Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Machu Picchu 1911- 2011

sobota, 09 lipca 2011 21:29

 

   Martin St-Amant - Wikipedia - CC-BY-SA-3.0 Machu_Picchu

.

Machu Picchu, legendarną stolicę Inków, odkryto 24 lipca 1911 r., w tym roku przypada setna rocznica tego wydarzenia. Świat wzbogacił się o obiekt, który po latach trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także stał się jednym z nowych 7 cudów świata.

Interesuje nas horoskop tego wydarzenia, odkrycia miasta.

24 lipca 1911 r. Słońce wkroczyło do królewskiego znaku Lwa, to bardzo silna pozycja dla Słońca, które jest tzw. władcą znaku Lwa. Znajdując się w 1-szym stopniu znaku jest dodatkowo silne (tzw. dwada Lwa). Słońce symbolizuje w horoskopie "pokazywanie się w świecie". Co się pokazało?

Miasto, oczom odkrywców ukazało się miasto, ruiny miasta. Saturn. Ta ziemna planeta (władca znaku Koziorożca) najlepiej opisuje miasto, które jest zawsze jakąś strukturą, organizacją (a to już Saturn). Ale także charakterystyczne dla miast w każdej szerokości geograficznej są budowle, budynki (czyli także Saturn). Pokazało się miasto, ale jakie?

Zapomniane, schowane, ukryte, nieznane, nie wiedzieliśmy o tym mieście, chociaż jest częścią naszej ziemskiej cywilizacji. Zawirowania historii sprawiły, że cywilizacja, która rządziła tym miastem upadła, nie rozwinęła się, a ta która nastąpiła po niej (hispanoamerykańska) mieszkała sobie w innych miejscach wielkiego południowoamerykańskiego kontynentu i Machu Picchu pozostawało zapomniane przez stulecia. Lilith. To symbolika Lilith, głęboko schowane, ukryte, niewidoczne, pierwotne w pewien sposób.

.

24 lipca 1911 r. Słońce, Saturn i Lilith ukazały się światu w kwintylowej konfiguracji, zwanej "Palmą". Inna nazwa tej figury to "Drzewo", ale nazwa "Palma" lepiej oddaje jej charakterystykę, palma ścięta odrasta, coś co już było pokazuje się na nowo. Taki powinien być efekt tej kwintylowej konfiguracji. My wiemy, że był taki efekt i prowadzimy tę analizę niejako w drugą stronę.

Figura jest trójkątna i łączy planety odcinkami z podziału koła przez 5 (360:5 = 72 stopnie). Pomiędzy Słońcem i Saturnem jest kwintyl (72 stopnie), a do Lilith prowadzą bikwintyle (144 stopnie). Figura jest bardzo wyraźna, ścisła. Lilith na jej wierzchołku, to ona jest  tutaj "celem". Można rzec, że bikwintyle od Lilith pokazują jakby jej chęć i moc wyjścia na powierzchnię. "Nie będę już siedzieć w ukryciu", pokazała się "drabina" i mogę wyjść na powierzchnię.

Połączenia Lilith-Saturn w horoskopie to bardzo często efekt "drabiny", "ocembrowanej studni", że pojawił się wykop i można wejść do głębin, albo wyjść z głębin, z ukrycia. Ukryte, schowane dostało jakąś "strukturę", "budowlę", która pozwala na wyjście na powierzchnię.

.

Machu Picchu jest jednym z 7 nowych cudów świata, listę obiektów ogłoszono 7 lipca 2007 r. Znalezienie się na niej to prestiż dla Peru, promocja turystyki. Od 7 do 24 lipca 2011 r. trwać mają w Peru wielkie obchody setnej rocznicy odkrycia miasta.

Badania szybko ujawniły, że Machu Picchu nie było inkaską stolicą, jest tylko bardzo dobrze zachowanym miastem. Nie odkryto go także dopiero w 1911 r., ale już w II połowie XIX w. wywożono stamtąd "skarby". Nic to, dla świata i tak liczy się data tego ogłoszonego światu odkrycia.i "królewskość" miasta. Astrologia ukazuje tutaj pewną sztuczność, rzeczy nie dzieją się wtedy kiedy się dzieją, tylko wtedy kiedy się dziać powinny. I są takie jakie być powinny, a nie takie jakimi są naprawdę. Nie ma dwóch światów, jest jeden, świat odpowiednich dat ;-)

.

________________________________________

Rozpoczęcie hucznych obchodów setnej rocznicy odkrycia miasta, wyniesionego wysoko ponad dolinę rzeki Urubamby, zbiegło się w czasie z informacją, że zaginieni w dżungli Peru polscy kajakarze, para z Trójmiasta, zostali 26 lub 27 maja 2011 r. zamordowani przez tubylca, prawdopodobnie próbowali przenocować obok jego domu. Wszystko działo się nad rzeką Ukajali. Podróżnicy właśnie zakończyli spływ Urubambą i rozpoczęli spływ rzeką Ukajali.

Jak to się ma do rocznicy odkrycia Machu Picchu? Peru ma "perłę", która przyciąga turystów, coraz śmielej podróżują tam ludzie z całego świata. Polscy podróżnicy przed rozpoczęciem spływu Urubambą także odwiedzili Machu Picchu. Chociaż samo Machu Picchu jest wymarłym dawno miastem, to populacja Indian przecież nie wymarła. Machu Picchu nie jest zastygłą relikwią, pamiątką umarłej kultury. Polskim podróżnikom zarzuca się podróżowanie bez miejscowego przewodnika, tubylca, gdyby go mieli nieszczęścia można było uniknąć. To terytorium Indian. A konkretnie plemienia Asháninka, które jest najliczniejszym z peruwiańskich plemion i słynie z  ".. their fierce independence, and their warlike skills in successfully protecting their land and culture against intrusion from outsiders" (cytat z Wikipedii).

.

Tubylcy, rdzenna ludność, to także symbolika Lilith (na samym początku tego bloga był tekst o Brazylii). Pierwotne instynkty, inny sposób postrzegania świata.

Co działo się z Lilith feralnego 26 lub 27 maja? Kiedy spojrzymy w horoskop na tę datę, to można spostrzec, że położenie Lilith było bardzo szczególne. Lilith uczestniczyła w dwóch ważnych konfiguracjach. Była w Półkrzyżu z Saturnem i Plutonem (który w recepcji wzajemnej z Uranem), tenże Pluton na wierzchołku Półkrzyża, opozycja Lilith i Saturna u podstawy. Półkrzyż w znakach kardynalnych, inicjujących akcje, "wyrywnych". Była także w kwintylowej konfiguracji zwanej nomen omen "Łódką", z Marsem i Neptunem, Lilith na wierzchołku konfiguracji.

Uff... Połączenia Lilith z Marsem uchodzą za "najtrudniejsze w świecie", tych układów naprawdę należy się bać. Tutaj to "wojowniczy tubylcy" (Mars = wojowniczy, Lilith = tubylec). A Neptun? Tubylec był ponoć pijany (Neptun = pijany), ale także rzeka Ukajali. Wenus (= Polska) w koniunkcji z Marsem także uczestniczyła w tej konfiguracji. Marnie wyszło to spotkanie z tubylcami, para Polaków znalazła się w potrzasku.

Tubylec wszczął akcję, znajdował się wszak w Półkrzyżu kardynalnym i zamiary miał Plutonowo/Uranowe, błyskawiczna śmiercionośna akcja (Pluton = śmierć, Uran = błyskawica). Kiedy Lilith znajduje się w towarzystwie Marsa, Neptuna, Plutona/Urana i Saturna, to bać się takiej Lilith i uciekać gdzie pieprz rośnie. Bo to jest potężna bardzo Lilith.

Wielka peruwiańska feta z okazji rocznicy odkrycia Machu Picchu rozpoczęła się bardzo smutnym polskim akcentem. 

.

----------------------------------------------------

14.07.2011 r. W toku prowadzonego śledztwa pojawia się godzina 16-ta jako czas zbrodniczego wydarzenia. Czy uda się wyjaśnić motywy tego co się stało?:

ukajali

.

Mars (w koniunkcji z Wenus) znalazł się na Descendencie horoskopu, czyli opisana wyżej połączona konfiguracja Łódki i Półkrzyża, połączona Lilith, została umocowana na osi horoskopu w punkcie "ty", "inni". Ujrzenie "innych" obudziło kardynalny Półkrzyż, który jak już powiedzieliśmy, jest bardzo "wyrywny", inicjujący akcję. Połączenie tego układu poprzez Lilith z kwintylową Łódką, w której Mars z Neptunem, chyba dobrze opisuje intuicyjne uruchomienie instynktów, głębokich i niejasnych wyobrażeń na temat "wroga".

Historię dopowiada nowa planeta nienazwana tc302 (było o niej na blogu m.in. w tekście o dopalaczach). Znajdowała się w dokładnym półsekstylu 1/12, bardzo naturalnym rytmie, do Lilith, która odgrywa tak kluczową rolę w tym horoskopie (Lilith w Baranie, tc302 w Byku). Samo połączenie Lilith z tak odległą planetą już jest mocno "schizofreniczne", czyli oderwane od tego co tu i teraz. Najgłębsze - Lilith, z najdalszym - tc302, połączone w naturalnym rytmie, jakiś potężny "zew przodków", na przykład. Albo .. bandyci byli pod wpływem substancji typu dopalacze. To co zrobili w danej chwili dawało im okrutną przyjemność i satysfakcję.

.

Człowiek cywilizowany tym różni się od człowieka niecywilizowanego (nie można napisać dzikiego), że myśli w sposób wyuczony, wykształcony w pewien sposób, w ogóle myśli.  Tubylcy to ludzie, którymi świat się zachwyca jako "praludźmi", oni myślą bardziej naturalnie, intuicyjnie, podświadomie. Horoskop na feralną datę niestety dobrze opisuje sytuację, że dzień sprzyjał takiemu myśleniu i postrzeganiu świata, sprzyjał nadzwyczaj. A konkretna chwila mogła sprzyjać jeszcze bardziej, moment uruchomił zbrodniczą akcję. Polscy podróżnicy nie musieli nic robić, wystarczyło, że Indianin ujrzał podobieństwo do Francisco Pizarro.

Mars na Descendencie w Byku, był przecież w owej chwili władcą Ascendentu (który w Skorpionie). To obraz wojownika, który właśnie ujrzał wroga. Nowy władca Ascendentu, Pluton, był na wierzchołku "wyrywnego" Półkrzyża. Nawet miejsce posadowienia Plutona było na tę chwilę szczególne, chodzi o tzw. wartości (grabież?) i wróg jest tuż obok (na pograniczu II i III domu). Wojownik ujrzawszy wroga nie czeka, tylko zaczyna atak, dlatego jest wojownikiem. Tubylcy, rdzenna ludność, nie ma w języku polskim chyba odpowiedniego słowa, żyją na codzień w kontakcie z duchami swoich przodków, żyją przecież na swojej ziemi, ich się radzą co robić.

.

O Plutonie na wierzchołku kardynalnego Półkrzyża Bil Tierney w swojej znakomitej książce "Dynamika aspektów", pisze w następujący sposób:

".. gdy czuje się sprowokowany lub zagrożony, ukryte siły psychiki zmuszają go do otwartych konfrontacji lub bezlitosnego przełamywania opozycji siłą. Potrafi szybko zgromadzić i uaktywnić swoje rezerwy mocy i użyć ich w kryzysowych sytuacjach...  Otwarta konfrontacyjna natura jakości kardynalnej powoduje, że Pluton w tej pozycji ... bardzo często bezpośrednio ujawnia swoją siłę, a co za tym idzie łatwiej znajduje wrogów w otoczeniu. Być może wyjaśnia to, dlaczego człowiek ów wplątuje się w otwarte konfrontacje częściej..."

.

Istotna uwaga, to opis chwili, nie konkretnych osób, horoskop jest horoskopem na datę zbrodniczego wydarzenia, to chwila była okrutna.

ukajali

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 173  

Kalendarz

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243173
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl