Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Skok nad Neptunem

piątek, 21 marca 2014 18:52

 

Zwróciliśmy już uwagę. że właśnie zacieśnia się aspekt półkwintyla (36 stopni) pomiędzy Neptunem i Uranem. Połączenie dwóch olbrzymich planet takim ciekawym aspektem kwintylowym powinno również "na dole" (czyli na Ziemi) dać ciekawe obserwacje, czasami bardzo dosłowne (astrologia lubi pokazywać coś dosłownie, wtedy jest to bardziej widoczne).

No i mamy, w Gdańsku na Długim Targu odbył się popis skoku skuterem śnieżnym przez słynną Fontannę Neptuna. Śmiałkiem okazał się być Norweg Stian Pedersen, skok okazał się niestety nieudany, to znaczy Norweg skoczył ale okupił to wypadkiem, złamał przy lądowaniu obie nogi.

Życiu śmiałka nic nie zagraża, na szczęście, a my mamy "przypadek", ciekawy.  

To Neptun jest tutaj dosłowny, pomnik Neptuna. Uran też niczego sobie, sam quad, skuter tego typu jest już pojazdem "Uranowym". Ta planeta symbolizuje także wszelkich śmiałków, którzy są odważni i robią rzeczy ekscentryczne, szybkie, miewają szalone pomysły (elektryczność, piorun, burza). Połączenie ich półkwintylem oznacza, że pojawi się coś jeszcze, coś co nie było przewidziane, coś dodatkowego i również jak Uran ekscentrycznego. Sam pomysł skakania przez pomnik Neptuna jest nie tylko "Uranowy", ale i kwintylowy, no na co dzień nikt przez Fontannę Neptuna nie skacze, jest to dość wysoki pomnik. Poza tym - po co? Aspekty kwintylowe lubią opisywać taki dodatkowy ogląd świata, niecodzienny, nie ma sensu tego robić, ale można i jest to na pewno coś ciekawego, jakieś dodatkowe ludzkie możliwości taki popis. Ekscentryczny "taniec" dwóch olbrzymów, tak można opisać to kwintylowe połączenie Urana i Neptuna, skutera i brązowej figury boga mórz.

Ale coś co nie było przewidziane, coś dodatkowego, to także oczywiście sam wypadek, na pewno nie był przewidziany, a stał się dodatkową atrakcją niestety, nie pisano by o tym popisie aż tyle, gdyby nie ten niefortunny wypadek.

.

Link z tym skokiem:

http://trojmiasto.tv/Wypadek-podczas-skoku-skuterem-snieznym-7853.html

.

Żeby było "kulturalnie" napiszemy o pomniku. To znak rozpoznawczy Gdańska, pomnik i fontanna jest dużej klasy zabytkiem, usytuowanym w centralnym i najważniejszym punkcie miasta - przed fasadą Dworu Artusa. Powstawał przez kilkanaście lat na początku XVII w., ostatecznie odlano go w brązie ok. 1615 r. Autorstwo można przypisać zarówno projektantowi figury, jest to dzieło architekta i rzeźbiarza Abrahama van den Blocke, jak i twórcy modelu figury, Piotrowi Husenowi, a także ludwisarzowi, który stworzył formę do odlewu, Gerdtowi Benningowi. Neptun jako bóg morza, z pochyloną lekko głową, w hołdzie królom, którzy odwiedzając Gdańsk gościli w stojących naprzeciwko tej figury kamienicach.

.

FontannaNeptunaGdańsk.jpg

Źródło: Wikipediakomentarze (0) | dodaj komentarz

O Ukrainie i Rosji

niedziela, 09 marca 2014 19:50

 

Obraliśmy sobie Urana za "przewodnika"w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Ale Uran także patronuje Rosji, stwarza to sytuację, że widać więcej, a mianowicie to, że pokazało się podłoże rozwijającego się konfliktu, przyczyna - wspólnota (Urana) została rozerwana. Została naruszona równowaga i świat "zachorował". W chwili kiedy "wygrał" Majdan, który wybiera pro-zachodnią drogę. Na to wskazuje bieg wydarzeń. 
Czyli mamy sytuację naruszenia równowagi w postaci, że jakaś jedność ma być podzielona. Przywróceniem równowagi (i uspokojeniem atmosfery) byłaby stosowna "zapłata".  Została ona wręcz wskazana palcem - Krym. Może go symbolizować Neptun, który w czasie rozwoju konfliktu zaczął zacieśniać swój kwintylowy aspekt z Uranem (36 stopni, półkwintyl), "wartość dodana", a raczej wartość "przesunięta", należałoby powiedzieć. Półkwintyl ten do końca marca się zacieśnia. Sprawa nie okazuje się prosta, wydaje się, że Ukraina była nawet skłonna zapłacić taką cenę (na Krymie nie ma wielu Ukraińców), ale najwyraźniej spotkało się to z dezaprobatą jej sojuszników, którzy ... trudno to napisać łagodnie, wiadomo o co chodzi. Pojawiły się zarzuty wobec Ukrainy, że "nic nie robi", a przecież spokojne oddanie Krymu mogłoby zapobiec katastrofie! I dalej może zapobiec, Krym wydaje się przecież niemożliwy do utrzymania przy Ukrainie, a upieranie się przy tym jest nadzwyczaj niebezpieczne. Rosja "musi" otrzymać zapłatę za utratę wpływów na Ukrainie, żeby jako tako naruszony porządek powrócił do równowagi i oby Krym jej wystarczył (jako ta zapłata).

.

Dlaczego Rosja "musi" otrzymać zapłatę?

Ponieważ Uran jest teraz bardzo silną planetą i bardzo waleczną. Ukraina "ugrała" coś dla siebie, dostęp do Zachodu, pewnie spore pieniądze na rozwój. Rosja straciła wpływy i też musi coś "ugrać", siła obu państw jest równa i bardzo duża, jedno dostało, musi dostać drugie. Astrologia "nie widzi", że silny może przegrać, a silne są oba państwa (silny Uran), równie silne, skoro reprezentuje je ta sama planeta. Mała nadzieja natomiast, że politycy robią teraz analizy astrologiczne, no i nie przesadzajmy ze znaczeniem astrologii, zaledwie malunek, obraz. Astrologia jest tutaj przydatna, ale .. dla astrologów, ponieważ pokazuje bardzo szerokie tło konfliktu, szerzej niż normalnie może widać. Ale to astrolodzy patrzą szerzej, jak "wyleczyć" sytuację, a politycy? Politycy nie chcą Krymu oddać, widać nie o wyleczenie tutaj chodzi.

.

Dlaczego Uran jest teraz silny?

Ponieważ jest w recepcji wzajemnej z Saturnem (Uran w Baranie, Saturn w Skorpionie), a Saturn jest w recepcji wzajemnej z Plutonem (Pluton w Koziorożcu). Czyli jest to Uran+Saturn+Pluton, większą "moc" trudno sobie wyobrazić.

Dlaczego Uran jest teraz waleczny?

Wielki Krzyż tak go zaktywizował (w feralny lutowy wtorek) i utrzymujący się Półkrzyż. A także i może nawet przede wszystkim - kardynalny i ognisty znak Barana, w którym przebywa teraz Uran. Pod koniec marca będziemy mieli Nów w Baranie, Słońce i Księżyc w koniunkcji z Uranem! Tak wynika z rozpiski Urana na najbliższy okres. Czy politycy do końca marca zrozumieją powagę sytuacji i ile od nich zależy w takiej chwili? 

.

Mamy teraz dużo planet w żywiole wody (Jowisz, Saturn, Neptun), które jeszcze długo swoich znaków nie opuszczą. Sytuacja jest więc krańcowo różna od momentu wybuchu II wojny światowej, gdzie skrzywienie w rozkładzie żywiołów było bardzo duże (tylko ogień i ziemia) i świat "zachorował" (= wybuchła wojna). Woda daje więź między ludźmi, którzy czują się połączeni i nie chcą sobie krzywdy robić. Ale konflikty wojenne miewają różne podłoże, "zachorować" można w różny sposób, tutaj jest groźny piekielnie silny Uran, który "musi" wygrać. Czyli Ukraina i Rosja muszą wygrać, jak to zrobić? Kto ma przegrać te zawody?

.

____

11.03., g. 9.52., link do wywiadu z byłym ambasadorem RP w Kijowie, dr Jerzym Kozakiewiczem - http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz%2Fpierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

13.03. O sytuacji Polski w kryzysie na Ukrainie piszemy na blogu "Astrologiczna historia Polski".

.

15.03., g. 16.26., jutro Pełnia, czyli opozycja Słońca i Księżyca, opisuje ona wynik tego co zaczęło się na Nowiu, Pełnia to bardzo energetyczny okres, całkiem dosłownie ludzi rozpiera energia, mają jej za wiele i chcą działać. Pełnia w 27 Panny i Ryb, czyli w znakach jakości zmiennej, wynik czegoś i jakaś zmiana sytuacji. Pełnia ta tworzy podstawę konfiguracji Półkrzyża z .. Centrum Galaktyki (CG) w Strzelcu na wierzchołku. Dość ciekawe co takie CG tutaj zrobi, układ może różne rzeczy opisywać, także to, że pilnie poszukiwany jest jakiś światowy mediator w toczącym się konflikcie, albo to, że tylko modlitwa może nas uratować (przed chłopcami, którzy rozstawiają swoje zabawki, bo nie po to je robili, żeby wciąż stały nieużywane). CG wyobraża autorytet, Boga. Jak trwoga to do Boga, Bóg rozstrzygnie, taka Pełnia..

Co jeszcze? Otóż punkt CG jest dość mocno podkreślony, znajduje się również na wierzchołku bisekstylu (harmonijna konfiguracja), z Marsem/Węzłem Płn./Westą w Wadze oraz Merkurym w Wodniku. Harmonijność konfiguracji może świadczyć o podjęciu prób czegoś w rodzaju porozmawiania, mediacji, przy pomocy jakiegoś autorytetu (?). Zobaczymy czym jutrzejszy dzień nas zaskoczy, czy znajdzie się jakiś autorytet, może i samo referendum tutaj pasuje, w końcu wola większości to też jakiś autorytet, a może nawet największy autorytet.

.

Sam Uran (czyli zarówno Ukraina, jak i Rosja) tkwi nadal w Półkrzyżu kardynalnym z Plutonem (z którym ma recepcję wzajemną czyli wzmocnienie) i z Jowiszem, czyli jest podekscytowany do działania i eskalacji konfliktu (modnego słowa "deskalacja" jakoś nie widać w tym układzie, wprost przeciwnie). A półkwintyl z Neptunem bardzo się już zacieśnia, krystalizuje się ta "wartość dodana", czy też "przesunięta". Szkoda, że strony konfliktu symbolizowane są przez tę samą planetę, nie można astrologicznie tego rozdzielić, tak jakby ta druga strona była jednak gdzie indziej, nie tutaj.

.

16.03., g. 15.13. A jednak "porozmawianie" się zdarzyło, ponoć, media donoszą dzisiaj o rozejmie, co prawda tylko do 21 marca, ale to zawsze coś. Czy tylko tyle dzisiaj w temacie CG na wierzchołku dwóch konfiguracji? CG, Centrum Galaktyki, obserwujemy w horoskopach od niedawna, taka nowinka astrologiczna, pisaliśmy o tym punkcie często w 2013 r. Bóg, autorytet, patrzenie na sytuację "z wysoka". O tym punkcie można było zauważyć, że opisuje sytuacje kiedy ma się szeroki ogląd sytuacji, wszystko wiadomo, wszystko wiemy i z taką pełną informacją mamy o czymś zadecydować czy ocenić. Obecne układy z CG na wierzchołku trwają krótko, tworzą je szybko idące obiekty: Słońce, Księżyc i Merkury, z tym, że o ile harmonijny układ z Merkurym utrzymuje się na pewno cały dzień (także następny), to układ z Pełnią (nieharmonijny) widać, tylko w okolicach Pełni, czyli wieczorem. A oba łącznie "działają" naprawdę krótko, właśnie w czasie Pełni i wtedy warto sytuację obserwować.

.

17.03., g. 14.55. Klimat na rozmowy wykorzystała Rosja, dość zaskakująco zaproponowała światu, czyli Stanom Zjednoczonym i Unii Europejskiej, powołanie grupy poparcia dla Ukrainy, umożliwiającej jej wyjście z kryzysu. Chyba wczoraj byłoby lepiej, ale był weekend, dzisiaj też jest nieźle, bisekstyl z CG na wierzchołku się utrzymuje, Merkury w ostatnim stopniu Wodnika. W każdym razie taka propozycja wydaje się odważna, zważywszy w jakiej sytuacji międzynarodowej (ostracyzmu) znalazła się Rosja. Widać w niej pewność siebie, może nawet butę, jakby Rosja mówiła - "Widzieliście takie referendum? No to jeźdźmy dalej".

.

18.03., g. 13.14. Traktat o przyłączeniu Krymu do Rosji został podpisany, około 13-ej naszego czasu. W samym przyłączeniu Krymu można widzieć zacieśniający się półkwintyl (36 stopni) Neptuna i Urana, w momencie rozpoczęcia wydarzeń na Ukrainie tego aspektu jeszcze nie było, chociaż to powoli poruszające się obiekty. Sprawa Krymu pojawiła się w trakcie i bardzo szybko zakończyła (o ile zakończyła, ale wszystko na to wskazuje, ścisły aspekt będzie pod koniec miesiąca). Sam aspekt kwintylowy (podział koła przez liczbę 5) oznacza "wartość dodaną", coś czego wcześniej nie było, najczęściej pokazuje coś "twórczego". Taki królik wyciągnięty z kapelusza.

Uran w momencie podpisania traktatu jest bardzo silny, nie tylko przez swoje recepcje (z Plutonem, a ten z Saturnem), ale także ma dużo aspektów. Siła tej planety od początku podpowiadała, że Rosja nie może przegrać, w astrologii silny nie przegrywa. Nie może przegrać także Ukraina, skoro ona też Uran, co będzie dalej? Aspekty Urana na godz. 13-tą, to na pewno już zaczyna być widać zarys koniunkcji Słońca i Urana (chociaż Słońce jeszcze w Rybach), jest sekstyl z Wenus, zacieśniający się dzisiaj właśnie, a z nieharmonijnych, skłaniających do działania, są kwadrat z Jowiszem, kwadrat z Plutonem, rozchodząca się opozycja do Księżyca. Widać także nonagon (1/9) Urana z Merkurym i 4/9 z Ceres. Uran bardzo aspektowany, to także dodaje mu siły w danej chwili.

A jaka jest skuteczność podpisanego traktatu? Punkt aktywny - Węzeł Księżycowy Płd. (przeszłość) i Lilith (głęboko), punkt pasywny - Merkury (słowo, traktat?) i Lilith (głęboko) oraz Księżyc (lud) i Selena (Anioł Stróż, opieka). Trudno było trafić w lepszy moment, na "zagruntowanie" czegoś głęboko, Lilith po obu stronach. W przemówieniu poprzedzającym podpisanie traktatu był bardzo istotny punkt uzasadniający dokonaną aneksję .. przeszłością i to nie Krymu, ale .. Ukrainy, jako Rusi Kijowskiej i matecznika całej Rusi. To ten "punkt aktywny" w horoskopie.

.

20.03., g. 9.30. Od początku obserwujemy Urana, w zasadzie tę jedną planetę. "Rozpiska" Urana ma znaczący punkt w czasie drugiego marcowego Nowiu, w niedzielę 30 marca (koniunkcja Słońca i Księżyca w 10 Barana), to już blisko położenia samego Urana, czyli jest koniunkcja. W całym dotychczasowym położeniu tej planety (od lutego kiedy obserwujemy) to najbardziej wyraźny układ. Uran dalej w kardynalnym Półkrzyżu z Jowiszem i Plutonem, czyli ten Nów również na wierzchołku Półkrzyża, co go zaogni. W czasie Nowiu półkwintyl Urana z Neptunem już zaczyna się rozchodzić, czyli przed chwilą był ścisły (tuż przed Nowiem), można przyjąć, że wydarzenia Nowiu będą związane z tym półkwintylem, cały czas zresztą są związane (Krym, może okaże się coś jeszcze).

.

Optymistycznie wygląda tego dnia Selena w .. punkcie aktywności, tzw. punkcie podróżnika, właśnie weszła do 16 stopnia znaku Strzelca i dalej tworzy trygon z Uranem (cały czas idą w trygonie te dwa obiekty). Czyli? Wojujący i aktywny Anioł Stróż? Ciekawe. I optymistyczne, Słońce zbliżające się do Urana wejdzie wcześniej w trygon z Lilith ("Diabeł"), a po Nowiu utworzy trygon z Seleną ("Anioł Stróż"). Gdzieś pomiędzy będziemy więc mieli coś na kształt Wielkiego Trygonu ognistego - Słońce, Selena, Lilith, chociaż niewyraźnie, walka "dobrego" ze "złem", między nimi nie będzie jednak aspektu, raczej najpierw Lilith się popisze, potem Selena. Zwycięża "dobre", skoro Selena jest najdalej i w takim aktywnym punkcie, a przełamanie "ku dobremu" właśnie w czasie Nowiu. Zobaczymy co się okaże.

21 marca Wielki Trygon ognisty Słońce, Księżyc i .. Lilith (= Diabeł), ale minie. Tak naprawdę wybuchnie po prostu wiosna (dużo ognia), a co pogoda ma wspólnego z polityką to się niebawem przekonamy, ale patrzmy już z perspektywą na końcówkę marca, tam jest optymistyczniej, wojujący "Anioł Stróż". Selena wkracza do tego punktu w sobotę 29 marca, czyli dzień przed Nowiem, może się pojawi jakiś "książę".

 

 

.

 

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 129  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243129
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl