Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Krzysztof Kolumb

sobota, 11 grudnia 2010 0:24

.

Data urodzenia Krzysztofa Kolumba nie jest znana, tak jak nieznane jest jego pochodzenie. Żródła typu Wikipedia wspominają o roku 1451, jako bardzo prawdopodobnym i okresie od sierpnia do października. Nawet jest podane,  że do 31 października. Na jakiej podstawie taki przedział nie wiem, ale postanowiłam tej daty poszukać .... astrologicznie. Doskonale zdając sobie sprawę z "zabawy", trudno ustalać datę tak z powietrza, ale ...

Kręcąc kółkem od sierpnia do października można znaleźć przecież super-datę, w końcu Krzysztof Kolumb to nie byle kto, musiał mieć niesamowity horoskop. A przede wszystkim jakoś nadzwyczaj w nim podkreślony tzw. punkt podrożnika.

Ciekawa konfiguracja horoskopu tworzy się 30 października 1451 r. Miejsce urodzenia? No właśnie, wybierzmy może Maderę, a co tam. Ta data tworzy także koniunkcję Słońc z Władysławem Warneńczykiem.

.

Co widać w takim horoskopie? Bardzo silny horoskop i silny punkt podróżnika. Horoskop jest silny, bo kilka planet jest silnych w tym horoskopie. Słońce w Skorpionie jest w recepcji wzajemnej z Plutonem w znaku Lwa. Księżyc w Koziorożcu jest w recepcji wzajemnej z Uranem w znaku Raka. Czyli już widzimy potężnie wzmocnione Światła (Słońce i Księżyc). Wenus jest w swoim znaku Wagi, też siła. A Mars niby w Wadze, co jest dla Marsa słabym położeniem, ale ... recepcja wzajemna z Eris w znaku Barana, i już mamy kolejne dwie silne planety. Ceres w swoim znaku Panny. Ufff... Jest się czym zachwycić, a położenie w swoim znaku i recepcja wzajemna to nie jedyne wskaźniki tej siły, ale poprzestańmy na tym. By czym prędzej przejść do punktu podróżnika.

Horoskop został wybrany z uwagi na ten punkt, który tutaj pojawia się w midpunktach (wypośrodkowaniu) w znaku Strzelca. Jest to midpunkt Słońca i Księżyca. A także Słońca i Węzła Północnego (wyzwanie). A także, i tutaj szczęka mi z radości opadła - Słońca i planety tc302, transneptunowej, której położenie śledzimy od pewnego czasu na tym blogu (odsyłam do poprzednich tekstów). W punkcie podróżnika w Strzelcu zbiera nam się zatem takie towarzystwo - Słońce, Księżyc, Węzeł Płn., Pluton, Uran i tc 302. Niemało. Tworzy się taki nów midpunktowy, który bardzo pomaga zrealizować swoją "misję" (o której mówi Węzeł Płn.). Wyzwanie jest potężne, Wielki Krzyż kardynalny tworzą w tym horoskopie: oś Węzłów Księżycowych oraz opozycja Saturna i Eris. Jest tu w ogóle bardzo dużo jakości kardynalnej, czyli inicjatywa, pionier, odkrywca. A gdy oczyścimy horoskop z nowych planet i będziemy patrzeć tylko do Saturna, zwraca uwagę kwadratura zbitki kardynalnej w Wadze ze zbitką w kardynalnym Koziorożcu. Powietrze (Waga) jest wszędzie, ziemia (Koziorożec) jest konkretna. Jakiś "konkretny" kawałek ziemi jest tam gdzie wzrok nie sięga, trzeba go tylko poszukać (kwadratura tworzy napięcia, wyzwania).

.

A Neptun? Czy w horoskopie człowieka o dokonaniach Krzysztofa Kolumba może nie być super-silnego Neptuna? A Neptun jest w tym horoskopie całkiem taki sobie, co jest grane? Sekstyl z Merkurym to całkiem nieźle, ale czy to wszystko? Nie, nie wszystko, tc302 jest przecież Neptunem "do kwadratu" (a może potęgi n-ej) i to ona tutaj zastępuje Neptuna, będąc w bardzo ścisłej, w punkt, koniunkcji z Księżycem (na ile można wierzyć tak odległym w czasie efemerydom). Wcale się przy tym horoskopie nie upieram, jest to tylko propozycja, na pewno należałoby doprecyzować Ascendent. Jeżeli miałby taki horoskop dopowiadać "bajkę" o pochodzeniu słynnego podróżnika, to wskazana byłaby wyraźna paralela zodiakalna Wenus-Słońce wokół Ascendentu (czyli obie planety oddalone równo). Słońce/Pluton - Wenus i mamy "naszego" podróżnika.

Poprzestańmy jednak na bardzo wzmocnionym punkcie podróżnka i koniunkcji ścisłej Księżyc-tc302. Księżyc w horoskopie opisuje do czego zdolny jest taki człowiek, jakie ma "fizyczne" właściwości, nie tylko mówi o emocjach, chociaż o emocjach przede wszystkim. Ciekawy byłby taki horoskop Krzysztofa Kolumba, nieprawdaż?

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Astrologiczna historia Polski

poniedziałek, 06 grudnia 2010 21:59

 

http://astrologicznahistoriapolski.bloog.pl/

Zapraszam na bloga  - "Astrologiczna historia Polski"

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 136  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243136
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl