Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Wielkanoc

niedziela, 27 marca 2016 13:16

 

Przypominam ubiegłoroczny tekst na blogu pt. "Zmartwychwstanie":

http://lwi.bloog.pl/id,347525872,title,Zmartwychwstanie,index.html

Temat Centrum Galaktyki wciąż "badamy", obserwujemy. Przyszłoroczna Wielkanoc 16 kwietnia 2017 r. zapowiada się ciekawie, CG w 27.06. Strzelca ujęte będzie w ścisłe duże aspekty, koniunkcja z Saturnem, trygon do Słońca i Urana w Baranie, kwadratura do Wenus i Chirona w Rybach, nawet kwinkunks do Marsa w Byku. Ciekawe co się wydarzy, okaże.

.

Tegoroczna Wielkanoc niby bardziej cicha, ale coś tam możemy chyba już wypatrzeć, jakieś "zajawki", punkt CG w małych karmicznych aspektach do kilku planet, bardzo dyskretnie, sentagony (100 stopni) do Słońca i Jowisza, binonagon (80 stopni) do Wenus, 20 stopni do Plutona, tyle samo do Marsa (ale szerzej), jakaś pajęczyna się tworzy. Mamy zatem Słońce-Jowisz 160 stopni (kwadrononagon), obie w sentagonach 100 stopni do Centrum Galaktyki, ale po drodze w binonagonach 80 stopni do Wenus i Marsa, "pajęczyna", że hej. Co może znaczyć? Oto jest pytanie!

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Bruksela

środa, 23 marca 2016 10:16

 

Dzień 22 marca 2016 r. zrobił niedobre wrażenie, coś ewidentnie się stało. Zamach niby w ciągu wydarzeń, które narastają od lat, ale było jakby mocniej, dużo ofiar, w kilku miejscach, no i stolica europejskiej Europy, w samo serce. Co o tym powie horoskop, było coś szczególnego tego dnia, że "tąpnęło"?

Ogólny obrazek tego dnia nie był miły, już w rozkładzie żywiołów i jakości duża nierównowaga. Brak żywiołu powietrza, to po pierwsze, "powietrze jest wszędzie", nie ma powietrza, to można czegoś nie zauważyć. Uzbrojona po zęby Bruksela nie zauważyła terrorystów i to w tak newralgicznych miejscach, jak lotnisko i główna stacja metra. W powietrzu była za to Lilith, co tylko potwierdza, że "diabeł" widział więcej niż trzeba, bardzo często obrazkom z brakiem jakiegoś żywiołu towarzyszy goszcząca tam Lilith, co tylko brak ów potwierdza.

Brak jakości stałej, kolejna charakterystyka, to jeszcze bardziej znamienne, bo jakości są tylko trzy. Brak jakości stałej, kiedy występuje tylko kardynalna i zmienna, odznacza się brakiem stabilizacji,"tąpnęło". Są prognozy, że właśnie skończyła się bezpieczna Europa, narastało od dawna, ale teraz to uderzenie w samo serce nie pozostawia wątpliwości. Brak żywiołu powietrza i jakości stałej, to tak jakby z zodiaku wycięto znak Wodnika, skończyło się nam "multikulti", już nie ma, jest "wojenna ścieżka". Nie ma znaku Wodnika (kombinacji żywiołu powietrza i jakości stałej), a co jest w zamian? Strzelec, kombinacja jakości zmiennej i żywiołu ognia, wojna.

W znaku Strzelca są obecne dwie planety, Mars i Saturn, Saturn akurat stacjonarny i w punkcie aktywnym w Strzelcu, w tym horoskopie. Saturn również tworzy ciekawą konfigurację (nie jedną), jest np. w kwadraturze do Jowisza, bardzo ścisłej, znamienny układ tych dwóch planet, tzw. społecznych, obie w jakości zmiennej. Druga kwadratura w podobnych stopniach, to kardynalna kwadratura Plutona i Urana (recepcja wzajemna tychże). I te dwie kwadratury, zmienna i kardynalna, połączone są w naturalnym rytmie 1/12, kwinkunksem (Jowisz-Uran) i półsekstylem (Saturn-Pluton). Pluton na MC horoskopu na godzinę 8-ą rano w Brukseli, takie zaczepienie o oś horoskopu.

Z kolei Mars jest w tym horoskopie tzw. dyspozytorem końcowym, niby cicho sobie siedzi w 6 Strzelca, mało wyraźne aspekty, ale jest jednak półtorakwadratura (135 stopni) do Urana, to on pociąga za cyngiel. Marsowo-Uranowo-Plutonowo-Saturnowy horoskop, nic miłego.

____

A skuteczność?

Punkt aktywny w Strzelcu jest obsadzony, Saturn. Również kilka midpunktów, w tym Mars/Centrum Galaktyki

Punkt pasywny w Skorpionie, midpunkt Jowisz-Pluton.

Chyba "niemiła" ta skuteczność, aczkolwiek można sobie wyobrazić i lepsze realizacje, np. genealogiczne, co oczywiście także będzie miało miejsce i już ma miejsce.

Jeszcze tylko dodajmy, że klasyczna wyrażna konfiguracja w tym horoskopie, to zmienny Półkrzyż z Saturnem na wierzchołku (w punkcie aktywnym horoskopu i stacjonarnym, czyli Saturn bardzo silny). U podstawy Półkrzyża natomiast Wenus i Ceres w Rybach oraz Księżyc i Jowisz w Pannie. Tak dużo jakości zmiennej ma prawo niepokoić.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Yisrael Kristal

niedziela, 13 marca 2016 17:16

 

Najdłużej żyjący mężczyzna na świecie urodził się 15 września 1903 r., w Polsce, w Żarnowie, niedaleko miasta Końskie i Opoczna. 11 marca 2016 r. wpisano ten wyczyn do księgi rekordów Guinnessa. Przeszedł obóz w Oświęcimiu, jest Żydem, obecnie mieszka w Izraelu. Na pytania o receptę na długowieczność odpowiada, że każdy żyje tyle lat ile mu pisane.

Czy w horoskopie na datę 15.09.1903 r. widać coś szczególnego? Powinno być widać, ten dzień musiał być szczególny, chociaż wiemy, że wiele osób tego dnia przyszło na świat, a tylko pan Kristal żyje tyle lat, to po prostu zajrzymy w horoskop. Bez godziny urodzenia, nie znamy jej, chyba data też nie jest całkiem pewna, ale taka funkcjonuje, żadnego dementi nie mamy, czyli patrzymy w horoskop na dzień 15.09.1903 r.

.

I co my tutaj widzimy? Wypunktujmy obserwacje, którym można przypisać długowieczność.

.

- Ostatnia w szeregu według stopnia jest prawdopodobnie Selena w 30 stopniu znaku Wodnika, prawdopodobnie bo tego dnia Księżyc zmieniał znak. 30 Wodnika to tzw. królewski stopień, bardzo fartowny stopień zodiaku. A Selena, to wiadomo, Anioł Stróż. Selena jest pomysłem rosyjskich astrologów, tzw. Biały Księżyc, w przeciwieństwie do Lilith, czyli Czarnego Księżyca. Anioł Stróż nie potrzebuje dodatkowych uzasadnień, pan Kristal ma nad sobą taką fartowną opiekę to i długo żyje.

.

- Słońce w Pannie nie jest silne, tutaj na wierzchołku zmiennego Półkrzyża z Uranem i Plutonem u podstawy. Ale władca Słońca i to zarówno Merkury, jak i Ceres są już silne bardzo, przez tzw. recepcję wzajemną. Zaraz wyjaśnimy, otóż Merkury, tradycyjny tzw. stary władca znaku Panny jest w Wadze, a Wenus (władczyni znaku Wagi) jest w Pannie. Oraz Ceres, nowy władca znaku Panny (raczej władczyni) jest w znaku Wagi, a Wenus w Pannie. To znaczy, że obaj władcy Słońca są silni, a Wenus, zauważmy, jest w koniunkcji ze Słońcem. Można zatem powiedzieć, że nie tylko władcy znaku zodiaku są silni, ale Wenus w koniunkcji ze Słońcem, która też przecież odbiera te recepcje wzajemne (i to od Merkurego i od Ceres)). Silny człowiek, a więc może długowieczny?

.

- Punkty aktywne i pasywne czyli skuteczność horoskopu? Ha, dobre pytanie, punktów aktywnych brak, a punkt pasywny umiejscowiony w Skorpionie jest w midpunkcie Centrum Galaktyki i Węzła Księżycowego Północnego (przyszłość) oraz Centrum Galaktyki i Ceres. Panu Bogu zagubiła się rachuba, nie wie kiedy wystartował żywot tego człowieka (metryka się faktycznie nie odnalazła), to i nie wie kiedy zakończyć, żywot pana Kristala "ucieka" jakby w nieskończoność.. Trochę żart, ale można i tak czytać midpunkt CG i Węzła Księżycowego Północnego. Coś jakby wsiąść do pociągu nie wiadomo na jakiej stacji i wciąż jechać, jechać i jechać, końca nie ma. 

.

Na pewno w horoskopie szczególne musi być położenie Księżyca, a resztę dopowiedzą nam już osie, ale ja poprzestaję na tych powyższych obserwacjach, niechaj dalej biedzą się już inni. A panu Kristalowi życzymy .. no właśnie, ile lat? 100 lat życzyć przecież nie wypada!

.

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Kajetan P.

środa, 02 marca 2016 20:14

 

Warszawą wstrząsnęła potworna zbrodnia i potworny morderca, całą Polską, a może i dalej, wszak człowiek ów dotarł aż na Maltę. Na szczęście został już złapany, ale po złapaniu wygląda to jeszcze bardziej potwornie, jego zeznania, brak skruchy, makabryczne. Co takiego zapisane zostało w jego dacie urodzenia? Widać tam taką zbrodnię? Oczywiście łatwiej nam analizować sytuację wstecz i szukać co w horoskopie na dzień 6 października 1989 r. jest niepokojącego. Słabe Słońce w Wadze i taki "wyczyn"? Ano właśnie, słabe Słońce może być jak najbardziej niebezpieczne, u Kajetana P. jest w koniunkcji z Marsem w Wadze, ale to nie wszystko. Mars w Wadze to recepcja wzajemna z Eris w Baranie (jeśli Eris jest władczynią znaku Wagi, a raczej jest). W horoskopie na datę 6.10.1989 r. Mars jest również w recepcji wzajemnej z Wenus w Skorpionie. Przez te dwie recepcje wzajemne Mars jest bardzo silny, czerpie wsparcie z Barana i Skorpiona, dwóch znaków w horoskopie, które są silne dla Marsa. Jest silny i spotyka słabe Słońce właściciela tego horoskopu. Słońce to "pokazywanie się w świecie", takiego człowieka widzimy, zawód bibliotekarza jest może dobrą realizacją dla Słońca w Wadze, bibliotekarz jakoś nie jawi nam się jako "silny", ale ten Mars i recepcje wzajemne, no właśnie.

Mars jest symbolem energii, agresji, przypomnijmy. Pierwsza myśl jaka się narzuca, to człowiek ów nie powinien zostać bibliotekarzem, nawet takim od wypożyczania kryminałów, nie była to praca w której mógł realizować taki "Marsowy" jednak horoskop. Bo na pewno można sobie wyobrazić i dobre jego realizacje, takiego układu. Sztuka tak, w końcu Wenus jest w tym horoskopie ostatnia w szeregu według stopnia (28 Skorpiona), ale bardziej w działaniu niż w myśli, choćby teatr.

.

Słońce/Mars koniunkcja (z tymi recepcjami również Eris i Wenus) jest na szczycie kardynalnego Półkrzyża z Jowiszem (recepcja wzajemna z Księżycem) i koniunkcją Saturn/Neptun u podstawy. Tu leży problem, napięcie takiej ostrej konfiguracji musiało być ogromne, w ogóle w horoskopie jest za dużo kardynalności, czyli "wyrywności", inicjowania akcji. Bibliotekarz?

Kardynalność podkreśla jeszcze brak planet w retrogradacji, czyli szans na refleksję, że coś go powstrzyma zanim "zacznie akcję", że pomyśli. Wszystkie planety gnają do przodu, dość rzadka nawiasem mówiąc sytuacja, prawie zawsze coś się tam cofa i człowiek ma czas zanim coś zrobi (retrogradacja spowalnia człowieka). Czyli trudny horoskop, jednak tak. I trudny czas kiedy Pluton przebywał w 14-tym stopniu znaku Skorpiona, silny Pluton w swoim znaku w najbardziej przerażającym obszarze Zodiaku, tzw. drodze ognistej. Ale to sprawa całego pokolenia, taki Pluton, symbol świata podziemnego.

Silny Mars, silny Pluton, a słabe Słońce czyli człowiek, który nie umiał nim sprostać. Zeznania Kajetana P. są spójne z tym obrazem, zeznał, że zamordował żeby pokonać swoją słabość. Czeka go teraz dożywocie. To co pociągało za sznurki w tym horoskopie, to prawdopodobnie położenie Lilith (nieuświadomiona część naszych emocji). Lilith "wstrząsa" w tym horoskopie podstawą kardynalnego Półkrzyża, o którym była już mowa, dodając jeszcze więcej kardynalności, Lilith w Wadze.

Wstrząsa przez aspekty kwintylowe, które łączą ją z jednej strony z Saturnem/Neptunem, z drugiej zaś z Jowiszem (recepcja wzajemna z Księżycem), chociaż, niezbyt ściśle, ale najwyraźniej "zadziałało". Olbrzymia kardynalność w tym horoskopie jest zatem jeszcze większa i na poziomie podświadomym kieruje napięciem. "Diabeł" podpowiada akcje. Dożywocie, ale kto go upilnuje?

.

 

.komentarze (1) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 173  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243173
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl