Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Nowy tekst na blogu "Astrologiczna historia Polski"

poniedziałek, 21 kwietnia 2014 10:25

 

Na blogu "Astrologiczna historia Polski" ukazał się tekst pt. "Kiedy powstała Polska?", zapraszam do poczytania: 

http://astrologicznahistoriapolski.bloog.pl/id,340838642,title,Kiedy-powstala-Polska,index.html

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Stany Zjednoczone - bis nad Dnieprem?

czwartek, 03 kwietnia 2014 15:45

we_the_people.jpg

 

Polska jest Wenus, Rosja i Ukraina - Uran, Niemcy - Ceres, a Stany Zjednoczone? Byk, Wodnik, Panna i ...  Księżyc i znak Raka. Stany Zjednoczone są Księżycem, taka symbolika, bo są zodiakalnym Rakiem. Nie ustalili tego dawni astrologowie, ale jak mogli ustalić skoro Stanów Zjednoczonych nie było, państwo powstało 4 lipca 1776 r., słynna deklaracja niepodległości w Filadelfii. Symbolika Księżyca bardzo tutaj pasuje. Człowiek, który działa osobiście, ma odwagę i dużą moc, tacy ludzie stworzyli to państwo. We the People, My Naród, tak zaczyna się amerykańska konstytucja. I tacy ludzie tutaj przybywali, przynosząc z całego świata odważne geny, na "osobiste" działanie, odwagę, pomysłowość. Rak to kardynalny i wodny znak zodiaku, tak samo opiszemy Księżyc. Kardynalność to inicjatywa, pionierskość i tacy ludzie zostali połączeni w państwo (woda). Państwo jako zbiór jednostek, w historii świata coś niebywałego. Zupełnie niezwykłe to państwo, mocarstwo nr 1 i znak naszej cywilizacji, które dyktuje model życia.

.

Produktem eksportowym Stanów Zjednoczonych jest demokracja, ale nie w antycznym greckim wydaniu, dla wybranych, ale demokracja dla wszystkich. Prawa człowieka. Sama się na ten "produkt" kiedyś załapałam, moja praca przez kilka lat była związana z taką edukacją, finansował to Kongres. Pewnie to znak Raka na MC i Księżyc, władca MC w 5 domu w bikwintylu do Wenus w 10 domu. Miałam "zaszczepiać" w Polsce ideę praw człowieka, zanim uchwalono konstytucję.

Księżyc oznacza, że człowiek jest w środku, najważniejszy, dużo może, państwo go nie ogranicza, tylko służy, ale taki człowiek musi być aktywny, odważny, wiedzieć czego chce. Być człowiekiem z dobrze położonym i aspektowanym Księżycem (tak bym to ujęła). Czyli - Ameryka nie jest dla każdego i nie wszędzie może być "Ameryka". 

.

Czy Ameryka się sypie? Żadna cywilizacja nie jest wieczna, a co dopiero cywilizacja w pewien sposób sztuczna, złożona tylko z doborowych jednostek, a przecież nie tylko takie tam mieszkają, zwłaszcza z czasem. Czy produkt eksportowy Stanów Zjednoczonych jest nadal interesujący dla świata, szerokiego świata? Zapytajmy wprost, czy ten produkt eksportowy jakim jest demokracja i prawa człowieka (oraz wszystko co się z tym dalej wiąże) jest interesujący dla Ukrainy, czy Ukraińcy go kupią? Wydaje się bowiem, że "Ameryce" marzy się powtórka z Filadelfii, oddzielenie Ukrainy od macierzy i jakieś Stany Zjednoczone-bis nad Dnieprem. Jakoś tego nie widzę, może przez mój źle aspektowany Księżyc w Wodniku (czytaj: prawa człowieka na Ukrainie). Ukrainiec jest innym człowiekiem, jego państwem jest państwo Uranowe i znak Wodnika, woli mieć oparcie w czymś większym niż polegać na samym sobie.

Wodnik (Ukraina, Rosja) nie tworzy istotnego aspektu ze znakiem Raka (Stany Zjednoczone), kwinkunks. Dwa zupełnie różne światy, ani zgodne, ani niezgodne, nie ma harmonijnego ani nieharmonijnego aspektu, jest "nijaki". Jest naturalne, że będą egzystować obok siebie, a nie zmieniać się jeden w drugi. Wodnik to stałe powietrze, państwo jako ponadczasowa idea, Rak to kardynalna woda, państwo jako zbiór aktywnych jednostek. A może Ukraina nie jest Wodnikiem? Eh, chyba jest Wodnikiem, nie wiem czy Wodnik może zamienić się w Raka.

.

Co innego Polska, znak Byka jest w ładnym sekstylu do znaku Raka, pełna zgoda i współpraca, Wenus i Księżyc, miłość, zapatrzenie i uwielbienie, papużki nierozłączki. Czyli gdyby na Ukrainie była ... Polska, to może coś by z tych amerykańskich marzeń wyszło, ale tam Polski nie ma, nie ma Wenus i Byka.

 

.

___________

Przy okazji, inne "Księżycowe" państwo, ustalone jeszcze przez dawnych astrologów (Henry Coley, 1676 r.), to - Holandia. W czasach życia tego astrologa wielka światowa potęga, Republika Zjednoczonych Prowincji (1581-1795). Bardzo ciekawy jest kolonializm holenderski z tamtego okresu, otóż nie prowadziło go państwo, ale kompanie handlowe, które nawiązywały kontakty z miejscową ludnością (Księżyc!), a także kupowały od niej za bezcen tereny i bynajmniej nie sami Holendrzy brali w tym udział, ale wiele narodowości pod holenderską marką (też Polacy). Ciekawy był udział Holendrów w kolonizacji Ameryki Północnej, dzisiejsze serce Stanów Zjednoczonych to przecież założone w I poł. XVII w. Nowe Niderlandy (1624-1664), ze stolicą w Nowym Amsterdamie - Manhattan (dzielnica Nowego Jorku). W pewnym sensie zatem Stany Zjednoczone są kontynuacją działalności Holendrów, a ten sam Księżyc jako symbol obu państw nie jest całkiem znikąd, ma uzasadnienie historyczne. Tak samo sposób postępowania, oparty na działalności osób i nawiązywaniu kontaktów z miejscową ludnością. Księżyc, Księżyc, Księżyc. 

.

____

Sytuacja na Ukrainie jest analizowana dalej w tekście poprzednim, pt. Angela.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 170  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243170
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl