Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Leonard Cohen

piątek, 11 listopada 2016 15:49
Skocz do komentarzy

 

Wielki kanadyjski bard i poeta, bardziej znany w Polsce niż w Kanadzie, dzięki Maciejowi Zembatemu. Maciej Zembaty zmarł pięć lat temu, Leonard Cohen zakończył żywot kilka dni temu. Zawsze mnie ciekawiło jaki jest horoskop Cohena, ale w niego nie patrzyłam, teraz spojrzałam i piszę. Nigdy żaden pisarz, poeta, bard, piosenkarz (o ile można Cohena określić piosenkarzem) nie wywarł na mnie aż takiego wrażenia, przypisywałam to czasom w których żyłam, cała Polska słuchała Cohena, nie ja jedna. Dostałam nawet w prezencie z Kanady zbiór jego wierszy, bo taki prezent sobie zażyczyłam, tak, że wiem na pewno, że w tamtych czasach nie był znany w Kanadzie, długo szukali w księgarniach tych wierszy, a o Cohenie dowiedzieli się ode mnie (moi kanadyjscy kuzyni).

21 września 1934 r., co takiego jest w tym horoskopie? 

Krótko i od razu do rzeczy, może potem zerknę głębiej, także w nowe planety, ale teraz napiszę o tym co już wypatrzyłam. Wenus, planeta sprzyjająca artystom, jest tutaj w koniunkcji z Neptunem, który także sprzyja artystom, mówi się nawet o Neptunie jako wyższej oktawie do Wenus (już chyba można się domyślić jakim obiektem zajmiemy się potem, oczywiście mega-Neptunowym). Wenus jest u Leonarda Cohena tzw. ostatnim dyspozytorem horoskopu, czyli cały horoskop "pracuje" na Wenus, wyjątkowe jest to, że właśnie "wszystkie". To znaczy, że wszystkie planety tak się rozłożyły, że "pompują" Wenus. A na dodatek Wenus jest w recepcji wzajemnej z Merkurym, czyli silna. Chyba nie ma więcej pytań, horoskop w którym Wenus ulokowała się maksymalnie trafnie, jest po prostu najważniejsza. A, że Wenus to nie tylko sztuka, artyści, ale także np. miłość i kobieta, to mamy od razu twórczość tego artysty uchwyconą tematycznie. 

____

Układ punktów aktywnych i pasywnych podaję według swojej wersji położenia Księżyca, nie wiem o której godzinie Leonard Cohen się urodził, ale takie położenie Księżyca bardzo do niego pasuje, tak po prostu.

punkt aktywny: 

Słońce/Księżyc w Strzelcu

Saturn/Węzeł Księżycowy Płd.

punkt pasywny:

Księżyc/Pluton

Mężczyzna i kobieta (Słońce i Księżyc) i "plutoniczne" (czyli głębokie) emocje, głównie zachowane "przeszłe".

 

Potem popatrzymy co więcej, bo zapewne jest więcej, to znaczy więcej widać, mamy przecież nowe planety, także te jeszcze nienazwane. Na pewno Maciej Zembaty jest również wart wspomnienia w tym kontekście, gdyby nie on, Cohena, jego twórczości, w Polsce by nie było. Ciekawa byłaby również genealogia tego artysty, wiemy, że ma związki rodzinne z Polską i z Litwą, był potomkiem polskich Żydów, rodem z Wyłkowyszek i z Kowna, którzy wyemigrowali za ocean w II poł. XIX w., dziadek Leonarda Cohena wyjechał z rodzicami jako małe dziecko.

A Maciej Zembaty? Urodzony 16 maja 1944 r. Miał Księżyc w Rybach, tak jak Leonard Cohen, Koniunkcja? A transneptunowa, krążąca w rezonansie z Neptunem nowo odkryta nienazwana wciąż jeszcze planeta tc302, potężna moc dla artystów, również była w Rybach, dla niej 1934 r. i 1944 r. to blisko. To gdzieś tutaj, na styku Księżyców i transneptunowej tc302, musiała się wyzwolić potężna artystyczna "moc", Maciej Zembaty "spotkał się" z Leonardem Cohenem na odległej transneptunowej planecie, która jest darem dla artystów. Dziękujemy!

.

.

 
Więcej na ten temat


środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 145  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243145
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl