Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Na blogu "Astrologiczna historia Polski" - nowy tekst

piątek, 17 lutego 2012 23:44

Na blogu "Astrologiczna historia Polski" ukazał się nowy tekst - o Stanisławie Auguście Poniatowskim:

http://astrologicznahistoriapolski.bloog.pl/id,330846102,title,Stanislaw-August-Poniatowski,index.html

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Dramat matki z Sosnowca

piątek, 03 lutego 2012 17:01

 

Dramatyczna wiadomość o zniknięciu dziecka w Sosnowcu z miejsca stała się głównym tematem ostatnich dni, a z dnia na dzień sytuacja się rozwija. Niestety w kierunku najbardziej przykrym z możliwych. Półroczne dziecko prawdopodobnie nie żyje, a w sprawę zamieszana jest matka. Cała Polska szukała małej Madzi, która jakoby zniknęła ze swojego wózka, media bardzo zaangażowały się w sprawę, zajął się nią także detektyw Rutkowski. Chciał się zająć jasnowidz Jackowski, ale mu nie dano. 

.

Dramat matki bez dwóch zdań, bez wględu na to jaka była, jest, przyczyna i co się jeszcze w tej sprawie okaże. Co może tutaj powiedzieć astrolog? Że bez względu na to co się okaże, kiedy urodziła się dziewczynka, kiedy urodziła się matka (czyli ich daty), jest coś takiego jak "tranzyt", czyli data dzisiaj, co "na niebie" widać obecnie, "klimat" jakim wydarzeniom i sytuacjom sprzyja.

Niestety od pewnego czasu, w ostatniej dekadzie stycznia i teraz, "wisi w powietrzu" jakaś historia Ceres/Mars i ta biedna kobieta z Sosnowca razem ze swoją małą córeczką nieszczęśliwie się w ten "rytm" zaplątała. To znaczy jej ta historia okazała się dotyczyć.

Dlaczego Ceres/Mars? Ceres (planeta) wkroczyła do znaku Barana w drugiej połowie stycznia. Znak Barana jest bardzo dynamicznym znakiem (kardynalny ogień) i dla takiej planety jak Ceres, będącej m.in. symbolem macierzyństwa, kobieta-matka, nie jest to dobre położenie. Ceres jest planetą od niedawna i astrolodzy przypisali ją znakowi Panny, czyli jest tzw. władcą znaku Panny, najsilniejsza jest w Pannie. Znak Panny do symbolu kobiety-matki pasuje jak najbardziej, do samego macierzyństwa także. Panna jest skromna, uważna, dokładna, taka powinna być matka.

Co z  Marsem i Ceres?  W chwili wejścia Ceres do znaku Barana, Mars przebywał już w znaku Panny i znalazł się w pozycji stacjonarnej, czyli bardzo wzmocnionej. Jednoczesne wejście Ceres do znaku Barana, który jest "Marsowym" znakiem i przebywanie Marsa w znaku Panny (znak "Ceresowy") bardzo wzmocniło obie planety, na zasadzie tzw. recepcji wzajemnej (planeta w znaku, którego władcą jest druga planeta i odwrotnie).

Tak silne wzmocnienie Ceres i Marsa, z jednoczesnym wejściem Ceres do znaku Barana i stacjonarnością Marsa w znaku Panny - mogło wydać się bardzo niebezpieczne. "Klimat" jaki się tworzył w takiej chwili nie był miły, a ten układ miał utrzymywać się przez czas jakiś (jeszcze się utrzymuje). 24 stycznia, w dniu zniknięcia dziecka, Ceres była już w 2 stopniu znaku Barana, gdzie właśnie przebywa - Uran, bardzo ścisła koniunkcja tego dnia miała miejsce. A Uran w Baranie jest przecież w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Koziorożca. Czyli na biednej Ceres była naprawdę mocna "bomba" - Mars/Uran/Pluton.

link: sosnowiec

.

Warto starać się zrozumieć całą grozę takiego układu. Z jednej strony - matka (Ceres) wkracza do agresywnego znaku Barana, z drugiej strony - Mars (agresja) znajduje się w Pannie, nawet się tam zatrzymał.  Ceres dochodzi do Urana, który w recepcji z Plutonem. Dodatkowo wszystkie planety znajdowały się w ruchu prostym (Mars zaczął się cofać), a to oznacza szybki bieg wydarzeń do przodu, szybko rozwijające się akcje, brak zastanowienia.

Nie mogliśmy rzecz jasna "przewidzieć", że coś takiego się wydarzy, bo mogło i pewnie wydarzyło się miliony spraw w tym rytmie. Opisuję historię raczej po to, żeby ujrzeć w jakim "potrzasku nieba" znalazła się matka. Że akurat ona została "wybrana" aby odegrać ten dramat, który mógł się wydarzyć, ale nie musiał przecież jej dotyczyć. A jednak stało się, że dotyczył, pewnie jej osobisty horoskop wplątywał się w układ zbyt mocno.

Ceres w znaku Barana bywa często, ale nie często zdarza się sytuacja, że jednocześnie Mars przebywa w znaku, którego władcą jest Ceres (lub Merkury) i następuje jakby wzmocnienie tego negatywnego układu.


.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Wisława Szymborska

czwartek, 02 lutego 2012 12:58

 

Przypomnijmy horoskop Wisławy Szymborskiej, który ukazał się na blogu 2 lipca 2008 r.:

http://lwi.bloog.pl/id,3503628,title,Wislawa-Szymborska,index.html

 

Analizy zachowują aktualność, ale może coś się uda dodać, od 2008 r. astrologia się rozwinęła, przybyło kilka nowych obiektów, które włączamy już dzisiaj do interpretacji.

Horoskop (nie znamy godziny urodzenia):

Wisława_Szymborska

.

Co z miejsca musi zwrócić uwagę, to ścisła koniunkcja Merkury/Wenus z nową planetą karłowatą Makemake w 21 stopniu znaku Bliźniąt. Bardzo pomoże astrologom przy zgłębianiu charakteru tej nowej planety. A także prawdopodobna całkiem koniunkcja Księżyca z nową planetą jeszcze nawet nienazwaną tc302, o charakterze mega-Neptunowym, o której już zdążyliśmy zauważyć, że bywa podkreślona też u twórców, w końcu to mega-Neptun. Ale godziny urodzenia nie znamy i ta sugestia pewna nie jest.

.

Zwraca także uwagę Eris w 1 Barana, układ pokoleniowy, ale w przypadku Szymborskiej takie ustawienie daje bardzo wyraźne połączenie z Lilith w 1 Byka (30 stopni, 1/12, półsekstyl) i przede wszystkim - 80 stopni (2/9, binonagon) z Merkury/Wenus/Makemake w 21 Bliźniąt. Narzędziem pisarza jest Merkury, ale sam Merkury niewiele przecież może, musi współdziałać z całym horoskopem, żeby "coś" z tego wyszło.

Eris w 1 Barana bardzo mu w tym przypadku pomogła, dając "dar burzenia" obserwowanego obrazu i budowania go od początku, w nowy sposób. Obraz, czyli to co obserwujemy, pozostaje ten sam przecież, poeta tylko widzi go inaczej (i ta inność zachwyca czytelnika). Eris ujawnia tutaj swój twórczy potencjał, pokazuje konstrukcję wiersza, który jest przecież "tylko" opisem świata, ale w nowy, inny sposób. I sama Eris (jej symbolika), i jej posadowanie akurat w 1 Barana (punkt kardynalny ognisty, rozpoczęcie akcji) są tutaj bardzo istotne. Poecie nie wystarczy obserwacja, musi zacząć pisać, Merkury musi być wspierany, motywowany, żeby zabrał się do pracy. Eris, bogini twórczego chaosu, na pewno może wspierać poetów (jak się właśnie okazało).

A i Lilith bardzo w tym pomaga (30 stopni, 1/12 do Eris, bardzo ściśle), naturalny rytm tych dwóch obiektów, a jest między nimi naprawdę duża "amplituda". Eris bardzo daleko, Lilith bardzo głęboko, bardzo szeroki ogląd świata. Tak szeroki, że mieści się w nim ... wszystko. A to "wszystko" pokazuje także nowa planeta karłowata - Makemake, świat "od początku do końca", Makemake, od którego nazwano tę planetę, to przecież mitologiczny bóg-stwórca.

Sama zatem koniunkcja - Merkury/Wenus/Makemakenajbardziej wyraźny rys tego horoskopu, od razu wszystko nam powie - że jego właścicielka może mieć "dar" pięknego opisywania świata, widzenia wszystkiego bardzo głęboko i szeroko. Albo - jest to horoskop "bogini pięknego słowa", bogini/bóg = Makemake, piękne = Wenus, słowo = Merkury. 

.

Człowiek, który napisał tak mało (niewielka liczba wierszy), mówiąc jednocześnie tak wiele. Bardzo dużo powie także horoskop Warsztat astrologiczny interpretacji horoskopu Wisławy Szymborskiej mógłby trwać bez końca, na każdym poziomie znajomości astrologii coś w nim widać. A im głębiej wchodzimy w astrologię, tym bogatszy obraz się wyłania, np. trójkoniunkcja w 21 Bliźniąt jest również koniunkcją z jedną z najjaśniejszych gwiazd - Capella.

Czyżby horoskop był wierszem? Tak samo jak wiersz jest przecież tylko opisem wycinka świata, który zajmujący się astrologią mogą interpretować, starając się odczytać "co autor miał na myśli". Horoskop jest "wierszem", ale to nie astrolog jest "poetą", on tylko stara się go odczytać. 

.

Punkt aktywny w Bliźniętach - midpunkt Węzła Księżycowego Płn. i Urana, punkt pasywny w Byku - midpunkt Węzła Księżycowego Płd. i Marsa Kolejny rebus tego horoskopu. Uran w koniunkcji z Węzłem Księżycowym Płd., Mars i Węzeł Księżycowy Płn. w aspekcie 1/7, septyl. Węzły Księżycowe oczywiście do siebie w opozycji. Kto ma pomysł o co może tutaj chodzić??

.

.

Link do wierszy Wisławy Szymborskiej:

http://www.agaludka.republika.pl/szymborska.html

.

 

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 160  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
272829    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243160
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl