Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 979 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Jerzy Nowosielski

sobota, 26 lutego 2011 10:27

   Ostatnia wieczerza, 1965 r.

 

Jerzy Nowosielski urodził się 7 stycznia 1923 r. w Krakowie. Był artystą bardzo wybitnym i nie będzie niestosownym odczytać tę wybitność w dniu jego pogrzebu - wprost w horoskopie. Formą hołdu dla artysty też to być może.

Uzdolnienia artystyczne zwykle pokazują w horoskopie połączenia Wenus i Neptuna. Miłą planetą osobistą (Wenus) człowiek "przyciąga" dalekiego Neptuna i to daje mu tak szeroki ogląd świata, że jest artystą. Zwłaszcza jak ten aspekt będzie kwintylowy, czyli już sam w sobie twórczy. Nowosielski, jak sam o sobie mówił, narodził się artystą w Poczajowie na Wołyniu i we Lwowie, gdzie znalazł się jako młody chłopiec i zobaczył pierwszy raz w życiu ikony, ikonostas. To ukierunkowało jego drogę i został artystą, który inspirację twórczą czerpał z prawosławia.. Był zarówno malarzem, rysownikiem, scenografem, jak i filozofem i teologiem. Pokazywał ludziom "dodatkowe komnaty świata" i zachwycał.

.

Spójrzmy zatem na Wenus i Neptuna w tym horoskopie.  Wenus razem w osią Węzłów Księżycowych (przeszłość-przyszłość) oraz Plutonem i Neptunem tworzą misterną pajęczynę aspektów kwintylowych. Są reprezentowane wszystkie:

- półkwintyl (36 stopni) - Neptun/Pluton, Neptun/Węzeł Płn.;

- kwintyl (72 stopnie) - Wenus/Węzeł Płn., Pluton-Węzeł Płn.;

- 1,5 kwintyl (108 stopni) - Wenus/Węzeł Płd.;

- bikwintyl (144 stopnie) - Wenus/Pluton, Neptun/Węzeł Płd..

.

Sam horoskop jest już "fortepianem". Ważny jest Pluton w tej pajęczynie, dodaje "światowego" wymiaru i ważne, że ma kwintylowe połączenie z Neptunem. Te ostatnie są bardzo "teologiczne", jak przebicie przez niebo, poszerzenie świata, poszerza się widzialna przestrzeń. U Nowosielskiego Neptun/Pluton pokazuje zarówno inspirację twórczą wynikającą z zafascynowania świętymi obrazami prawosławia, jak i jego działalność teologiczną, filozoficzną.  Przy okazji, warto w tym miejscu przypomieć tekst na blogu o wybitnych teologach, Bazylim i Grzegorzu, będzie tam więcej o Pluton/Neptun połączeniach, jako właśnie "teologicznych"::

http://lwi.bloog.pl/id,4066297,title,Bazyli-Wielki-Grzegorz-z-Nazjanzu,index.html

.

Czyli połączenie Wenus i Neptuna (1,5 kwintyl i to wcale niezbyt ścisły) być musi, ale może nie byłoby aż tak wybitne, gdyby nie te kolejne połączenia, zwłaszcza Pluton. Horoskop ma oczywiście wiele "zakamarków", ale poprzestańmy na tym, chcieliśmy przecież pokazać ARTYSTĘ.

.

Wykresu horoskopu nie zamieszczam żeby można było uchwycić ten kwintylowy układ, który ginie przecież w powodzi innych aspektów:

Wenus - 4 Strzelca

Węzeł Płn. - 23 Panny

Neptun - 18 Lwa

Pluton - 11 Raka

Węzeł Płd. - 23 Ryb

.

Widać także, że aspekty nie muszą być wcale ścisłe, o ile tworzą konfigurację, zwłaszcza jak są jednorodne (czyli z tego samego podziału). Tutaj podział jest przez liczbę 5 (360 : 5 =  72 stopnie), dającą moc twórczą, czyli widzenie świata w inny sposób, docieranie do dodatkowych zakamarków, a to - zachwyca. 

.

.

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Zderzenie z Ziemią planetoidy Apophis w 2036 r.

czwartek, 03 lutego 2011 21:12

 

Bóg Apophis (Apep) pod postacią węża.

.

Ożył temat zderzenia z Ziemią planetoidy Apophis, nie jest on wcale "z przymrużeniem oka". Od lat zajmują się problemem prawdziwi naukowcy (nie jasnowidze!). Realny temat. Ożył chyba dlatego, że planetoida, która mogłaby zderzyć się z Ziemią nazywa się Apophis - bóg ciemności, chaosu i destrukcji z mitologii egipskiej. Niepokoje w Egipcie budzą po prostu niepokój.

Podaje się datę 13 kwietnia 2036 r., prawdopodobieństwo nie jest duże, wciąż "skacze", ale możliwość istnieje. Teraz temat zainteresował Rosjan (rosyjskich naukowców), kiedyś bardziej zajmowała się nim NASA. Nas oczywiście zainteresowało jaki jest na tę datę horoskop, co takiego widać tego dnia?

.

Widać Wielki Krzyż, ale to nie jest rzadka konfiguracja, rozpięty na Węzłach Księżycowych (z Plutonem) i opozycji Księżyca i Jowisza. W znakach stałych. Wielki Krzyż podpięty jest (Plutonem) pod bisekstyl Pluton - Mars, z wyładowaniem na Słońcu w ścisłej koniunkcji z Neptunem. Można rzec, że konfiguracje nie są "miłe" i pokazują niepokój, który będzie nam towarzyszył dopóki data nie minie  Że świata może już nie być (Neptun). W każdym razie, że takie jest "proroctwo" (wcale nie jasnowidzów). Strach może też budzić Lilith ostatnia w szeregu według stopnia, w ostatnim stopniu znaku Koziorożca, że nas "zakopią" i Ziemia będzie cmentarzyskiem. Planetoida Apophis jest śmiesznie mała, jak na ciało kosmiczne (270 m), ale wystarczająco duża na coś co może uderzyć w Ziemię. Można pisać różne scenariusze i na pewno będą one powstawały..

W horoskopie zwraca uwagę obsada punktu pasywnego w znaku Byka, w końcu to w Ziemię ma coś uderzyć, czyli przyciąganie. Nie ma startu z punktu aktywności (?), ale obsada punktu pasywnego w ziemskim znaku Byka jest potężna i może budzić niepokój.

W obszarze 15.- 17.30. Byka (punkt pasywny, przyciągania) ulokowała się cała paleta midpunktów:

- Słońce/Neptun - Wenus/Chiron

- Saturn - Pluton.

Przyciąganie (Wenus) odległych (Neptun) nieszczęść i ofiary (Chiron). Walnie (Pluton) w Ziemię (Saturn). To Słońce symbolizuje ofiarę tę katastrofy, z Saturnem w aspekcie kwintylowym.

Czy zastosowanie nowych planet wzbogaci ten obraz? W końcu to one powinny nam coś powiedzieć, jeżeli coś będzie się działo.

.

astro_2gw_128_203674917

.

Eris będzie w koniunkcji ze Słońcem i Neptunem. A tc302 będzie w koniunkcji z Wenus i z Chironem. Pasywny punkt w Byku zostaje więc "wzbogacony" także o tc302 i Eris. A to już jest "coś". Sednę także wstawiłam, jest w ścisłej koniunkcji z Wenus i tc302, Sedna opowiada historie raczej mroczne, bogini z mitologii eskimoskiej.

Ale za to widać też Latawca, a to dzięki planecie Makemake, która uzupełnia bisekstyl i sytuuje się na ogonie, na czole Latawca zaś - Słońce/Neptun/Eris. Czyli co? Nowy rozkład? Zwycięska wydaje się Eris. A jej symbolika mitologiczna trochę jakby z Apophis koreluje, destrukcja i chaos.

.

Planetoida Apophis na pewno "da pracę" nie tylko naukowcom, w co nie wątpimy, ale również pisarzom, też bajkopisarzom, a także jasnowidzom. Może nawet będą pytać astrologa. A co naprawdę się wydarzy - świat dowie się 13 kwietnia.

Najciekawszym elementem tego horoskopu jest niewątpliwie potężna obsada punktu pasywnego w Byku. Tutaj na zasadzie midpunktów Wenus/Chiron/tc302/Sedna - Słońce/Neptun/Eris. Punkt ten wyobraża silne przyciąganie, "przyziemnienie", jak łupnie...

.

.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 22 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 255  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243255
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl