wychodzi. I tak w kółko.

Dalej nie można znaleźć jednak obsady punktów pasywnych w horoskopie zaprzysiężenia, chociaż aktywność i to duża jest odnotowywana. Obsada punktów pasywnych wskazywałaby, że aktywność się powiedzie, obietnice zostaną spełnione. Trzeba szukać, koniecznie trzeba szukać.

.

Długo jeszcze astrolodzy będą zgłębiać ten horoskop. Horoskop ze śladową ilością żywiołu powietrza i prawie bez jakości zmiennej. Dużo jakości stałej i żywiołu ognia, wzniosłe idee, dobrze znane.

 

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Zaprzysiężenie nowego prezydenta

czwartek, 06 sierpnia 2015 9:30

 

Właśnie doczytałam na onecie, a nawet na wp.o której to będzie godzinie, na onecie już jest na pierwszej stronie, na wp. dalej schowana informacja. Prawdę mówiąc, jak otworzyłam dzisiaj Wirtualną Polskę, to myślałam, że uroczystość pewnie przełożona, bo żadnej informacji nie ma! Dalej nie ma, przed chwilą sprawdzałam, na pierwszej stronie brak. Oj niedobrze, chyba Duda powinien mieć własne media, które by go zauważały. Dla mnie to o tyle ważne, że muszę udać się w kierunku .. telewizora, chcę to na dużym ekranie zobaczyć. Wczoraj był ktoś z rodziny i też dopytywał o godzinę, bo też musi szukać telewizora, takie czasy. Niby od dawna było wiadomo, że 10-ta, ale jakoś internet tego nie powtarzał. Tak jakby ta informacja nikła.

Andrzej Duda nie ma w swoim horoskopie żadnych wywyższonych planet, może cierpieć na "niezauważalność". Ale czekamy na uroczystość i będziemy łapać godzinę. Przerwa.

.

No jeszcze dodajmy, że dzisiaj po 8-ej rano była chyba najlepsza pora na taką uroczystość, Księżyc w Byku, w wywyższonym znaku i stopniu, dalej będzie w znaku, ale już nie w stopniu. Szkoda. Dobrze, że chociaż w znaku, Księżyc w Byku jest w egzaltacji. Andrzej Duda datą zaprzysiężenia przyklepuje swój największy atut - Księżyc (ma go urodzeniowo w Raku, czyli w swoim znaku). Oraz powtarza schemat Marsa w Raku, urodzeniowo i tutaj. A to najgorsze położenie dla Marsa, ale ... astrologia taka prosta nie jest. Mars w Raku sugeruje, że Andrzej Duda będzie działał inaczej, nie typowo po Marsowemu, tylko raczej w rytmie Księżyca, co już przecież wiemy. 29 stopień Raka, właśnie, co to będzie, chyba bardzo wiele osób się po prostu niepokoi. Jeszcze niepokoi wsteczna Wenus w tym horoskopie, ale może chodzi tutaj o historię, że będziemy pod tą prezydenturą bardziej patrzeć w swoją przeszłość, jako Polska, skoro ta Wenus w retrogradacji. Przerwa.

.

Wciąż czekamy. Wszystko wskazuje, że Ascendent będzie w Wadze, a MC w Raku. Czyli taki postawiony na głowie horoskop, odwrotny. Ale takie osie ma też horoskop Polski przecież (też mój własny osobisty), czyli przeżyjemy. Ważna chwila już za chwilę nas czeka, a tymczasem Wirtualna Polska włączyła mi w bezpośredniej transmisji .. reklamę zmywarki! Po tytułem "tak wyglądały zaprzysiężenia poprzednich prezydentów". Ach ten Mars w Raku! Przerwa.

.

Zaczęło się, Kidawa-Błońska fałszywie odśpiewała hymn, pani językiem migowym ładnie macha. Już idą. Już mówią. "Obejmując z woli narodu...". Andrzej Duda razem z żoną, bardzo dobrze, że razem. "Tak mi dopomóż Bóg".

10.04. 5 stopień Wagi na Ascendencie i 6 stopień Raka na MC. Chyba tak.

10.05. Orędzie. Mocno podkrążone oczy prezydenta, jakby całą noc nie spał. Wygląda jak wampir.

.

"Wspólnota wszystkich Polaków", akurat ten program, przy takim Księżycu, może się udać. Gorzej, że Dudzie marzy się wspólnota z lat 80-tych, czyli kontestująca.

Słowa o dzieciach na wsi, które niedojadają, wywołały szmer i buczenie na sali sejmowej, chyba tutaj nie trafił w sedno.

.

A skuteczność tej prezydentury, układ punktów aktywnych (impuls) i pasywnych (skutek)?

 

Punkt aktywny:

w Bliźniętach: midpunkty Wenus/Węzeł Księżycowy Płd., Jowisz/Węzeł Księżycowy Płd., Księżyc/Mars, Słońce/Uran.

 

Biuro do spraw Polonii i Polaków zagranicą. Dobry program akurat, sama to podpowiadałam. Kultura. Polityka historyczna. OK.

 

Punkt pasywny? Na razie nie widzę, czyżby brak? Na pierwszy rzut oka brak, ale może trzeba wstukać także inne obiekty i coś nam wyskoczy. Nie chce się bowiem wierzyć, że będzie to prezydentura nieskuteczna, nikt by tego nie chciał. Szukajmy tych innych obiektów i punktów pasywnych (w Byku lub w Skorpionie). Poszukam. Policzę i poszukam. Co trzeba wstawić do horoskopu, żeby w obszarze 15-17.30. Byka lub Skorpiona pojawił się punkt, chociaż midpunkt dwóch obiektów. Jaki obiekt należy wstawić?

.

"Andrzej Duda obejmuje dzisiaj urząd prezydenta Rzeczypospolitej i wierzę, że się uda. Dziękuję bardzo.", to ostatnie słowa tego orędzia.

 

W horoskopie zaprzysiężenia zwraca uwagę duża obecność planet w retrogradacji, czyli wstecznych. Przede wszystkim Wenus, na co już zwróciliśmy uwagę. Saturn jest stacjonarny, ruszający powoli do przodu, czyli nie jest (na szczęście) wsteczny. Ale w retrogradacji są: Uran, Neptun, Pluton, także Ceres i Chiron, a nawet .. Centrum Galaktyki. Dużo, bardzo dużo. Retrogradacja nie jest złem, ale hamuje ruch do przodu. Prezydentura zapatrzona w przeszłość.

Specjaliści od ceremoniału, protokołu, zwracają uwagę, że przy zaprzysiężeniu naruszono pewne reguły. Na przykład, i to bardzo ciekawe, pierwsza dama, czyli żona Agata, zajmowała zbyt eksponowane miejsce, po prawej stronie, a powinna być po lewej. Ale to dobrze, żona może bardzo pomóc Dudzie, sam Duda nie ma na przykład planet wywyższonych, co bardzo utrudnia "królowanie", w sensie bycia uroczystym i widocznym. 

.

Przed godziną 12-tą  rozpoczęła się uroczysta msza w Archikatedrze Warszawskiej. Pojawił się problem z ujęciem Dudy, gdyż żona w stosunku do kamer znalazła się na pierwszym planie, ale już za chwilę operatorzy zastosowali zbliżenie i jakoś dali radę, żeby pokazywać Andrzeja, a nie Agatę i Andrzeja razem.

.

 

 

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 149  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243149
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl