Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 787 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Jewgienij Jewtuszenko

niedziela, 02 kwietnia 2017 12:02
Skocz do komentarzy

 

Jewgienij Jewtuszenko, czyli wzór na wielkiego poetę, artystę. Urodzony 18 lipca 1933 r. w  miejscowości Zima w rejonie Irkucka, niedawno zmarły rosyjski poeta, był jednym z tych największych, na pewno. Czyli w horoskopie musi być wzór na wielkiego artystę.

Data urodzenia tym razem powinna być dokładna, ponieważ Księżyc. Wiadomo, chodzi szybko, a urodzony pod znakiem Raka artysta jest niejako pod władctwem tej planety (w astrologii Księżyc jest planetą, inaczej niż astronomicznie), no i Księżyc jest istotny dla poety, ponieważ poezja wyraża uczucia, emocje, a te sprawy symbolizuje w astrologii Księżyc. Może od razu do sedna, jaki to "wzór" udało się odkryć. 

Misterną konfigurację ostrych nieharmonijnych aspektówktóre to konfiguracje często opisują ludzi wielkich, stawiających przed sobą odważne wyzwania, "drażni" ich żeby coś robić. W składzie tej konfiguracji są przede wszystkim Słońce i Księżyc, połączone półkwadraturą (45 stopni), Słońce w 26 Raka, Księżyc w 11 Bliźniąt, półkwadratura jest ścisła.

Dalej połączenia Słońca i Księżyca z Neptunem (planetą sztuki), Słońce łączy się półkwadraturą, Księżyc kwadratem, Neptun w 10 Panny. Oraz połączenia tych samych planet, Słońca i Księżyc z tc302, planetą transneptunową, taki Neptun do kwadratu, pisaliśmy o niej już nie raz, bywa ona wyraźna w horoskopach wielkich artystów. Tc 302 w 10 Ryb, czyli półtorakwadratura do Słońca (135 stopni) i kwadratura do Księżyca. A także połączenia Słońca i Księżyca z Uranem, który może sam w sobie sztuki nie symbolizuje, ale na pewno symbolizuje "błysk" (np. geniuszu), no i jest symbolem Rosji oczywiście (jako władca znaku Wodnika). Uran w 28 Barana jest w kwadraturze do Słońca i w półkwadraturze do Księżyca.

Czyli Słońce i Księżyc w horoskopie Jewtuszenki są połączone ostrymi, nieharmonijnymi aspektami z Neptunem i tc302, symbolizującymi sztukę oraz z Uranem. Na kole zodiaku wygląda to tak (nie rysuję, piszę): Neptun w Pannie w półkwadraturze do Słońca w Raku, które w półkwadraturze do Księżyca w Bliźniętach, który w półkwadraturze do Urana w Baranie, Uran w półkwadraturze do tc302 w Rybach, czyli - 45 + 45 + + 45 + 45 = 180 stopni, tc302 jest w opozycji do Neptuna (180 stopni to również nieharmonijny, ostry aspekt). Słońce jest w koniunkcji z Plutonem, ważna uwaga.

.

Oczywiście to nie wszystko w tym horoskopie, ale horoskop Jewtuszenki jest znany. Chciałam pokazać tc302 w tej konfiguracji, to planeta jeszcze nienazwana i bardzo z tego powodu tajemnicza.Tutaj opozycja tc 302 z Neptunem, obie to planety sztuki, ich opozycja w połączeniu z całą siecią misternych ostrych aspektów, a w sieci m.in. Słońce i Księżyc, dała światu wielkiego artystę. Tc302 bardzo dookreśla ten horoskop, bez niej był on nieco "kulawy". A tak wyraźnie cała akcja rozgrywa się na połówce koła zodiaku, od Panny do Ryb. To fajnie, że wciąż odkrywane są nowe planety i astrologia może więcej pokazać z tego powodu. Fajnie jest też coś takiego "odkryć" w horoskopie uznanego wielkiego artysty.

.

Jewgienij Jewtuszenko zmarł 1 kwietnia 2017 r. Funkcjonuje również jego data urodzenia w 1932 roku, ale .. nie wiem, horoskop z datą rok wcześniejszą jest oczywiście inny. Różne daty urodzenia znanych osób to także wyzwanie dla astrologa, znane są w historii przypadki, że komuś mogą pasować .. oba horoskopy, każdy z nich w inne sferze życia, horoskop "urzędowy" w tej publicznej.

.

.

Znalazłam w sieci tłumaczenie (Andrzeja Drawicza) jednego z wierszy Jewtuszenki:

 

"Nie, na połowę żadną nie ma zgody! 
Całego nieba chcę! I ziemi całej! 
Morza i rzeki, wschody i zachody 
są moje — nie skusicie mnie podziałem! 

Daremnie, życie, chcesz mnie zwabić kęskiem. 
Wszystko mi daj! Potrafię temu sprostać! 
Nie chcę od ciebie ni połowy klęski, 
ani połowy mej wygranej dostać! 

 

Tylko poduszki chcę połowę jedną, 
bo na niej, we śnie, do twarzy przyciskasz 
gwiazdę lecącą, bezsilną i biedną - 
pierścionek, co na ręku twoim błyska..."

.

.

No i właśnie, chyba pominęliśmy ważny element w analizie. Planety, które opisywaliśmy są i owszem rozłożone na połówce koła zodiaku, od Panny, gdzie Neptun, do Ryb, gdzie tc302. Ale Neptun i tc302 "łapią" kwintylowymi, twórczymi aspektami Centrum Galaktyki w Strzelcu. Sztuka, także poezja, to opis całego świata, widzialnego i niewidzialnego, wszystko, im szerzej zdoła ten świat ogarnąć, tym lepiej dla wielkości sztuki. Rysunek horoskopu Jewtuszenki pokazuje człowieka, który chce "podskoczyć" najwyżej, ogarnąć całą przestrzeń. Misterna sieć półkwadratur, tworząca w sumie opozycję, "drażni", a kwintyle do Centrum Galaktyki opisują tę wartość dodaną (jak to kwintyle). Czyli nawet nie całość, widzialnego i niewidzialnego świata, ale jeszcze więcej.

.

.

środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 165  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243165
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl