Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

2008 - spis treści

niedziela, 28 grudnia 2008 13:01


H - historia
U - ustawa
P - pisarz
L - literatura
A - astronom/astrolog
Po - polityka


Czerwiec
1. Boski Szymon.
2. Brazylia, Brazylia.
3. Mecz Polska - Niemcy.
4. Bliźnięta, punkt podróżnika.
5. Woda, ziemia, powietrze i ...ogień.
6. Kraków w kosmosie.
7. Sejm grodzieński. H
8. IPN. U
9. Katastrofa na morzu.
10. Najseksowniejsza kobieta, najseksowniejszy mężczyzna świata.
11. Hiszpania - Niemcy. ME 2008.
12. Katastrofa tunguska - zagadka wieku.


Lipiec
1. Wisława Szymborska. P
2. Frankenstein. L
3. Depresja.
4. Mike Brown. A


Sierpień
1. Powstanie Warszawskie. H
2. Ogień na przykład olimpijski.
3. Rosja.


Wrzesień
1. II wojna światowa. H
2. Aleksander Wolszczan. A
3. Kazimierz Wielki. H
4. Yves Rossy.
5. Polskie Państwo Podziemne. H
6. Lech Wałęsa.
Po

Październik
1. Jean-Marie Gustave Le Clezio. P
2. Martti Ahtisaari.
Po
3. Dwa samoloty do Brukseli. Po
4. Roberto Saviano. P


Listopad
1. Robinson Crusoe.
L
2. Nostradamus.
A
3. Karta Polaka. U
4. Barack Obama.
Po
5. Jakub Frank. H
6. Generał Władysław Sikorski

Grudzień
1. Lech Kaczyński - tajemnica horoskopu Pana Prezydenta. Po
2. Donald Tusk - jaka misja. Po
3. Mysz komputerowa.
4. Izabella Działyńska. H

...komentarze (0) | dodaj komentarz

Grudzień 2008 - spis treści

niedziela, 28 grudnia 2008 13:01


1. Lech Kaczyński - tajemnica horoskopu Pana Prezydenta.
2. Donald Tusk - jaka misja.
3. Mysz komputerowa.
4. Izabella Działyńska.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Izabella Działyńska

niedziela, 14 grudnia 2008 18:09  14 grudnia 1830 roku
przyszła na świat Izabella Czartoryska Działyńska, córka księcia Adama Czartoryskiego, przywódcy Hotelu Lambert w Paryżu. Izabella wystawiła sobie pomnik w postaci muzeum na zamku w Gołuchowie (Wielkopolska), który przebudowała i zgromadziła w nim bogatą kolekcję dzieł sztuki. Muzeum działa do dzisiaj, chociaż znakomita część zbiorów niestety została stąd wywieziona. W zamiarze Izabelli miało być to muzeum na miarę europejską i tak się stało. Zapewne zamiłowanie i talent do kolekcjonowania odziedziczyła po słynnej babce Izabelli Czartoryskiej, która założyła pierwsze na ziemiach polskich muzeum w Puławach (świątynia Sybilli). Generalnie wpisała się też w tradycję rodzinną Czartoryskich, twórców licznych wartościowych kolekcji dzieł sztuki, jej brat Władysław Czartoryski utworzył znane muzeum w Krakowie.
Zajmujemy się nią dzisiaj ze szczególnego powodu - Izabella Działyńska ma bardzo interesujący horoskop:
.

.
W horoskopie widać zgrupowanie planet w znaku Strzelca, w którym znalazły się cztery z pięciu planet osobistych: Księżyc, Słońce, Wenus i Merkury, a także Ceres. Piąta planeta osobista, Mars, znajduje się w znaku Barana. A zatem mamy tutaj bardzo ciekawy przypadek, kiedy to wszystkie planety osobiste przebywają w żywiole ognia. Sam ogień, i prawie sam Strzelec.
Horoskop Izabelli Działyńskiej może być dobrą lekcją na temat znaku Strzelca i żywiołu ognia w ogólności. Tym bardziej w horoskopie kobiety, dla której żywioł ognia, jako żywioł aktywny, męski, nie jest "naturalnym" żywiołem.
.
Czy znak Strzelca to kolekcjonerstwo? Zapytajmy raczej - czy żywioł ognia i jakość zmienna to kolekcjonerstwo? Tak właśnie! Wygląda na to, że to jedna z najciekawszych realizacji takiego układu. Ogień to "wysokie ideały". Ambicja. Ogień sięga wysoko, stawia przed osobą ambitne i wielkie zadania. A znak Strzelca jako ogień w jakości zmiennej, to może być zgromadzenie kolekcji w muzeum.
Strzelec to rozmach, energia, podróżowanie. Astrologia przypisuje temu znakowi także wyższe wykształcenie, tytuły naukowe, wszystko co łączy się z ambicją. Izabella była osobą wykształconą i dużo podróżowała tworząc swoją kolekcję.
.
Takie nagromadzenie żywiołu ognia w horoskopie, zwłaszcza horoskopie kobiety, ma swoje konsekwencje, jak jest sam ogień, to nie ma innych żywiołów. Energia, rozmach, ambicje, owszem, ale coś za coś. Z historii jej życia wiemy, że takie nagromadzenie ognistej energii stało się przeszkodą dla typowej realizacji w roli kobiety, jako żony i matki. Małżeństwo z Janem Działyńskim się nie układało, małżonkowie mieszkali oddzielnie, sam ślub był całkiem przypadkowy i pozostało ono bezdzietne. Pozostawiła po sobie muzeum i wspaniałą kolekcję, oraz horoskop, który pozwala przyjrzeć się żywiołowi ognia i znakowi Strzelca w szczególności.
.
Wróćmy zatem do pytania, czy kolekcjonerstwo to Strzelec? Czy muzea są "Strzelcowate"? Czy gromadzenie wartościowych przedmiotów, pasja ich kolekcjonowania, to przymioty zodiakalnego Strzelca?
Oczywiście różne są realizacje horoskopów, ale można chyba przyjąć, że kolekcjonowanie dzieł sztuki jest bardzo "Strzeleckie" i takie są też galerie i muzea. Przyjrzyjmy się Strzelcom w naszym otoczeniu i jeżeli zauważymy, że wahają się w co swoją energię włożyć, podpowiedzmy im z pełnym przekonaniem właśnie kolekcjonerstwo, pasję kolekcjonowania. A może nawet stworzenie muzeum.
.
Gołuchów jest miejscem szczególnym, muzeum zachwyca i dzisiaj, chociaż większości eksponatów już niestety nie posiada. Jakie zbiory były w jego posiadaniu jeszcze przed wojną możemy przeczytać w "Przewodniku po muzeum w Gołuchowie" (Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa), a także dowiedzieć się zwiedzając muzeum.  Izabella Działyńska wiele ze swoich zdobyczy wmurowała wprost w mury zamkowe i te oczywiście przetrwały, np. portale i kominki. Jak przystało na "100% ognia" na zamku w Gołuchowie jest aż 16 kominków!
Przebudowa zamku w stylu francuskiego renesansu, liczne strzeliste wieżyczki, jest także bardzo "ognista". Żywioł ognia w architekturze to właśnie strzelistość konstrukcji i systemy grzewcze. 
.
.

Objaśnienia astrologiczne:

Horoskop z tak silną obsadą żywiołu ognia to rzadkość, ale i mamy za to lekcję, dobrą lekcję. Nie udało mi się odszukać jeszcze żadnego przeciwnego przykładu, np. 100% obsadę żywiołu ziemi wśród planet osobistych. Ale mam coś takiego na 80%, media donoszą o Amerykance, Michelle Duggar, ur. 13 września 1966 roku, zodiakalnej Pannie, cztery z pięciu planet osobistych w znaku Panny, żywioł ziemi. Michelle Duggar, szczęśliwa żona i matka, urodziła właśnie swoje 18-te dziecko!
Strzelec i Panna pozostają do siebie w kwadraturze, dwa różne światy, ogień i ziemia, inne cele, inne ideały.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Mysz komputerowa

wtorek, 09 grudnia 2008 17:07

9 grudnia obchodzi 40-te urodziny poczciwa mysz komputerowa, należy się urodzinowy tort - horoskop. Dzień 9 grudnia 1968 roku uważa się za oficjalne narodziny myszy.
.

.
Skromne urządzenie peryferyjne komputera, a moc olbrzymia - wspomaga pracę ludzkiego umysłu. To dzięki myszy komputerowej i jej "kliknięciom" człowiek szybciej kontaktuje się z komputerem i łatwiej przetwarza informację. Prawie jak "czarodziejska różdżka", a może więcej.
Horoskop też jest interesujący, już sam jego rysunek pobudza wyobraźnię, nie tylko astrologom. W tym miejscu polecam przyjrzenie się swojej osobistej komputerowej myszy, prawda, że tak zrosła się z ręką, że już jej nie zauważamy? 
9 grudnia 1968 roku było kilka ciekawych układów, które na pewno są istotne, dzień był "wybitny". Zwłaszcza zwróćmy uwagę na usytuowanie tzw. planet intelektu, czyli Merkurego, Saturna i Urana.
Te trzy planety są tutaj bardzie ładnie widoczne, i to na wiele sposobów.
.
Merkury w 20 Strzelca jest w koniunkcji ścisłej z Ceres i koniunkcji ze Słońcem.
Saturn w 19 Barana jest w trygonie do wymienionych wyżej, a także do Księżyca w Lwie. Mamy zatem Wielki Trygon ognisty, złożony ze Świateł i Saturna (a także Merkurego), moc działania. Saturn jest również w opozycji do Marsa, która tworzy tym samym oś Latawca (z Marsem na przedzie). Tym bardziej moc działania, Mars jest z reguły energiczny, podkreśla "manualność", jakiś wysiłek fizyczny.
Manewrowanie myszką to praca fizyczna, nie da się tego ukryć. Mysz komputerowa jest "maszyną", urządzeniem, które przy pomocy ręki człowieka dokonuje tak naprawdę "cudów".
Uran w 4 Wagi jest w ścisłej koniunkcji z Jowiszem, no cóż bardzo sławny wynalazek, mała mysz, a czyni wielkie rzeczy. Sąsiedztwo Jowisza, zwłaszcza tak bardzo bliskie, błogosławi wszystko.
.
Zwróćmy także uwagę  na recepcję wzajemną w jaką wchodzi Uran tego horoskopu, z Wenus w Koziorożcu. Dzięki tej subtelnej sytuacji Urana możemy sobie podstawiać zamiast Wenus, stawiać je obok siebie, itd. Wenus rozleniwia, a Uran zaostrza, przyśpiesza, ta recepcja może mówić, że będziemy bardziej leniwi, dzięki myszce komputerowej, ale i bardziej szybcy, mniej się napracujemy, a więcej osiągniemy.
Wenus w nonagonie (1/9) do Merkurego tego horoskopu i w binonagonie (2/9) do Saturna.
No i właśnie, kiedy za Wenus podstawimy Urana, mamy już regularną trygonowo-nonagonową konfigurację planet intelektu. A taka konfiguracja oznacza wielką, najwyższą z możliwych sprawczość, trygon to już harmonia, a 9-tki to jeszcze większa harmonia (wszak 9 = 3 x 3). Tego typu konfiguracjami zachwycaliśmy się na blogu już wielokrotnie (pierwszy casus to Szymon Majewski).
.
Komputerowa myszka jest naprawdę "cudownym wynalazkiem". 
A ponieważ wszystko co cudowne w sposób nadmierny, "nieludzki", zwykle miewa "diabelskie" konotacje, tak będzie i tym razem. Lilith w 20 Bliźniąt przepięknie tworzy razem z Saturnem, Marsem oraz Merkury/Ceres/Słońce, kolejną interesującą konfigurację - Prostokąt Mistyczny. Jest jeszcze bisekstyl Wenus-Pluton/Jowisz/Uran z wyładowaniem na Neptunie.
W tym horoskopie każda z planet jest zaangażowana w konfigurację, które są ze sobą połączone, jeden ruch, a porusza wszystko.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Donald Tusk - jaka misja?

sobota, 06 grudnia 2008 18:30

Kiedy napisało się o prezydencie, wypada napisać i o premierze. Sama byłam ciekawa czego można się dopatrzeć w horoskopie Donalda Tuska, stosując podobne "metody badawcze", jakie zastosowaliśmy dla Lecha Kaczyńskiego.
Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku, podobno tuż po północy, i taką godzinę przyjmiemy. Premier ma w horoskopie Wielki Krzyż w znakach jakości stałej, który tworzą: Słońce, Księżyc, Uran i Neptun. Horoskop na zmaganie się z trudnościami.  Pchanie barki pod wiatr, takie nasuwa się skojarzenie.
Z tego Wielkiego Krzyża na zasadzie midpunktów tworzy się kolejny Wielki Krzyż, tym razem w znakach jakości zmiennej. Przyjrzyjmy się mu bliżej:

Słońce - 2 Byka
Księżyc - 2 Wodnika
midpunkt Słońce/Księżyc, czyli pośrodku - 17 Ryby

Uran - 3 Lwa
Neptun - 2 Skorpiona
midpunkt Uran/Neptun, czyli pośrodku - 18 Panny

midpunkt Słońce/Uran - 18 Bliźniąt
midpunkt Księżyc/Neptun - 17 Strzelca

A zatem na zasadzie midpunktów pojawia się Wielki Krzyż w znakach jakości zmiennej. Planety osobiste (Słońce, Księżyc) z planetami pokoleniowymi są tutaj zaangażowane w tzw. punktach podróżnika, czyli nasyconych aktywnością (w Bliźniętach i w Strzelcu).
Midpunkt Słońca i Księżyca w Rybach wypada w punkcie nasyconym zmiennością, ale o charakterze pasywnym (wodno-ziemnym). Z uwagi na obecność Słońca i Księżyca (midpunkt) w tym układzie tkwi jakby główna rola jaką Donald Tusk ma osobiście do odegrania, jego misja.
Terminologia żeglarska byłaby tutaj właściwa, że jego rolą jest trzymanie sterów w określonym kierunku, który został obrany, ku zmianie. Chwycił za stery nominowany do tej roli przez obecne pokolenie (punkty podróżnika w midpunktach planet osobistych i pokoleniowych), a teraz ma tylko trzymać kurs, na zasadzie reakcji na impuls (w którym sam uczestniczył). Trzymanie sterów, trzymanie kursu, nic więcej.  Krzyż stały i krzyż zmienny.
Wielki Krzyż pokazuje, że to trudne zadanie.

Porównanie misji Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska pokazuje, że są oni politykami jakby z innych etapów. To znaczy każdy z nich do innego etapu najbardziej pasuje. Rolą Kaczyńskiego było zburzenie tego co było, bez prawa powrotu, zakotwiczenie w nowym składzie i żeby "przeszłości" na barkę nie wpuścić. Rolą Tuska jest utrzymanie kursu ku zmianie, barka płynie wszak dalej i jeszcze do nowego portu nie dotarła, musi dotrzeć. Zadanie trudne bo biją się na pokładzie.
Jaki prezydent, taki premier, tak też można powiedzieć, gdyby nie trudności np. w relacjach z prezydentem, to żaden Wielki Krzyż nie byłby premierowi potrzebny, a jest potrzebny. Kapitan buntuje załogę i pierwszy oficer musi panować nad sytuacją (jeżeli uznać, że kapitanem jest tutaj prezydent).

Oczywiście nasuwa się skojarzenie, że następny etap, kiedyś tam w przyszłości, będzie wymagał jeszcze innego horoskopowego zestawu. Jakiego? Takiego z silną jakością kardynalną zapewne, kandydatów już można zatem szukać, niech się zgłasza kto się nadaje. Preferowane będą zwłaszcza Koziorożce (żywioł ziemi).
.
.
.
Objaśnienia astrologiczne:

Horoskop jest "portretem" narysowanym przy pomocy czterech żywiołów i  trzech jakości, tak jak obraz malarza składa się tak naprawdę z barw podstawowych. Oczywiście cała sztuka polega na odpowiednim zmieszaniu elementów. W horoskopie pewne obszary są wyraźnie bardziej widoczne, w swojej podstawowej strukturze, bardziej charakterystyczne. Należą do nich przede wszystkim obszary na początku każdego znaku (0-2,5 stopnia), posiadające wzmocnioną charakterystykę tego znaku. Oraz obszary zaczynające drugą połowę znaku (15-17,5 stopnia), ich charakterystyka jest wzmocnieniem jakości znaku i rodzaju aktywności żywiołu.
Donald Tusk ma aż trzy planety, w tym Słońce i Księżyc (a także Neptuna) na początku znaków, w tzw. pierwszej dwadzie (2,5 stopnia). Podkreślony Byk (Słońce), Wodnik (Księżyc) i Skorpion (Neptun), czyli znaki jakości stałej. Stabilizacja. Z midpunktów wyłania się natomiast obraz z podkreśleniem jakości zmiennej. Stabilizacja zmian. Stale ku zmianie. Trzymanie kursu. 
.
Miłośnicy prezydenta twierdzą, że Lech Kaczyński jest wysokiej klasy politykiem i premier się do niego nie umywa. Coś w tym niewątpliwie jest, "zwykła ciężka praca" nigdy nie będzie tak widowiskowa jak "efekty specjalne" w wykonaniu Lilith/Eris. Pan Prezydent jest "czarnoksiężnikiem", a premier tylko człowiekiem. Nawet Uran, który zabarwia horoskopy obu polityków (prezydent ma koniunkcję ze Słońcem, premier kwadraturę), roziskrza majestat prezydenta, a premierowi daje tylko napęd do dźwigania Wielkiego Kwadratu.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Lech Kaczyński - tajemnica horoskopu Pana Prezydenta

środa, 03 grudnia 2008 19:32


Nie tylko astrolog zadaje sobie pytanie - co się dzieje? I dlaczego nawet po szerokim otwarciu oczu i upewnieniu się, że na pewno nie siedzimy w kinie - film trwa nadal. Naród już tę "jazdę bez trzymanki" ledwo wytrzymuje, co jeszcze i kiedy się wydarzy?
Lech Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie, podaje się godzinę 2.45. i ją przyjmiemy, ale nie będziemy za bardzo do godziny przywiązywać wagi, tak na wszelki wypadek.
I od razu do sedna, gdzie ta tajemnica horoskopu Pana Prezydenta siedzi? Zaczynamy od końca, Lech Kaczyński na pewno jest skutecznym politykiem i urząd prezydenta to nie pierwszy ważny urząd jaki sprawuje. Poszukamy w jego horoskopie posadowienia tzw. punktu podróżnika, czyli punktu aktywności i punktu o przeciwnej dynamice, połączonych półsekstylem 30 stopni lub kwinkunksem 150 stopni, czyli w naturalnym rytmie, który zapewnia skuteczność politykom.
.
Tylko na pierwszy rzut oka niczego takiego nie znajdziemy, już na drugi rzut oka oba punkty będą bardzo wyraźnie widoczne. W ten sposób połączone są w horoskopie Lecha Kaczyńskiego dwa midpunkty, Słońce-Mars i Słońce-Eris/Lilith.
Słońce - Mars w punkcie aktywności w Bliźniętach. Słońce - Eris/Lilith w punkcie pasywnym w Byku. Oba punkty do siebie w półsekstylu.

Słońce - 27 Bliźniąt
Mars - 6 Bliźniąt
midpunkt, czyli punkt położony pośrodku w 17 Bliźniąt

Eris/Lilith - 8-7 Barana
midpunkt, czyli punkt położony pośrodku w 17 Byka

Pan Prezydent (Słońce) jest osobą niezwykle aktywną (Mars) i skuteczną w rytmie Eris/Lilith.
A co to jest Eris/Lilith?
Tego dokładnie nie wiemy, Eris jest nie tak dawno odkrytą i nazwaną planetą. Robocza nazwa Eris, to jak dobrze pamiętają astrolodzy - Xena, czyli wojownicza księżniczka, postać z bajki dla dzieci. O Eris mówimy jako o awanturnicy wprowadzającej chaos, ale twórczy chaos, trzeba zburzyć stare struktury żeby narodziły się nowe. Eris nie buduje jednak, tylko bardzo skutecznie burzy, niszczy.
A Lilith? Odwrotna strona Księżyca, głębiej niż Księżyc, ciemne zakamarki duszy. Lilith to nasza część bardzo osobista, a jednocześnie nie osobista, to jakby część nieświadomości, którą w sobie absorbujemy. 
I Eris, ta daleka, i Lilith, ta głęboka, to jakby obszar poza nami osobiście, ale żywy w nas. Kontakt z tym obszarem to namiastka geniuszu lub/i wariactwa. Człowiek, który widzi daleko i głęboko, ale czasami nie to co trzeba widzi, bo .. widzi wszystko. Budzi podziw, ale i irytację, a nawet lęk, czy jeszcze wszystko aby z nim w porządku.
To taki ktoś kto wchodzi do twojego domu i widzi śmieci pod dywanem oraz nieposprzątaną piwnicę, i że komin jest zapchany, a wcale nie jest kominiarzem i pod dywan nie zaglądał. Widzi te śmieci nawet wtedy kiedy mamy akurat posprzątane, ale nie możemy przysiąc, że nigdy ich tam nie było. Itd. Nadmierna przenikliwość, która mami, ale rzucane kalumnie są skuteczne, błoto przyschnie.
.
Czyli Polska ma prezydenta w typie Eris/Lilith. Niemożliwe staje się możliwe, to ta pozytywna strona tego duetu. Przemiany ustrojowe w latach 80-tych? Ale jednocześnie zwykłe proste sprawy jakoś nie bardzo chcą wychodzić, także zwykłe proste "prezydentowanie".  
Czujemy się jak w kinie albo w bajce. Czy można ukraść Księżyc? Nie, tego żadną miarą nie da się zrobić. A jednak dwóm takim się udało! Kadencja Lecha Kaczyńskiego przejdzie do historii jako ta, kiedy pierwszą edycję programu telewizyjnego "Mam talent" wygrał duet "Melkart Ball", niemożliwe stało się możliwe, człowiek przekroczył swoje naturalne możliwości. I był to Polak, a nawet dwóch! W tego typu przedsięwzięciach i prezydentowi można wróżyć sukces.
.
.
Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie w 2005 roku, tym samym w którym odkryto i ogłoszono odkrycie planety nazwanej później Eris. Szalę zwycięstwa na jego stronę przechyliła zagrywka bardzo w typie Eris/Lilith. Jego konkurent, Donald Tusk, przegrał z powodu dziadka, który należał do Wehrmachtu, a którego wywleczono w decydującym momencie kampanii na powierzchnię. Bardzo, bardzo Eris/Lilith! 
I daleko i głęboko, i właściwie nie wiadomo czy to w ogóle istotne. Ale okazało się skuteczne.
Czy przypuszczaliśmy, że Polska będzie poligonem doświadczalnym dla nowej planety Eris?
.
.
Omawialiśmy na blogu już kilka horoskopów skutecznych polityków, w których obserwowaliśmy naturalne rytmy (1/12) punktu aktywności i punktu o przeciwnej dynamice. Akcja zakończona skutecznym ugruntowaniem na przyszłość. Kazimierz Wielki, zostawił Polskę murowaną (patrz tekst na blogu we wrześniu). Martti Ahtisaari otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za skuteczność w mediacji (patrz tekst na blogu w październiku).
A Lech Kaczyński? Lilith/Eris? Właśnie obserwujemy. Trochę strach, że jak "porządki" dojdą do Mieszka I i znajdą się niezbite dowody na jego wikińskie pochodzenie, to Polska zostanie "unieważniona", ale i to przeżyjemy.
Jest też taka opcja, że historyczna rola Lecha Kaczyńskiego, jako skutecznego polityka, została już w przeszłości odegrana, i mogła być ona nawet większa niż przypuszczamy.
.
.
.


Objaśnienia astrologiczne:

Eris to największa znana planeta karłowata, odkryta 5 stycznia 2005 roku. Funkcjonowała pod nazwą 2003 UB313, i pod roboczą nazwą Xena. Odkrycie ogłoszono 29 lipca 2005 roku. 13 września 2006 roku otrzymała swoją obecną nazwę - Eris, od imienia greckiej bogini niezgody. Interpretacja astrologiczna Eris jako symbolu nie jest jeszcze dobrze rozpoznana. Tym bardziej warto analizować horoskopy, w których Eris jest znacząca i widoczna.

W horoskopie polskiego prezydenta związki Słońca i Eris są bardzo wyraźne, to nie tylko kwestia midpunktu, o którym pisaliśmy. Słońce jest w aspekcie binonagonu (2/9) z Eris, bardzo energetyczny układ (patrz tekst na blogu w czerwcu o Szymonie Majewskim, w którego horoskopie 9-tki są wszechobecne). Słońce prezydenta przebywa w znaku Bliźniąt, w dwadzie Barana, a Eris w znaku Barana, w dwadzie Bliźniąt, są zatem i w ten sposób powiązane, wspierając się aktywnością. Eris jest także w sekstylu do koniunkcji Mars-Merkury. A jeżeli godzina urodzenia jest trafiona, to Eris z Saturnem tworzy rozległą 5-tkową konfigurację do osi IC-MC horoskopu. Eris, Eris, Eris!
.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Listopad 2008 - spis treści.

poniedziałek, 01 grudnia 2008 9:41

1. Robinson Crusoe
2. Nostradamus
3. Karta Polaka
4. Barack Obama
5. Jakub Frank
6. Generał Władysław Sikorski
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 167  

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243167
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl