Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Merkury

poniedziałek, 09 maja 2016 22:56

 

Merkury jest dzisiaj "bohaterem dnia" i zanim pójdę spać powinnam o nim napisać, piszą wszyscy. Astronomowie mają wielkie święto, pewnie chodzi o możliwość obserwacji, dla astrologów podobne święto jak dzisiaj jest dość często. "Merkury w sercu Słońca", tak się to astrologicznie nazywa. Czyli bardzo dokładna koniunkca tychże, w punkt, dozwolona orba (czyli odchył od dokładnej pozycji) jest bardzo nieduża. Ludzie tak urodzeni to ciekawe osobniki, bardzo nawet ciekawe, mają bowiem bardzo szczególny talent. Talent genialnego ... odtwórcy. Nie "twórcy", ale właśnie odtwórcy, talentów twórczych tacy ludzie w ogóle nie posiadają. Ale ich odtwórczość jest perfekcyjna, bardzo łatwo im to przychodzi.

Znam geologa rysującego mapy, idealnie odwzorowujące przestrzeń, nawet nie wiedział chyba jak bardzo jest genialny w tym co robi, do czasu jak zaproponowali mu doktorat i uporał się z tym bardzo szybko. Znam fotografa-amatora, który rewelacyjnie sprawozdaje wydarzenia, wykonał w życiu chyba miliony fotografii, idealnie odwzorowujących co się działo. Pozornie przecież fotografia jest odtwórcza, ale właśnie tak nie jest, trzeba, a raczej dobrze mieć "Merkurowy" talent, że fotografia "trafia" na te wydarzenia, o które chodzi, że fotograf się nie spóźnia, ani nie pośpieszy, tylko zrobi zdjęcie dokładnie w tym momencie o który chodzi. Znam malarkę, która robi rewelacyjne kopie dzieł znanych mistrzów. Znam wreszcie wielu indeksujących metryki, którym zdumiewająco łatwo to przychodzi, mają talent idealnego odczytywania rękopisów, patrzą i widzą. Itd. Itd. Itd. Generalnie ludzie tacy są dobrzy w naukach ścisłych i we wszystkim co jest bardzo ścisłe. W ogóle im nie wychodzi natomiast tzw. "lanie wody", do czego trzeba mieć już "twórczy" talent i bajkopisarskie predyspozycje. 

.

Dzisiaj po południu urodziło się wiele osób, które będą miały ten szczególny talent. Merkury i Słońce spotkały się w 20-tym stopniu Byka, w godzinach popołudniowych dokładnie w punkt.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Trappist 1

poniedziałek, 02 maja 2016 21:44

 

"Trappist 1" jest oznaczeniem obiektu w kosmosie, w naszej Galaktyce, który jest gwiazdą, ale dużo od naszego Słońca mniejszą. W tygodniku "Nature" poświęconym sprawom nauki ukazała się dzisiaj notka o ciekawych obserwacjach tego obiektu i ciekawych wokół niego odkryciach. Informacja z notki została szybko pochwycona przez serwisy i w pewnym momencie w "Wirtualnej Polsce" był to news nr 1 (jeszcze wisi jako nr 1).  

Sprawa jest o tyle ciekawa, że naukowcy dostrzegli, że wokół tej małej chłodnej gwiazdy krążą 3 obiekty, na których może być woda, czyli może istnieć życie. Jeszcze więcej, naukowcy uważają, że w perspektywie kilku lat będą w stanie to zbadać, czyli przy pomocy teleskopów dostrzec. Odpowiednie teleskopy muszą dopiero powstać, ale już się robi. I to jest w zasadzie głównym newsem, woda, prawdopodobne jakieś życie, może istnieć na wielu obiektach kosmicznych ale nie mamy szans tam dotrzeć, z naszą wiedzą i techniką. A ta mała chłodna gwiazda jest stosunkowo blisko Słońca i taka obserwacja w perspektywie kilku lat może być już możliwa.

.

Ciekawi nas jak to widać w horoskopie? Mnie zaciekawiło i zajrzałam. Co prawda artykuł został napisany na początku roku, ale dzisiaj dopiero został opublikowany on-line i ta data się liczy (godziny nie znam). Za długo nie trzeba było "kółkiem kręcić", coś tam już widać na pierwszy rzut oka. Aspekty, ciekawe bardzo aspekty, od Słońca i Księżyca oraz Centrum Galaktyki.

Dzisiaj Księżyc był w koniunkcji z Neptunem, a Słońce w koniunkcji z obiektem transneptunowym o mega-neptunowej charakterystyce (tc302), ten ostatni krąży na krańcach naszego Układu Słonecznego. Czyli my, ludzie (Słońce, Księżyc) wychylamy się na obrzeża Układu Słonecznego, Neptun jest ostatnią "normalną" planetą naszego układu, a tc302 jest jeszcze dalej, nawet do tej pory nienazwaną być może przyszłą planetą. Zarówno Neptun, jak i transneptunowa tc302 symbolizują nie tylko kraniec, ale i nasze marzenia, w pewien sposób, że człowiek zawsze będzie chciał znaleźć w kosmosie coś sobie bliskiego, podobnego. Słońce/tc302 w Byku i Księżyc/Neptun w Rybach są do siebie w sekstylu, bardzo harmonijnym aspekcie. Czyli to nasze "stanie na krańcu" jest tutaj dodatkowo wspomagane, podkreślone, stoimy i czekamy, patrząc się w daleką przestrzeń, mając nadzieję, że coś uda się dostrzec. Wierzymy, że się uda, w sekstylu jest również Centrum Galaktyki i Lilith, nawet dość ścisły ten sekstyl w 28 stopniu Strzelca i Wagi. Takim sekstylem ogarniamy z łatwością całą naszą Galaktykę, wydaje się to takie łatwe.

Czyli trochę się wychylamy poza nasz Układ Słoneczny, a przynajmniej mamy taką nadzieję. Słońce/tc302 do Centrum Galaktyki w ostrym nieharmonijnym aspekcie półtorakwadratury 135 stopni, duże wyzwanie, ale je podjęliśmy i światu ogłosiliśmy. Także Księżyc/Neptun w półtorakwadraturze 135 stopni do Lilith. Połączenie tutaj sekstyli z aspektami półtorakwadratury mówi o tym, że podjęliśmy wielkie wyzwanie, "zawzięliśmy się", ono nas "wzięło", bo wiara, że się powiedzie jest duża, widzimy jakby, że to będzie łatwe, że się uda, tylko trzeba się odważyć to podjąć.

.

Człowiek stanął na krańcu Układu Słonecznego i wychylił się w dalszą przestrzeń. Temat jest dla astronomów, dla astrologów nic w nim pozornie nie ma, jest tylko ziemska perspektywa tego zjawiska, jego opis. Nie jest istotne czy na planetach okrążających chłodną gwiazdę jest woda i jakieś życie, ważne, że człowiek ma marzenia by to zbadać.

.

_______________________

Link do tekstu w "Nature", zajawki:

http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature17448.html

i innego tekstu na ten temat:

 http://www.space.com/32763-trappist-1-tiny-star-habitable-planets-images.html

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 140  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243140
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl