Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Opozycja Wenus-Lilith i wydarzenia w Polsce

wtorek, 18 lipca 2017 16:32

Dzisiaj po południu Wenus wkroczyła do punktu aktywnego w Bliźniętach, znalazła się w 16-tym stopniu znaku, w którym jako obraz odczytujemy nagromadzenie energii aktywnej oraz jakości zmiennej (znak i dwada). Jednocześnie już od pewnego czasu Lilith przebywa w punkcie aktywnym w Strzelcu, gdzie tak samo nagromadzenie aktywności i jakości zmiennej (znak i dwada).

Czyli Wenus, symbol Polski, znalazła się w bardzo aktywnym położeniu, nabuzowanym energią.

Podobnie Lilith, a między nimi opozycja, czyli starcie. Wenus (= Polska) walczy z "diabłem" w wymiarze sprawiedliwości (znak Strzelca w którym przebywa Lilith). Dodatkowo punkt pasywny obserwujemy na zasadzie midpunktu Jowisz/Lilith, wypada on w Skorpionie zatem. Punkt pasywny, czyli nagromadzenie pasywności i jakości stałej. Jednoczesna obsada punktu aktywnego i pasywnego opisuje skuteczność jakiegoś działania, że z wyrzutni trafi coś do celu, Lilith po obu stronach tego "równania" może budzić niepokój. Punkt aktywny i pasywny zawsze będą połączone w naturalnym rytmie 1/12, może być półsekstyl (właśnie 1/12) lub kwinkunks (5/12).

Obserwujmy dalej. Na razie warto odnotować to wejście Wenus do punktu aktywnego w Bliźniętach, z tą chwilą zrobiło się wyraźnie ostrzej. Lilith opuści punkt aktywny w czwartek rano, Wenus w czwartek wieczorem, a do tego czasu?  Cały czas Mars będzie ostatni w szeregu według stopnia, w znaku Raka, a planeta ostatnia w szeregu zawsze dobrze opisuje co się dzieje. Czyli taka "domowa wojna", no niestety. Mars również w czwartek przejdzie do znaku Lwa, tym samym przestanie być "ostatni" i nadawać tonu sytuacji. Czyli mamy kilka dni, do czwartku, obserwacji astrologicznych na żywym organiźmie państwa i otrzaskania się z symboliką oraz takimi pojęciami jak: punkty aktywne, punkty pasywne, planeta ostatnia w szeregu według stopnia. We wtorek w godzinach przedpołudniowych Księżyc znalazł się na krótką chwilę w punkcie pasywnym w Byku, bezpośrednio, przy obserwacji tranzytów często widać, że to Księżyc uruchamia jakiś tranzyt, Księżyc, bo chodzi najszybciej, opisuje też ludzkie osobiste działanie.

 

19.07.2017 r. ok. 22-ej. Układ złapany "na niebie" spisuje się znakomicie, a nawet dostarcza mnóstwo dodatkowych interpretacji (np. wczorajsze emocjonalne wystąpienie JK, Lilith w natarciu, dochodzą do głosu podświadome niekontrolowane emocje). Ale jutro układ się rozchodzi, rano Lilith opuści punkt aktywny, wieczorem opuści go Wenus, a Mars przestanie być ostatnim w szeregu według stopnia, ważny czwartek. Wojna minie? Jak minie to znaczy, że ktoś ją wygrał. Obserwujmy dalej. 

 

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Latawiec

środa, 12 lipca 2017 21:20

 

Obecnie "na niebie" króluje konfiguracja Latawca, czyli bardzo fortunna, wspomagająca celowe, określone działanie, obiekty są skupione w jednym kierunku. Latawiec jako konfiguracja, czyli układ aspektów, składa się z Wielkiego Trygonu (3 trygony) i bisekstylu (trygon i 2 sekstyle), obiekt na wierzchołku bisekstylu wskazuje gdzie Latawiec ów leci. A skoro Wielki Trygon to moc jednego żywiołu. Jakie żywioły i jaki skład tego obecnego Latawca? Wcale nie budują go wyłącznie planety, Latawiec rozpostarty jest na osi Węzłów Księżycowych, a te jak wiadomo, pokazują przeszłość i przyszłość, nie tyle to co teraz mamy, ale co było i będzie.

Czyli Węzły Księżycowe, w Wielkim Trygonie jest Węzeł Północny, w znaku Lwa, a Węzeł Południowy w znaku Wodnika jest na szczycie bisekstylu, czyli "tam" Latawiec ów leci. Poza tym Latawiec tworzą w zasadzie dwie tylko planety - Uran w Baranie i Saturn w Strzelcu. Czyli Wielki Trygon jest pełen energii, ognisty. Uran jest w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Koziorożca, pamiętamy. A Saturn? Przemieszcza się pomiędzy Lilith (zbliża się do niego) i Centrum Galaktyki, czyli też ciekawie, możemy nawet napisać Saturn/Lilith/Centrum Galaktyki, tak w dłuższym okresie czasu w tym rejonie. Warto obserwować Latawca i "czytać" co niesie, ładne ćwiczenie astrologicznie. A konfiguracja długo trwa. Szczególnie ciekawe mogą być momenty kiedy szybkie planety w nią wchodzą, Słońce dojdzie do Węzła Księżycowego Północnego w Lwie kiedy w tym samym czasie Księżyc dojdzie do Urana w Baranie, a Lilith spotka się z Saturnem w Strzelcu, będzie to w sierpniu.

.

Warto patrzeć czy Latawiec zahacza o nasz horoskop, jak zawsze przy tranzytach. Przez obecność w konfiguracji Centrum Galaktyki tranzyt ten dotyczy w zasadzie nas wszystkich, każdy o niego zahaczy w taki sposób (CG dla wszystkich żyjących jest praktycznie w tym samym miejscu). Ale oczywiście efekty będą większe jeżeli konfiguracja dotknie jakiejś planety osobistej, czy inaczej mocno wchodzi w horoskop. Obserwujmy, bo wielu będzie to dotyczyć (przez CG, które wejście w ten układ ułatwia). Na przykład Jarosław Kaczyński dostał jakby "drugi silnik", co już obserwujemy, a niektórzy z jego ludzi także i trwa "kanonada", w rytmie oczywiście Latawca. Czyli przeszłość, przeszłość, przeszłość, praktycznie w prawie każdym zdaniu, w każdej kwestii, można to usłyszeć. Cytaty sobie daruję. Tak samo przyszłość, przyszłość, przyszłość, to "niesiemy" na ogonie Latawca. A wszystko to przy "dźwiękach" Urana (recepcja wzajemna z Plutonem, media oszalały, internet też) oraz Saturna w towarzystwie Lilith (i Centrum Galaktyki, wszystko widzimy, nic się przed nami nie ukryje, wyciągniemy to na powierzchnię). Chyba nie przypadkiem teraz te masowe ekshumacje i liczne komisje śledcze. Ale również historyczne odkrycia.

Roman Giertych ma Węzły Księżycowe usytuowane odwrotnie, do tych bieżących, czyli (lud wierzy) jest w stanie szaleństwa "małego człowieka" odwrócić, taki przykład. Odwrotnie, czyli Węzeł Księżycowy Północny w Wodniku.

.

_____

Konfiguracja trwa od pierwszej dekady maja, kiedy tylko Węzły Księżycowe wkroczyły do znaków stałych, Lwa i Wodnika. Węzły ją też rozwiążą, mniej więcej w październiku, czyli spokojnie pół roku Latawiec będzie sobie "leciał", już leci. Czyli Węzły poruszają się tutaj najszybciej, przypominamy, że Węzły idą wstecz. Uran i Saturn poruszają się wolniej, musimy uwzględnić także ich retrogradację (ruch wsteczny), Saturn jest tutaj szybszy, ale Centrum Galaktyki i Lilith dzielnie pomagają mu w obsadzie Latawca. Ten "powrót do przeszłości", Węzeł Księżycowy Południowy na czole Latawca, jest pewną tajemniczą niespodzianką, nie wiemy co tak naprawdę się wydarzy, jaki będzie bilans, co ta konfiguracja opisuje, w sprawach światowych, krajowych, no i w życiu każdego z nas. Może nie każdego, ale na pewno tych, których Latawiec poniesie.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 170  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243170
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl