Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Trappist 1

poniedziałek, 02 maja 2016 21:44
Skocz do komentarzy

 

"Trappist 1" jest oznaczeniem obiektu w kosmosie, w naszej Galaktyce, który jest gwiazdą, ale dużo od naszego Słońca mniejszą. W tygodniku "Nature" poświęconym sprawom nauki ukazała się dzisiaj notka o ciekawych obserwacjach tego obiektu i ciekawych wokół niego odkryciach. Informacja z notki została szybko pochwycona przez serwisy i w pewnym momencie w "Wirtualnej Polsce" był to news nr 1 (jeszcze wisi jako nr 1).  

Sprawa jest o tyle ciekawa, że naukowcy dostrzegli, że wokół tej małej chłodnej gwiazdy krążą 3 obiekty, na których może być woda, czyli może istnieć życie. Jeszcze więcej, naukowcy uważają, że w perspektywie kilku lat będą w stanie to zbadać, czyli przy pomocy teleskopów dostrzec. Odpowiednie teleskopy muszą dopiero powstać, ale już się robi. I to jest w zasadzie głównym newsem, woda, prawdopodobne jakieś życie, może istnieć na wielu obiektach kosmicznych ale nie mamy szans tam dotrzeć, z naszą wiedzą i techniką. A ta mała chłodna gwiazda jest stosunkowo blisko Słońca i taka obserwacja w perspektywie kilku lat może być już możliwa.

.

Ciekawi nas jak to widać w horoskopie? Mnie zaciekawiło i zajrzałam. Co prawda artykuł został napisany na początku roku, ale dzisiaj dopiero został opublikowany on-line i ta data się liczy (godziny nie znam). Za długo nie trzeba było "kółkiem kręcić", coś tam już widać na pierwszy rzut oka. Aspekty, ciekawe bardzo aspekty, od Słońca i Księżyca oraz Centrum Galaktyki.

Dzisiaj Księżyc był w koniunkcji z Neptunem, a Słońce w koniunkcji z obiektem transneptunowym o mega-neptunowej charakterystyce (tc302), ten ostatni krąży na krańcach naszego Układu Słonecznego. Czyli my, ludzie (Słońce, Księżyc) wychylamy się na obrzeża Układu Słonecznego, Neptun jest ostatnią "normalną" planetą naszego układu, a tc302 jest jeszcze dalej, nawet do tej pory nienazwaną być może przyszłą planetą. Zarówno Neptun, jak i transneptunowa tc302 symbolizują nie tylko kraniec, ale i nasze marzenia, w pewien sposób, że człowiek zawsze będzie chciał znaleźć w kosmosie coś sobie bliskiego, podobnego. Słońce/tc302 w Byku i Księżyc/Neptun w Rybach są do siebie w sekstylu, bardzo harmonijnym aspekcie. Czyli to nasze "stanie na krańcu" jest tutaj dodatkowo wspomagane, podkreślone, stoimy i czekamy, patrząc się w daleką przestrzeń, mając nadzieję, że coś uda się dostrzec. Wierzymy, że się uda, w sekstylu jest również Centrum Galaktyki i Lilith, nawet dość ścisły ten sekstyl w 28 stopniu Strzelca i Wagi. Takim sekstylem ogarniamy z łatwością całą naszą Galaktykę, wydaje się to takie łatwe.

Czyli trochę się wychylamy poza nasz Układ Słoneczny, a przynajmniej mamy taką nadzieję. Słońce/tc302 do Centrum Galaktyki w ostrym nieharmonijnym aspekcie półtorakwadratury 135 stopni, duże wyzwanie, ale je podjęliśmy i światu ogłosiliśmy. Także Księżyc/Neptun w półtorakwadraturze 135 stopni do Lilith. Połączenie tutaj sekstyli z aspektami półtorakwadratury mówi o tym, że podjęliśmy wielkie wyzwanie, "zawzięliśmy się", ono nas "wzięło", bo wiara, że się powiedzie jest duża, widzimy jakby, że to będzie łatwe, że się uda, tylko trzeba się odważyć to podjąć.

.

Człowiek stanął na krańcu Układu Słonecznego i wychylił się w dalszą przestrzeń. Temat jest dla astronomów, dla astrologów nic w nim pozornie nie ma, jest tylko ziemska perspektywa tego zjawiska, jego opis. Nie jest istotne czy na planetach okrążających chłodną gwiazdę jest woda i jakieś życie, ważne, że człowiek ma marzenia by to zbadać.

.

_______________________

Link do tekstu w "Nature", zajawki:

http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature17448.html

i innego tekstu na ten temat:

 http://www.space.com/32763-trappist-1-tiny-star-habitable-planets-images.html

.środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 150  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243150
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl