Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Trappist 1 raz jeszcze

niedziela, 26 lutego 2017 9:11

Pisaliśmy już o Trappist 1 na blogu, dość podobna do obecnej okazja:

http://lwi.bloog.pl/id,354524126,title,Trappist-1,index.html

Teraz ogłoszono odkrycie kolejnych planet krążących wokół tej gwiazdy, planet na których być może jest życie. Ogłoszono 22 lutego 2017 r. w siedzibie NASA, wg czasu w Polsce była to godzina 22-a. Spójrzmy w horoskop, jest to "news" nie byle jaki i wypada o nim napisać, tym bardziej, że przy poprzedniej okazji zwróciliśmy na to uwagę. Napisać astrologicznie, czyli spróbować zobaczyć co takiego w horoskopie opisuje tę sytuację. Astrologia daje ziemską perspektywę, będziemy szukać  "ziemskiego" punktu widzenia na to wszystko. To znaczy horoskop nam nie powie czy gdzieś na planetach krążących wokół Trappist 1 jest życie, najlepiej podobne do ziemskiego. Raczej pokaże, że nas to interesuje, bardzo chcielibyśmy wiedzieć.

W horoskopie mamy ciekawą konfigurację bardzo ostrych, nieharmonijnych aspektów, tzw. Palec Diabła, z rozszerzeniem (czyli i druga podobna mniejsza konfiguracja z tą połączona). Palec Diabła tworzą: Mars (zbliżający się do Urana) w kwadracie do Plutona i Księżyca, a w półtorakwadraturach do Mars i Pluton/Księżyc jest Węzeł Księżycowy Płn., czyli Przyszłość, to co po nas, przed nami. Bardzo ciekawe jest rozszerzenie tej konfiguracji, w opozycji do Węzła Księżycowego Płn. jest zawsze Węzeł Księżycowy Płd, przeszłość, to co za nami. W koniunkcji ze Słońcem i gwiazdą Fomalhaut. 

.

Człowiek zawsze marzył o spotkaniu obcych cywilizacji, o przekonaniu się, że nie jesteśmy we Wszechświecie samotni. Temat - rzeka. Palec Diabła opisuje coś na kształt obsesji, muszę, muszę, muszę. Poważnej obsesji, Mars silny w swoim znaku w Baranie, Pluton silny w Koziorożcu recepcja wzajemna z Uranem. Księżyc to człowiek. A oś Węzłów Księżycowych o czym powie? Może o tym, że to sprawa bardzo istotna dla przyszłości i dla przeszłości. Być albo nie być. Jednym z powodów zajmowania się przez naukę tematyką planet krążących wokół innych gwiazd jest przyszłość Ziemi, w bardzo odległej perspektywie istnieje bowiem potrzeba ewakuacji i kolonizacji jakiejś innej planety (przynajmniej tak to dzisiaj widzimy), Ziemia nie będzie trwać wiecznie, perspektywa oczywiście odległa. Nie wiemy też przecież czy jakieś obce cywilizacje nie odwiedziły w przeszłości Ziemi, a nawet czy nie dokonały tu kolonizacji. Fomalhaut w koniunkcji ze Słońcem w tej ostrej konfiguracji to przepiękna sprawa. Jak sobie dobrze przypominam o Fomalhaut też już na tym blogu było, o jej koniunkcji z Neptunem, tutaj Neptun wciąż blisko.

http://lwi.bloog.pl/id,333897493,title,Fomalhaut-spotkanie-z-Neptunem,index.html

Tak, Fomalhaut czyni Neptuna bardziej ruchliwym, zachęca do aktywności, być może o to chodzi w tym horoskopie (z 22 lutego 2017 r.). Poza tym zbliża się zaćmienie Słońca (26 lutego), też ten klimat, większe, szersze jakby sprawy. Zaćmienie w koniunkcji z Neptunem.

Ciekawy horoskop, ciekawa ostra konfiguracja. W horoskopie widzimy jeszcze 2 Półkrzyże, czyli też ostre konfiguracje, wyzwania, połączone z omawianą konfiguracją Palca Diabła (z rozszerzeniem). Jeden Półkrzyż bierze podstawę z Palca Diabła, Mars-Pluton/Księżyc i uzupełnia ją Jowiszem, ten Półkrzyż  jest kardynalny, na wierzchołku koniunkcja Księżyc/Pluton. Wciąż i wciąż ta sama "obsesja" szukania innych cywilizacji. Drugi Półkrzyż jest zmienny, podstawę Półkrzyża stanowi oś Węzłów Księżycowych (Węzeł Płd. w koniunkcji ze Słońcem i Fomalhaut), a na wierzchołku jest Lilith. Bardzo głęboka obsesja, skąd przyszliśmy, dokąd idziemy. Nauka jest po to, żeby wiedzieć.

.

Czyli w horoskopie na datę 22 lutego 2017 r., ogłoszenia przez NASA wyników dalszych badań planet wokół Trappist 1, jest bardzo dużo ostrych, napięciowych aspektów i ostrych, napięciowych konfiguracji. Wyzwania, wyzwania, wyzwania, z którymi człowiek się mierzy. Być może ponad jego miarę, przynajmniej dzisiaj.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Miś

wtorek, 07 lutego 2017 23:19

Rząd ma kłopot w swoich własnych szeregach. Rozpanoszył się "Miś", nie jest nawet ministrem, ale nie dają mu rady ministrowie, premier ani nawet sam Pan Prezes (który przecież może wszystko). Miś jak ryknie, to i generałów rozstawia po kątach. Silna osobowość. Musi być ciekawy horoskop, już od tygodni wszyscy oczekują, że zostanie z roboty wywalony, a tu ciągle nic, Miś trzyma się mocno, 27 marca 1990 r. rodzą się nie byle jakie osobniki. Silny Baran urodzony tuż po Nowiu, czyli Słońce i Księżyc w Baranie, Merkury również w Baranie. W horoskopie nie ma żadnej harmonijnej konfiguracji, ostrzą się same Półkrzyże, co wygląda jakby ktoś ciągle rzucał scyzorykiem. Wojownik urodzony na wojnę. Nie ma wojny? Zrobi wojnę, choćby wojnę wokół siebie.

W horoskopie silne są planety społeczne i pokoleniowe, Jowisz, Saturn, Uran i Pluton. Silna jest również Ceres, dobry byłby z niego strateg, ale czy takich talentów wymaga posada .. rzecznika prasowego nieco zblazowanego ministra? Pewnie, że nie. Powinni go zatem zwolnić, bo to praca poniżej jego możliwości. Tylko co z nim zrobić, skoro ciągle nie ma tej wojny, no co zrobić?

.

Pluton i Lilith w punkcie pasywnym w Skorpionie. Drżą przed nim wszyscy. Zero jakości zmiennej w horoskopie, człowiek, który nigdy nie kończy. Tylko stale rzuca tym scyzorykiem.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 161  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243161
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl