Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Kto wygra mecz?

czwartek, 07 czerwca 2012 19:39

 

Ciekawe obserwacje szykują się dla astrologów - kto wygra mecz? Można poćwiczyć, nie kopanie piłki na boisku, ale "łamanie głowy", ćwiczenia astrologiczne. Jest okazja żeby przyjrzeć się planetom, które "grają" państwa, jak poczynają sobie w horoskopie na datę meczu. Poobserwujemy, zobaczymy, się okaże czy "coś" w tym jest. 

Dobrze byłoby spokojnie prowadzić obserwacje do 1 lipca, czyli do finału EURO 2012 i dopiero potem wyciągać wnioski. Ale szczerze wątpię czy wytrwam aż w tak ambitnym zamiarze. Z drugiej strony, jest okazja żeby się "pobawić" i sprawdzić przyporządkowanie państw poszczególnym znakom zodiaku według Coley'a. Czy siła planety, która jest władcą znaku, w horoskopie na datę rozpoczęcia meczu coś nam powie. Czy to w ogóle jest metoda?

8 czerwca dwa pierwsze mecze:

.

1. Polska - Grecja o godzinie 18-tej w Warszawie:

Polska = Byk = Wenus

Grecja = Panna = Ceres 

Wenus jest w Bliźniętach i niestety w ruchu wstecznym, w 7 domu horoskopu. Ceres w Byku, również w 7 domu. Są zatem w recepcji wzajemnej, ciekawa sprawa, obie wzmacniają się nawzajem. "Biorą się za łby"? W recepcji wzajemnej i w 7 (kątowym) domu. Ceres w koniunkcji z Jowiszem, ale również z Lilith (w midpunkcie Jowisza i Lilith). Gdyby chcieć potraktować planety jak graczy na boisku, to Polacy będą w defensywie (ten przebrzydły ruch wsteczny), a Grecy mogą grać nieczysto, podstępnie (Lilith). Pomiędzy Wenus i Ceres równo 20 stopni, pół nonagonu. Na otwarcie mistrzostw ciekawie się zapowiada, ładne widowisko, aspekty z podziału koła przez 9, czyli nonagony, są bardzo widowiskowe. Wenus jest w Wielkim Trygonie powietrznym z Księżycem i Saturnem. Ale czy będąc "retro" można mieć jakieś nadzieje? 

Polska-Grecja

.

2. Rosja-Czechy o godzinie 20.45. we Wrocławiu:

Rosja = Wodnik = Uran

Czechy = Lew = Słońce

Ha, ciekawie. Słońce w Bliźniętach w 7 domu, na Descendencie. Uran co prawda w 3 domu, ale w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Koziorożca, który jest w 1 domu. Pomiędzy Słońcem i Plutonem jest 160 stopni, 4/9 aspekt, podobnie jak w pierwszym meczu bardzo dobry aspekt na "widowisko". Za sprawą recepcji Uran silniejszy się wydaje, jest też w aspektach septylowych (!) z Księżycem (kibice) i Jowiszem (zwycięstwo?). Tyle, że Słońce jest w trygonie do Księżyca (kibice!) i w Wielkim Trygonie powietrznym, jeszcze Saturn w tym uczestniczy. Czyli co? Jednak Czechy? Trygony czy septyle wygrywają mecze? Ten mecz może być wyjątkowo "waleczny", Słońce kwadrat Mars, Uran kwadrat Pluton.

Rosja-Czechy

.

.

__________________________________

Henry Coley, angielski matematyk i astrolog, żył w latach 1633-1695. Urodził się w Oxfordzie, żył i pracował (jako wykładowca) w Baldwin's Gardens. W Polsce jego listę z 1676 r. przyporządkowującą miasta i państwa poszczególnym znakom zodiaku opublikował w "Vademecum polskiego astrologa" Rafał T. Prinke.

Zobaczymy czy coś z tej listy wynika dla meczy międzypaństwowych, graczami będą planety, władcy znaków poszczególnych państw. Także nowe planety spróbujemy brać pod uwagę, np. dla znaku Panny (Grecja) przyjęliśmy Ceres.

A oto dalszy ciąg listy dla państw biorących udział w zawodach:

.

Holandia = Rak = Księżyc

Dania = Baran = Mars

Niemcy = Panna = Ceres

Portugalia = Ryby = Neptun

Hiszpania = Strzelec = Jowisz

Włochy = Lew = Słońce

Irlandia = Byk = Wenus

Chorwacja = Panna = Ceres

Francja = Lew = Słońce

Anglia = Barana = Mars

Ukraina = Wodnik = Uran

Szwecja = Byk = Wenus

 

 

9.06.2012 r. Po analizie kilku pierwszych spotkań można wysnuć zaskakujące wnioski.... data finału, a wcześniej połfinałów właściwie "determinuje" uczestników. O ile takie przyporządkowanie planet i państw ma oczywiście sens. Wszystkie wskaźniki zostały wzięte za Prinke od Coley'a, za wyjątkiem Ukrainy, której w XVII w. oczywiście nie było. Był to czas kiedy nasze granice sięgały najdalej na wschód i Coley (za Prinke podaję) przyporządkował "część Polski" znakowi Wodnika.

.

Polska-Grecja            Wenus - Ceres              1:1

Rosja-Czechy             Uran - Słońce               4:1

Holandia - Dania         Księżyc - Mars             0:1

Niemcy - Portugalia    Ceres - Neptun             1:0 

Hiszpania - Włochy     Jowisz - Słońce             1:1

Irlandia - Chorwacja   Wenus - Ceres              1:3

Francja - Anglia          Słońce - Mars               1:1

Ukraina - Szwecja      Uran - Wenus                2:1

Grecja - Czechy         Ceres - Słońce               1:2

Polska - Rosja            Wenus - Uran                1:1

.....

 

Do następnej fazy rozgrywek przeszła połowa graczy, czyli połowa państw. Kto odpadł, jakie planety?

W zawodach brały udział: 3 Słońca (Czechy, Włochy, Francja), 1 Księżyc (Holandia), 3 Wenus (Polska, Irlandia, Szwecja), 2 Marsy (Dania, Anglia), 3 Ceres (Grecja, Niemcy, Chorwacja), 1 Jowisz (Hiszpania), 2 Urany (Rosja, Ukraina) i 1 Neptun (Portugalia).

Odpadły: Księżyc, wszystkie 3 Wenus, 1 z 2 Marsów (Dania), 1 z 3 Ceres (Chorwacja), wszystkie 2 Urany.

Może zwracać uwagę zła passa Wenus (w każdym z 3 przypadków) i zła passa Urana. Czyżby czerwcowy ruch wsteczny Wenus (retrogradacja) i zbliżający się do stacjonarności, czyli spowalniający swój ruch do przodu Uran? Ruch planet był tutaj istotny? Dla zawodów sportowych gdzie liczy się szybkość i są jakieś eliminacje, w których należy posuwać się do przodu? Ciekawa nawet obserwacja. Zawsze się wydawało, że Uran zmierzający do stacjonarności nie jest zły, w horoskopach "ludzkich" to wybitne umysły, "wyższa mądrość". A tutaj? Są tacy, którzy oceniając EURO 2012 i remisowy wynik meczu Polska - Rosja, mówią, że każdy inny wynik tego meczu niż remisowy mógł być prawdziwą katastrofą (choćby dla Warszawy). Ale to tylko takie spekulacje/dywagacje. Obserwujmy jak gra toczy się dalej.

.

Kto miał wygrać "astrologicznie" jak nie planeta stworzona do wygrywania i sławy, czyli Jowisz, czyli znak Strzelca, czyli Hiszpania? Bardzo "grubo szyte" słowa, żadne niuanse astrologicznie, prosto z mostu. No cóż, astrolodzy woleliby coś bardziej finezyjnego, "zasadzili się na mistrzostwa", a astrologia przemówiła prostym głosem. Najpierw dało się zauważyć, że lepiej powodzi się planetom "ognistym", planety patronujące ognistym znakom zodiaku mają do sportu większy talent, co wydaje się całkiem słuszne. Do półfinałowej czwórki przeszły oprócz "ognistych" (Lew - Słońce = Włochy, Strzelec - Jowisz = Hiszpania), także dwa inne żywioły (ziemia i woda), ale mocne w tym momencie: Neptun (Portugalia) w Rybach, czyli w swoim znaku (niestety w retrogradacji) i Ceres (Niemcy) w Bliźniętach (czyli w znaku, w którym silny jest Merkury). Finał był, patrząc na aspekty, także prawdopodobny między tymi dwiema (kwadratura). W finale zagrał ostatecznie zacieśniający się półkwintyl, pomiędzy Jowiszem i Słońcem. Ciekawem efektem astrologicznych"badań" nad Euro 2012 mogą być obserwacje aspektów pomiędzy planetami = państwami, na datę meczu. A także uwaga, że był to jeden wielki mecz, który miał zmierzać do finału, to co po drodze nie było tak bardzo istotne. Przyporządkowanie państw znakom zodiaku Coley'a oczywiście się sprawdziło i aż wstyd było w ogóle o to pytać.

Szkoda, że czas mistrzostw przypadł na wsteczną Wenus, ale nasz ziemski znak Byka nie jest specjalnie sportowo uzdolniony, chyba, że na kibica. Największy tryumf polskiej piłki nożnej, słynny remis na Wembley z Anglią, zawdzięczamy .. wstecznemu Marsowi (Anglia - Baran = Mars) na datę tamtego meczu (17.10.1973 r.), czyli to przeciwnik był wówczas osłabiony. Mecz rozegrał się przy zacieśniającym się bikwintylu pomiędzy Marsem i Wenus.

.

.


 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 141  

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243141
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl