Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Fryderyk Chopin

środa, 10 listopada 2010 22:56

 

  akwarela Marii Wodzińskiej z 1835 r. (Wikipedia)

Fryderyk Chopin urodził się 22 lutego 1810 r. w Żelazowej Woli. Co prawda funkcjonuje również druga data (1 marca), ale ta pierwsza widnieje w metryce z brochowskiego kościoła. Z podaną godziną urodzenia, 18-ta. Nawet jeżeli data nie jest prawdziwa, to astrolog nie może przejść obok niej obojętnie, tak Fryderyk Chopin został "zapisany" dla świata.

Oczywiście, że horoskop Chopina był nie raz analizowany, ale teraz mamy nowe planety, niektóre jeszcze nienazwane. Przystąpiłam do analizy tego horoskopu z ukrytą myślą, celem, żeby zobaczyć co w tym horoskopie robi nienazwana planeta transneptunowa, TC302. Dlaczego ona? Bo obserwacje coraz wyraźniej pokazują, że opisuje ona w horoskopie kreatywność, twórczość, między innymi oczywiście (bo może też pokazywać nieodkryte jeszcze, nowe choroby psychiczne, zaburzenia osobowości, jest przecież transneptunowa). Oczywiście u Chopina ma pokazywać talent, niezwykły talent.

I pokazuje, bardzo bardzo pokazuje. Jest ona kluczem do tego horoskopu. W aspektach kwintylowych ze Słońcem i Księżycem, to raz. A dwa i trzy, w midpunktach z Neptunem i Księżycem ląduje w punkcie aktywności i w punkcie pasywności. Czyli "gra pierwsze slrzypce" w tym horoskopie. Dzięki niej mamy talent Chopina jak na tacy, krótka piłka i mamy. Nie lekceważmy zatem nowych planet, nawet tych nienazwanych. Dopiero z  TC302 horoskop Fryderyka Chopina jest w pełni zrozumiały.

. 

Przypomnijmy zatem kto ona. Odkryta w 2002 r., krąży w pasie za Neptunem, w rezonansie 2:5 z Neptunem (co nam od razu kojarzy się z kreatywnością). Jest duża, ale mało widoczna, nie ma nazwy, nawet prowizorycznej, a jest w tej chwili największą transneptunową planetą, kandydatką na planetę karłowatą. Czekam aż jej dadzą jakąś nazwę, na blogu została już opisana  w tekście o dopalaczach, analizowany był tam horoskop odkrycia tej planety, niewiele więcej o niej wiemy.

.

"Wzór" na niezwykły talent Fryderyka Chopina jest trochę bardziej skomplikowany, ale zostawmy to na "innym razem". W tym roku przypada okrągła bardzo rocznica urodzin mistrza, 200 lat temu przyszedł na świat człowiek, który okazał się jednym z największych geniuszy na Ziemi. Mistrz emocji, tak chyba można powiedzieć, że potrafił zapisać nutami całe spektrum emocji tego świata, sięgnął najgłębiej i najdalej i sprowadził to tutaj, na Ziemię.

Właśnie kończy się w Warszawie zupełnie niezwykła wystawa, "Wizytówka Chopina", ekspozycja w Bibliotece Narodowej, rękopisy kompozytora i muzyka.

http://www.wizytowkachopina.pl/

Widok rękopisów i możliwość odsłuchania najciekawszych wykonań to coś znacznie więcej niż sam koncert, jak się okazało (no ale ja jestem "wzrokowcem"). A wracając do horoskopu, to ten na dzień 1 marca 1810 r. jest też niczego sobie, jest nad czym się zastanawiać, przecież w dwóch datach Fryderyk nie mógł się urodzić. A może raz urodził się jako człowiek, a drugi raz jako kompozytor? W technice astrologicznej mamy tzw. progresje, jeden dzień życia, to jeden rok, po 7 dniach mamy więc pokazany 7-rok życia. Może w tym tkwi tajemnica dwóch dat i dwóch horoskopów? W 1817 r. wydany został drukiem pierwszy utwór Fryderyka, polonez g-moll.

.

.

Słońce - 4 Ryby, Księżyc - 12 Waga, Tc302 - 23 Strzelec. Tworzy się pomiędzy nimi zamknięta konfiguracja aspektów kwintylowych, czyli twórczych. Są to aspekty z podziału koła przez liczbę 5, tutaj bikwintyl pomiędzy Słońcem i Księżycem i kwintyle do Tc302.

.

Księżyc - 12 Waga, Tc302 - 23 Strzelec, Neptun - 9 Strzelec. Midpunkt Neptuna i Tc302 wypada w punkcie aktywnym w znaku Strzelca, midpunkt Księżyca i Tc302 wypada w punkcie pasywnym w znaku Skorpiona. Punkty te są połączone aspektem 1/12, naturalny rytm zodiaku. Sięganie na krańce świata (cale spektrum emocji), Neptun jest tą najdalszą planetą, a TC302 jeszcze potęguje Neptuna. I naturalne sprowadzanie tych emocji do każdego człowieka na Ziemi. Księżyc jest najbliższą "ciału" planetą (astrologicznie).

.

Punkt aktywny - żywioły aktywne, jakość zmienna, znak i dwada. Tutaj w Strzelcu, znaku ognistym, dwada powietrzna, Bliźnięta (dwada jest głębszym podziałem, w każdym znaku zodiaku są dwady odpowiadające kolejno każdemu ze znaków).

Punkt pasywny - żywioły pasywne, jakość stała, znak i dwada. Tutaj w Skorpionie, znaku wodnym, dwada ziemna, Byk. Połączenie obu punktów opisuje - udaną akcję, jej ugruntowany skutek.

.  

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 146  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243146
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl