Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 268 109 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Rok 965 raz jeszcze

wtorek, 22 sierpnia 2017 0:32
Skocz do komentarzy

 

Profesor Tomasz Jurek uważa, że datę chrztu księcia Mieszka pokazuje ... grafik podróży cesarza Ottona I, a ten wskazuje na Magdeburg i przełom czerwca i lipca 965 r. Nie znamy ani czasu, ani miejsca, nie wiemy kto Mieszka ochrzcił, czy jakie to były okoliczności, jest wiele wersji wydarzenia, żadna nie jest pewna, na ich tle propozycja prof. Jurka wydaje się co najmniej interesująca. Jest realistyczna, praktyczna, nie "bajkowa", jak choćby wersja Jana Długosza. Cesarz Otton I chciał mieć sojusznika na wschodzie, a był to w owym czasie bardzo potężny władca, już od 962 r. nosił tytuł cesarza rzymskiego, a jego wpływy w Europie rosły. Mieszko nie był mu równy, płacił nawet zapewne trybut z części terytoriów, ale musiał być jednak silny, skoro miał zostać przyjacielem, sojusznikiem. 

Spójrzmy jeszcze raz w horoskop na datę lipcowego nowiu w Magdeburgu. Dokładnie na tę datę ustawione osie pokazują coś ciekawego, nawet bez osi (czyli dnia i godziny) jest to widoczne, ale osie nowiu wydobywają to coś na powierzchnię. Co? Latawca, tak, tę bardzo fartowną i celowościową konfigurację. Latawiec z Wenus na ogonie, czyli Polska nam "leci". Gdzie leci? Co mamy na czole Latawca? Tutaj przez paralelę zodiakalną wokół Ascendentu, jeżeli tak są ustawione osie, mamy Ceres i Centrum Galaktyki (w koniunkcji, w 13 Strzelca) z tc302, czyli obiektem transneptunowym (Neptun do potęgi n-tej). Czyli jakby koniunkcja (przez paralelę taki skutek) - mega-Neptun/Ceres/Centrum Galaktyki. Jeżeli Neptun symbolizuje chrzest, to mega-Neptun (czyli tc302) symbolizuje bardzo ważny chrzest, super-chrzest. Ceres symbolizuje Niemcy (władczyni znaku Panny). A Centrum Galaktyki w połączeniu z Ceres może symbolizować wysoką pozycję cesarza Ottona I w owym czasie, to nie był zwykły niemiecki władca, ale ktoś w środku ówczesnego świata, cesarz rzymski, taki nosił tytuł i budował potężne imperium.

Czyli czytając obrazek horoskopu w taki sposób, widzimy jednak chrzest Polski, z udziałem cesarza Ottona I, niemieckiego władcy ówczesnego świata. Cesarz zyskał sojusznika, a my europejski status. Ciekawe, dopiero teraz można odczytać taki obraz w horoskopie, tc302, obiekt transneptunowy został odkryty już w XXI wieku, a i Centrum Galaktyki zostało włączone do analiz dopiero w II poł. XX w. A Ceres? Do niedawna jedynym władcą Panny był Merkury, który też w horoskopie lipcowego nowiu spisuje się dobrze, przebywając w królewskim znaku Lwa w koniunkcji z Plutonem, jako symbolem potęgi (czyli Niemcy jako potężny władca).

.

Taki horoskop chrztu, czyli naszego państwa, wydaje się bardzo prawdopodobny, coraz bardziej prawdopodobny. Sobotni five o'clock w Magdeburgu 1052 lata temu. 

.
Więcej na ten temat


wtorek, 26 września 2017

Licznik odwiedzin:  241 972  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 241972
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl