Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Witold Pyrkosz

piątek, 28 kwietnia 2017 16:53

Odszedł prawdopodobnie jeden z największych aktorów naszych czasów. Pamiętam go z filmów fabularnych, ale wszyscy zgodnie mówią, że równie świetny jest w serialach, w których, co ważne, grał do końca swojego długiego przecież życia. Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 r. w Krasnymstawie. Nawet nie wnikając w godzinę urodzenia można zobaczyć czy jest w tym horoskopie jakaś szczególna "gra" Chirona i Lilith, czyli układ "aktorski". Kilka razy już było na ten temat na blogu, że aspekty Chirona i Lilith pokazują w horoskopach talent aktorski. Dla osoby, która ma taki aspekt, aktor to bardzo dobry zawód. Być może z powodu, że to "głęboka charyzma", chwytająca ludzi "od spodu", aktor to zawód, w którym trzeba się podobać widzom. Ale też zawód w którym potrafi się wcielać w różne role, nie tylko być sobą, a raczej obok bycia sobą, być także "innymi osobami", potrafić to zgrabnie robić. Jaki aspekt, taki aktor, to też zauważyliśmy już na kilku przykładach.

A Witold Pyrkosz?

Nie jest wyjątkiem wśród wielkich aktorów i oczywiście ma taki aspekt, pomiędzy Chironem i Lilith jest bikwintyl. aspekt twórczy. Jest nawet cała konfiguracja kwintylowa, w połączeniu z Wenus, ta "tróka" kręci całym horoskopem. I tyle. W hołdzie dla Wielkiego Aktora ten horoskop.komentarze (0) | dodaj komentarz

Wielkanoc 2017

sobota, 15 kwietnia 2017 11:58

Podobnie jak w ubiegłym roku udostępniam tekst z 2015 r. pt. "Zmartwychwstanie", w sam raz na Wielkanoc:

http://lwi.bloog.pl/id,347525872,title,Zmartwychwstanie,index.html

.

Przypominam, że w tym roku mamy Wielkanoc z bardzo podkreślonym w horoskopie Centrum Galaktyki, CG, czyli "boskim" obiektem w horoskopie. Obecnie w 27.06. Strzelca. W podobnym stopniu w różnych znakach są także inne obiekty: Słońce w 27 Barana, w pewnym momencie także Księżyc w 27 Strzelca (w koniunkcji z CG), tamże Saturn (też w koniunkcji z CG), w 27 Ryb Wenus i Chiron, Mars w 27 Byka. Wśród tych planet Wenus jest w recepcji wzajemnej z Jowiszem, czyli dopisujemy do zestawu Jowisza. Bardzo blisko stopnia CG są też Uran w 25 Barana (recepcja wzajemna z Plutonem) i Ceres w 25 Byka.

Tworzy się bardzo wyrazista konfiguracja, dość niezwykła, podstawą jest silnie podkreślony trygon CG/Saturn (i w pewnym momencie również Księżyc) - Słońce/Uran, w znakach ognistych, kardynalnym i zmiennym. Otacza ten trygon trójkąta konfiguracja, składająca się z kwinkunksa, kwadratury i sekstyla, w znakach zmiennych, stałym i kardynalnym. Tworzą ją CG/Saturn (i Księżyc) z opisanego trygonu, a ponadto Mars/Ceres w Byku (połączenie kwinkunksem) i Wenus/Chiron w Rybach, gdzie dopisujemy Jowisza (połączenie kwadraturą), a pomiędzy nimi sekstyl, który wyładowuje się półksekstylami do Słońca/Urana w Baranie. Ufff.

.
Teraz tylko sztuka interpretacji, co ta konfiguracja opisuje, jak to odczytać? Rysunek horoskopu jest bardzo wyrazisty, tegoroczna Wielkanoc jest w tym samym czasie dla kościołów chrześcijańskich obrządu zachodniego i wschodniego, czyli dla całego chrześcijaństwa. W 2017 r. przypadka setna rocznica tzw. Objawień Fatimskich z których szczególnie istotna jest tzw. trzecia tajemnica, zwiastująca być może upadek chrześcijaństwa, w jakiejś perspektywie.  Punkt aktywny horoskopu wypada w midpunkcie CG/Saturn - Lilith. Dzieli jest odległość 20 stopni, czyli głęboki aspekt 18-tki, Lilith poza tym głębokim aspektem nie ma żadnych innych aspektów, chodzi "wolno". Opisana konfiguracja wpisuje się też w Latawiec na osi Węzłów Księżycowych, które w jakości zmiennej. Powrót do tego co było? Kiedy? Początków chrześcijaństwa, czy przed chrześcijaństwem? Trochę niepokojący horoskop. Upadek czy renesans?

.

___

Dla mnie ten horoskop nie jest niepokojący, w pewnym skansensie stanęła właśnie wierna rekonstrukcja kościółka, który ponad 200 lat temu został ufundowany przez jednego z moich przodków i stał jako kaplica na terenie jego posiadłości. Mały drewniany kościółek niechybnie by zniszczał, już niszczał i skazany był na unicestwienie, ale rekonstrukcja w skansenie dała mu drugie życie. Tyle, że to rekonstrukcja, a skansen to muzeum przecież. 

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Smoleńsk 7 lat po

niedziela, 09 kwietnia 2017 12:59

 

Link do tekstu na blogu sprzed roku: 

http://lwi.bloog.pl/id,354245607,title,Smolensk-6-lat-po,index.html

.

Temat nie wygasł, sprawa nie została zakończona, może i astrologia powinna się jeszcze raz nad tematem pochylić. Ale co tutaj można dodać?

10.04.2017 r. 

Przedstawiono kolejne wnioski z badań, długi film, oglądałam dużą jego część. Nie wszystkie wnioski utkwiły w pamięci, chociaż historię tej katastrofy wypada znać bardzo dokładnie, tyle się o tym mówi i będzie mówić. Zwracają uwagę te, które za kluczowe uważają minuty i sekundy tuż przed katastrofą. Mylne wskazówki nawigatorów rosyjskich, to jeden zarzut, źle nasz samolot naprowadzali, nie po tej co trzeba było "ścieżce", ponoć. A drugi wniosek, to awarie poszczególnych elementów samolotu spowodowane (?) przez  wybuch/wybuchy ładunku termobarycznego (?), czyli takiego, który nie pozostawia śladów. Bardzo tajemnicza sprawa, bardzo. Przeprowadzono wiele eksperymentów i prowadzą one do wniosku, że samolot zaczął się "psuć" jeszcze w powietrzu, poszczególne elementy zaczęły od niego odpadać, np. coś złego zaczęło się dziać ze skrzydłem.

.

Tuż przed katastrofą na MC horoskopu na dzień 10.04.2010 r. w Smoleńsku znalazł się Neptun w Wodniku. W horoskopie w Wodniku były wówczas trzy obiekty, Lilith w 22 stopniu, Neptun w 28 (w 29 już) stopniu i w 30 stopniu Chiron. Lilith już przeszła MC, "diabeł" zaczął działać, teraz Neptun, potem Chiron, czyli ofiary, taka triada. Ale kluczowy jest Neptun, on jeden jest tutaj planetą. Towarzystwo Lilith i Chirona nie wróżyło dobrze, ale taki to był czas, diabeł (Lilith) i ofiary (Chiron). Skupmy się na Neptunie. Wydaje się, że kiedy rozpoczęła się destrukcja (według wyników tych badań to czas kiedy samolot przeleciał nad pierwszą radiolatarnią), to na MC horoskopu był Neptun w koniunkcji z Gienah Cygni, gwiazdą stałą. Nazwa gwiazdy oznacza "Skrzydło łabędzia", jak widać gwiazda jest na prawym skrzydle.

Gienah

.

Neptun w Wodniku był w recepcji wzajemnej z Uranem w znaku Ryb. Czyli na MC horoskopu w chwili początku katastrofy były niejako obie - Neptun i Uran jednocześnie. Wybuch, który nie zostawia śladów, ciekawe... Zwraca jeszcze uwagę Półkrzyż zmienny w składzie: Uran i Saturn u podstawy, a na wierzchołku - Centrum Galaktyki. Saturn jest tutaj ostatni w szeregu według stopnia. Sygnał radiowy czy coś podobnego, takie CG? Co innego może oznaczać Centrum Galaktyki w takim szczególnym położeniu? CG z MC i Neptunem jest w sekstylu, MC i Neptun w kwinkunksie do Saturna, czyli jeszcze mamy współpracujący z Półkrzyżem zmiennym tzw. trójkąt dynamiczny. Co tam się wydarzyło? Bóg tak chciał, czy człowiek tak chciał? Zepsuć tę "galaktyczną wycieczkę".

.

Temat katastrofy smoleńskiej, co może powiedzieć astrologia? Że aktualne ustalenia badaczy da się w tym horoskopie jak najbardziej odczytać. Neptun na MC horoskopu, w recepcji z Uranem i w koniunkcji z gwiazdą, która jest na "skrzydle łabędzia". Szukajcie panowie w prawym skrzydle, na wszelki wypadek patrząc w gwiazdy, może tam znajduje się źródło owego tajemniczego czegoś, co nie zostawiło śladów? Ale czy jesteśmy w granicach "mitu smoleńskiego", czy tropimy realnie wydarzenia, tego niestety nie ustali astrologia. Dla jednych tylko mit, dla innych 100% realność. Neptun na MC skłania do przypuszczeń, że mamy do czynienia tylko z mitem, chociaż tak wszystko "pasuje". A rysunek łabędzia, no cóż, kiedyś nie było samolotów, były za to łabędzie. Może teraz konstelacja zostałaby nazwana "Samolotem"?

.

.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Jewgienij Jewtuszenko

niedziela, 02 kwietnia 2017 12:02

 

Jewgienij Jewtuszenko, czyli wzór na wielkiego poetę, artystę. Urodzony 18 lipca 1933 r. w  miejscowości Zima w rejonie Irkucka, niedawno zmarły rosyjski poeta, był jednym z tych największych, na pewno. Czyli w horoskopie musi być wzór na wielkiego artystę.

Data urodzenia tym razem powinna być dokładna, ponieważ Księżyc. Wiadomo, chodzi szybko, a urodzony pod znakiem Raka artysta jest niejako pod władctwem tej planety (w astrologii Księżyc jest planetą, inaczej niż astronomicznie), no i Księżyc jest istotny dla poety, ponieważ poezja wyraża uczucia, emocje, a te sprawy symbolizuje w astrologii Księżyc. Może od razu do sedna, jaki to "wzór" udało się odkryć. 

Misterną konfigurację ostrych nieharmonijnych aspektówktóre to konfiguracje często opisują ludzi wielkich, stawiających przed sobą odważne wyzwania, "drażni" ich żeby coś robić. W składzie tej konfiguracji są przede wszystkim Słońce i Księżyc, połączone półkwadraturą (45 stopni), Słońce w 26 Raka, Księżyc w 11 Bliźniąt, półkwadratura jest ścisła.

Dalej połączenia Słońca i Księżyca z Neptunem (planetą sztuki), Słońce łączy się półkwadraturą, Księżyc kwadratem, Neptun w 10 Panny. Oraz połączenia tych samych planet, Słońca i Księżyc z tc302, planetą transneptunową, taki Neptun do kwadratu, pisaliśmy o niej już nie raz, bywa ona wyraźna w horoskopach wielkich artystów. Tc 302 w 10 Ryb, czyli półtorakwadratura do Słońca (135 stopni) i kwadratura do Księżyca. A także połączenia Słońca i Księżyca z Uranem, który może sam w sobie sztuki nie symbolizuje, ale na pewno symbolizuje "błysk" (np. geniuszu), no i jest symbolem Rosji oczywiście (jako władca znaku Wodnika). Uran w 28 Barana jest w kwadraturze do Słońca i w półkwadraturze do Księżyca.

Czyli Słońce i Księżyc w horoskopie Jewtuszenki są połączone ostrymi, nieharmonijnymi aspektami z Neptunem i tc302, symbolizującymi sztukę oraz z Uranem. Na kole zodiaku wygląda to tak (nie rysuję, piszę): Neptun w Pannie w półkwadraturze do Słońca w Raku, które w półkwadraturze do Księżyca w Bliźniętach, który w półkwadraturze do Urana w Baranie, Uran w półkwadraturze do tc302 w Rybach, czyli - 45 + 45 + + 45 + 45 = 180 stopni, tc302 jest w opozycji do Neptuna (180 stopni to również nieharmonijny, ostry aspekt). Słońce jest w koniunkcji z Plutonem, ważna uwaga.

.

Oczywiście to nie wszystko w tym horoskopie, ale horoskop Jewtuszenki jest znany. Chciałam pokazać tc302 w tej konfiguracji, to planeta jeszcze nienazwana i bardzo z tego powodu tajemnicza.Tutaj opozycja tc 302 z Neptunem, obie to planety sztuki, ich opozycja w połączeniu z całą siecią misternych ostrych aspektów, a w sieci m.in. Słońce i Księżyc, dała światu wielkiego artystę. Tc302 bardzo dookreśla ten horoskop, bez niej był on nieco "kulawy". A tak wyraźnie cała akcja rozgrywa się na połówce koła zodiaku, od Panny do Ryb. To fajnie, że wciąż odkrywane są nowe planety i astrologia może więcej pokazać z tego powodu. Fajnie jest też coś takiego "odkryć" w horoskopie uznanego wielkiego artysty.

.

Jewgienij Jewtuszenko zmarł 1 kwietnia 2017 r. Funkcjonuje również jego data urodzenia w 1932 roku, ale .. nie wiem, horoskop z datą rok wcześniejszą jest oczywiście inny. Różne daty urodzenia znanych osób to także wyzwanie dla astrologa, znane są w historii przypadki, że komuś mogą pasować .. oba horoskopy, każdy z nich w inne sferze życia, horoskop "urzędowy" w tej publicznej.

.

.

Znalazłam w sieci tłumaczenie (Andrzeja Drawicza) jednego z wierszy Jewtuszenki:

 

"Nie, na połowę żadną nie ma zgody! 
Całego nieba chcę! I ziemi całej! 
Morza i rzeki, wschody i zachody 
są moje — nie skusicie mnie podziałem! 

Daremnie, życie, chcesz mnie zwabić kęskiem. 
Wszystko mi daj! Potrafię temu sprostać! 
Nie chcę od ciebie ni połowy klęski, 
ani połowy mej wygranej dostać! 

 

Tylko poduszki chcę połowę jedną, 
bo na niej, we śnie, do twarzy przyciskasz 
gwiazdę lecącą, bezsilną i biedną - 
pierścionek, co na ręku twoim błyska..."

.

.

No i właśnie, chyba pominęliśmy ważny element w analizie. Planety, które opisywaliśmy są i owszem rozłożone na połówce koła zodiaku, od Panny, gdzie Neptun, do Ryb, gdzie tc302. Ale Neptun i tc302 "łapią" kwintylowymi, twórczymi aspektami Centrum Galaktyki w Strzelcu. Sztuka, także poezja, to opis całego świata, widzialnego i niewidzialnego, wszystko, im szerzej zdoła ten świat ogarnąć, tym lepiej dla wielkości sztuki. Rysunek horoskopu Jewtuszenki pokazuje człowieka, który chce "podskoczyć" najwyżej, ogarnąć całą przestrzeń. Misterna sieć półkwadratur, tworząca w sumie opozycję, "drażni", a kwintyle do Centrum Galaktyki opisują tę wartość dodaną (jak to kwintyle). Czyli nawet nie całość, widzialnego i niewidzialnego świata, ale jeszcze więcej.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 145  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243145
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl