Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 979 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Janusz Korwin-Mikke

poniedziałek, 26 maja 2014 20:21

 

 Korwin-Mikke.png

źródło: strona internetowa polityka

.

Prawdziwym zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego okazał się Janusz Korwin-Mikke. Zdobył mandat dostając prawie 68 tys. głosów na Śląsku. Bardziej publicysta niż polityk, a jednak. 27 października 1942 r. jakie to dziwy na niebie dały tak ekscentrycznego polityka, zaraz się temu przyjrzymy. Polityka czy publicystę, a może artystę, który bawi się w politykę. Podejrzenie o "artyzm" jest uzasadnione, zwłaszcza, że Janusz Korwin-Mikke był zawodowym brydżystą, czyli jednak zabawa, ale tym razem na europejskiej scenie, większe audytorium. Pan Janusz doczekał czasów, że będzie o nim głośno, bardziej głośno niż do tej pory. W polityce Janusz Korwin-Mikke jest wyznawcą neoliberalizmu, ciekawa doktryna polityczna, pamiętam jeszcze z czasów studiów, bardzo interesująca, prosta, nośna i "czysta". Nie może liczyć na zwycięstwo w demokratycznych wyborach, ponieważ większość wyborców w dzisiejszych czasach żyje "z państwa" (pensje urzędników, renty, zasiłki, emerytury, dopłaty) i bardzo się to tym wyborcom podoba. Ale Parlament Europejski przyjmie różne dziwy, teraz przyjmie Korwina-Mikke.

.

Nie wiem jeszcze co takiego "siedzi" w tym horoskopie, a jestem nawet ciekawa. Chyba Uran, prawda? Skoro taka "wolnościowa" doktryna. No i Wenus, skoro taka pyszna zabawa. Zobaczymy.

Janusz Korwin-Mikke jest zodiakalnym Skorpionem, czyli jego Słońce jest w tym "jadowitym" znaku zodiaku. Skorpion jest znakiem jakości stałej i żywiołu wody, Janusz Korwin-Mikke nie zmienia poglądów, ma swoje stałe i mocno zakorzenione poglądy, a przynajmniej takim się na zewnątrz prezentuje. Słońce w Skorpionie jest w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Lwa, a to niemało, coś jak koniunkcja Pluton-Słońce. Pluton jest planetą pokoleniową, ciężką, daleką, symbolizuje szerokie struktury, te największe, nawet pasuje do Parlamentu Europejskiego, który jest taką szeroką strukturą. Można przy okazji zauważyć, że Pluton często symbolizuje nam .. mafie, a są tacy, którzy w ten sposób postrzegają Brukselę. Janusz Korwin-Mikke trafił zatem do właściwego dla siebie miejsca. Co dalej?

.

Uran jest rzeczywiście eksponowany, najpewniej w koniunkcji z Księżycem, znalazł się Wielkim Trygonie powietrznym - Uran w Bliźniętach, Neptun w Wadze i Westa w Wodniku. Czyli oryginalne (= Uran) wizjonerskie, chociaż może też tylko bajkowe (= Neptun) idee na temat urządzenia bezpiecznego domowego ogniska (= Westa). Dodaliśmy do analiz Westę, bo jest ona w tym horoskopie istotna, a przy okazji ją sobie "badamy". Mamy tutaj nawet całego Latawca, który ciągnie Urana, Neptuna i Westę, z Eris w Baranie na przedzie. Mamy też drugiego Latawca, tym razem Wielki Trygon jest wodny (Słońce w Skorpionie, Lilith w Raku, Węzeł Księżycowy Płd. w Rybach) i Węzeł Księżycowy Płn. w Pannie na przedzie.  Wszelkie Latawce ułatwiają celowe działanie, tutaj Eris i Węzeł Księżycowy Płn. na przedzie. czyli celem jest "rozwalenie klocków" (= Eris) i w przyszłości budowanie na nowo (= Węzeł Księżycowy Płn). Warto dostrzec kwinkunks pomiędzy Eris i Węzłem Księżycowym Płn., czyli te Latawce naturalnie (kwinkunks) ze sobą współpracują w tym "dziele". Latawce tak połączone doskonale opisują polityka. Z dwóch Latawców formuje nam się Palec Boży, Słońce w Skorpionie na wierzchołku (czyli sam Mikke), u podstaw Eris w Baranie i Uran w Bliźniętach, coś jak człowiek podczepiony do "rakiety". Jest to polityk typu "Eris", cokolwiek ta planeta symbolizuje, jakieś "twórcze", choć i mocno "rozrabiackie" działanie, a Uran podkreśla tę charakterystykę. Mars w Wadze jest w recepcji wzajemnej z Eris w Baranie, co nam cały ten układ jeszcze bardziej podkreśla i zaostrza, już nie tylko Eris na przedzie Latawca i u podstawy Palca Bożego, ale i Mars! Palec Boży ma na wierzchołku spółkę Słońce/Pluton, u podstawy Eris/Marsa i Urana. Ten człowiek ma naturalny potencjał żeby "wstrząsnąć" Unią, najpierw do niej wchodząc, czyli zdobywając mandat w wyborach. Silna Eris, silny Mars, silne Słońce, silny Pluton, silny horoskop, bardzo silny horoskop. Światła, czyli Słońce i najpewniej też Księżyc "sprzymierzone" z planetami pokoleniowymi, Plutonem i Uranem, trudny układ, ale doskonale nadający się do wielkich scen czy wielkich rzeczy. Wydaje się, że dotarcie do Parlamentu Europejskiego mogło być dobrym pomysłem (dla takiego horoskopu).

.

Wenus też niczego sobie, silna w swoim znaku Wagi i ostatnia w szeregu według stopnia. Czyli jednak nie tak całkiem polityka, tylko "sztuka i zabawa". Planeta ostatnia w szeregu często pokazuje samą esencję horoskopu i np. wykonywany zawód, Wenus na końcu często pokazuje dosłownie artystę. Silna Wenus w takim położeniu sugeruje, że Janusz Korwin-Mikke może być godnym (?) reprezentantem Polski, wstydu nam nie przyniesie, raczej "sławę" (?), chociaż w Parlamencie Europejskim nie o reprezentację narodową chodzi, ale zawsze jest to jakaś reprezentacja. Wenus to jedyna oryginalnie silna planeta w horoskopie, symbol Polski, chociaż nie jest to Wenus w Byku, ale też ciekawie, taka bardziej "zagraniczna", nie stała ziemia ta Wenus, ale kardynalne powietrze (Waga), czyli nowe idee. Ciekawe, ciekawe, zagranicą może Janusz Korwin-Mikke zyskać prawdziwą sławę, może się tam lepiej "spisać" niż w kraju. Warto pamiętać, że Wenus rządzi nie jednym znakiem zodiaku i chociaż "nasza" jest ta "ziemska", Bycza Wenus, to nie raz w naszej historii "zapasowa" Wenus w Wadze odegrała ważną rolę. Taka Wenus w Wadze jest elegancka i dyplomatyczna, może i Parlament Europejski to jest dokładnie to na co Janusz Korwin-Mikke czekał przez całe życie?

Układ punktów aktywnych i pasywnych (skuteczność jako polityka) w horoskopie jest także ciekawy, np.:

punkt aktywny w Strzelcu: Wenus/Mars (są w koniunkcji) - Westa

punkt pasywny w Skorpionie: Chiron-Westa

Gdyby w Weście widzieć tutaj "nasz europejski dom", to można wróżyć naszemu politykowi charyzmatyczną (= Chiron) europejską karierę. Da radę. Wenus i Mars (recepcja z Eris!) są na wierzchołku bisekstylu (kolejna konfiguracja) z Chironem w znaku Lwa (charyzma aktora na scenie) i Centrum Galaktyki w znaku Strzelca oczywiście. Czyli jednak autorytet (= Centrum Galaktyki), mimo wszystko. Mimo, że tylko zabawa. Od tej pory słowa JKM, to słowa Parlamentu Europejskiego, instytucja daje im autorytet. Realny wpływ na bieg wydarzeń z Wenus ostatnią w szeregu według stopnia stoi pod dużym znakiem zapytania, dlatego "tylko zabawa", ale i to się liczy. 

Można podsumować tak - jakiś tam mało ważny koncert europejski żeśmy przegrali, no nie wygraliśmy, inni byli bardziej kontrowersyjni, ale ten koncert jest "nasz".

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Krystyna Pawłowicz

sobota, 10 maja 2014 13:23

 

Media całkowicie zdominowała tematyka ukrainna, wojenna, ukraińska, nie ma co się temu dziwić. Przebiła się tylko posłanka profesor Krystyna Pawłowicz. Nie będę robić posłance reklamy, ale wspomnieć lekko muszę, żeby było wiadomo o kogo chodzi i o co chodzi. Profesor bardzo nieładnie i agresywnie oceniła pewnego starszego zasłużonego człowieka, co ani profesorowi, ani posłance, ani kobiecie - nie przystoi, zwyczajnie nie wypada. Panią profesor tłumaczy jednak .. jej horoskop. Nie tyle może tłumaczy, co rzecz całą "wyjaśnia".

14 kwietnia 1952 r. bardzo dużo planet przebywało w ognistych znakach zodiaku, w żywiole ognia. Dużo za dużo, bardzo duże naruszenie równowagi. Prawie wszystkie planety osobiste: Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus i nowa planeta Ceres. Księżyc jest w Strzelcu, wszystkie inne w Baranie (ognistym kardynalnym znaku). Z planet osobistych tylko Mars jest w Skorpionie, czyli w wodnym znaku, ale to jest Mars, z natury ognista planeta, a znak Skorpiona jest szczególnym wodnym znakiem (Mars w Skorpionie jest silny).

W żywiole ognia są także Jowisz i Pluton, a także Westa. Recepcja wzajemna Słońca w Baranie i Plutona w Lwie żywioł ognia jeszcze wzmacnia. Ognia dużo za dużo i jeszcze więcej.

.

Krystyna Pawłowicz może być podręcznikowym przykładem horoskopu z wyraźną przewagą żywiołu ognia i doskonałą ilustracją jakie to niesie za sobą reperkusje. Nie ma żywiołów dobrych i złych, każdy się do czego innego nadaje. Zwykle ludzie mają jako taką równowagę (ognia, powietrza, ziemi i wody), dość często brak jednego żywiołu się pojawia, rzadziej można zaobserwować wyraźną przewagę jednego żywiołu, taką jak u profesor Pawłowicz. Kobieta urodzona na wojnę.. Ogień to wojna, agresja, pewność siebie, optymizm. Ogień i Mars w Skorpionie, Matko Boska! Ale ciekawy horoskop, powinien trafić do astrologicznych podręczników.

.

__________

Nie znajduję w internecie szczególnych wydarzeń tego dnia. Dzień następny 15 kwietnia 1952 r. zapisał się natomiast w historii świata jako data pierwszego oblotu amerykańskiego bombowca Boeing B-52 Stratfortress, który to typ samolotu służy Amerykanom do dzisiaj, zasłużył się w czasie wojen w Wietnamie, w Iraku, w Jugosławii i w Afganistanie.

B-52.jpg

B-52, źródło - Wikipedia

 

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 22 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 254  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243254
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl