Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Wanda Rutkiewicz i Jan Paweł II

środa, 21 czerwca 2017 11:59
Skocz do komentarzy

Media przypomniały niedawno informację, że tego samego dnia miały miejsce dwa ważne wydarzenia, wiele lat temu. 16 października 1978 r. Wanda Rutkiewicz, polska himalaistka stanęła na szczycie najwyższej góry świata Mont Everestu i Karol Wojtyła został wybrany papieżem, głową Stolicy Apostolskiej. Jeden dzień i dwa istotne dla historii Polski wydarzenia, chociaż historii "zagranicznej"? To prezent dla astrologa, ta zbieżność dat dwóch z pozoru tylko bardzo różnych wydarzeń, można bowiem zobaczyć opis, astrologiczny opis tych sytuacji. Czego się spodziewamy? Jakiejś niezwykłej Wenus, czyli symbolu Polski (symbolem Polski jest znak Byka, a Wenus jest władcą tego znaku). Druga sprawa, której możemy się spodziewać to jakiś niezwykły Neptun, najwyższa góra, marzenia, kraniec świat (od góry), kiedyś już analizowaliśmy horoskopy himalaistów i Neptun był tam istotny. A Papież jako najwyższa zwierzchność duchowa, Neptun w znaczeniu duchowości, księża mają zwykle silnego Neptuna, znaczącego Neptuna, taka to profesja. Co jeszcze? Jeszcze silny powinien być Saturn, bo w obu przypadkach mówimy o jakiejś budowli, strukturze. Najwyższa góra świata, silny Saturn. Głowa watykańskiego państwa, też struktury. Saturn wydaje się tutaj mniej istotny od Wenus i Neptuna, ale jak się zastanowimy, to musi być Saturn, inaczej byłoby to za mało realne, może bajka, a przecież było bardzo konkretne i realne. Wielka himalaistka i papież.

Zatem patrzmy.

16 października 1978 r. Horoskop. Jest stacjonarna Wenus (czyli silna bo jakby zatrzymana w kadrze). Stacjonarna i w recepcji wzajemnej z Plutonem (Skorpion-Waga), czyli bardzo silna Wenus, no prawie nasilniejsza jak być może. A Neptun? Neptun jest w swoim znaku Strzelca, czyli silny, najsilniejszy jak być może. Oraz w punkcie aktywnym w Strzelcu (17 Strzelca), czyli wyrzutnia. Marzenia poszybowały wysoko oj wysoko. A jak je złapać? Saturn, co robi Saturn? Saturn w Pannie jest w recepcji wzajemnej z Ceres w znaku Koziorożca. Wszystkie 3 obiekty, które powinny być silne, są silne i to bardzo. Przez położenie w znaku (Neptun) lub przez recepcje wzajemne (Wenus, Saturn).

Co jeszcze? Jeszcze oczywiście konfiguracja. Za najważniejszą uważałabym kwintylową konfigurację zwaną "statkiem", łączącą tutaj Wenus, Saturna i Plutona. Przez recepcję wzajemną jest to jakby podwójna Wenus i Pluton oraz Saturn/Ceres. Potężny kwintylowy "statek" i jakaś wartość "dodana".

Piękna ilustracja zjawiska, dwóch wydarzeń, a to bynajmniej nie koniec tego ciekawego "obrazka". Ale zostańmy przy Wenus, Neptunie i Saturnie, skoro je tutaj obstawialiśmy.

.

 

 środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 182  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243182
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl