Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Masakra w Koniuchach. Rok 1944 na Kresach.

środa, 28 stycznia 2009 18:15


W nocy z 28 na 29 stycznia 1944 roku, tuż przed świtem rozpoczęła się akcja, która przeszła do historii pod nazwą "masakra w Koniuchach". Mała wioska w powiecie Lida, położona na skraju Puszczy Rudnickiej, stała się celem akcji partyzantów radzieckich, mieszkańców wymordowano. To największa tego typu akcja na Kresach II Rzeczypospolitej.

Rok 1944 zaledwie się zaczął, za półtora roku wojna miała się zakończyć. A tymczasem świat przechodził wielką przemianę i były tego ofiary. Kto rządził na Kresach? Wojna trwała. A kto tu mieszkał? Mieszkańcy wsi Koniuchy odmawiali pomocy aprowizacyjnej partyzantom radzieckim, stacjonującym w Puszczy, i za to zostali przykładnie ukarani.
.
Horoskop zbrodni:
.

.
Akcja, jak wynika z dokonanych ustaleń, zaczęła się około 5-ej rano i trwała dwie godziny. Była skuteczna. W horoskopie widzimy natomiast Wielki Sekstyl, prawie Wielki Sekstyl, bo jedno ramię nie jest wrysowane (Słońce - Eris). Moment rozpoczęcia akcji wyznacza Ascendent, prawdopodobnie było to tuż po 5-ej rano, wtedy ta konfiguracja występuje.

Co opisuje Wielki Sekstyl, czyli konfiguracja złożona z sześciu sekstyli, aspektów o mierze kątowej 60 stopni? Także kilku trygonów (120 stopni) i trzech opozycji (180 stopni). To najbardziej harmonijna z wszystkich znanych konfiguracji, wielki bal, tak można powiedzieć. Zabawa, która ma w horoskopie coś takiego na pewno się uda, wszystko się uda, każda akcja się powiedzie.. Rytm natury temu sprzyja.
W horoskopie masakry w Koniuchach konfigurację tę tworzą Ascendent (czyli moment rozpoczęcia), Słońce, Eris, Uran/Mars, Pluton oraz Neptun. Przy czym Eris, Uran/Mars i Neptun występują tutaj na osiach horoskopu, już ten zestaw mówi, że nie będzie to zabawa, ciężkie planety na osiach i dodatkowo Mars, agresja wymierzona w przeciwnika.
.
Pluton natomiast znajdował się wówczas w koniunkcji z Węzłem Księżycowym Płn. (misja) i leciał na przedzie Latawca (konfiguracja Wielkiego Sekstylu składa się z kilku Latawców). Pluton przebywa w obszarze horoskopu, zwanym domem śmierci, a przynajmniej wielkich przeobrażeń. Sam Pluton ma zresztą podobną symbolikę i ten obszar to jego "królestwo".
I ta Eris w punkcie IC horoskopu, symbolizująca zburzenie domu (domów) i nowy rozkład, albo inaczej wyrwanie tego co było z korzeniami.
Koniuchy to największa akcja tego typu na Kresach, ale podobnych było wiele, Kresy opustoszały.
.
Horoskop można analizować w nieskończoność, jest dobitny, ale zwróćmy uwagę na położenie względem siebie planet ciężkich, które przecież bardzo wolną chodzą, a więc nie tylko ta chwila i ten dzień miały taką symbolikę, to wszystko trwało dłużej. Planety ciężkie tworzą tutaj połówkę Wielkiego Sekstylu, dwa bisekstyle. Neptun w Wadze i Eris w Baranie, w opozycji, łączą się sekstylami z Plutonem w Lwie i  Uranem (koniunkcja z Marsem) w Bliźniętach. A zatem planety te pozostają w aktywnych znakach, aktywnych żywiołów ognia i powietrza.
Długotrwałe konfiguracje planet ciężkich, zwłaszcza tak harmonijne i aktywne, znamionują wielkie zmiany, przeobrażenia na dużą, masową skalę. I taki był rok 1944.
.
.
.
Objaśnienia astrologiczne:

Na rysunku horoskopu, w plątaninie aspektów, umknąć może uwadze czytelnika konfiguracja Półkrzyża z Wenus na wierzchołku, a Neptunem i Księżycem/Eris u podstawy. Zaznaczona na czerwono, bo to konfiguracja ostra. Wenus na wierzchołku Półkrzyża to kiepska dla tej planety pozycja, bombardowana kwadraturami nie przetrwa, Wenus nie umie się bronić w tak ostrej sytuacji. Trygon owej Wenus z Jowiszem tylko tę bezbronność podkreśla, tym bardziej, że w koniunkcji z Lilith.
Horoskop masakry w Koniuchach można potraktować jako symboliczny portret przegranej polskiej ludności na Kresach i  wycofywania się Polski z Kresów. Wiatr historii wiał w drugą stronę, w tym horoskopie Uran i znak Wodnika są podkreślone w roli zwycięzców. Uran wzmocniony Marsem, a Słońce przebywa w znaku Wodnika i jako fragment Wielkiego Sekstylu jest bardzo harmonijnie aspektowane.
Przypomnijmy, w symbolice astrologicznej Polska to Wenus, a Rosja ma dobre konszachty z Uranem i znakiem Wodnika. 
.
.
.komentarze (0) | dodaj komentarz

Chesley Sullenberger

piątek, 16 stycznia 2009 13:47Chesley Sullenberger,
amerykański pilot, został 15 stycznia 2009 roku bohaterem narodowym. Uratował pasażerów i załogę airbusa, który nieszczęśliwie zderzył się ze stadem ptaków, wodował bezpiecznie na rzece Hudson, a wszystko to działo się w Nowym Jorku.
Data urodzenia nie została jeszcze podana, ale udało się odszukać w zasobach internetu dane, które mogą być danymi osobowymi amerykańskiego bohatera.  23 stycznia 1951 roku. Zerknęłam w horoskop na tę datę i uważam, że byłby on bardzo ciekawy, zwłaszcza dla czytelników bloga.

Tego dnia była na niebie ścisła konfiguracja, Palec Boży, a właściwie Bumerang (czyli Palec Boży z wyładowaniem), pomiędzy Neptunem i Plutonem, rozpięta na osi Węzłów Księżycowych. Na Węźle Północnym, który na wierzchołku Palca Bożego, gości obecnie tranzytowy Uran.
Aspekty są bardzo ścisłe, Neptun w 20 Wagi, Pluton w 20 Lwa, a Węzły Księżycowe w 20 stopniu Ryb i Panny.
Pomiędzy Plutonem i Neptunem byłby zatem ścisły sekstyl, a planety te łączą się kwinkunksami z Węzłem Północnym (i tranzytowym Uranem).
.
Taki horoskop na horoskop amerykańskiego bohatera by pasował, ale czy nie ulegamy tutaj iluzji, czy na pewno przyjęliśmy właściwą datę? To się okaże, mam nadzieję, że dane urodzeniowe zostaną podane do publicznej wiadomości.
Dzień 23 stycznia 1951 roku nie jest jedynym możliwym, układ o którym mowa utrzymywał sie przez pewien okres czasu, Neptun i Pluton bardzo wolno chodzą, a Węzły także nie są zbyt rychliwe. Tutaj kluczowy byłby chyba tranzytowy Uran. Trzy "ciężkie" planety połączone w konfigurację, zwaną "skromnie" Palcem Bożym.
Innych aspektów jakie tego dnia były w horoskopie nie omawiam, no bo ta data.. Ale Neptun-Pluton można zaryzykować, media podają wiek bohatera, piszą że ma 57 lat, inni że 58, rocznik 1951 pasuje.
.
W poprzednim tekście na tematy religijne (tak wyszło), wspomnieliśmy, że układy Neptun-Pluton towarzyszą niezwykłym sytuacjom, rozszerzają skalę ludzkich doznań i możliwości. Tym razem niebo poszerzyło się dla pasażerów amerykańskiego airbusa, właściwy człowiek siedział za sterami samolotu, właściwy moment.
.
Węzeł Północny symbolizuje w horoskopie nasze życiowe zadanie, co mamy do wykonania, w czym możemy zabłysnąć. Chesley Sullenberger, jeżeli to jego horoskop, jak donoszą media przez całe życie kształcił się i przygotowywał do takiej właśnie akcji, nawet jego hobby, sterowanie szybowców, okazało się tutaj pomocne. W "błyśnięciu" pomógł mu Uran, który tak korzystnie ustawił się do planet w jego horoskopie, że "załatwił" bezpieczne lądowanie ciężkiej, uszkodzonej maszyny.
Jak dowiemy się pewnej daty urodzenia bohatera do tematu będzie można powrócić.
.
.


17.01.2009 r. Data urodzenia się potwierdziła, a więc to rzeczywiście tranzytujący Uran. Precyzja niesamowita, punkt na Węźle Północnym bohatera, na wierzchołku Palca Bożego, w kwinkunksach z jego urodzeniowym sekstylem Pluton-Neptun. Żaden inny system obserwacji natury nie dałby możliwości aż tak precyzyjnych obliczeń, jak obserwacja kosmosu. Dlatego astrologia jest "piękna".
.
.


komentarze (0) | dodaj komentarz

Bazyli Wielki, Grzegorz z Nazjanzu

piątek, 02 stycznia 2009 17:01

    
Zwani „ojcami Kościoła z Kapadocji", Bazyli i Grzegorz, urodzili się ok. 330 r. Łączy ich podobna droga zawodowa, najpierw pustelnik, potem biskup, podobne wszechstronne jak na owe czasy wykształcenie i zbliżone dokonania. Wielkie dokonania, dzisiaj są świętymi od których zaczyna się rok w kalendarzu, 2 stycznia Bazylego i Grzegorza. Do rozwoju chrześcijaństwa przyczynili się przed schizmą, czczeni zarówno na Zachodzie i na Wschodzie. Wizerunki obu świętych często obecne są w ikonostasach. Obaj należą do doktorów, wąskiego grona osób, które wywarły największy wpływ na rozwój chrześcijaństwa.
.
Czy można znaleźć datę, w której mogli się urodzić? Na pewno takie błądzenie po omacku, kiedy nawet rok nie jest pewny, jest dość ryzykowną sprawą i może być traktowane tylko jako zabawa, dnia urodzenia w ten sposób raczej nie ustalimy. Ale mimo to warto „pokręcić" horoskopem, żeby wczuć się w epokę, która zaowocowała tak znaczącymi wydarzeniami w dziejach świata.
.
Co było wówczas „na niebie" szczególnego, że w dziejach chrześcijaństwa jest to taki ważny okres?
  Bez trudu uchwycimy podstawowy symptom, to recepcja wzajemna Neptuna i Plutona
W latach 329-330 Neptun przebywał w znaku Skorpiona ("Plutonowym"), a Pluton w znaku Ryb ("Neptunowym").
A zatem obie planety były bardzo dowartościowane, miały podwójną moc, nic dziwnego, że „poszerzyło się niebo". Recepcja tych dwóch planet, to jakby wystrzał jeszcze bardziej w górę, dalej, skoro dwie planety położone najdalej łączą swoje siły. Bliżej nieba.
Neptun symbolizuje sprawy wiary, religii, wyższych ideałów, czegoś co wysoko, daleko i nie bardzo określone.  Pluton to natomiast wielka siła, moc, potęga. Przy recepcji wzajemnej tych dwóch planet można się spodziewać np. triumfu jakiejś doktryny religijnej, czy w ogóle jakiejś doktryny, idei. Neptun/Pluton poszerzają świat o nowe "doznania".
.
Taka recepcja często się nie zdarzy, mniej więcej raz na 500 lat. Następny taki okres w dziejach świata przypadł na lata 818-824 i ciekawe mogą być poszukiwania co istotnego w sprawach wiary wówczas się zdarzyło.
To czasy przed uzyskaniem przez Polskę państwowości, a więc bardzo odległe. U nas pogańskie przedpaństwowe obyczaje, a tuż za miedzą, na Morawach, powstaje państwo i przyjmuje wiarę chrześcijańską. W 818 roku powstaje Rzesza Wielkomorawska, a w 822 roku Państwo Wielkomorawskie przyjmuje chrzest, przyczółek słowiański dla wiary zostaje uchwycony, wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa na pewno bardzo istotne.
.
.

Ale Neptun/Pluton to nie tylko kwestie wiary, religii, to generalnie wszelkie sprawy ideologii, wielkich doktryn. I sprawy przekraczania dotychczasowych granic, na przykład w sztuce. Okresy kiedy oddziaływanie tych dwóch planet było szczególnie silne, niekoniecznie w postaci recepcji wzajemnej, wyróżniają się w historii świata, jako te, w których poszerza się widnokrąg, ludzkość to co było do tej pory poszerza o jakieś nowe doświadczenia i doznania.
.
.

Ostatnia koniunkcja obu planet miała miejsce w 1892 roku. Neptun i Pluton spotkały się wówczas w znaku Bliźniąt. A jakie tego konsekwencje dla świata? Wymieńmy kilka przykładów.
W 1892 roku urodził się J.R.R Tolkien, największy bodaj w dziejach świata pisarz. Poszerzył on pojęcie podstawowego gatunku literatury - powieści, o całkiem nowe doznania. 
A z innego rodzaju faktów, przy tym układzie narodziła się nowa gra zespołowa, która zdobyła szybko wielką popularność - koszykówka. Za oficjalne narodziny uważa się grudzień 1891 roku, a reguły gry przyjęte zostały 15 stycznia 1892 roku. Przy pewnej dozie wyobraźni możemy i w tym wydarzeniu uchwycić rytmy Neptun/Pluton - sięgamy wyżej niż do tej pory. Podstawową zasadą gry w koszykówkę jest umieszczenie piłki w koszu umieszczonym wysoko nad ziemią (3,05 m), a zawodnicy w czasie tej gry po prostu skaczą do góry.

W tym samym 1892 roku przyszły również na świat osoby, które niewątpliwie dostarczyły ludzkości wybitnie nowych, bardzo odbiegających od dotychczasowych doznań ideologicznych: Francisco Franco, Josip Broz Tito czy Bolesław Bierut. Odrębnie należałoby wymienić urodzonego w tym roku Haile Selassie, przywódcę politycznego i religijnego zarazem. A przy potrójnym układzie Neptun/Pluton/Słońce rodzi się w marcu 1957 roku Osama bin Laden, który w sięganiu wysoko ustanowił chyba rekord świata (jakkolwiek ironicznie by to nie zabrzmiało). Pluton/Neptun jako terroryzm (Pluton) o podłożu religijnym (Neptun).
.
.
.
.
Objaśnienia astrologiczne.
.
W horoskopach układy Neptun/Pluton mogą przejawiać się w różny sposób, mogą być to np. bardzo ścisłe aspekty. Warto zwracać na nie uwagę ze względu na tę niezwykłą charakterystykę, właściwość poszerzenia granic ludzich doznań i możliwości.
Recepcja wzajemna obu planet jest wydarzeniem o tyle szczególnym, że wzmocnieniu ulegają także znaki. Obie planety "rządzą" znakami żywiołu wody, Neptun znakiem Ryb, Pluton znakiem Skorpiona. Stąd wszystkiemu co łączy się z ich przejawianiem przypisuje się duże emocje, angażowanie odległych i głębokich emocji, w czym mieści się jak najbardziej pojęcie wiary.
.
Powróćmy zatem do Bazylego i Grzegorza i spróbujmy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jakaś data w 330 roku wydaje nam się na tyle interesująca, że któryś z tych świętych, albo nawet obaj, mogli się wówczas urodzić? Jest pewnie wiele takich dat i trudno przebadać wszystkie, mi rzucił się w oczy dzień 22.11.330. O tzw. liczbach mistrzowskich każdy pewnie słyszał, a to jest data w której pojawiają się aż trzy takie liczby: 11, 22, 33. A zatem, może wtedy? 
Horoskop też jest ciekawy, oprócz recepcji wzajemnej Neptun/Pluton mamy wówczas także recepcję wzajemną pomiędzy Jowiszem i Słońcem, a więc sława, wielka sława, wielkiej doktryny religijnej, i na wieki wieków sława.
.
Horoskop na tę datę jest tak niezwykły, że mógłby zostać przyjęty za horoskop Kościoła (jeśli to wówczas urodził się któryś z "ojców" byłoby to całkiem uzasadnione).
Oprócz recepcji wzajemnych Słońce/Jowisz i Neptun/Pluton mamy także koniunkcję Mars/Wenus, wyzerowane libido, sublimowane ku wyższym ideałom oraz koniunkcję Merkury/Neptun (głoszenie wiary). Obie te koniunkcje połączone są z Saturnem w konfigurację kwintylową (tzw, Łódka). I jeszcze Latawiec rozpostarty na osi Węzłów Księżycowych, z Wielkim Trygonem ognistym złożonym ze Słońca (Lew) i Jowisza (Strzelec). A przy określonej godzinie urodzenia także Palec Boży z Merkury-Księżyc u podstawy i wyładowaniem na Lilith, która mogłaby występować na Descendencie takiego horoskopu. Docieranie do najgłębszych emocji człowieka i włączanie ich w strukturę (Merkury w konfiguracji kwintylowej), koniunkcja Merkury/Neptun w koniunkcji ze Słońcem, które w Wielkim Trygonie ognistym rozpostartym na osi Węzłów Księżycowych (czyż to zdanie nie brzmi jak definicja?).
Jest to tylko propozycja oczywiście, rodzaj astrologicznej (czytaj = intelektualnej) zabawy. Dni kiedy Bazyli i Grzegorz mogli się urodzić pewnie nigdy nie uda się ustalić, ale astrologia daje takie możliwości, że można chociaż próbować to robić. Zagłębiając się w odległą historyczną epokę coraz bardziej i bardziej..
.

.komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 146  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243146
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl