Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Adam Jarubas

piątek, 30 stycznia 2015 23:48

Pojawił się przeciek kontrolowany, że PSL ma już swojego kandydata na prezydenta i będzie nim Adam Jarubas, decyzja zostanie ogłoszona w sobotę. Wszyscy się raczej tego spodziewali i spodziewają, Adam Jarubas odniósł sukces duży, w małym województwie świętokrzyskim, co prawda, ale to centrum Polski przecież i dość różnorodny elektorat. Teraz ma ruszyć na podbój całego kraju, czy mu się powiedzie? Czy jest dobrym kandydatem?

Na pewno ubarwi trochę kampanię prezydencką, nie w ekstrawagancki sposób, tylko naturalnie, zwyczajnie. Doświadczenie ma, młody jest, no i jest historykiem (jak Komorowski). A horoskop?

Jaka przyświeca mu gwiazda? Centrum Galaktyki, tak, proszę państwa - Centrum Galaktyki, czyli ten "astrologiczny bóg", centrum Drogi Mlecznej, obiekt, który astrolodzy włączyli do analiz od niedawna. Daje w horoskopie niekwestionowany autorytet, co dla kandydata na prezydenta chyba dobrze, prawda? Bardzo dobrze. 17 grudnia 1974 r., zapomnieliśmy o dacie.

.

Adam Jarubas ma zapewne ciekawą konfigurację Latawca, rozpiętą na osi Węzłów Księżycowych, która "leci" z Węzłem Księżycowym Płn. na przedzie, czyli tym wyobrażającym przyszłość. Lepiej niż u Dudy, rodzaj Węzła lepszy, że patrzy w przyszłość i na pewno Centrum Galaktyki jest lepszym wyborem niż gwiazda Algol, no właśnie. Latawiec Adama Jarubasa ma na przedzie Węzeł Płn., Neptuna i Marsa, wszystko w Strzelcu, no wizjoner, po prostu wizjoner widzący mocno do przodu, zdolny przedstawić jakąś atrakcyjną ideę na przyszłość, która ludzi porwie tym Latawcem. A w konfiguracji jest także Pluton i Księżyc (chyba), który w recepcji wzajemnej z Saturnem. No i urodzenie kilka dni po zaćmieniu Słońca, co akurat u polityków nie dziwi, szersze pole działania niż czubek własnego nosa. Od razu zastrzegam, że nie jest znana godzina urodzenia, a to powoduje, że położenie Księżyca nie jest znane. Księżyc szybko się porusza, ale po efektach tego polityka widać, że raczej ma tego Latawca, daleko już przecież "zaleciał", sporo ludzi już porwał (w świętokrzyskiem).

Czy jednak skala ogólnopolska? Zobaczymy. 

.

____________

Jarubas1.jpg

Ze strony internetowej kandydata na prezydenta.  Ma nas zahipnotyzować, w tych źrenicach mamy ujrzeć centrum Drogi Mlecznej, czyli Centrum naszej Galaktyki, które kandydat uosabia. I chyba się udało, autorom spotu na stronie kandydata, trochę to bowiem przypomina coś co linkowałam w grudniu 2012 roku na blogu: https://www.youtube.com/watch?v=XhHUNvEKUY8, czyli zbliżenie rzeczywistej Drogi Mlecznej, proszę porównać z grafiką (6 zdjęć) na stronie: http://www.emax-service.nazwa.pl/jarubas/wordpress/

 

8 marca w Kłoczewie, do posłuchania Jarubas śpiewa kobietom piosenkę Marka Grechuty:

 http://get.wp.tv/?f=2896018.1425833876699.h.mp4&rnd=2

 

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Rafał Sonik

sobota, 24 stycznia 2015 15:37

 

 RafałSonik.jpg

źródło: rafalsonik.pl

Rafał Sonik - sportowiec i biznesmen wygrywa w styczniu 2015 r. na quadzie rajd Dakar. Osobiście się quadami nie zachwycam, a nawet wyraźnie ich nie lubię, zwłaszcza kiedy je spotykam na górskich szczytach i ścieżkach. Dakar także nie jest w moim guście, rajd ten odbywa się w czterech kategoriach: samochodów, motocykli, ciężarówek i od kilku lat także quadów. Rafał Sonik startuje w klasie quadów, jaki horoskop daje taką konstrukcję? Tylko człowiek i mała maszyna.

3 czerwca 1966 r. była Pełnia, czyli opozycja Słońca i Księżyca, w dodatku Pełnia pozaćmieniowa. Po zaćmieniu Słońca, czyli Nowiu w koniunkcji z Węzłem Księżycowym 2 tygodnie wcześniej, a to pokazuje skalę w jakiej działa człowiek, zaćmienie mówi, że skala jest duża. Pełnia to bardzo energetyczny układ, akumulatory naładowane na max, układ dający człowiekowi duży zasób energii już na starcie, ale Pełnia jest raz w miesiącu czyli takich naładowanych ogromną energią osób jest mnóstwo. Liczy się sposób w jaki Pełnia wprzężona jest w horoskop, co ten "akumulator" pociąga za sznurki, tutaj pociąga .. Urana i Plutona.

Rafał Sonik ma Pełnię u podstawy Półkrzyża z koniunkcją Uran/Pluton w Pannie na wierzchołku. Lilith w Rybach, czyli nawet może być to Wielki Krzyż zmienny. Zmienna jakość dominuje w  horoskopie i jest jego bardzo charakterystycznym rysem. Słońce, Księżyc, Merkury, Mars i Saturn, wszystkie w jakości zmiennej. Księżyc w recepcji wzajemnej z Jowiszem, czyli w pewnym sensie także Jowisz, nie dość, że silny, to i zmienny. Pęd ku zmianie. Nie tyle zaczynam i trwam, co gonię dalej i dalej, i dalej.

.

W horoskopie Rafała Sonika koniunkcja Urana i Plutona, ścisła, czyli wielka moc iskry, ułożyła się dokładnie pomiędzy Słońcem i Księżycem, najważniejsze obiekty osobiste. A że konfiguracja jest ostra, to jest to potężne wyzwanie, któremu nie sposób się przeciwstawić. Tylko dalej, dalej i dalej, byle jak najszybciej skończyć, dojechać do końca.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

Magdalena

sobota, 10 stycznia 2015 22:48

 

Kolejny kandydat na prezydenta RP, kobieta. Czy Magdalena Ogórek ma szansę, czy to tylko wyborcza zabawa? Adam Michnik powiedział kilka dni temu, że reelekcja jest pewna, ale może Adam Michnik się myli, nie wiedział przecież o tej ślicznej kandydatce. SLD, bo to lewicowe ugrupowanie wysunęło taką kandydaturę, sprawiło wyborcom miłą niespodziankę. Bo w zasadzie dlaczego prezydentem Polski nie miałaby być kobieta, młoda i piękna? Zobaczymy jak Magdalena Ogórek poradzi sobie z kampanią prezydencką, na razie spojrzymy w horoskop. 

Urodzona 23 lutego 1979 r., w godzinę urodzenia nie wnikamy, Magdalena jest zodiakalną Rybą, a to ostatni, podobno najmądrzejszy znak zodiaku. Słońce w Rybach jest tutaj w recepcji wzajemnej z Jowiszem w znaku Lwa, a to znaczy, że możemy postawić Słońce-Jowisz, jest jak gdyby ich koniunkcja. To już dużo, parcie na władzę i to przeogromne, midpunkt Słońca i Jowisza ląduje w połówce znaku Byka, zapewne w punkcie pasywnym, nie tylko parcie zatem, ale i skuteczność. Midpunkt Jowisza i Ceres jest w punkcie pasywnym w znaku Byka na pewno. Urodzeniowa Ceres w 1 Ryb, Słońce z horoskopie Magdaleny ma zatem obstawę Westy, Ceres i przez recepcję Jowisza. Kobieta w typie Westy i Ceres u władzy, dlaczego nie, skoro właśnie tak to wygląda? Westa, bogini bezpiecznego domowego ogniska, jest w ścisłej koniunkcji ze Słońcem tego horoskopu. Czy nie tego oczekuje się od prezydenta?

.

Kiedy patrzymy na Układ Słoneczny wielkością wyróżnia się Słońce, ale zaraz drugi w kolejności jest Jowisz, dlatego połączenie tych dwóch obiektów w horoskopie też pokazuje "wielkość", w jakiś sposób, czyli np. władzę. Władza tutaj dla malutkiej Westy, która nawet nie jest planetą.

.

Słońce w horoskopie Magdaleny Ogórek jest również w zasięgu gwiazdy stałej Fomalhaut (w 4 stopniu znaku Ryb jest ta gwiazda). A to jedna z najpotężniejszych gwiazd! Dająca według tradycji sukcesy religijne i polityczne. Na pewno byłby to lepszy wybór niż ... gwiazda Algol (kandydat PiS Andrzej Duda, mimo całej doń sympatii). Czyżby czarny koń wyborów prezydenckich? Wszystko wskazuje na to, że Adam Michnik mógł się w swojej prognozie wyborczej pomylić. Ale zaraz, co on właściwie powiedział w poniedziałkowej rozmowie z Tomaszem Lisem? Że pomieszać szyki obecnemu prezydentowi może tylko jakaś "zakonnica w ciąży przechodząca po pasach", co jest przecież całkiem niemożliwe. A jednak! Magdalena jest przecież specjalistą od historii kościoła, doktorem, a w jej horoskopie mnóstwo różnych "kościelnych" układów. Wiele osób już dzisiaj deklaruje, że odda na nią swój cenny głos, jeszcze się kampania nie zaczęła, a już widać "Polska jak bajka" i jak może się nie podobać? Silny Neptun w Strzelcu w półsekstylach do Wenus i Urana (Uran recepcja wzajemna Mars), w takim rytmie kołysze się ta bajka. Jedyne co może budzić niepokój, to dość słaby Merkury, ale już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że Merkury w Rybach chociaż według reguł astrologii jest osłabiony, to jakoś daje sobie radę, być może podprogowy przekaz. Zobaczymy czy Ryba nas złapie.
.

_____________________________

 

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Elżbieta Bieńkowska

poniedziałek, 05 stycznia 2015 15:02

 Bieńkowska.jpg

W tygodniku "Viva" Elżbieta Bieńkowska, pierwsza liga polityczna w kraju i nie tylko, była minister, a obecnie unijna komisarz, przyznaje się do wizyty u .. wróżki i jeszcze się tym zachwyca. Skandal i błąd, tak uznają internauci w komentarzach do tego wydarzenia "z pierwszych stron gazet". Zupełnie nieważny temat, ale .. spójrzmy w horoskop i spróbujmy ocenić co się stało.

Elżbieta Bieńkowska rodzi się 4 lutego 1964 r. (w godzinę jak zwykle nie wnikamy), musi mieć ciekawy horoskop, zaszła przecież diabelnie wysoko, co zgrabnym i pięknym blondynkom tak często się nie zdarza. Walory umysłowe i praktyczne, rodzina i praca, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, aż dziw bierze po co szła w ogóle do wróżki, gdzie ten problem? Problemu nie ma, ale...

.

Internauci zarzucają Bieńkowskiej, że się do czegoś takiego publicznie przyznała, chodzić może, ale po co o tym opowiadać, to przecież wstyd, po co spuszczać się po schodach samej w dół? Wodniki tak jednak mają, że olewają konwenanse, co wypada, a co nie wypada, są ponad to. Wodnik jest przeciwieństwem Lwa (oba znaki po opozycji) i nie ma tak silnego ego, że musi prezentować się idealnie, po królewsku. Astrologia ujmuje to w ten sposób, że w Wodniku Słońce jest słabe, nie świeci. A Bieńkowska ma w tym znaku kilka planet, także Marsa i Saturna i to w koniunkcji, czyli łącznie. Słaba? Ależ skąd! Silny Saturn znacznie poprawia niby słabe Słońce. Ono jest tutaj silne inaczej, no bo Mars. Słońce Bieńkowskiej jest zasilane koniunkcją Marsa i Saturna, a połączenie tych dwóch tradycyjnych malefików daje niesamowitą siłę rażenia, moc, bardzo wspomaga celowość działania, Mars gna do przodu, a Saturn drogę Marsowi "rzeźbi", nie ma opcji, żeby z tryb wyskoczyć i coś się nie udało. Taki horoskop.

.

Czyli potężna dawka znaku Wodnika, stałego powietrznego znaku, którego kwintesencją jest "stabilizacja nowych idei" (stałość + powietrze). Wszystko jest normalne, Wodniki widzą świat bardzo szeroko. Jeżeli wróżki są częścią tego świata, to dlaczego przyjmować, że to nie jest normalne, chodzenie do wróżki i czego się tutaj wstydzić?

Właśnie, szeroko, u Bieńkowskiej widać dodatkowy mechanizm tego szerokiego widzenia świata. Zupełnie oryginalne połączenie Lilith, Plutona i Saturna, przez aspekty nonagonowe, 9-tki. Czyli horoskopem Bieńkowskiej kręci nonagonowa dyskretna trójkątna konfiguracja, Pluton i Saturn połączone 4/9 i każdy z tych elementów połączony z Lilith 2/9, Lilith na wierzchołku. Lilith jest w w aspekcie kwintylowym 1/5 do Słońca, czyli super je zasila dodatkową "podskórną" energią (z tej nonagonowej konfiguracji). Jowisz w idealnym sekstylu (1/6) do Słońca, żyć nie umierać.

Czyli o co chodzi z tym wyznaniem w tygodniu "Viva"? Może Elżbieta Bieńkowska chciała się wszystkim pochwalić swoim fantastycznym horoskopem? Merkury w Koziorożcu w recepcji wzajemnej z Uranem w Pannie mówi zresztą, że ma talent do astrologii, a mocny Saturn jeszcze ten talent podkreśla. A może.. nie była u wróżki, ale sama potrafi zinterpretować horoskop, tylko jak miała to powiedzieć "Vivie"?

Wenus w znaku Ryb u Bieńkowskiej jest w znakomitym położeniu, astrologia nazywa to położenie "w egzaltacji", w wywyższeniu. Stąd ta kobieca uroda,"blondynka" (Wenus w Rybach) dzięki swoim walorom umysłowym (Merkury w recepcji wzajemnej z Uranem) zaszła wysoko (Jowisz sekstyl Słońce).

.

________________

Skuteczność Elżbiety Bieńkowskiej jako polityka:

punkt aktywny: Wenus/Uran, Mars/Selena

punkt pasywny: Wenus/Węzeł Księżycowy Płn., Merkury/Pluton, Selena/Ceres i być może Księżyc/Lilith

Po obu stronach "równania" widzimy Wenus (też Selenę - Anioła Stróża). Wenus? Blondynka? Wenus symbolizuje w astrologii także .. pieniądze, finanse. Blondynka i owszem (Wenus w Rybach), ale także spec od finansów, pieniądza dobrze się tutaj wpisuje. "Patrzcie jaka jestem piękna i mądra oraz znam się na rzeczy".

.

 komentarze (0) | dodaj komentarz

Rok 2015, Westa

czwartek, 01 stycznia 2015 13:42

 

Na początku roku zwykle szuka się odpowiedzi na pytanie jaki on będzie, chciałoby się to wiedzieć, ciekawość. Ma to też walor praktyczny, można coś tam planować do przodu. Przede wszystkim jednak jest to zabawa, noworoczna pyszna zabawa. Astrologia ma tutaj cały arsenał środków do odpowiedzi na takie pytania, jedną z najprostszych metod może być zwyczajne spojrzenie w horoskop na godzinę 00.00. Czy widać tam coś ciekawego, co szczególnie przyciąga uwagę?

Widać przede wszystkim mnóstwo czerwonych linii, czyli nieharmonijnych, ostrych aspektów i konfiguracji, czyli - na czerwono. Będą to głównie Półkrzyże, ostre konfiguracje, skłaniające do działania,"wyrywne". Nie będzie łatwo, ale próby wyjścia z trudnych sytuacji będą wciąż podejmowane. Zwłaszcza zwraca uwagę jeden z takich Półkrzyży, rozpostarty na osi Węzłów Księżycowych (przeszłość - przyszłość) ze Słońcem, Plutonem i Westą na wierzchołku. W koniunkcji z Węzłem Południowym (przeszłość) - Uran. To najbardziej dobitny obraz roku 2015 - kardynalny Półkrzyż obejmujący wredną, dokuczającą już od pewnego czasu kwadraturę (Uran-Pluton). Słońce na początku roku ustawiło się w taki sposób (koniunkcja z Plutonem), że to będzie główny motyw.

Półkrzyż ten najbardziej wyraźny jest z Westą. Czyli - Westa, rok pod znakiem Westy, cokolwiek to znaczy. Już trochę zajmowaliśmy się Westą, planetoidą, której patronuje rzymska bogini domowego ogniska. Bezpieczne domowe ognisko - tak można najkrócej opisać Westę. Przyjmują ją sobie za patronkę firmy ochroniarskie i instytucje zajmujące się bezpieczeństwem, też ubezpieczeniowe. Położenie na wierzchołku kardynalnego Półkrzyża, w otoczeniu Plutona i Słońca mówi, że może być ciężko, że utrzymanie bezpieczeństwa będzie trudnym wyzwaniem, ale że taki temat wypłynie.

.

Jak to się będzie "jadło" w praktyce czas pokaże, my obserwujemy to w Polsce i z naszej polskiej perspektywy, horoskop ustawiony na Warszawę ma Urana i Węzeł Płd. na Descendencie oraz Westę dokładnie na IC horoskopu. Na pewno może to opisywać tzw. upadłość konsumencką, nowe przepisy wchodzące w życie w tym roku, bezpieczeństwo (finansowe) dziesiątek, setek, tysięcy polskich rodzin, domów będzie wystawione na ciężką próbę, ale i jest jakaś nadzieja, zapewnienia tego bezpieczeństwa. W wielu polskich domach temat bezpieczeństwa będzie w 2015 r. tematem numer jeden. Jak będziemy sobie z tym radzić?

Westa ma kwintylowe, 5-tkowe aspekty z Marsem (recepcja z Uranem) i z Jowiszem, są one aplikacyjne (będą się zacieśniać), co oznacza, że jakiś dodatkowych sposobów zapewnienia sobie tego bezpieczeństwa będziemy aktywnie poszukiwać i znajdziemy. Jowisz to prawo (np. wspomniana upadłość konsumencka), a Mars (siła fizyczna, agresja) może opisywać zarówno to, że będziemy aktywnie walczyć o to bezpieczeństwo (np. wynajmując adwokatów), ale też to, że trzeba będzie zakasać rękawy i poszukiwać dodatkowej pracy, ostrzej zabrać się do pracy, nie marudzić. Dobrze, że te kwintylowe aspekty się znalazły, jest jakaś nadzieja, że coś da się zrobić.

Bo poza tym Westa "na czerwono" (czerwonym kolorem programy komputerowe zaznaczają nieharmonijne, ostre układy). Także na czerwono wchodzi tutaj Saturn, tworząc małe ostre nieharmonijne aspekty, półkwadratury z Westą  i z Węzłem Płn. (przyszłość) oraz półtorakwadraturę z Węzłem Płd. (przeszłość). Wspomniana już upadłość konsumencka dobrze ten układ obrazuje, nowe przepisy weszły w życie dokładnie o północy, horoskop roku jest po prostu horoskopem tych przepisów. Ale temat bezpieczeństwa będzie "całoroczny" i nie tylko upadłości konsumenckiej będzie to dotyczyć.

.

______________________________________

Można spojrzeć na Westę także w szerszej perspektywie, państwa, kraju, na Descendencie noworocznego horoskopu - Uran (recepcja wzajemna z Plutonem i z Marsem) nie nastraja optymistycznie, wiadoma sprawa, kolejne tegoroczne wyzwanie (Uran jako symbol Rosji). "Vladimir" Macieja Maleńczuka, wyśpiewany na rynku w Krakowie na pożegnanie starego i przywitanie nowego roku, sprawy bezpieczeństwa nie załatwia, ale fajnie pokazuje nasz noworoczny horoskop (aleśmy się postawili, no będziemy waleczni ...).

.

Na pocieszenie, jako państwo, kraj (Wenus), mamy na ten rok "opiekę" (warto zajrzeć w horoskop), Wenus nie jest samotna. Trudno żeby nie dostać jakiegoś "wsparcia" niebios z taką obsadą na Warszawę osi (że Uran na Descendencie i targana na  IC Westa).

Świetny rok dla Niemiec, na pewno pod względem wizerunkowym (Ceres w koniunkcji z Centrum Galaktyki, astrologicznym "bogiem", a Merkury w koniunkcji z Aniołem Stróżem-Seleną i ...Wenus).

.

.

________________________________________

Upadłość konsumencka, której nowe regulacje weszły w życie 1 stycznia, to Westa na 100%. W Polsce nie było do tej pory przepisów, które osobom zadłużonym ponad rozsądną miarę dawałyby szansę wyjścia z sytuacji. Nikt o to nie zadbał, a przecież potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka. Wiele osób z tej szansy teraz skorzysta, odetchnie z ulgą i wyjdzie  na prostą. Skala zjawiska, osób które utraciły bezpieczeństwo na skutek niezawinionych przez siebie okoliczności, jest bardzo duża, wszystko wskazuje na to, że w tym roku Westa się spisze.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 130  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243130
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl