Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Adam

sobota, 14 listopada 2009 13:12Michał Anioł, "Stworzenie Adama", Kaplica Sykstyńska


Moda na poszukiwania genealogiczne zawędrowała tak głęboko, że naukowcy dotarli do Adama.  Według ostatnio ogłoszonych wyników uczyniono milowy krok do przodu ... cofając czasy "Adama" nie na ca 70.000 lat, ale ca 144.000 lat wstecz. Tym samym "Adam" zbliżył się do "Ewy", którą już wcześniej datowano na ca 150.000 lat temu. Marne ca 2000 lat naszej ery mieści się w granicach błędu szacowania, nie ma zatem wielkiego znaczenia czy "temu", czy "przed naszą erą".
Adam rezydował w Afryce wschodniej, Ewa zresztą też. Naukowcy wyodrębnili haplogrupę "A", od "Adam", od tego człowieka pochodzą wszyscy ludzie na Ziemi, każdy mężczyzna nosi w sobie geny "Adama". Przez 144.000 lat geny te mutowały, czyli zmieniały się, ale to on jest praojcem wszystkich ludzi na Ziemi. Tak jak w Biblii napisano, jeden człowiek.

Kiedy urodził się Adam?
Nie ma przeszkód, żeby spróbować poszukać. Mało wierzę w efemerydy (= wyliczenia położenia planet) na tak odległy czas, ale one są, te efemerydy istnieją (niekompletnie), możemy je zatem wykorzystać.
Na początek trzeba ustalić kogo szukamy, jakie cechy powinien mieć Adam?
Człowiek od którego pochodzą wszyscy ludzie na Ziemi musiał być "supermanem", po prostu, czyli bardzo silny Mars.  Etymologia słowa "Adam" bywa odnoszona do słowa oznaczającego w języku hebrajskim kolor czerwony "אדום adom" od koloru ziemi z której Adam był ulepiony. Mars=czerwona planeta, Mars, Mars, Mars przede wszystkim.

Mars w horoskopie symbolizuje męskość, cechy wybitnie męskie, wojowniczość, agresję, zdobywanie. Adam musiał być lepszy niż inni mężczyźni, skoro ich pokonał i to jego geny przetrwały. Mars symbolizuje także energię seksualną, Adam i jego potomkowie musieli być zdobywcą dużej liczby kobiet, dzięki którym geny te rozprzestrzeniły się.

Bardzo silny Mars będzie wtedy, kiedy będzie przebywał w swoim znaku, znaku Barana.
Musimy znaleźć zatem jakąś sensowną datę z Marsem w znaku Barana. Efemerydy jakie oferuje program Zet8Lite pokazują ciekawą konfigurację horoskopu w dniu... 27 kwietnia 144.001 p.n.e.  Dawno trochę...

Nów w 1 Barana, Mars także w 1-szym stopniu tego znaku. Bardzo silne podkreślenie znaku Barana - znak i dwada. Jeżeli mówimy o czymś co startuje, zaczyna się, to 1 stopień  Barana jest najbardziej odpowiednim punktem horoskopu, "0 Barana", punkt kardynalny ognisty. Start i rozpoczynamy!
Adam urodzony na nowiu w punkcie kardynalnym ognistym? Super!
W koniunkcji z Marsem ten nów?  To już jest bardzo dużo, ale co jeszcze?
Dużo jeszcze, ta data naprawdę mi się podoba i innych szukać na razie nie będę (konkurs pozostaje otwarty, trzeba oczywiście szukać dalej).

Pluton przebywa w 30 Skorpiona, mamy zatem tzw. recepcję wzajemną z Marsem w znaku Barana. Pluton bardzo podkręca ten "marsowy" układ, Adam jest już supermanem do kwadratu!
1 Barana i 30 Skorpiona tworzą aspekt trygonu (odległość kątowa 120 stopni), bardzo harmonijny układ, idealna współpraca. Nie ma przy tym znaczenia, że występuje niezgodność żywiołów (ogień i woda), kardynalny ogień i stała woda wręcz doskonale opisują układ, który powinien mieć Adam - założył przecież "rodzinę", która trwa, to jego dzieło. Efemerydy pokazują także Westę (bogini domowego ogniska) w koniunkcji z Plutonem w 30 Skorpiona, bardzo duże to "ognisko". Założył rodzinę i rozpowszechnił ją po całym świecie, bardzo trwała konstrukcja (Saturn w 29 Bliźniąt, patrz niżej).

Horoskop na datę, którą podałam, ma jedną bardzo wyraźną konfigurację, tzw. Trójkąt Dynamiczny, układ złożony z trygonu (120), kwadratu (90) i kwinkunksa (150). Konfiguracja nie jest rzadko spotykana, można by sądzić, że "Adam" powinien mieć coś "mocniejszego". Ale widać jest to "mocny" układ.
Nów (Słońce/Księżyc) w koniunkcji z Marsem w 1 Barana łączy się z Plutonem w 30 Skorpiona aspektem trygonu (120) i z Saturnem w 29 Bliźniąt aspektem kwadratury (90), Saturn i Pluton połączone są kwinkunksem (150).

Na pewno mogą zastanawiać kwadratury z Saturnem, najcięższe z ciężkich aspektów. W takim aspekcie pozostaje z Saturnem - nów (Słońce/Księżyc), Mars i jeszcze Pluton na zasadzie recepcji wzajemnej. Człowiek odporny na wszystkie przeciwności losu? Człowiek - skała? Wystawiany na te przeciwności (kwadratury) jest w stanie je pokonać Tylko taki człowiek mógł przetrwać. Ostre aspekty kwadratur znajdują harmonijne rozwiązanie poprzez ujęcie w mocną konfigurację (Trójkąt Dynamiczny).

W horoskopie jest jeszcze kilka innych ciekawych układów. Warto zwrócić uwagę na Wenus w 21 Wodnika. Jest ona połączona z nowiem i Marsem aspektem nonagonu 1/9 (= 40 stopni), a z Plutonem aspektem binonagonu 2/9 (= 80 stopni). Trójkąt Dynamiczny zatem jest też "pułapką" na Wenus. Adamowi żadna się nie oprze, nic dziwnego, że to jego geny przetrwały....

Na koniec słówko o Ceres. Tutaj efemerydy wyraźnie sygnalizują, że za położenie tej planety gwarancji nie dają żadnych, ale orientacyjnie ustawiają ją w 17 stopniu Skorpiona, mocno wodno-ziemnym punkcie zodiaku (jakość stała, żywioł wody, dwada ziemi). Do Adama jako założyciela rodu ludzkiego całkiem by to nawet pasowało...

.

Objaśnienia astrologiczne:

Czy to już koniec peanów na cześć Marsa w horoskopie Adama? Spójrzmy na tzw. "drzewo władztw". Jaka planeta skupia wszystko i stanowi o sile tego horoskopu? Która jest maksymalnie dowartościowana? Oczywiście Mars! Cały horoskop pracuje na rzecz Marsa w tym horoskopie,
Drzewo władztw wygląda w taki sposób:
- Neptun w znaku Byka, Wenus w znaku Wodnika, Uran w znaku Bliźniąt, Merkury w znaku Barana... Mars....
- Jowisz w znaku Koziorożca, Saturn w znaku Bliźniąt, Merkury w znaku Barana... Mars...
- Księżyc w znaku Barana... Mars...
- Słońce w znaku Barana,  Mars...
- Pluton w znaku Skorpiona, recepcja z Marsem w Baranie.
Mars "bierze wszystko". Do tego stopnia, że w układzie przeciwnym widzimy ... Wenus tego horoskopu. Bardzo silna polaryzacja.

Słońce/Księżyc - 1 Barana, Merkury - 26 Barana, Wenus - 21 Wodnika, Mars - 1 Barana, Jowisz - 14 Koziorożca, Saturn - 29 Bliźniąt, Uran - 23 Bliźniąt, Neptun - 22 Byka, Pluton - 30 Skorpiona, Ceres - 17 Skorpiona, Westa - 30 Skorpiona.
(wg Zet8Lite na datę  27.04.144.001 r. p.n.e., niedziela ;-))Wikipedia.
Albrecht Dürer, "Adam i Ewa".
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 132  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243132
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl