Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Uran - Pluton

niedziela, 13 marca 2011 13:36

 

Uran-Pluton, od wczoraj astrologia odnotowuje sytuację tzw. recepcji wzajemnej Uran-Pluton. Uran znalazł się w znaku Barana, Pluton przebywa w znaku Koziorożca. Jest to recepcja szeroka, bo zahacza o nowych-starych władców znaków. Ale nie ma się co dziwić, starożytni nie znali przecież ani Urana, ani Plutona, czy to w postaci planet Układu Słonecznego, czy też pierwiastków chemicznych. Pluton został mianowany władcą znaku Skorpiona, głównym (czyli starym) władcą jest tutaj Mars. Uran został mianowany władcą znaku Wodnika, głównym (czyli starym) władcą jest tutaj Saturn. A od wczoraj Uran przebywa w znaku "Marsowym", a Pluton od pewnego czasu jest już w "Saturnowym" Koziorożcu. Recepcja wzajemna bardzo obie planety wzmacnia, a położenie Urana w tym momencie wzmacnia także 1-szy stopień znaku Barana, tzw. Punkt Barana, miejsce o wyjątkowej sile rozpoczęcia akcji.

Jest to jasne, aczkolwiek można nie widzieć tego na pierwszy rzut oka. Przypomni nam jednak o tym sytuacja, aktualna sytuacja. "Jak na górze, tak na dole", to podstawowa maksyma astrologiczna, która krótko opisuje jak "działa" ten język (astrologia). Działa otóż tak, że obserwując zjawiska w naturze na poziomie makro, bardzo makro - Układ Słoneczny, odczytuje jakby zjawiska w naturze występujące na poziomie mikro. W tym przypadku faktycznie bardzo mikro - pierwiastki chemiczne. Elektrownia jądrowa, która po trzęsieniu ziemi w Japonii spędza wszystkim sen z powiek, ma takie właśnie groźne paliwo, uran i pluton jednocześnie.

.

Taka lekcja astrologii nie była nam potrzebna, przecież ją znamy. Ale skoro natura to nam zaprezentowała, to z obowiązku kronikarskiego ją odnotowujemy.

Rzadka okazja przyjrzenia się poziomowi makro i mikro w tak dosłowny sposób. Przypomnimy sobie teraz wszyscy co to jest "energia jądrowa", na czym ten trick polega, że człowiek uruchamia nadzwyczajne zasoby energii. Bardzo przy tym ryzykując.

.

.

Uran jako pierwiastek chemiczny został odkryty przez niemieckiego chemika Martina Heinricha Klaprothowa, w 1789 r., kilka lat po odkryciu Urana-planety, niejako na jej cześć. Występuje naturalnie w przyrodzie, m.in. w minerałach. 1 gram uranu jest w stanie dostarczyć energii równej 1,5 tony węgla (tak Wikipedia). W wydobyciu rud uranu przoduje na świecie Kanada.

.

Pluton jako pierwiastek chemiczny pojawił w okresie II wojny światowej, kiedy to prowadzono nad nim badania (także kilka lat po odkryciu Plutona jako planety). Podaje się tutaj daty 1941 r.(odkrycie przez amerykańskiego chemika Glenna T. Seaborga) i opublikowanie tego odkrycia w 1946 r. Występuje w przyrodzie w śladowych ilościach (w rudach uranu), ale otrzymywany jest sztucznie.

.

.

Recepcja wzajemna to sytuacja kiedy jedna planeta znajduje się w znaku zodiaku, którego władcą jest druga z planet. I odwrotnie. Ta druga planeta znajduje się w znaku zodiaku, którego władcą jest pierwsza planeta. Jest to wzmocnienie obu planet, działa trochę jak koniunkcja (w obu miejscach), albo jakby w horoskopie były "po dwie" takie planety. Temat jest w ogóle szeroki bardzo, siły planet w horoskopie, nie raz na blogu był już omawiany. Pojęcie znaku zodiaku i jego władcy (czyli planety, która jest w danym znaku zodiaku silna), jest tutaj podstawą.  

.

Tutaj mamy do czynienia z recepcją wzajemną rozszerzoną, ponieważ bierzemy pod uwagę nowych władców (Uran, Pluton), a znaki zodiaku są ... "stare" (Baran, Koziorożec, "Marsowy" i "Saturnowy). Ale nie Marsa i Saturna wstawiamy nawzajem tylko ich "nowych braci" - Plutona i Urana. Program Zet8 Lite odnotowuje taką recepcję wzajemną, a bodaj Zet9Lite (oba bezpłatne) nazywa ją w ustawieniach recepcją rozszerzoną (chyba tak, w tej chwili nie sprawdzałam).

Recepcja wzajemna wzmacnia planety, jakby je kumuluje, co niestety w opisywanym przypadku dość dobrze opisuje budowę paliwa w elektrowniach jądrowych. Elektrownie jądrowe od początku budziły ostre sprzeciwy ludzi, którzy uważali, że człowiek się tutaj "zagalopował". Degradacja Plutona z planety (na karłowatą) też może być rozumiana, że człowiek będzie musiał z takiego paliwa być może zrezygnować, ponieważ nie jest w stanie go bezpiecznie kontrolować, na przykład. "Jak na górze, tak na dole", Pluton - pluton.

.

.

22.04.2011.  Sytuacja w Japonii wcale się nie polepsza, wstrząsy sejsmiczne zagościły tam na dłużej. Ten najsłabszy punkt na kuli ziemskiej widać się uruchomił w stopniu, że dalsza koogzystencja Japończyków z trzęsieniami ziemi staje pod znakiem zapytania. Co na to ludzie, którzy tam mieszkają?  Pojawia się coraz więcej i coraz śmielszych głosów, że Japończycy powinni się gdzieś .. przeprowadzić. Żeby kontynuować swoje państwo, bo inaczej ludzie się sami wyprowadzą, co z kolei grozi państwu zagładą. I tutaj patrzy się na Rosję, której wschodnia część jest przecież pusta... Uran = Rosja, Pluton = Japonia, recepcja wzajemna Uran/Pluton także do tego doprowadzi?

.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 155  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243155
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl