Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Hanna Gronkiewicz-Waltz

środa, 17 lutego 2010 17:07


Hanna Gronkiewicz-Waltz

nie staje w zawodach o posadę prezydenta RP, a tymczasem patrząc w jej horoskop można powiedzieć, że szkoda. Horoskop jest znakomity. Nie śledzę na bieżąco jej dokonań, z krótkiego wywiadu wynika, że Hania przygasła, zapracowana na posadzie prezydenta stolicy nie ma czasu i sił żeby błyszczeć. Ale walory ma, oj ma, warto obejrzeć ten horoskop. 4 listopada 1952 r., Warszawa, godzina nie jest mi znana.
.

.
.
Horoskop jest znakomity ponieważ posiada dwie bardzo znaczące konfiguracje, które każdy chciałby mieć:
- Latawca (figura złożona z dwóch trygonów i dwóch sekstyli, rozpięta na opozycji);
- Prostokąt Mistyczny (figura złożona z dwóch trygonów i dwóch sekstyli, rozpięta na dwóch krzyżujących się opozycjach).
Magiczne mechanizmy do rozwiązywania konfliktów (opozycji), Hania ma oba. W dodatku jest to Prostokąt Mistyczny wpisany w Latawca. Ten Latawiec niesie jakby na grzbiecie Prostokąt Mistyczny, który trzyma się tam przy pomocy półsekstyli, prawdę mówiąc trzech, a nie czterech jakby wypadało. Ale i tak wrażenie jest niesamowite.
Latawiec leci z Wenus w Strzelcu na przedzie, która to Wenus jest w recepcji wzajemnej z Jowiszem w znaku Byka. A Jowisz zaszczyca swoją obecnością Prostokąt Mistyczny. A zatem obie konfiguracje są jeszcze w ten sposób połączone. Czapki w głów przed takim horoskopem, panie i panowie.

Co jeszcze? Nie sposób nie zauważyć silnych. "punktów podróżnika", emanujących energią i punktów o przeciwnej energetyce, ogromnej sile przyciągania. Hania ma je oba i są one oczywiście połączone (kwinkunks, półsekstyl), co zapewnia wielką naturalną skuteczność. Skuteczność jest przydatna zwłaszcza w polityce, która to dziedzina z definicji jest sztuką skutecznego działania. Hania jest urodzonym politykiem. W jakiejś dziedzinie "wenusowej", skoro ta Wenus taka silna i eksponowana.
Wenus w Strzelcu i Ceres w Bliźniętach, obie w 17 stopniu znaku, są w tzw. punktach podróżnika (aktywne żywioły,  jakość zmienna, taka sama dwada).. A Jowisz w 17 Byka, punkcie pasywnym. Mając na uwadze recepcję wzajemną Wenus-Jowisz, nie sposób się nie zachwycić. Ta kobieta ma skuteczność 1000%!
Ale jest tylko kobietą i nawet jej partyjni koledzy mówią "bufetowa". A z takim horoskopem to naprawdę szkoda żeby Hania się marnowała rządząc nam tylko w stolicy.
.
Szczegółowo tego horoskopu nie badałam, może Hania zwróciła na siebie uwagę bo mamy tranzyt Jowisza w znaku Ryb, który łagodnym trygonem niebawem wzmocni jej Słońce w Skorpionie i jeszcze trochę w znaku Ryb pomieszka. Wiem, że Jowisz to mało. Ale skoro decyzje prezydenckie już zapadły, to nie ma co ciągnąć tej analizy dalej i "gadać po próżnicy". Ale szkoda.
Hania ma Słońce w recepcji wzajemnej z Plutonem, który w koniunkcji z Lilith. A Pluton jest w tym horoskopie ostatnią planetą według stopnia. Tuż za Plutonem są jeszcze Lilith i nowa planeta Haumea, a naprawdę ostatnia jest - MakeMake.
.
Można się właściwie zastanawiać dlaczego z takim horoskopem posada prezydencka nie dla niej, gdzie tkwi przyczyna? Może Wielki Kwadrat rozpięty na osi Węzłów Księżycowych? Czyli kolejna konfiguracja, tym razem jednak nieharmonijna. Ale podczepiona i pod Latawca i pod Prostokąt Mistyczny, co znowu jakby oznacza, że nawet Wielki Kwadrat (w znakach jakości stałej) może być rozładowany. Tworzy go jednak opozycja Słońca i Jowisza, nie wiem czy dla prezydenta wybieranego w wyborach powszechnych jest to korzystny układ, raczej nie jest. Na Hanię są "haki", które łatwo podważą jej popularność w społeczeństwie. Gdyby prezydent był wybierany w inny sposób, to Hania byłaby idealnym kandydatem, warto dla niej zmienić nawet konstytucję.
.
.
.
Ps. Oficjalni kandydaci (na kandydatów) na posadę prezydencką z ramienia PO, Radosław Sikorski (23.02.1963) i Bronisław Komorowski (4.06.1952) też mają bardzo ciekawe horoskopy, ale ani im się mierzyć z horoskopem Hani. Co ciekawe, każdy z nich bardzo adekwatny horoskop do tego czym aktualnie się zajmuje.

Komorowski ma horoskop dobrego spokojnego gospodarza, sprawnie i ładnie mówi, jest uporządkowany, czy może być dla niego lepsza posada niż ta marszałkowska? Tam gdzie silny Merkury człowiek nie za bardzo nadaje się na wysokie i eksponowane stanowiska, gdzie trzeba błyszczeć i mieć tę "iskrę". Merkury jest tylko posłańcem (astrologicznie). Komorowski ma Słońce w Bliźniętach w koniunkcji z Merkurym, który też w Bliźniętach (czyli silny bardzo bo w swoim znaku) i w ścisłej koniunkcji z Wenus ten Merkury. Jest też recepcja wzajemna (przy szerokim ujęciu recepcji) Wenus w Bliźniętach z Ceres w znaku Byka, stąd zapewne te prezydenckie ambicje i wizerunek "dobrego gospodarza".

Sikorski ma "iskrę" i dużą polityczną skuteczność, zalety jego horoskopu ujawniają się w pełni przy analizie midpunktów (punkty pośrodku). Czyli są lekko ukryte i na posadę szefa dyplomacji to idealny układ (nie tyle w znaczeniu reprezentacji ale skutecznego działania w polskim interesie). Merkury jest bardzo ostry, w recepcji wzajemnej z Uranem, a midpunkt Merkury - Lilith ląduje w punkcie podróżnika w Strzelcu. Midpunkty Wenus-Pluton i Wenus - Ceres w punkcie pasywnym (przyciągania) w Skorpionie. Ceres w swoim znaku Panny. Skuteczne działanie w polskim interesie i dobre zorganizowanie, ale w mowie jak na "króla" trochę zbyt ostry. Jowisz-Pluton i Jowisz--Ceres midpunkty w punkcie podróżnika w Bliźniętach.  Midpunkt Słońce-Węzeł Księżycowy w punkcie pasywnym (przyciągania) w Byku.
Cieszy wizerunek skutecznego polityka (silne podkreślenie punktów podróżnika i o przeciwnej biegunowości, pasywnych), ale byłoby to bardziej przydatne w "Hameryce". A poza tym - czy w tym horoskopie jest koniunkcja Słońca z Jowiszem, czy jej nie ma? Ponad 16 stopni, obie planety w znaku Ryb, w którym teraz przemieszcza się Jowisz.
.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Ukraina

niedziela, 07 lutego 2010 10:25

Ukraina ma ładny horoskop, który jest pewny, data ogłoszenia niepodległości jest znana co do minuty. Cóż, było to nie tak dawno, zaledwie w 1991 r. Powstało państwo, które daleko wyprzedza Polskę w rozmiarach na mapie i w strategicznym położeniu, jest też bogate w zasoby. Całkiem ładny kawałek tortu stał się udziałem Ukraińców, bardzo ładny, Karpaty i Morze Czarne, Krym i Kijów.
.

Wikipedia
.


.
Fart był duży, tak rozległe były granice republiki w składzie ZSRR. Ukraina składa się z części zachodniej, która historycznie stanowiła tereny polskie (Korony), ale dawno to było, chociaż w granicach II Rzeczypospolitej też był spory kawałek dzisiejszej Ukrainy. Oraz części wschodniej, rosyjskiej, Rosjanie stanowią znaczny procent ludności Ukrainy.
Rozdarcie na dwie części, wschodnią i zachodnią, wydawało się głównym zagrożeniem dla młodego państwa, jest nadal, czy ten zlepek się utrzyma?
.
Horoskop jest bardzo "mocny", Półkrzyż połączony z bisekstylem, czyli ostra konfiguracja połączona z harmonijną konfiguracją, konflikty, ale i ich pomyślne rozwiązywanie. Zgrupowanie planet po wschodniej stronie horoskopu jest bardzo wyraźne, Uran w Koziorożcu na Ascendencie, w recepcji wzajemnej z Saturnem w Wodniku, który także w 1-szym domu. Uran w symbolice astrologicznej przyporządkowany jest Rosji (raczej Rosja znakowi Wodnika), a Koziorożec i władca tego znaku, Saturn, to wspólna radziecka przeszłość (w zasadzie oba znaki i planety są rosyjskie bardzo).
Po zachodniej stronie horoskopu widzimy Słońce w Pannie, w recepcji z Merkurym w znaku Lwa w obstawie Wenus i Jowisza (7 i 8 dom).
Bisekstyl najwyraźniej tworzą Uran, Słońce i Ceres (ta w znaku Skorpiona, w recepcji z Marsem w Pannie). Każda z planet tej harmonijnej konfiguracji jest wzmocniona przez recepcję wzajemną, fart duży, silny bisekstyl. A musi być bardzo silny, bo rozładowuje w horoskopie Półkrzyż, rozpostarty na opozycji Słońca i Księżyca z Plutonem na wierzchołku (Pluton jest w swoim znaku).
Obie konfiguracje najwyraźniej łączy Słońce, ale też MC horoskopu, Pluton i Ceres tworzą bowiem tzw. paralelę zodiakalną wokół tej osi. Paralele zodiakalne  (LZ) to bardzo silny element horoskopu, oś działa w taki sposób, że paralelnie położone wokół osi planety przyciąga do siebie, czyli wzmacnia (przy odpowiednio bliskim położeniu).
.
Mamy już trochę wyobrażenie na czym polega fenomen tego państwa, jego siła. Horoskop zaskakuje także przy bardziej dogłębnym wejrzeniu.
.
Nie można nie zauważyć Lilith w koniunkcji z Uranem i Neptunem, a także Węzłem Księżycowym Północnym i to przy Ascendencie horoskopu. Państwo ma wewnętrzną siłę wulkanu, który wybił na powierzchnię, przez stulecia pozostając w uśpieniu. Dzisiejsza Ukraina jest spadkobierczynią Rusi Kijowskiej i na tym buduje swoją tożsamość. Historia Ukrainy jest w ogóle bardzo ciekawa, okresy niezależności przeplatają się z wpływami silniejszych sąsiadów, które zdarzały się dużo częściej.
Lilith tworzy w horoskopie bardzo dyskretną konfigurację 9-tek z Księżycem i z Chironem (40+160+160), Chiron na wierzchołku, Księżyc i Lilith u podstawy.
.
Warto też spostrzec, że MakeMake w horoskopie Ukrainy usadowiła się w koniunkcji (szerokiej) ze Słońcem, ale za to w ścisłym sekstylu do Ceres i zacieśnia tym samym błogosławiony bisekstyl, a właściwie sprawia, że on w ogóle istnieje.
MakeMake (= pamięć przodków) to ogromna siła tego horoskopu i Ukraina zdaje sobie z tego sprawę. Ładny kawałek tortu, który stał się jej udziałem, to strategiczne położenie przy drodze ze Wschodu i urodzajne ziemie. Takimi były zawsze i setki, i tysiące lat temu, a to oznacza, że człowiek zawsze lubił się tu zatrzymać i mieszkać. Dzisiejsza Ukraina była rezerwuarem ludności dla współczesnej Europy, to tędy wędrowali ze Wschodu. A ślad tego jest do uchwycenia na podstawie badań archeologicznych i genetycznych. W budowaniu tożsamości i "potęgi" to ważny element i jest coraz bardziej wykorzystywany. To biedne w sumie jeszcze państwo ma "w planie" przebadanie genetyczne całej swojej populacji, bo wie, że politycznie to się opłaci. Czy nie kłania tu się silna Panna i silna Ceres? Słońce Ukrainy jest w pierwszym stopniu znaku Panny, czyli i dwada Panny. A Ceres już powiedzieliśmy jaka ważna jest w tym horoskopie i jaka silna.
Ta silna Ceres kłóci się trochę z powszechną opinią o współczesnej Ukrainie, jako kraju wielkiego chaosu i bałaganu, ale i to się zmienia, jest nadzieja, że wyłoni się z tego "wielkie uporządkowanie".
.
Tak, horoskop jest rewelacja. Polskie wpływy też są tutaj widoczne i możemy je utożsamiać z położeniem planety Wenus (symbol Polski jako władczyni znaku Byka). Niewątpliwie jesteśmy tam widoczni, oczywiście po zachodniej stronie tego horoskopu (ale także IC w znaku Byka). Wenus jest na  bardzo ważnej pozycji planety w koniunkcji ze Słońcem i ostatniej w szeregu według stopnia. Jest w retrogradacji (ruch wsteczny), co na pewno sprzyja niezbyt pochlebnemu obrazowi Polski wśród Ukraińców, zaszłościom, kompleksom i  poczuciu, że w okresie II RP Ukraińcy byli "ciemiężeni" (stanowiąc większość na tym terenie byli formalnie mniejszością).  Okres II wojny światowej pogłębił rów, ale wówczas wszędzie działy się straszne rzeczy.
Z drugiej jednak strony, gdyby nie polskie silne wpływy, Ukraina już dawno rozpłynęła by się w Rosji i o żadnej Ukrainie mowy by nie było (a Rosja była tylko trochę inna).

Teraz Ukraina dostała horoskop z Wenus w retrogradacji, która w progresjach idzie dalej wstecz, ale już niebawem się zatrzyma i zacznie iść do przodu - w 2011 r. Może to symbolizuje zmianę nastawienia i polepszenie stosunków z Polską? Wspólna organizacja piłkarskich mistrzostw świata wydaje się "napoleońskim planem", żeby zbliżyć sąsiadujące narody i Ukrainę przybliżyć do Europy.
.
Zapomnieliśmy podkreślić, że horoskop Ukrainy ma Słońce w koniunkcji z Jowiszem, a takiemu ponoć nigdy nie dzieje się krzywda, w czepku urodzony. Wenus zaś zaplątała się pomiędzy Słońcem i Jowiszem.
.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 138  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243138
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl