Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Rosja

środa, 13 sierpnia 2008 10:26

Rosja to Wodnik, a zatem planetą, która symbolizuje Rosję jest Uran, tzw. władca znaku Wodnika. Uran został odkryty w 1781 roku, kiedy w Rosji panowała caryca Katarzyna II i faktycznie państwo stało się potęgą, między innymi kosztem naszego kraju. Uran jest planetą ciekawą i interesującą, nie zna pana i niewolnika, jest wolny i niezależny, sam o sobie stanowi. I daje sobie radę.

W ostatnich dniach wybuchł konflikt Rosja-Gruzja i cały świat z niepokojem spogląda w stronę Kaukazu. Przy okazji rozpatrywania horoskopu Olimpiady (patrz tekst poprzedni, także horoskop) namierzyliśmy całkiem prawdopodobne astrologiczne wskaźniki tego konfliktu, a zwłaszcza opozycję Urana i Marsa. Konflikt wybuchł kiedy była ona ścisła. Spostrzegliśmy również, że Mars w tym horoskopie był w ścisłej koniunkcji z Makemake (najnowsza planeta Układu Słonecznego), co dało nam przesłanki do przyporządkowania nowej planecie Osetii Południowej, jako rodzaju problemu (podobnym typem problemu jest Tybet).

Ma to pewien sens, nie powiem, świat od zawsze jest rozrywany wojnami o terytoria, gdzie obok w pewien sposób zrozumiałych wojen o dostęp do zasobów, a więc zysków, toczą się wojny gdzie zapalnikiem i powodem jest tożsamość narodowa i etniczna. Mapa ziemi, terytoriów i mapa ludzi, narodowości, nie pokrywają się w ten sposób, że państwa mogą mieć raz na zawsze zakreślone granice narodowe, nie ma państw narodowych. Poza tym państw przybywa, co problem tylko zaostrza, a ludzie się przemieszczają. Nie udało się, jak do tej pory, mimo usilnych starań znaleźć satysfakcjonującego sposobu rozwiązywania tego rodzaju konfliktów, jest to ciągłe zarzewie wojen. Być może nowa planeta Makemake rzeczywiście pokazuje astrologom ten właśnie problem, pamięć przodków, wszystkiemu winna pamięć przodków (porównaj tekst "Mike Brown" na blogu, o astronomie który nadał nowej planecie nazwę).

Ale wracajmy do konfliktu Gruzji z Rosją, Mars i Uran pozostają jeszcze w opozycji, która jednak się rozchodzi, i co dalej? Zobaczymy, nie uprzedzajmy faktów.

Zwróćmy jednak uwagę, że Uran już niebawem będzie przez kilka dni planetą praktycznie nieaspektowaną, za wyjątkiem szerokich połączeń i połączeń z nowymi planetami, Eris (tutaj półsekstyl) i Makemake (opozycja). Ciekawa astrologicznie sytuacja, Uran nieaspektowany może zachować się w różny sposób, ale na pewno samowolnie i niezależnie, nie znając pana i niewolnika, i sam stanowiąc o sobie. Fakt, że połączenia bardziej ścisłe będą wyłącznie z tymi nowymi planetami pozwala nam traktować tę sytuację jak prawdziwy poligon doświadczalny, dla astrologa. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że Uran jest w recepcjach wzajemnych z Neptunem (Uran w znaku Ryb, Neptun w znaku Wodnika), a także z Jowiszem w znaku Koziorożca. I trzeba pamiętać, że starym władcą znaku Wodnika jest Saturn. Niezależność owszem tak, ale i potężne zaplecze zodiaku, i to na długi czas, każda z tych planet, Neptun, Jowisz, Saturn, porusza się powoli.

.

A Mars, czyli Gruzja? A Mars tymczasem zmierza chyżo do końca znaku Panny, co w momencie kiedy znajdzie się jako ostatnia planeta w szeregu budzi pewien niepokój. Zwłaszcza, że zaostrza się kwadratura Marsa z Plutonem, Gruzini stają się coraz bardziej waleczni. A dalej? A dalej Mars wkroczy do znaku Wagi i znajdzie się w recepcji wzajemnej z Eris w znaku Barana. Przypomnijmy, że taka astrologiczna sytuacja kiedy jedna planeta znajduje się w znaku którego władca jest druga z planet, wzajemnie, bardzo obie planety wzmacnia i w pewien sposób łączy je ze sobą, działa jak koniunkcja. Czyli można się czuć zaniepokojonym, główni gracze konfliktu są mocni.

.

No cóż, astrologicznie ciekawa sytuacja, być może nawet za ciekawa. Warto śledzić co się dzieje. Kolejny konflikt, kolejna wojna, czy może w końcu lekcja, która pozwoli znaleźć sposoby rozwiązywania tego rodzaju konfliktów. Zanosi się na burzę po której atmosfera może się oczyścić? Rozwój cywilizacji wymaga żeby nauczyć się rozwiązywać i te problemy. Eris uczyniono władcą znaku Wagi, a przecież Waga to znak zodiaku będący patronem dyplomacji, rozwiązywania konfliktów na drodze dyplomatycznej. Nie każdy mąż stanu będzie jednak dyplomatą, na pewno jest nim prezydent Francji, Traktat Lizboński nie stał się jednak obowiązującym prawem i Unia Europejska nie ma ministra spraw zagranicznych, a to oznacza, że możliwe są różne wyskoki innych mniej dyplomatycznych europejskich polityków.

.

Rosja to Wodnik (Uran), Gruzja to Baran (?) (Mars), a Polska jest Bykiem (Wenus). Mamy zatem wpisany w naszą historię konflikt z Rosją, Wodnik i Byk są do siebie w kwadraturze. Wodnik prędzej się porozumie z Baranem (są w sekstylu), chociaż się będzie z nim ścierał, niż Byka w czymkolwiek posłucha. Uran jest wolny i niezależny, sam o sobie stanowi i nikogo z definicji nie słucha. I daje sobie radę. Ma też interesujące pomysły.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Ogień na przykład olimpijski

piątek, 08 sierpnia 2008 7:50

Jest dobry pretekst  żeby napisać o żywiole ognia – Olimpiada. A ogień ważna rzecz, to jeden z czterech elementów, z których starożytni zbudowali świat. Olimpiada też jest starożytna, tak jak astrologia, czyli jesteśmy w domu.  Na czas olimpiady Grecy zaprzestawali wojen, zawody sportowe to wielki światowy wynalazek, żeby bić się nie tylko naprawdę, skoro już bić się trzeba, no bo ogień... Ogień to agresja, ruch, działanie, dążenie do bycia pierwszym, rywalizacja.

Kto nie ma w sobie ognia temu cechy przed chwilą wymienione są obce – bić się, a po co?

Po to żeby zwyciężać  - odpowie ogień. A więc niech żyje olimpiada i niech zwyciężą wszyscy!

Horoskop olimpiady powinien być ognisty i wskazywać na aktywność. Oto i on:

.

Z satysfakcją odnotowuję, że Chińczycy w swoim celowaniu w 8-emki (8.08.2008., 8.08.) trafili również w punkty podróżnika na osiach (zapraszam do lektury tekstu o punkcie podróżnika na blogu). Aktywność, aktywność, aktywność.

Przypomnijmy, znakami żywiołu ognia są: Baran, Lew i Strzelec. A z planet należy zwrócić uwagę na tzw. władców tych znaków zodiaku, a więc: Marsa, Słońce i Jowisza. Te znaki i te planety reprezentują w astrologii żywioł ognia. Aktywność, odwaga, dążenie do bycia pierwszym, radość życia, energia życiowa, optymizm.

Horoskop ma sporo ognistych elementów, musi. Słońce przebywa w znaku Lwa, razem z Merkurym, a Mars w Pannie jest w 1 domu horoskopu, przy Ascendencie, ten obszar horoskopu (1 dom) przyrównuje się do znaku Barana. Słońce jest połączone z Marsem aspektem 5-tkowym, obie ogniste planety będę ze sobą współpracowały i wzmacniały swój potencjał.

Z aspektów najbardziej wyraźnym jest ścisła opozycja Marsa i Urana, w domach kątowych (1 i 7) horoskopu, to ona nada ton wydarzeniu, będzie „kręcić” tym horoskopem. Mars/Uran spokojny nie jest, ale są to zawody sportowe, żaden spokój, sport i wojna to prawie to samo: aktywność, pokaz siły, dążenie do bycia pierwszym, rywalizacja.

Horoskop Olimpiady nie zawiera wielu konfiguracji, należy jednak zauważyć Półkrzyż z Plutonem na wierzchołku (uh!). Wspomniana wyżej opozycja Mars-Uran ma kwadratury z Plutonem w 4-tym, a więc również kątowym, domu horoskopu, Półkrzyż nie jest bardzo ścisły, ale kątowość domów zrobi swoje, domy kątowe zaczynają akcje.

Nie można również pominąć aż trzech Palców Bożych, w tym dwóch rozbudowanych do Bumerangu. Mało to nie jest. Ale te figury pojawią się tylko wtedy kiedy włączymy do analizy dodatkowe nowe planety: Eris, Ceres, a z rozpędu też Makemake (w koniunkcji z Marsem jest w tym horoskopie). No to włączymy, Chiny, państwo spod znaku Wagi, może mieć za swój symbol władcę znaku Wagi - Eris. Czy Chiny to Eris? Pewnie Eris to Chiny.

Bumerangi są dwa, tą nazwą określa się rozbudowany Palec Boży. Dwa kwinkunksy (150 stopni) i sekstyl (60 stopni) to klasyczny Palec Boży, a jeżeli do planety na wierzchołku konfiguracji (tej w kwinkunksach) występuje planeta w opozycji, to mamy już Bumerang.

Wyliczmy:

Na opozycji Mars/Makemake - Uran rozpięty jest jeden Bumerang, Neptun i Eris w sekstylu. Wierzchołek - Mars, wyładowanie - Uran. Strach się bać.

Na opozycji Neptun-Merkury rozpięty jest kolejny Bumerang, Mars/Makemake i Ceres w sekstylu. Wierzchołek - Neptun, wyładowanie - Merkury.

Jak widać, oba Bumerangi są ze sobą na dodatek połączone (Mars/Makemake - Neptun).

Widać jeszcze jeden Palec Boży: Słońce i MC w sekstylu, w kwinkunksach do Jowisza, przyjęliśmy bo tym razem znamy bardzo dokładnie osie (dotyczy tylko Olimpiady, pęd do sławy i medale, medale).

Widzimy zatem, że ogniste planety (Mars, Słońce, Jowisz) poznajdywały sobie miejsce w konfiguracjach, co wzmacnia ognistość tego horoskopu. Jakby jej było mało..

.

.

Na horoskop Olimpiady można spoglądać jak na poligon doświadczalny Eris, też Makemake. Z odkryciem nowych planet Układu Słonecznego astrologia zwykła wiązać jakieś ważne wydarzenia w światowej skali, które nastąpią w kolejnych latach. I które symbolika tych planet oddaje. Eris bo Chiny, a Makemake? W koniunkcji z Marsem? Strach się bać!

Obserwujmy uważnie co wydarzy się w najbliższych dniach. To taka „próba generalna” przed budzącym duże emocje rokiem 2012, który tak jak następna olimpiada już za cztery lata.

.

.

Objaśnienia astrologiczne:

Konfiguracje Palca Bożego składają się z aspektów kwinkunksa (150 stopni) i sekstylu (60 stopni), a przy rozbudowanym do Bumerangu Palcu Bożym,  także z opozycji (180 stopni) i półsekstyli (30 stopni). "Intuicyjna łatwość", "dzianie się samo z siebie", "naturalne rytmy", tak można opisać te konfiguracje. 1/12 to podstawowy rytm zodiaku (jest w końcu właśnie 12 znaków), do tego podziału odnoszą się kwinkunksy (5 x 1/12) i półsekstyle (1/12). A sekstyl i opozycja wskazują na jakiś "duet", czy nawet "trio", lub inne oddziaływanie grupowe. Przy tych konfiguracjach coś się dzieje w relacjach.

No i jak wiadomo, nie tylko zawody olimpijskie się "zadziały". Sport i wojna to prawie to samo. Ogień może być nie tylko olimpijski. Opozycja Marsa i Urana pokazała także swoje wojenne oblicze, Gruzja-Mars (Baran?), Rosja - Uran (Wodnik). A Osetia Południowa? Czyżby Makemake? A Tybet???

.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Powstanie Warszawskie

piątek, 01 sierpnia 2008 22:46

1-ego sierpnia przypada corocznie smutna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Smutna i dumna jednocześnie.

.

.."był w tym jakiś entuzjazm że mogą kontynuować pragnienie swoich przodków, dziadków, ojców i przyczynić się do realizacji marzenia jakim była niepodległa Polska".
.."to była tylko niepotrzebna akcja, spójrzmy prawdzie w oczy i tak nie mieliśmy szans na pokonanie Niemców, a nawet gdyby powstańcy uwolnili Warszawę, to Niemcy by sprowadzili posiłki i by ją odzyskali".

.."czuję dumę z powodu Powstania Warszawskiego, ale mimo wszystko nie jestem pewna czy gra warta była świeczki."
 

"Nie znam innej metody dotarcia do "prawdy o tamtych czasach", tak długo jak ktoś nie skonstruuje wehikułu czasu..."

.

(powyższe cytaty pochodzą z dyskusji i internautów na forum focus.pl)

.

.

Ano właśnie, znamy dzień, znamy godzinę, spróbujmy spojrzeć w horoskop:

.

.

.

Powstanie Warszawskie jest zodiakalnym Lwem, stały ogień, który podsyca ścisłą do Słońca koniunkcją Pluton. Mówi się, że nie mogło nie wybuchnąć. Duma i wielka odwaga. Akcentowane są znaki żywiołu ognia i ziemi, i ogień strawił ziemię, zniszczone zostało praktycznie całe miasto. Ofiary to głównie ludność cywilna i ludzie młodzi, dzieci, Księżyc (zwykli ludzie, dzieci) zaledwie wszedł do nieprzyjaznego sobie znaku Koziorożca i znalazł się w tzw. recepcji wzajemnej z Saturnem w znaku Raka. Bardzo zły moment na wybuch powstania, być może należało podjąć decyzję, że wcześniej, jak jeszcze Księżyc przebywał w znaku Strzelca, albo zaczekać, aż Księżyc wyjdzie ze znaku Koziorożca.

Wielki Krzyż kardynalny, Księżyc-Saturn-Neptun-Eris, mówi jednak, że nacisk na rozpoczęcie działań był bardzo duży (kardynalność). Mars natomiast, symbol akcji, znalazł się w ścisłej kwadraturze z błyskawicznym Uranem, i to był ten właściwy zapłon, wszyscy rwali się do walki, kwadratura jest zawsze waleczna, a Mars i Uran w kwadraturze, to jak Mars i Uran do kwadratu.

.

Kwadratura Marsa i Urana jest rozpięta na osi Węzłów Księżycowych (przeszłość - przyszłość), i tworzy konfigurację o nazwie Palec Diabła. Nikt się nie wahał, każdy w to wchodził, cały horoskop prze mocno do przodu, nie ma planet w ruchu wstecznym, zew przodków, pamięć powstańczych zrywów i pewna sława na przyszłość.

.

Obie tak wyraźnie zaznaczone konfiguracje są ze sobą połączone przy pomocy koniunkcji Merkurego i Jowisza (w trygonie i sekstylu do opozycji Księżyc - Saturn), która rozciąga się także na Marsa, współtworzącego Palec Diabła. Merkury jest w tym horoskopie bardzo dobrze położony, w swoim znaku Panny i łaskawości koniunkcji Jowisza. O Powstaniu Warszawskim zawsze się dużo mówiło i mówi (Merkury) i sława (Jowisz) tego zrywu nie była nigdy kwestionowana. Symbolem stała się łączniczka, poczta powstańcza, znaczki, Merkury, Merkury, Merkury.

.

.

Ale jednocześnie znak Panny to znak Niemców, przeciwko którym powstanie było skierowane, a Merkury tutaj Niemcom sprzyjał. Sprzyjała im także nowa władczyni znaku Panny - Ceres, ostatnia w szeregu według stopnia. Powstanie Warszawskie upadło po 63 dniach.

.

Na krótką metę nie przyniosło rezultatu, ale historycy podnoszą, że było bardzo ważne na przyszłość. Patrząc w horoskop można powiedzieć, że mają rację, był to zryw dla przyszłych pokoleń i ofiara z samych siebie. Zgromadzenie planet w tzw. trzeciej ćwiartce horoskopu, sferze "ty" i otwartego działania, i samotny Księżyc w 1-szym domu wplątany w Wielki Krzyż z Saturnem, Neptunem i Eris, mówią nam dokładnie właśnie o tym. Kamikadze? Tak. Władca 8-ego domu horoskopu, który mówi o wielkich przeobrażeniach, także tych ostatecznych, jak śmierć, znajduje się w horoskopie Powstania Warszawskiego przy osi, w 1-szym domu horoskopu, a to jest mocno samobójczy układ, niestety. Tą planetą jest Księżyc, ludność cywilna i dzieci.

.

Horoskop Powstania Warszawskiego jest na pewno przejmujący, obecnie tranzytujący Pluton dotarł do Księżyca w 1-szym stopniu Koziorożca, świadomość ofiary złożonej przez mieszkańców miasta jest jakby bardziej widoczna i oczywista dla wszystkich. Doczekała się też wielkiej, zdaniem niektórych historyków nawet nadmiernej gloryfikacji.

Ale czy tutaj może być przesada, skoro był taki horoskop, że ofiarę poniosły dzieci?

.

 

Powstanie Warszawskie zapisało się też na zawsze w histori literatury, poezja powstańcza to niemal odrębny gatunek literacki. Pewnie to ta koniunkcja Merkury/Jowisz ujmująca harmonijnie opozycję Saturna z Księżycem. Zostały wiersze...

.

.

.

.

Dziś idę walczyć - Mamo!


Dziś idę walczyć - Mamo!
Może nie wrócę więcej,
Może mi przyjdzie polec tak samo
Jak, tyle, tyle tysięcy


Poległo polskich żołnierzy
Za Wolność naszą i sprawę,
Ja w Polskę, Mamo, tak strasznie wierzę
I w świętość naszej sprawy


Dziś idę walczyć - Mamo kochana,
Nie płacz, nie trzeba, ciesz się, jak ja,
Serce mam w piersi rozkołatane,
Serce mi dziś tak cudnie gra.


To jest tak strasznie dobrze mieć Stena w ręku
I śmiać się śmierci prosto w twarz,
A potem zmierzyć - i prać - bez lęku
Za kraj! Za honor nasz!


Dziś idę walczyć - Mamo!

 

 

Józef Szczepański

1922 - 1944


 

.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Lipiec 2008 - spis treści

piątek, 01 sierpnia 2008 22:38

1. Wisława Szymborska.

2. Frankenstein.

3. Depresja.

4. Mike Brown.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 167  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243167
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl