Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Drugi Nów w Wodniku

czwartek, 05 lutego 2015 19:59

 

W tym roku zdarza nam się taka sytuacja, że dwa kolejne Nowie, czyli koniunkcje Słońca i Księżyca, są w znaku Wodnika. Pierwsza koniunkcja była 20 stycznia, druga będzie 19 lutego dosłownie w ostatnich sekundach tego znaku.

Nów Księżyca rozpoczyna nowy miesięczny cykl, który po dwóch tygodniach owocuje Pełnią, a potem za kolejne dwa tygodnie nowy nów, zwykle już w kolejnym znaku. A tutaj mamy dwa nowie w Wodniku. Jako, że znak Wodnika powiązaliśmy z wydarzeniami na Wschodzie sytuacja jest bardzo ciekawa. Skoro w znaku zodiaku, który symbolizuje Ukrainę i Rosję mamy dwa Nowie, to tak jakby dwa razy wchodzić do tej samej rzeki, dwa podejścia do tej samej sprawy, dwie szanse na coś nowego, do dwóch razy sztuka, co dwie głowy to nie jedna, itd. Naturalna zmienność, że każdy nów jest w innym znaku zodiaku, w innej kombinacji żywiołu i jakości, zostaje tutaj naruszona, kosmos zatrzymuje się na chwilę, powtarza akcję, daje ludziom szansę, żeby zmienić ustalony sposób myślenia (Wodnik jest znakiem stałego powietrza), podejść do sprawy po raz drugi, przemyśleć ją raz jeszcze.

Jeden Nów już za nami i widzimy jak to wygląda, nieciekawie, na wschodzie Ukrainy coraz więcej ofiar. Drugi Nów przed nami i najlepiej byłoby poczekać z analizą wydarzeń, ale zawsze można i wypada przecież trzymać kciuki. Druga szansa na inne podejście w bardzo groźnym momencie, 19 lutego Nów w 29.60. Wodnika, a już następnego dnia Mars wkracza do znaku Barana, taka sytuacja. Nów jest dosłownie ostatnią chwilą, żeby tę ogromną energię, którą wyzwoli Mars silny w swoim znaku skierować ku czemuś dobremu (?), na ile uda się to zrobić. W momencie Nowiu Mars jest w półsekstylu do Nowiu, naturalny rytm zodiaku, co ma być to będzie... Chętnych do zrobienia "czegoś dobrego" nie widać na horyzoncie, ale mamy jeszcze trochę czasu. Coś się tam dzieje przecież, może tylko z polskiej perspektywy trudno to zobaczyć, bo my nic dobrego w tej sprawie nie robimy, nie łagodzimy konfliktu, raczej go podgrzewamy, no ale mamy jeszcze trochę czasu na jakieś pozytywne działanie w sprawie.

.

Nów w 29.60. Wodnika znajdzie się na wierzchołku bardzo nieharmonijnej konfiguracji, będzie połączony aspektami półkwadratury(1/8, 45 stopni) z Uranem i Plutonem (recepcja wzajemna tychże!), które są w kwadraturze. Taki mały Palec Diabła, bardzo niebezpieczna sprawa, nieharmonijnie, czyli groźnie, walecznie, diabeł działa... Jednocześnie jednak Nów znajdzie na wierzchołku innej konfiguracji, a mianowicie w półsekstylach (1/12, 30 stopni) do Marsa i .. Seleny (Anioła Stróża), które są do siebie w harmonijnym sekstylu. Analizując sytuację na Ukrainie często widzieliśmy w Selenie - kanclerz Niemiec Angelę Merkel, choćby z uwagi na grę słów Angela = anioł. Wypada mieć jakąś nadzieję, choćby w słowach, że będą ze sobą walczyć "diabeł i anioł".

Selena (Anioł Stróż) jest również w konfiguracji kwintylowej (1/5), kwintyl z Uranem i półkwintyl z Neptunem (czyli na wierzchołku tej konfiguracji jest Neptun). To by z kolei wskazywało na możliwą "amortyzację" tego trudnego nieharmonijnego "diabelskiego" układu, który tak zionie grozą. 12-tki dają coś naturalnego, ale i tzw. opiekę boską, co ma być to będzie, ale może nie będzie tak źle. 5-tki natomiast to jakaś wartość dodana, coś nowego się tworzy, jakiś nowy pomysł (na załagodzenie konfliktu). W obu konfiguracjach aktywna jest Selena, która wkroczy do znaku Wodnika już 12 lutego, uff.., szansa na załagodzenie konfliktu na Ukrainie jest, tak można powiedzieć, a czy człowiek ją wykorzysta to już inna sprawa, należy mocno trzymać kciuki. 

.

Jak już trzymamy te kciuki, to napiszmy jeszcze o ostatnim stopniu znaku Wodnika (w którym drugi Nów), który jest "królewskim stopniem", potrafią się w nim dziać "magiczne" rzeczy, bardzo fartowny stopień. Czyli - niebiosa dają tutaj szansę, dosłownie tuż przed wejściem Marsa do znaku Barana, co brzmi bardzo poważnie, silny bóg wojny przecież, mamy magiczny Nów, który chwyta Marsa i Selenę (Anioła Stróża) w objęcia jednocześnie. Selena (Anioł Stróż) ma dodatkową "moc", poprzez m.in. połączenie z Uranem (czyli Ukrainą i Rosją). Zobaczymy czy człowiek się spisze.

.

______________

12.02.10.00. Rozmowy czterech przywódców, "w formacie normandzkim", w Mińsku rozpoczęły się  w środę, 11 lutego,. Tego samego dnia ok. godz. 16-ej naszego czasu Merkury zmienił kierunek biegu, z ruchu wstecznego wszedł w ruch prosty. To zjawisko tzw. retrogradacji, a konkretny moment zmiany biegu to tzw. stacjonarność, zmieniając bieg planeta na chwilę się zatrzymuje, jest wtedy bardzo silna, ma wyjątkową moc. Zwłaszcza kiedy dotyczy to Merkurego stacjonarność jest istotna, bo to planeta z natury szybka, najszybsza z planet, której dotyczy zjawisko retrogradacji i stacjonarności. Stacjonarny Merkury w 2 Wodnika znalazł się w małej kwintylowej konfiguracji, z Uranem i z Neptunem, kwintylowe konfiguracje są "dobre", dają nowe wieści, poszerzają możliwości, wartość dodana się tworzy.

Kiedy tylko zaczął się ruch prosty Merkurego zaraz Selena (Anioł Stróż) wkroczyła do znaku Wodnika (tuż przed godziną 23-cią naszego czasu). Zbliża się do Merkurego, a paleta konfiguracji kwintylowych (czyli tych "nowe wieści") się poszerza. To Księżyc w 20 Skorpiona na chwilę utworzył jeszcze dwie takie konfiguracje, z Merkurym i Uranem (poszerzenie poprzedniej) i z Uranem i Lilith. Możemy tylko domniemywać, że ta pajęczyna kwintylowych aspektów, w której Uran (Rosja, Ukraina) i stacjonarny Merkury, to przełomowy moment rozmów w Mińsku.

Dalej też zapowiada się ciekawie, Księżyc w najbliższych dniach jeszcze kilka razy będzie tworzył kwintylową pajęczynę w różnych konfiguracjach. Kolejna już w sobotę, z Księżycem - uwaga - w koniunkcji z Centrum Galaktyki w Strzelcu! Następnie wtorek, Księżyc osiągnie stopień obecnego położenia stacjonarnego Merkurego i obecna konfiguracja kwintylowa się powtórzy (tylko zamiast Merkurego - Księżyc). Potem środa i znowu Księżyc na chwilę utworzy kwintylową konfigurację, kolejna, inna oczywiście, bo Księżyc szybko bieży, już w czwartek, po Nowiu w ostatnim stopniu znaku Wodnika, ale jeszcze przed wejściem Marsa do znaku Barana. Dobra okazja żeby przyjrzeć się co mogą kwintylowe konfiguracje. Śledzimy dalej.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 130  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243130
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl