Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Powódź w Polsce

sobota, 22 maja 2010 14:08


Wisła w Górze Kalwarii, widok z mostu.
.
Powódź, którą mamy w maju jest na pewno bardzo duża, czy można opisać to co się stało astrologicznie? To co się dzieje teraz, bo zjawisko wciąż trwa. Fala kulminacyjna minęła dzisiaj Kępę Polskę, znaną z radia "przed hejnałem", informacje o stanie wód głównych rzek w Polsce dawno nie były tak okrutne. A zaczęło się od południa, sytuacja w Sandomierzu nadal bardzo trudna, tak samo w gminie Wilków pod Kazimierzem. Bo jest to długa fala, wysokość i długość razem wzięte czynią duże szkody. 
Wały przeciwpowodziowe to budowle ziemne, od wieków człowiek tak ujarzmiał rzeki. Wał powstrzymuje wodę, ale do pewnego momentu, potem ziemia nasiąka i wał zaczyna przeciekać.
.
Zjawisko powinno być widoczne w horoskopie, nie jest to w końcu mała sprawa. Klęska jakich mało. Można typować tutaj opozycję Saturn-Uran, która działa już od pewnego czasu, obecnie niezbyt ścisłą, ale za to bardzo wzmocnioną. 
Saturn w Pannie w recepcji wzajemnej z Ceres w Koziorożcu. Uran w koniunkcji z Jowiszem (którego opozycja do Saturna jest ścisła) w Rybach, w recepcji wzajemnej z Neptunem.
Czy ona będzie "winowajczynią"?
Nie dość, że wzmocniona, to jeszcze zdecydowanie aspektowana, Neptun w kwinkunksie i półsekstylu do opozycji. Taki układ, opozycja+kwinkunks+półsekstyl to ogromna naturalna siła, naturalny rytm zodiaku, którego nic nie powstrzyma. To są zawsze "ciekawe" układy (rytm 1/12 rozpięty na opozycji). Ten jest wyjątkowo silny:
Saturn/Ceres/Makemake - Uran/Jowisz/Neptun - Neptun/Uran/Lilith/Chiron. Koniunkcje i recepcje wzajemne (podobne do koniunkcji działanie). Saturn i Neptun są już prawie stacjonarne, za kilka dni osiągną ścisłą stacjonarność, czyli kumulują swoją siłę. W tej chwili Lilith dobija do ścisłych aspektów i trochę "strach się bać". Zwycięży "stare"?
.
Osią główną układu są Saturn i Uran, wszystko o czym opowiada ta opozycja toczy się wokół polaryzacji: stare-nowe, tradycyjne-nowoczesne. Pamiętajmy też, że tradycyjnie horoskop był do Saturna, a od Urana zaczynają się "nowe czasy". Człowiek ujarzmia przyrodę. Buduje wały wzdłuż rzek i zabudowuje ich naturalne otoczenie, lata w przestworzach jak ptak. Nie wiadomo czy to ujarzmienie przyrody okaże się trwałe,  wygra przyroda czy człowiek. Widać natomiast, że przyroda zdecydowanie się nie poddaje. Człowiek też się nie poddaje. "Wojna" trwa.
.

Wisła w Józefowie, rezerwat "Wyspy Świderskie".
.
Przy okazji powodzi media podały informację o ekspertyzie nt. ochrony przeciwpowodziowej, całkiem nowej, z kwietnia. "Nie podnoszenie i odbudowa wałów przeciwpowodziowych, ale przywracanie rzekom terenów zalewowych, odtwarzanie terenów podmokłych i bagien pomoże zapobiegać powodziom - wynika z ekspertyzy hydrologa dr. Janusza Żelazińskiego". W opinii naukowca człowiek z wodą nie wygra, bo rzeka swoje wie, co jej potrzebne do życia (kłania się ekologia). I to, że jej zabierają to co do życia potrzebne, to ona sobie odbierze, w czasie powodzi, będzie człowieka "nękać". To oczywiście bardzo swobodna interpretacja wniosków ekspertyzy, ale sens oddaje. Można z przyrodą się "układać", ale z szacunkiem. Ostatnio go zabrakło. Zalane zostało osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu, najbardziej ucierpiały nowe domy, zbudowane ostatnio. 13 lat temu powódź także zalała to miejsce, teren zalewowy przecież, a jednak nowe domy zbudowano. Przeznaczanie terenów zalewowych pod zabudowę to moda dzisiaj powszechna. Nawet sztandarowa w tej chwili budowa w Warszawie - Centrum Nauki Kopernik, takie miejsce sobie wybrało. Zwycięży "nowe"?
.
Za kilka dni Uran wkroczy do znaku Barana i rozpocznie nowy cykl (od Barana wszystko się zaczyna, a na Rybach kończy). Odbędzie się to w asyście tego bardzo mocnego układu (stacjonarne Saturn i Neptun w kwinkunksie oraz Jowisz w opozycji do Saturna i półsekstylu do Neptuna).
"Układem"objęte są planety tzw. społeczne i pokoleniowe: Jowisz, Saturn, Uran, Neptun. Wszystkie tzw. duże planety, konfiguracja wygląda na wyjątkowo mocną. Układ angażuje także małą planetę Ceres, przez recepcję z Saturnem. Ale nie tylko przez recepcję, Ceres jest na szczycie Półkrzyża (z Plutonem, który wkrótce znajdzie się w recepcji z Uranem), może to ona jest zatem kluczem do obecnej sytuacji, jej o coś chodzi? "Mokry maj - żyto jak gaj", takie przysłowie ludowe. Ceres jest patronką naturalnego rytmu przyrody, rolnictwa, itp.
Stare czy nowe? Ha, trudne pytanie, Uran wskazuje, że nowe, świat musi iść do przodu, ale po uwzględnieniu "postulatów" starego w większym stopniu niż wydawało się to konieczne. Zobaczymy.
.
.
.
Objaśnienia astrologiczne:

Polskę reprezentuje Wenus w horoskopie (władczyni znaku Byka). Nasze zmagania z powodzią zaczęły się przy Półkrzyżu z Wenus na wierzchołku. Podstawę Półkrzyża tworzy opozycja Saturn-Uran/Jowisz (+ wzmocnienia). Wenus na wierzchołku Półkrzyża to marna dla Wenus pozycja, za ostra, za trudne zadanie. Zwłaszcza, że ta opozycja taka mocna. Obecnie jest to nawet Wenus wpisana w Wielki Kwadrat, czyli "ukrzyżowana".
.

Wisła w Kępie Nadbrzeskiej, wał przeciwpowodziowy.
.
.
Ps. Pomysł budowy Centrum Nauki Kopernik na terenach zalewowych nad Wisłą wydaje się przykładem nonszalancji nauki wobec przyrody. Chociaż wątpię żeby to naukowcy wybierali lokalizację, a konkretnie inicjator tego przedsięwzięcia prof. Łukasz Turski, znany skądindąd astrologom (jako wielki przeciwnik astrologii). Nauka ignoruje "rytm natury"? Tak to wyszło. Chociaż budowniczy twierdzą, że uwzględnili sytuację, że będą to tereny zalewane. Ale... Polska to nie Holandia, jest przecież wiele miejsca "w środku". Nie jest jednak wykluczone, że to "nowe" ma rację i można budować ...  na wodzie.
.
.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 143  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243143
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl