Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 979 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Mariusz Kamiński

poniedziałek, 12 października 2009 22:46

Mariusz Kamiński
po ledwie trzech latach pracy na bardzo eksponowanym stanowisku znalazł się w trudnej sytuacji i pewnie będzie musiał "odpocząć". Ale taki los dzierżycieli eksponowanych stanowisk, góra-dół, nie da się inaczej. Jako osoba publiczna ma znaną datę urodzenia, 25 września 1965 r., astrolodzy i adepci astrologii powinni znać ten horoskop, dużo się można nauczyć.
Horoskop pokazuje osobę, która jako szef CBA znalazła właściwie pole do popisu, czyli zrealizowała swoją "misję".
.
Zwraca uwagę Wielki Trygon powietrzny w tym horoskopie, utworzony przy pomocy .. jednej planety! Czy to możliwe? Przecież niemożliwe, Wielki Trygon jak sama nazwa wskazuje, musi angażować trzy planety. A Kamiński ma nie tylko Wielki Trygon, ale i .. Latawca, i dalej ta jedna jedyna planeta - Słońce (w koniunkcji z Księżycem, bo tego dnia był nów). Jak to możliwe? Wyjątkowo szczęśliwa i udana konfiguracja horoskopu, kiedy to oś Węzłów Księżycowych i Lilith uzupełniają Wielki Trygon i Latawca. A są to takie elementy horoskopu, które spokojnie możemy "liczyć", chociaż nie są planetami w pojęciu astrologicznym. Węzły Księżycowe i Lilith to pewne "pochodne" Księżyca w horoskopie, a że Księżyc jest bardzo ważny, to i one się liczą.
Mariusz Kamiński małym kosztem otrzymał od losu bardzo "zdolny" horoskop. Inteligencja ponadprzeciętna,"orzeł", dużo, dużo powietrza, otwarty umysł i oczy naokoło głowy. Czyli to czego wymagamy od "agenta", i "agenckiej" instytucji, no i szefa takiej instytucji. "CBA to ja", tak mógłby Kamiński powiedzieć.
.
"Korupcją, w rozumieniu ustawy, jest obiecywanie, proponowanie, wręczanie, żądanie, przyjmowanie przez jakąkolwiek osobę, bezpośrednio lub pośrednio, jakiejkolwiek nienależnej korzyści majątkowej, osobistej lub innej, dla niej samej lub jakiejkolwiek innej osoby, lub przyjmowanie propozycji lub obietnicy takich korzyści w zamian za działanie lub zaniechanie działania w wykonywaniu funkcji publicznej lub w toku działalności gospodarczej".
.

Źródło: Wikipedia
.
W Polsce korupcja jest zjawiskiem częstym, ale w skali światowej na przeciętnym poziomie, powyższa mapa pokazuje "rozkład podatności na korupcję" w poszczególnych krajach.
.
Astrologicznie korupcję trudno jest uchwycić. Pamiętam, że zadałam takie pytanie Wojciechowi Jóźwiakowi, mistrz się chwilę zastanowił i stwierdził, że się nie da, że to zjawisko społeczne, coś takiego, nie wszystko da się ująć astrologicznie. Sama nie wiem, można czy nie można. Gdyby było można, wtedy remedium byłoby prostszą sprawą, a tak nie jest, nie wiadomo jak walczyć z korupcją.
Winny jest nie tyle człowiek, co warunki w jakich działa, np. złe prawo, czyli trzeba zmienić prawo, a tam - znowu korupcja. Prawdziwa kwadratura koła ("Wielki Kwadrat"?).
.
Nie wiem na ile metody CBA są "światowe", ale horoskop Mariusza Kamińskiego doskonale je pokazuje. Wielki Trygon powietrzny przede wszystkim. Taka konfiguracja to wybitne dowartościowanie w horoskopie żywiołu powietrza, a powietrze "jest wszędzie". To ten element obrazu świata, ten żywioł, który nie zna granic i wszędzie niezauważalnie przeniknie. Zwłaszcza Lilith w tej konfiguracji obrazuje wydobywanie skrytych informacji.
.
W horoskopie Kamińskiego Słońce jest w Wadze (kardynalne powietrze), Lilith w Wodniku (stałe powietrze), a Węzeł Księżycowy Północny w Bliźniętach (zmienne powietrze). Caly ten układ pokazuje "przewietrzanie", wymianę stęchłego powietrza na czyste. Czyli np. walkę z korupcją. Powiedzmy, że walczący to Słońce (wszczyna kardynalnie akcję), korupcja to Lilith (ukryte głęboko zepsucie), a rezultatem na przyszłość (symbolika Węzła Północnego) jest oczyszczona z zepsucia atmosfera.
Korupcja, łac. corruptio - zepsucie.
.
.
W horoskopie Mariusza Kamińskiego zwraca uwagę wiele elementów, świetny materiał do analiz i "rozmów" w gronie astrologów. Na przykład (ale to już wyższa szkoła jazdy) - małe aspekty z podziału koła przez 9, nonagony i pochodne nonagonów.  9-tki to przecież trygony do potęgi, czyli jeszcze bardziej harmonijne, ale skryte, 9-tki bardzo ułatwiają wszystkie akcje.
W horoskopie na datę 25.09.1965 r. zwraca uwagę połączenie Wielkiego Trygonu powietrznego (i Latawca) z innymi elementami horoskopu, za pomocą tych właśnie aspektów. Lilith symbolizująca w tym przypadku "zepsucie" łączy się aspektem nonagonu (40 stopni) z .. Chironem (symbolizującym leczenie). Natomiast Węzły Księżycowe połączone są takimi aspektami (100 i 80 stopni) z Uranem i Plutonem, rocznik 1965 to pokolenie koniunkcji Uran/Pluton.
To nie koniec serii 9-tek w tym horoskopie, tworzą one misterną pajęczynę, czyli siatkę, która ma uchwycić "zepsucie", wspomagając układ Wielkiego Trygonu i Latawca. Słońce  160 stopni (4/9) z Saturnem, Chiron 100 stopni (sentagon) do Jowisza.
Wychodzi nam w tej pajęczynie - kwadratura Słońca do Jowisza, dość dokładna. Jedyny ostry aspekt w misternej siatce aspektów. Kwadratura Słońca do Jowisza może symbolizować tutaj "złe prawo", które jak już wcześniej zauważyliśmy jest zapewne główną przyczyną korupcji. Nieharmonijne, nie przystające do życia przepisy (Jowisz jako symbol prawa w tym przypadku).
Nie tak łatwo jest walczyć z korupcją...
.
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Anna Mucha

sobota, 03 października 2009 21:09


Anna Mucha

jest wszechobecna, nie pozwala by widzowie o niej zapomnieli, a kto nie zna poznał ją koniecznie. Aktorka powinna być znana, ale tutaj mamy do czynienia z intrygującym zjawiskiem, kimś więcej niż tylko aktorką, artystką. Kim? Ano właśnie, kim jest Ania?

Bez spojrzenia w horoskop można było powiedzieć, że dużo ostrych, nieharmonijnych aspektów, pewnie także konfiguracji, Anię "nosi". Oraz podkreślone planety ciężkie, począwszy od Urana. Ania gra jakby bardzo ciężką piłką, gra lekko, ale co jakiś czas nieuniknione "bum". Po którym jednak wstaje i gra dalej.

Horoskop osoby urodzonej 26 kwietnia 1980 r. jest wielce intrygujący. Od ostrych nieharmonijnych aspektów (wyzwania) aż czerwono, a szczególnie rzuca się w oczy połączona konfiguracja Palca Diabła i Półkrzyża.
Palec Diabła tworzą Saturn i Neptun u podstawy (kwadratura) i Słońce na wierzchołku (półtorakwadratury). Ufff... Ciężko musi być takiemu Słońcu... Ale jedźmy dalej, Półkrzyż tworzą opozycja Neptuna i Wenus z Saturnem na wierzchołku (to on tworzy kwadratury).

Ania jest zajęta tworzeniem wizerunku swojej osoby jako owianej mgłą tajemnicy kobiety, która pokazuje wszystko (i jeszcze więcej), a i tak pozostaje nieodgadnioną. Czy sama wie kim jest?
.

z oficjalnej strony artystki 

Anna Mucha ma Słońce w ścisłej koniunkcji z jednym z najbardziej tajemniczych obiektów odkrytych w Układzie Słonecznym w ostatnich latach - z Sedną.
.
Sedna, to postać z mitologii inuickiej, ludów płn. Kanady, a właściwie od Grenlandii i Labradoru po Czukotkę. Jest boginią mórz i wszystkich żyjących w morzu stworów. Mit o Sednie ma wiele wariantów, każdy z nich jest okrutny. Sedna kończy życie w odmętach oceanu, tonie, ale staje się bóstwem. Gdybym teraz zaczęła opowiadać mity tekst ten nie miałby końca. Ale mit jest ważny dla astrologa, może potem. Chociaż i tak przecież nie wiemy, która wersja mitu i która część byłaby tutaj istotna. Czy ta o poślubieniu psa, z którego to związku biorą swój początek wszyscy Inuici i wszyscy ludzie na Ziemi? Czy ta o mężu człowieku-ptaku? Itd. W każdym razie w micie o Sednie jest dużo o łączności człowieka z przyrodą.

A Sedna astronomicznie?
Odkryta 14 listopada 2003 r. jest kandydatką do planety karłowatej, jest dość duża, średnicy ok. 1200-1800 km. Leży najdalej, czas obiegu wokół Słońca to rząd wielkości ... 12.000 lat, i bardzo ekscentryczna orbita. Teraz goni dość szybko, aktualnie w 22 Byka (u Ani - w 6 Byka). Charakterystyczną cechą obiektu jest gorąca czerwona barwa (podobnie jak Mars), podczas gdy naprawdę jest bardzo zimna, panują na jej powierzchni wybitnie niskie temperatury (skąd prawdopodobnie i nazwa).

Gdyby godzina urodzenia podawana w prasie (20.58.) była prawidłowa, to Ania zajmuje uwagę jeszcze jednej, może nawet bardziej tajemniczej kandydatki na planetę karłowatą. Obiekt o tyle tajemniczy, że wciąż nienazwany, a odkryty jeszcze w 2002 r. - nr 84522 (2002 TC 302).
W horoskopie Ani Muchy obiekt ten jest w ścisłej koniunkcji z tzw. Punktem Szczęścia. Miejsce to wylicza się jako wypadkową trzech najważniejszych elementów horoskopu - Słońca, Księżyca i Ascendentu, czyli podstawą jest znana dokładnie godzina urodzenia. Dlaczego ten obiekt pozostaje nienazwany? A nawet jak się wydaje nie bardzo wiadomo kto go odkrył, nie ma nawet tzw. robocznej nazwy, która dla astrologów także bywa wskazówką do interpretacji.  Bywa podkreślona w horoskopach osób o tajemniczej, magnetycznej sile przyciągania, skupiających uwagę (ale może jest to mitem).
Punkt Szczęścia symbolizuje w horoskopie wewnętrzne pragnienie, talent do czegoś, sferę, która daje poczucie spełnienia.

Widzimy, że dalekie, nowe i nieznane, bardzo intrygujące kandydatki na planety karłowate, są w kluczowych punktach tego horoskopu. Kim jest Ania?
Anna Mucha jest aktorką, czeka na ciekawe propozycje, chyba trochę nawet narzeka, że ciekawych propozycji mało, ale czasu nie marnuje  - gra sama.
.
.
.
Objaśnienia astrologiczne.

Tradycyjnie w astrologii było 7 planet, tyle ile z Ziemi gołym okiem widocznych (planetami w astrologii są także Słońce i Księżyc). Właśnie Słońce i Księżyc oraz:  Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn. Dopiero nieco ponad 200 lat temu worek rozsypał się dalej, doszły: Uran, Neptun, także Pluton. Od kilku lat Plutona "cofnięto" z głównego szeregu, nie całkiem jednak, niby cofnięto, ale tak naprawdę pod tym pretekstem wprowadzono do szeregu Plutonowi do towarzystwa kilka nowych tzw. planet karłowatych (poza Plutonem także Eris, MakeMake i Haumea, oraz z innej nieco półki - Ceres). Kolejka do kategorii planet karłowatych ustawiła się już długa, są w niej także obie eksponowane w horoskopie Anny Muchy planety - Sedna i ów obiekt nienazwany.

Co na to astrologia?
Wielu astrologów uważnie przygląda się nowym planetom w horoskopach (ich położenie pokazują tzw. efemerydy) i gromadzi spostrzeżenia. Odkrycie nowych planet rozszerza widzenie świata, tak było z Uranem, Plutonem, poszerza nam się horyzont patrzenia i myślenia o naszej cywilizacji, trzeba mieć oczy jeszcze szerzej otwarte.
Patrzmy uważnie na Anię!
.
.
Polska aktorka ma astrologicznego brata-bliźniaka, urodzonego tego samego dnia i roku, amerykańskiego aktora - Channing Tatum, "Sedna" w męskim wydaniu:
.

.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

niedziela, 22 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 252  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243252
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl