Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 788 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Zmartwychwstanie

niedziela, 05 kwietnia 2015 12:13
Skocz do komentarzy

 

 

Święta Wielkanocne AD 2015 nawiązują kalendarzowo do wydarzeń sprzed 1982 lat, czyli roku 33 n.e. Jak wiadomo święto jest ruchome, w tym roku obchodzimy je 5 kwietnia, ponieważ jest to pierwsza niedziela po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, czyli po wejściu Słońca do znaku Barana. Przekładając ówczesny kalendarz na współczesny mamy teraz "urodziny" Wielkiej Nocy, może bardziej uroczyste i znaczące święto, z tego powodu, a może nie.

Jeżeli astrologia jest opisem świata, powinniśmy móc odczytać Wielkanoc w horoskopie, cofnąć się w czasie do wydarzeń AD 33 i sprawdzić czy było wówczas coś szczególnego, co by uzasadniało, że zakiełkowała nowa era w dziejach świata. Żadnych spektakularnych aspektów i konfiguracji nie widać, niebo nie układało się wówczas w jakiś extra szczególny "wzór", który byłby zauważalny na pierwszy rzut oka, a jednak coś się stało. Co takiego? 

.

Sytuacja dojrzewała długo, sygnał by przeczuwany i oczekiwany. Pokazuje to Centrum Galaktyki w ostatnim stopniu znaku Skorpiona. Położenie w ostatnim stopniu znaku jest bardzo znaczące w odczycie astrologicznym, opisuje cel i skutek (w naturalnym rytmie zodiaku 1/12 taką rolę musi pełnić obiekt w ostatnim stopniu znaku). W horoskopach indywidualnych w taki sposób odczytujemy często predyspozycje zawodowe, do czego osoba się nadaje najbardziej. Świat AD 33 coraz bardziej "nadawał się", żeby objąć myślą wszystko, całe spektrum rzeczywiste i nierzeczywiste, które także w pewien sposób jest rzeczywiste.Takie było społeczne zapotrzebowanie, byśmy powiedzieli, ludzie sięgają myślami daleko, chcą to rozumieć oraz mieć "poukładane", oczekiwany jest też "łącznik". Centrum Galaktyki = centrum Drogi Mlecznej, czyli nasz świat cały, nie tylko ten w zasięgu ludzkiego wzroku.

Era chrześcijańska w dziejach świata rozpoczęła się kiedy Centrum Galaktyki wkroczyło do znaku Strzelca, AD 33 to był zaczyn (CG jeszcze w Skorpionie, ale właśnie znalazło się w drugiej połówce ostatniego stopnia znaku (29.30), co daje wypośrodkowanie na początek kolejnego znaku).

.

Jaki świat przedstawia horoskop Wielkiej Nocy?

W obrazie brakuje żywiołu ziemi, ważna sprawa, chociaż często spotykana przecież, ale brakuje. Pośród 4 żywiołów, które opisują budowę świata (całego świata) tylko ziemia jest żywiołem konkretnym, mającym kształt, dającym się dotknąć, tylko ona opisuje "tu i teraz". W obrazie mamy tylko ogień, wodę i powietrze, wzrok sięga wyżej, głębiej, dalej, wcale nie patrzy blisko, nie interesuje go blisko.

W obrazie Wielkiej Nocy mamy 2 Latawce, harmonijne, celowe konfiguracje, skupiające czyny i myśli w łagodny sposób. Jeden ze Słońcem i Węzłem Księżycowym Północnym w Baranie na przedzie, trygon powietrzny, w zestawie obok Słońca i Węzłów także Mars i Neptun. Bardzo poetycki wręcz opis przybycia kogoś z przeszłości na przyszłość (Latawiec jest rozpostarty na osi Węzłów Księżycowych, symbolizujących przeszłość i przyszłość). Drugi Latawiec ma na przedzie Jowisza w Bliźniętach i obejmuje trygon ognisty (Słońce, Plutona i Urana). 

W momencie wejścia Księżyca do znaku Skorpiona, niedzielnym wielkanocnym świtem ukazuje nam się kolejna konfiguracja, tym razem ostra: kwadratura Księżyca i Neptuna, od których prowadzą półtorakwadratury do Jowisza. Ostra, czyli zaczepna, ma nawet nazwę Palec Diabła, ale nie przejmujmy się nazwą, tutaj opisuje "cud", coś niezwyczajnego. Gdyby chcieć jeszcze dokładnie uchwycić moment tego "cudu", to pomoże nam układ punktów aktywnych i pasywnych w horoskopie, pokazujący skuteczność układu. Tutaj taki układ utworzył się dopiero kiedy Księżyc osiągnął 0.30. Skorpiona. Słońce przebywało wówczas w 13.05.47. Barana (według programu astrologicznego), czyli wtedy możemy obchodzić "urodziny", ale kalendarzowo dzisiaj, 5 kwietnia. Zarówno dzisiaj, jak i 1982 lata temu to krótki czas po zaćmieniu Księżyca, kolejna ważna okoliczność i wskazówka, że wydarzy się coś niezwyczajnego. 

.

Punkt aktywny:

midpunkt Słońca i Urana w Bliźniętach oraz Księżyca i Neptuna w Strzelcu (impuls)

Punkt pasywny:

midpunkt Księżyca i Centrum Galaktyki (CG) w Skorpionie (skutek)

Człowiek (Księżyc) znalazł łączność z centrum swojego świata (CG), nigdy nie będzie już sam, a tego było mu trzeba.

.

 


Więcej na ten temat


środa, 18 października 2017

Licznik odwiedzin:  243 159  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243159
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl