Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Daniel Day-Lewis

środa, 28 czerwca 2017 18:09

Daniel Day-Lewis, czyli wielki aktor, urodził się 29 kwietnia 1957 r.w  Londynie. Wikipedia podaje, że jest uważany za jednego z najlepszych aktorów w historii i .. prosi o źródło tej informacji, jak to Wikipedia, wszystko musi być udokumentowane. A tymczasem to się rozumie samo przez się, nagrody (zdobył 3 Oskary), uznanie publiczności i wszystko jasne. Aktor właśnie ogłosił zakończenie swojej kariery. Jeden z największych to ciekawa sprawa dla astrologa, co na to powie horoskop?

Horoskop powie, że aktor ma stellum w znaku Byku, czyli Wenus, władczyni tego znaku jest bardzo dowartościowana, bo Wenus też w Byku oczywiście. Godzina urodzenia aktora nie jest niestety znana, a tutaj byłoby ciekawe to wiedzieć, ponieważ także Księżyc może być w Byku, wszedł do tego znaku rankiem 29 kwietnia. W znaku Byka są na pewno: Słońce, Wenus, Merkury, Węzeł Księżycowy Południowy oraz Ceres, czyli dużo planet, zwłaszcza planety osobiste.

Niedawno na forum astrologicznym ktoś celnie zauważył, że stellum (różnie się nazywa taką konfigurację, chodzi o zgrupowanie koniunkcji) w określonym znaku zodiaku wskazuje na wybitną manifestację znaku, wysoką. Stellum musi zawierać władcę znaku i powinno być zgrupowaniem licznym. Daniel Day-Lewis bardzo do takiej manifestacji pasuje. Wybitny popularny aktor, bardzo wybitny. Pisaliśmy właśnie o Zbigniewie Wodeckim, który miał silną Wenus w horoskopie, brytyjski aktor też ma silną Wenus, aczkolwiek dzieje się to w inny sposób.
Z
nak Byka, Wenus, jako władczyni tego znaku, to układy na popularność w sztuce. Masz dobrą Wenus, zostań artystą, na pewno masz jakiś talent tego typu. "Dobroć" Wenus może się manifestować w różny sposób. A to w swoim znaku zodiaku, a to ostatnia w szeregu według stopnia, a to w dobrych aspektach, może być też ostatnia w łańcuchu dyspozycji. Tutaj Wenus jest w swoim znaku i w stellum, jest też ostatnia w łańcuchu dyspozycji, czyli wszystkie planety "pompują" Wenus, wszystko na jedną kartę, Wenus właśnie. Wenus jest w tym łańcuchu ostatnia bez względu na to gdzie dokładnie był Księżyc, w którym znaku, jeszcze w Baranie czy już w Byku. Czyli Wenus bardzo dowartościowana, wiwat sztuka!

.

Interesuje nas jeszcze sprawa "aktorskiego układu", czyli aspektu pomiędzy Chironem i Lilith. U Daniela Day-Lewisa są one w znaku Wodniku, ale nie w koniunkcji, chociaż też nie bardzo szeroko, no ale prawie 10 stopni. Jeżeli aktor tak wybitny, a nasza "reguła" działa (aspekty Chirona i Lilith pokazują talent aktorski), to o co tutaj może chodzić? Może będzie tzw. paralela zodiakalna na którejś z osi? Czyli te obiekty będą się "składać" do koniunkcji. Nieznana godzina urodzenia, jak to odkryć? Czy możliwa jest któraś z osi z taką paralelą, jako horoskop aktora? Gdyby to było MC (czyli urodzenie poranne), to Saturn by niebawem wkraczał do 3 ćwiartki, czyli ostro szedł do góry. Czy w takich warunkach aktor kończyłby karierę, czy odwrotnie, chciałby osiągnąć jeszcze więcej? Urodzenie tuż po południu, czyli paralela wokół Descendentu, wydaje się całkiem możliwa, ładnie wtedy wygląda horoskop, stellum jest w 10 domu. Jest to poza tym godzina, która pojawia się w opracowaniach astrologów (!). Czyli może to? Właśnie! Ascendent w Lwie (aktor!), Księżyc już w Byku i też przez paralelę ze Słońcem ląduje prosto na MC. A wędrujący Saturn jest w 2 ćwiartce horoskopu, czyli zaczął  się piąć do góry, aktor chciałby zająć się już czymś innym, sam ocenił, że w aktorstwie osiagnął wszystko, a teraz jakiś inny, nowy etap. Ciekawa sprawa, skłaniam się do takiego horoskopu i to bardzo, czyli paralela Lilith i Chirona wokół Descendentu i Ascendent w znaku Lwa.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Wanda Rutkiewicz i Jan Paweł II

środa, 21 czerwca 2017 11:59

Media przypomniały niedawno informację, że tego samego dnia miały miejsce dwa ważne wydarzenia, wiele lat temu. 16 października 1978 r. Wanda Rutkiewicz, polska himalaistka stanęła na szczycie najwyższej góry świata Mont Everestu i Karol Wojtyła został wybrany papieżem, głową Stolicy Apostolskiej. Jeden dzień i dwa istotne dla historii Polski wydarzenia, chociaż historii "zagranicznej"? To prezent dla astrologa, ta zbieżność dat dwóch z pozoru tylko bardzo różnych wydarzeń, można bowiem zobaczyć opis, astrologiczny opis tych sytuacji. Czego się spodziewamy? Jakiejś niezwykłej Wenus, czyli symbolu Polski (symbolem Polski jest znak Byka, a Wenus jest władcą tego znaku). Druga sprawa, której możemy się spodziewać to jakiś niezwykły Neptun, najwyższa góra, marzenia, kraniec świat (od góry), kiedyś już analizowaliśmy horoskopy himalaistów i Neptun był tam istotny. A Papież jako najwyższa zwierzchność duchowa, Neptun w znaczeniu duchowości, księża mają zwykle silnego Neptuna, znaczącego Neptuna, taka to profesja. Co jeszcze? Jeszcze silny powinien być Saturn, bo w obu przypadkach mówimy o jakiejś budowli, strukturze. Najwyższa góra świata, silny Saturn. Głowa watykańskiego państwa, też struktury. Saturn wydaje się tutaj mniej istotny od Wenus i Neptuna, ale jak się zastanowimy, to musi być Saturn, inaczej byłoby to za mało realne, może bajka, a przecież było bardzo konkretne i realne. Wielka himalaistka i papież.

Zatem patrzmy.

16 października 1978 r. Horoskop. Jest stacjonarna Wenus (czyli silna bo jakby zatrzymana w kadrze). Stacjonarna i w recepcji wzajemnej z Plutonem (Skorpion-Waga), czyli bardzo silna Wenus, no prawie nasilniejsza jak być może. A Neptun? Neptun jest w swoim znaku Strzelca, czyli silny, najsilniejszy jak być może. Oraz w punkcie aktywnym w Strzelcu (17 Strzelca), czyli wyrzutnia. Marzenia poszybowały wysoko oj wysoko. A jak je złapać? Saturn, co robi Saturn? Saturn w Pannie jest w recepcji wzajemnej z Ceres w znaku Koziorożca. Wszystkie 3 obiekty, które powinny być silne, są silne i to bardzo. Przez położenie w znaku (Neptun) lub przez recepcje wzajemne (Wenus, Saturn).

Co jeszcze? Jeszcze oczywiście konfiguracja. Za najważniejszą uważałabym kwintylową konfigurację zwaną "statkiem", łączącą tutaj Wenus, Saturna i Plutona. Przez recepcję wzajemną jest to jakby podwójna Wenus i Pluton oraz Saturn/Ceres. Potężny kwintylowy "statek" i jakaś wartość "dodana".

Piękna ilustracja zjawiska, dwóch wydarzeń, a to bynajmniej nie koniec tego ciekawego "obrazka". Ale zostańmy przy Wenus, Neptunie i Saturnie, skoro je tutaj obstawialiśmy.

.

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 165  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243165
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl