Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Bomba Plutonowo-Uranowa

poniedziałek, 15 grudnia 2014 19:06

 

Media ledwo nadążają z relacjonowaniem dramatycznych i tragicznych w skutkach wydarzeń, jakie zadziały się ostatnio. Dzieje się krwawo i dużo, Sydney, Maków, Rakowiska, Sosnowiec, atak terrorystyczny, morderstwa, napad na bank. Jak na jeden dzień bardzo dużo.

Co takiego widać w obrazie tego dnia astrologicznie? 

Kwadratura Plutona i Uranosiągnęła idealny kąt, równo 90 stopni, czyli jest bardzo ostro, właśnie dzisiaj jest tej ostrości apogeum. 12.35.22, stopnie, minuty i sekundy kątowe w znakach Koziorożca i Barana, tuż po 6-ej rano naszego czasu ściśle. Uff... Obraz ten dodatkowo się zaostrza jeżeli uwzględnimy recepcje wzajemne, jakie dotykają głównych aktorów, Plutona i Urana. Pluton w recepcji wzajemnej z Saturnem, czyli Pluton/Saturn, Uran w recepcji wzajemnej z Plutonem, czyli Uran/Pluton, czyli mamy już: Pluton/Saturn/Uran. Oraz Uran w recepcji wzajemnej z Marsem, czyli Uran/Mars.

Razem mamy zatem: Pluton/Saturn/Uran/Mars, tradycyjne tzw. malefiki (Mars, Saturn), czyli tzw. "złe" planety, oraz nowe badziewie zodiaku, Uran, Pluton, jeszcze bardziej "złe". Obraz nieba nie wygląda optymistycznie. Mamy recepcje wzajemne (nakładają się planety, potęgując swoją moc i siłę) i mamy ostry aspekt kwadratury między nimi. Czyli ostro do kwadratu, "zło" do kwadratu, czy nawet jakiejś kolejnej potęgi. Zrobiło się filmowo i ciut nierealistycznie, scenariusze filmów kryminalnych zadziały się w realnym życiu. Rysunek jest wyraźnie ostry, kwadratura silnych (przez recepcje liczne) obiektów w punkt. Na szczęście kwadratura już się rozchodzi, czyli mija, za 3 miesiące znowu kwadratura w punkt, kolejny ostry spektakl niebios.

________________

Astrologia opiera się na zasadzie "jak na górze tak na dole", co należy rozumieć, że obraz odczytany w skali makro, naszego Układu Słonecznego, w jakiś sposób dzieje się też w naszym realnym życiu mikro, tutaj. Jak się "zadzieje" można spojrzeć w niebo (nie trzeba, dzisiaj wystarczą programy komputerowe), można też powiedzieć coś do przodu, czytając wzór przyszłego nieba. Ciekawa spójność kosmosu, natury, że poruszamy się w określonym rytmie, który na dodatek potrafimy odczytać. Dramatyczne wydarzenia bardziej przyciągają uwagę mediów, ale każdy "wzór", nawet najbardziej dramatyczny, można też odczytać normalnie, także optymistycznie, a do przodu starać się zrealizować optymistycznie, czasami się to uda. "Zło" w języku astrologicznym to nie zawsze zło, czy chili i pieprz są złe? No właśnie.

Ciekawe co optymistycznego wydarzyło się w tym rytmie teraz, jakoś media o tym nie donoszą, albo mówią ale gdzieś głęboko, cicho. Co mi przychodzi do głowy, to ... sonda na Plutona (teraz albo za 3 miesiące wydarzy się w związku z tym przedsięwzięciem kosmicznym coś ciekawego, samo przedsięwzięcie jest ciekawe i właśnie teraz zaczyna się najciekawszy etap misji). Osiągnięcia człowieka w kosmosie nie budzą dzisiaj szalonych emocji, mało kto się tym interesuje, dla mediów nie jest to temat, za wysoko. Ja również mało się interesuję, ale sondę na Plutona pamiętam, startowała z Ziemi 9 lat temu, w styczniu 2006 r., a w 2005 r. można było się na ten lot "zapisać" (!). Sonda z CD z nazwiskami 435.000 "ochotników" mknie w kierunku Plutona, zdaje się, że jest już blisko, twór stworzony przez człowieka w dalekiej przestrzeni kosmicznej, czyli mikro zaplątało się w makro (patrząc astrologicznie).

No i Pendolino, nasze polskie, ależ oczywiście Pendolino, jak najbardziej w rytmie Pluton/Uran/Mars/Saturn, wulkan utkany elektroniką mknie po szynach, bardzo ostro, szybko. Czy Pendolino jest "złe"? No właśnie! A czy sonda na Plutona jest "zła"? To się jeszcze okaże. Na razie zaszkodziła samemu Plutonowi, zaledwie w kilka miesięcy po starcie sondy planetę zdegradowano, Pluton nie jest już pełnoprawną planetą.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Ida

sobota, 13 grudnia 2014 17:11

Ida.jpg

"Ida" - film, którego premiera miała miejsce w USA 30 sierpnia 2013 r. przebojem idzie przez świat, zdobywając kolejne nagrody i uznanie. Film polski (i duński, sponsorzy), reżyserem jest Paweł Pawlikowski. Wielkie kino, hołd złożony przez reżysera dawnym mistrzom kina, także polskim, ale nie tylko. Film jest czarno-biały, co dodatkowo podkreśla ten hołd (jednak kolorowe jarmarki to nie to samo, kolor zabija emocje, tylko w czerni i bieli tak bardzo wyraźnie je widać).

Kiedy usłyszałam, że "Ida" ma coraz większe szanse na kolejne nominacje i nagrody, oglądalność filmu w świecie bije rekordy (jak na poważne w końcu kino), postanowiłam zajrzeć w horoskop, datę premiery, dla filmu są to oficjalne narodziny. Zawsze można przy takiej okazji czegoś się nauczyć, co daje taki sukces? Talent reżysera i aktorów to jedno, oczywiście, ale data premiery także nie jest przypadkowa, jak dzieło się udało, to data premiery tak zostanie dobrana, że to tylko podkreśli. A tym razem?

.

Wielki Sekstyl, czyli tzw. Gwiazda Dawida, najlepszy chyba patent na powodzenie i sukces. Konfiguracja składa się z 6 sekstyli, bardzo harmonijnych aspektów (60 stopni), taki aspekt łączy planety o zgodnych żywiołach, a połączenie w Wielki Sekstyl wskazuje także na wszystkie tzw. jakości. Się kręci, po prostu.

W tym przypadku kręci się karuzela złożona z: osi Węzłów Księżycowych w Byku i Skorpionie, opozycji Chirona i Merkurego w Rybach i Pannie  oraz opozycji Jowisza i Plutona w Raku i Koziorożcu. Już widzimy, że Wielki Sekstyl tworzą silne planety, Merkury w swoim znaku Panny, Pluton w recepcjach wzajemnych z Saturnem i Uranem, Jowisz w egzaltacji (korzystne położenie) w Raku, a i Chiron w Rybach jest dobrze położony. Fajnie.  Tym bardziej, że w horoskopie są także inne silne planety, Wenus w swoim znaku Wagi i Neptun w swoim znaku Ryb, obie planety odpowiedzialne za sztukę, artyzm. Bardzo fajnie.

Żywioły to ziemia i woda (moc przyciągania, tutaj nagród i widzów), a jakości wszystkie trzy: kardynalna, stała i zmienna. Się kręci. Jakości dobrze pokazują akcję, jak są wszystkie trzy, akcja się wartko toczy. "Ida" jest bardzo udanym filmem i data premiery tylko to wszystko podkreśla. Nie będziemy opowiadać fabuły, chociaż warto dodać do Gwiazdy Dawida jeszcze dwa elementy - Lilith w Raku (jest dość blisko Jowisza) i Saturna w Skorpionie, który jest w koniunkcji z Węzłem Księżycowym Północnym (recepcja Saturna z Plutonem). Cały zestaw: Węzły Księżycowe (przeszłość, przyszłość), Pluton, Lilith, Jowisz, Saturn, Merkury i Chiron (ofiara), bardzo dobrze opowiada fabułę.  No i sama Gwiazda Dawida, nomen omen, jest to film postholokaustowy. Astrologia to tylko i aż język, sztuka obrazowania przy pomocy słowa. Na nic zdałyby się te elementy jednak, ich symbolika, gdyby nie Wielki Sekstyl, aspekty i konfiguracje to też "słowa". W sumie bardzo mocne położenie planet i super konfiguracja opisują ten wielki polski sukces. Wenus w Wadze jest u podstawy kardynalnego Półkrzyża z Uranem w Baranie i Jowisz-Lilith (i Księżycem) na wierzchołku, czyli mamy tutaj ostrą nieharmonijną konfigurację wpisaną w Wielki Sekstyl, opowiedziana została w tym filmie trudna, pełna emocji polska historia. Połączenie nieharmonijnego kardynalnego Półkrzyża (kardynalnie ruszamy w podróż) z Wielkim Sekstylem daje nam dopiero pełen obraz, łącznikiem obu konfiguracji jest Jowisz z Lilith i Księżycem w Raku. "Ida" ma szansę na powodzenie również wśród astrologów jako .. horoskop premiery filmu, przepięknie opowiedziana historia.

.

W horoskopie widać też "aktorskie" połączenie Lilith i Chirona, tym razem trygon 120 stopni (który buduje zasadniczą dla horoskopu konfigurację Gwiazdy Dawida). Połączenie tych dwóch elementów często występuje w horoskopach wielkich aktorów, jak widać również pojawiło się w horoskopie znakomitego filmu.

.

_______________

Dla tropicieli układu opisującego skuteczność horoskopu (połączenia punktów aktywnych i pasywnych) ważna informacja - na pierwszy i na drugi rzut oka niczego takiego w tym horoskopie nie widać, po prostu nie ma. To nie polityka, to sztuka.

.

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 140  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243140
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl