Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Łódka

wtorek, 07 maja 2013 19:47

  

Foto: hubert68, jezioro Gartan, Donegal, Irlandia

 

"Łódka" to nazwa kwintylowej konfiguracji, którą właśnie obserwujemy. Skąd taki "techniczny" temat? To jeden z układów, którego być może nigdy w historii nie było i jesteśmy pierwsi, którzy to obserwujemy. Określony skład "Łódki". Bo świat jest jak kalejdoskop, co chwilę inne układy. W konfiguracji mamy: Urana w Baranie na wierzchołku, a u podstawy Neptuna w Rybach i Węzeł Księżycowy Płd. w Byku. Oczywiście konfiguracja się rozszerza i obejmuje także Węzeł Księżycowy Płn. Uran/Neptun - 36 stopni, Uran/Węzeł Księżycowy Płd. - 36 stopni. Neptun/Węzeł Płd. - 72 stopnie. Węzeł Płn. tworzy z Uranem aspekt 144 stopnie, a z Neptunem - 108 stopni, wszystko to są kwintylowe, czyli z podziału koła przez liczbę "5" aspekty. 

Dlaczego konfiguracja jest ciekawa?

Łatwo tutaj o uzasadnienie. Po pierwsze - obejmuje silne planety. Neptun w swoim znaku Ryb (wzmocniony gwiazdą Fomalhaut), Uran w znaku Barana, który jest w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Koziorożca, a ten z kolei w recepcji z Saturnem w znaku Skorpiona. Jak wiemy takie nawarstwienie recepcji "działa" jak koniunkcja i w naszej "Łódce" mamy nie tylko Neptuna i Urana, ale Uran ma towarzystwo Plutona i Saturna. A wszystko piekielnie silne, czyli widoczne.

Po drugie - konfiguracja długo się utrzymuje, ponad miesiąc, wszystkie obiekty wolno chodzą, Uran i Neptun to najdalsze planety Układu Słonecznego, a Węzły Księżycowe także poruszają się powoli. Czyli mamy miesiąc na obserwacje, do końca maja.

Po trzecie - położenie Węzłów Księżycowych jest znaczące, usytuowane są bowiem w punktach pasywnych zodiaku (w Byku i w Skorpionie). Mówimy zatem o jakimś ugruntowanym skutku z przeszłości i na przyszłość. 

Po czwarte wreszcie - wszystkie elementy jakie biorą udział w konfiguracji są "nieosobiste". Będziemy zatem obserwować coś co nas osobiście nie powinno bezpośrednio dotyczyć. Będziemy patrzeć na film, w którym nie my występujemy. Będą istotne reminiscencje przeszłości (Węzeł Płd.), będzie istotna przyszłość (Węzeł Płn.). Zaćmienie Słońca (10 maja) w takim otoczeniu na pewno podkreśli ten układ. Uranowo-Neptunowa tematyka ma bardzo bogate oblicze, co uda nam się wychwycić? Pamiętajmy o zabarwieniu Urana dodatkowo Plutonem i Saturnem. Jakieś nagłe Plutonowo-Saturnowe odkrycia, olśnienia? Coś z Neptunowej mgły się wyłoni? Namawiam do prowadzenia obserwacji, to ulubiony sport astrologa, obserwacje "jak na górze tak na dole". Czytać codzienne wiadomości i patrzeć wokół siebie. "Piękny film wczoraj widziałem".

.

Aspekty z podziału koła przez liczbę "5" są twórcze i pokazują inny, niecodzienny ogląd świata. Co się wydarzy? Wiele bardzo drobnych rzeczy, zmysł obserwacji i siła wyobraźni pozwoli nam je dostrzec. Układ już się zaczął, w ostatnim tygodniu kwietnia, powinniśmy w rytmie "Łódki" już coś zauważyć. Sprawy wielkie i małe, miłe i niemiłe, piękne i straszne.

Uran - 11/12 Barana, Neptun - 6 Ryb, Węzły Księżycowe - 17 Byka i Skorpiona.  

.

_______

Maj minął i intrygujący układ "Łódki" już za nami, ktoś coś dostrzegł? Wydaje się, że najbardziej spektakularne obserwacje można było zanotować, kiedy układ gościł planety osobiste, albo nawet o nie się rozszerzał (w 5-tkowym oczywiście rytmie). Było tak przy Słońcu w koniunkcji z Węzłem Księżycowym Płd., w Byku, czyli 6-7 maja, ale także 28 maja kiedy koniunkcja Merkurego, Wenus i Jowisza w Bliźniętach rozbudowywała "Łódkę", budując inną 5-tkową konfigurację, zwaną "Palmą". Dobrze wpisuje się w tę "poetykę" wydarzenie z Cleveland, powrót do życia (6 maja) zaginionych kobiet, news nr 1 w owych dniach we wszystkich serwisach świata.

 

Z moich obserwacji i doświadczeń pierwszeństwo daję wizycie (w drugiej z tych dat) w Połocku, białoruskim mieście na północy tego kraju, w sanktuarium Eufrozyny Połockiej, pierwszej świętej prawosławnej, żyjącej w 12-tym wieku, córce witebskiego księcia, której szczątki są tam eksponowane w dość spektakularny sposób, duże przeżycie. Rytm - Węzły Księżycowe, silny Neptun, wzmocniony Plutonem i Saturnem Uran, a także koniunkcja w Bliźniętach rozbudowywująca układ - dość łatwy do odczytania, zwłaszcza, że mocno umocowany w osobistym horoskopie.

Każdy mógł mieć różne doświadczenia i obserwacje, w zależności jak "Łódka" wpisywała się w osobisty horoskop, u mnie Uran w koniunkcji z urodzeniowym Węzłem Księżycowym Płd. w 7 domu zafundował to niezwykłe "spotkanie z przeszłością".

.

.

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 158  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243158
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl