Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Mój blog genealogiczny

niedziela, 31 stycznia 2016 13:46

 

Pasją większą niż astrologia jest dla mnie obecnie genealogia. Prawdopodobnie wynika to z horoskopu, mojego trudnego horoskopu z silnym Plutonem i Ceres (układanie przeszłego świata), Węzłem Płd. w 7 domu przy Descendencie (patrzenie w przeszłość) i kwadraturą Pluton-Słońce (Plutonowe wyzwania). Silny Saturn jeszcze temu sprzyja, tym bardziej, że jest władcą IC (korzenie) i dość blisko IC (korzeni). Budowanie, konstruowanie, świata, którego już nie ma, ale był. Innych planet nie mam silnych, tylko ten Saturn, Pluton i Ceres, ech..

Prowadzę różne projekty genealogiczne, zwykle w formie blogów, najbardziej rozbudowany i stale uaktualniany jest "Dziennik genealogiczny". Od kiedy go założyłam (w 2010 r.) jakoś inne projekty iść nie chcą, a na blogu "Dziennik genealogiczny" chce mi się pisać. Dopiero dzisiaj zajrzałam w horoskop tego tworu, w końcu genealogia to inna pasja, nie ta sama co astrologia, a staram się ich nie łączyć. Chociaż, coraz bardziej kusi żeby łączyć, oj kusi, wczoraj ledwie dotarłam do daty urodzenia prapradziadka, z podaną w metryce godziną, trudno nie zrobić horoskopu i zrobiłam. Koniunkcja Księżyc-Chiron, ten aspekt mamy wspólny. Ale teraz nie o tym, tylko o horoskopie mojego bloga.

Pierwszy wpis to data 17 listopada 2010 r., godz. 17.57.37., bardzo dokładnie, ale jak się okazuje bardzo ważna jest ta dokładna godzina. Fajny horoskop, dlatego tutaj o nim napiszę parę słów, bardzo fajny. Jest dużo łączników z moim osobistym horoskopem, dużo się "nakłada", czyli koniunkcje. Słońce bloga w koniunkcji z moim Jowiszem, ten sam stopień, Księżyc w koniunkcji z Descendentem, ten sam stopień, Neptun i Chiron w koniunkcji z Księżycem i Chironem (czyli Chiron w koniunkcji z Chironem) oraz Ceres na IC mojego horoskopu (IC to korzenie). Oraz aspekty, z których zwłaszcza trzeba zauważyć łagodne aspekty do mojego Księżyca (który urodzeniowo nie ma łagodnych aspektów). Latawiec i bisekstyl, Latawiec jest z Ascendentem horoskopu bloga, leci w kierunku .. Centrum Galaktyki. Obrazek ładny, CG na Descendencie horoskopu bloga, ten sam stopień, po bokach Neptun i Chiron oraz Wenus. W horoskopie bloga silna jest Wenus i Jowisz, w swoich znakach i silny Uran przez recepcję wzajemną z Plutonem, czyli także Pluton jest silny, znowu Pluton.

.

Ciekawy układ punktów aktywnych i pasywnych, czyli "skuteczność" horoskopu:

punkt aktywny w Strzelcu - midpunkt Ceres/Westa (układanie domowego ogniska)

punkt pasywny w Byku - midpunkt Uran/Węzeł Księżycowy Płd. (odkrywanie przeszłości, ale też sam blog o przeszłości mieści się w tej symbolice, Uran jako symbol wirtualnego świata) i midpunkt Księżyc-Selena (Anioł Stróż), miód na emocje.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Konstanty Ildefons Gałczyński

sobota, 23 stycznia 2016 23:55

 

Konstanty Ildefons Gałczyński skończyłby dzisiaj 111 lat i nie byłby wcale najstarszym człowiekiem na świecie. Ale zmarł młodo, w 1953 r., w wieku 48 lat, na zawał. Był może i największym polskim poetą XX wieku, a na pewno bardzo popularnym, takim poetą dla każdego, to ważne, każdy mógł dzięki niemu zachwycić się poezją, a nie tylko sfery artystyczne i wyższe. Uwielbiały go dzieci i młodzież, w szkole, sama to pamiętam bardzo dobrze. Uwielbiają go emeryci. Każdemu niesie radość i lekkość, nawet jak pisze o sprawach nie tak prostych. Mistrz słowa i mistrz emocji. 

Jeden z mniej znanych wierszych Konstantego Ildefonsa, tak na okoliczność obecnej Pełni Księżyca:

http://www.kigalczynski.pl/wiersze/ksiezyc.html?p=_wi

 

23 stycznia 1905 r. kiedy przyszedł na świat w Warszawie, a było to o 10-ej rano, w horoskopie górował Merkury w Koziorożcu. Wydaje się, że musiał się urodzić kilka minut przed 10-tą rano, bo chociaż jest szeroka koniunkcja z Uranem w Koziorożcu, to MC było raczej dokładnie pośrodku (paralela zodiakalna), Uran w recepcji wzajemnej z Saturnem w znaku Wodnika. Silny Uran, silny Saturn i obie planety jeszcze dodatkowo silne. Merkury-Uran-Saturn, nie, nie był astrologiem, był poetą, ale mógłby zostać i astrologiem, mocny dar tworzenia konstrukcji. Konstrukcji "lirycznych", z Neptunem na IC horoskopu, czyli po opozycji do Merkury-Uran-Saturn.

Wielki Sekstyl w horoskopie Mistrza: ów Merkury i Neptun, a dodatkowo jeszcze Księżyc oczywiście, jego "anielska" strona Selena (Anioł Stróż), Mars i oś Węzłów Księżycowych. Wielki Sekstyl to najlepszy w horoskopie patent na popularność, "łapie" w takie "łagodne kołysanie"sześciu harmonijnych sekstyli. Kto się załapie na ten "statek" jest w siódmym niebie, zachwycony, u mnie "łapie" Saturna, Neptuna i Plutona, tak wyszło, a to sprawka całego pokolenia (zwłaszcza Neptun i Pluton). Za moich szkolnych czasów wprost szalało się za Gałczyńskim, jak jest teraz właściwie nie wiem.

.

Co jeszcze? Może układ punktów aktywnych i pasywnych, czyli skuteczność tego horoskopu, a jest ten układ bardzo ciekawy:

punkt aktywny w Bliźniętach: Księżyc/Lilith midpunkt (głębia emocji);

punkt pasywny w Skorpionie: midpunkty Księżyc/Słońce, Księżyc/Chiron, Księżyc/Ceres (w horoskopie Słońce, Chiron i Ceres są w koniunkcji), czyli ta głębia emocji z łatwością dopada czytelnika, gnieździ się (punkt pasywny), pokazuje (Słońce), charyzmatycznie (Chiron), ale i w sposób uporządkowany (Ceres), ot mechanizm żeby "dopaść" czytelnika, trafiony zatopiony, nie ma innej opcji.

.

Mówi się o jego wielkich zdolnościach aktorskich, był aktorem również, ale wystarczy poczytać Teatrzyk Zielona Gęś: http://www.kigalczynski.pl/gesi,.tutaj widać aktorstwo w pełnej gali. Aktorstwo, właśnie, czyli aspekty Lilith i Chirona, jakie one tutaj. U Gałczyńskiego przepiękny ścisły sekstyl Chirona i Lilith, nie byle jaki sekstyl, bo będący podstawą Palca Bożego z Księżycem na wierzchołku. Urodzony aktor, a raczej z boskiego nadania aktor, Aktor. Poeta czy aktor? Poeta-Aktor.

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Unia Europejska wszczyna procedurę wobec Polski

środa, 13 stycznia 2016 19:33

 

Unia Europejska wszczyna procedurę wobec Polski, a jeszcze kilka dni temu nikt się tego nie spodziewał. Uważano że raczej sprawa "rozejdzie się po kościach", pogadają i puszczą wolno, nie będą się tematem poważniej zajmować, bo przecież prawie nic się jeszcze nie stało. Nic z tego, dzisiaj decyzja o wszczęciu procedury została podjęta. Nie miejsce tutaj żeby wyjaśniać jaka to procedura, ale dotyczy ona badania przez Unię łamania zasad praworządności w Polsce. Dość mocne, będziemy pod unijną obserwacją jako pierwsze państwo europejskie z tej przyczyny (procedura została uchwalona z myślą o krnąbrnych Węgrach jeszcze w 2014 r).

.

Nas interesuje astrologia, czyli obraz zjawiska, obraz wydarzenia, które miało miejsce. A, że coś ciekawego widać na tym "obrazie", to trzeba o tym napisać, ciekawa lekcja. Lekcja o punktach aktywnych i pasywnych, ulubiony blogowy temat, analizowany od dobrych kilku lat. Symbolem Polski w horoskopie jest Wenus, jako władczyni znaku Byka, przypisanego naszemu państwu (również ulubiony blogowy temat z tą symboliką). Gdzie Wenus była dzisiaj? Była w punkcie aktywnym w Strzelcu. Wenus bieży szybko, w punkcie aktywnym w Strzelcu była od poniedziałku wieczorem i w tej chwili już w nim niej jest, ten punkt to zasięg 2,5 stopnia zaledwie. Czyli była jakby "na wyrzutni", na celowniku.

Jednocześnie była w sekstylu do Lilith w taki sposób, że punkt pasywny w Skorpionie znalazł się w midpunkcie Wenus/Lilith. Bardzo silny nacisk, żeby Polskę "prześwietlić", jako skutek. Mało tego, prawdopodobnie również sprzyjały decyzji komisarzy Unii Europejskiej osie horoskopu. I stało się. Jak ktoś stoi na wyrzutni, działającej wyrzutni, to raczej trudno się wywinąć, "uniknąć przeznaczenia".

Politycy i dziennikarze zachodzą w głowę jak to się mogło stać tak szybko, pierwsze spotkanie unijnych komisarzy i trzast prast. A mogło, odpowiada na to horoskop, właśnie dzisiaj była idealna chwila żeby się nam przydarzyło "wzięcie pod wnikliwą obserwację".

.

punkt aktywny  - Wenus w Strzelcu

punkt pasywny - midpunkt Wenus-Lilith

.

Położenie Lilith też jest bardzo ciekawe, w 16 stopniu Wagi wchodzi ona w skład Półkrzyża w znakach kardynalnych, z Plutonem w Koziorożcu i Uranem w Baranie (recepcja wzajemna). Tak, że tutaj widać tę siłę, która nas przygniotła, Wenus znalazła się w zbyt "ostrym" towarzystwie, można wręcz powiedzieć, jako, że to Wenus, że została dzisiaj "zgwałcona".

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 136  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243136
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl