Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 883 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Powietrze, woda, ziemia i ... ogień

środa, 11 czerwca 2008 14:10
Skocz do komentarzy

 

Oczywiście będzie o żywiołach. Jest to astrologiczny temat, który mnie nieustannie zachwyca, swoją prostotą i mądrością. Czy rzeczywiście poza tym nie ma już nic? W filozoficzne rozważania się nie zagłębiam, ale dla porządku wypada wspomnieć, że starożytni wymieniali jeszcze .. eter.

Ale my zostaniemy przy czterech żywiołach. W języku polskim słowo "żywioł" odnosi się zwykle do sytuacji nadaktywności któregoś z żywiołów, co powoduje klęskę żywiołową. Żywioły znalazły się w nierównowadze i jest kłopot. Powietrze powoduje huragany, a woda powodzie, itd. A w horoskopie człowieka? Czy jak jest na przykład nadmiar powietrza i wody, to znaczy że jest huragan i powódź? Niekoniecznie, za dużo powietrza to może być też wiaterek i ledwie trzymanie się ziemi, że człowiek nie jest w stanie nigdzie stanąć na dłużej, byle podmuch już go unosi do góry i pędzi dalej.  Albo też wielość zainteresowań, niekoniecznie bardzo pogłębionych. Ale za dużo powietrza plus woda, to może być huragan i powódź!

.

Co wiemy o żywiołach, jak liczyć je w horoskopie? Otóż każdy szanujący się wydruk horoskopu ma tabelkę z 12 polami, trzy poziomo i cztery pionowo. Ta tabelka w mgnieniu oka pokazuje nam rozkład żywiołów. Badanie można ograniczyć do planet osobistych, będzie prościej. Patrzymy gdzie leży Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus i Mars.

Osoba na poniższym zdjęciu ma Słońce i Księżyc w żywiole powietrza, Merkurego w żywiole ziemi oraz Wenus i Marsa w żywiole wody. Ognia brak.

.

.

Mówimy także "jesteś w swoim żywiole", co znaczy mniej więcej, że lubisz to co robisz. Czy rzeczywiście najlepiej czujemy się we własnych dekoracjach? Chyba tak właśnie jest, jesteśmy wtedy częścią natury w proporcjach w jakich się urodziliśmy. Fotografia powyższa została wykonana w sierpniu ubiegłego roku, w dniu który się okazał całkiem dodatkowy, tak jakby w roku przybył nagle jeszcze jeden dzień. Jechałam do Trójmiasta na dwa dni, a sprawę załatwiłam w jednym, co robić? Wracać na wariata 400 km czy fundnąć sobie właśnie taki dodatkowy dzień? Chyba dlatego zdjęcie wyszło takie reprezentatywne dla żywiołów, że robiłam dokładnie to co chciałam, nie musiałam nic robić.

Jest i druga tendencja, uzupełniania braków w rozkładzie żywiołów, i ta uruchamia się zwykle wtedy kiedy nie możemy sobie pozwolić na nic nie robienie, tylko mamy coś zrobić, czyli powinna być obecna np. w pracy. W swoim miejscu pracy mam czerwoną podłogę i kilka innych czerwonych elementów, odpoczywać wolę na niebiesko, ale pracować w czerwonym. Oczywiście nic nie planowałam z góry pod jakieś tam żywioły, samo wyszło. Nie jestem całkiem pewna jednak czy to uzupełnianie brakującego żywiołu ognia w horoskopie czy może raczej śladowy żywioł ognia w moim 10 domu w postaci Urana w Lwie, kazał zafundować sobie taką właśnie podłogę.

.

Wymieńmy po kolei jakie znaki zodiaku są reprezentatami kolejnych żywiołów, bardzo bym chciała żeby chociaż jeden tekst w tym raczkującym blogu był dla zwykłego "nieastrologicznego" czytelnika.

Powietrze - Bliźnięta, Waga, Wodnik. Ogień - Baran, Lew, Strzelec. Ziemia - Byk, Panna, Koziorożec. Woda - Rak, Skorpion, Ryby.

Najczęściej każdy wie w jakim żywiole ma Słońce, pytają o to nawet w teleturniejach, tutaj haczykiem jest przyporządkowanie znaku Wodnika, uczestnicy teleturniejów i krzyżówkowicze mają to już obkute na blachę, że Wodnik wcale wodny nie jest jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Ale Słońce to tylko jedna z pięciu planet osobistych, najważniejsza i owszem, ale i tak tylko jedna, a pozostałe cztery?

Warto pamiętać i wiedzieć, że Merkury, ale także Wenus mają duże szanse znaleźć się również w znaku Słońca, dlatego wszelkie tylko słoneczne analizy bywają zaskakująco trafne, dla niektórych.

I Merkury i Wenus nigdy sąsiedztwa Słońca za daleko nie opuszczą, zawsze będą mu towarzyszyć, i wtedy warto zauważyć inną prawidłowość, która będzie statystycznie istotna, że brak w horoskopie jakiegoś żywiołu będzie dotyczył zwykle tego, który nie występuje w bezpośrednim sąsiedztwie z naszym słonecznym znakiem.

Innymi słowy, żywioły w układzie zodiaku przeplatają się aktywnością, szereg zaczyna Baran - aktywny ogień, dalej mamy Byka - bierną ziemię, dalej Bliźnięta - aktywne powietrze, dalej Raka - bierną wodę, dalej Lwa - aktywny ogień, itd. Mając Słońce w znaku np. powietrznym narażamy się na możliwą nieobecność ognia, a mając Słońce w znaku ognia, na możliwą nieobecność powietrza.  Ale nic złego się nie dzieje z tego powodu.

.

Tutaj zdjęcie gdzie jest jeszcze więcej powietrza:

.

 

.

Mówi się jeszcze czasami: "niebo a ziemia", co ma oznaczać  jakieś krańcowe zróżnicowanie, brak punktów stycznych. Pomiędzy żywiołem powietrza, a żywiołem ziemi są faktycznie diametralne różnice.

 

.środa, 22 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  243 888  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologi...

więcej...

Po 8 latach nauki astrologii można zacząć robić analizy, tak mi mówiono. Nie powiedziano, że po przekroczeniu tego progu nie można będzie ich nie robić... a więc nie mam wyboru. Lwi analizyastrologiczne@wp.pl

schowaj...

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 243888
analizyastrologiczne@wp.pl

Więcej w serwisach WP

Ale seriale

Pytamy.pl